Vyvolávání porodu - vaše zkušenosti

luciferkaklaris
28. črc 2016

Ahoj maminky.
Omlouvám se, jestli tu taková diskuze už je, ale moc se tu v tom neorientuju, tak zakládám novou...
Jsem na zač. 39tt a dnes jsem se dozvěděla, že náš "malý" už má 3,8 kg a příští týden nastupuju na vyvolávačku (jsem prvorodička a nechtějí mě nechat rodit dítě kolem 4,5kg - což jsem ráda!).
Prosím, kdo máte zkušenosti s vyvolávaným porodem - ráda bych se zeptala, kolik hodin po vyvolávačce vám začaly kontrakce a jak dlouho od kontrakcí jste porodily? Kdyby vás ještě napadl nějaký postřeh, budu moc ráda.
Díky předem, Klára

slupicka
28. črc 2016

Ahojky. Já mám s vyvolávaným porodem docela dobrou zkušenost. Od zavedení tabletky byla malá za hodinu a třičtvrtě na světě. Je teda pravda, že kontrakce nastoupily hodně rychle a byly teda intenzivní.

karamelka2
28. črc 2016

Tak u nas taky docela rychlovka. V osm podana tableta, v devet nastup intenzivnich kontrakci, v pul desate praskla voda a potom jsem asi 3x zatlacila a mala byla venku.Tatinek malem nestihl ani dorazit😀

hvezdicka97
29. črc 2016

Ahoj me zacaly bolesti pul hodiny po zavedení, což bylo v osm ráno a od devíti jsem je měla každé dvě minuty. Pomalu se to stupnovalo, dopoledne se mi podařilo ještě na dvacet minut usnout. Během dne dvakrát vyšetření a změny skoro žádné tak jsem si říkala že dnes snad neporodim a budu se trápit takhle i v noci...pak už jsem nevěděla, jak mám ležet, míč nepomáhal, sprcha taky ne..a ve tři odpoledne jsem ucitila uvnitř břicha lupnuti a říkám si ž mi určitě praskla voda..ale nic ze me neteklo..v 15:20 ze mě začala téct voda a první kontrakce od dtoku už byla.silena bolest. tak jsem zavolala sestru, ta mi udělala nalev, chvilku jsem strávila na záchodě, pak jsem šla do sprchy nq míč, ale už mě to šíleně nutilo tlačit. Řekla jsem to sestře když přišla a už jsem byla.natolik otevřená, že mi řekla že tak pět minut ještě a můžu klidně na sál. Na sál jsme došli něco po čtvrté a v 16:20 se malá narodila. Bez komplikací ale byla maličká proto samotný porod byl tak rychlý a taky to je mé druhé dítě, tak proto jsem se začala tak rychle otevírat. No,.nejhorší jako u předchozího těhotenství byly kontrakce.

pratensis
29. črc 2016

Vyvolávací tabletu jsem dostala v osm večer, první velmi mírné kontrakce (jako slabá menstruační bolest) začaly kolem půlnoci a opakovaly se hned po 3-4 min. Pak ještě do půl třetí jsem byla na pokoji, bolesti se trochu stupňovaly, ale pořád pohoda. Od půl třetí na porodním sále, předporodní příprava, sprcha, rychlé otevírání a o půl šesté ráno byl syn na světě. Na porod mám vyloženě kladné vzpomínky (i díky přístupu personálu porodnice), vše probíhalo hladce. Až tedy na masivní poporodní krvácení, ale to už je další věc, jsem obecně hodně krvácivý typ. S vyvolávačkou to podle mě vůbec nesouviselo. Přeji, ať jde vše hladce a pohodově!

lumixii
29. črc 2016

Měla jsem vyvolavane všechny 3 porody. 1. 39tt kvůli tehotenske cukrovce, 2. 41tt kvůli aritnii srdce, 3. 37 tt kvůli tomu že miminko přestalo přibývat na váze. Každý porod byl jiny. A musim říci ze bych na vyvolání sla klidne znovu. Není to zase takový strašák jak se z toho kolikrát na internetu dělá. Je dobře si najít takového lékaře kterému plně duverujes, že nebude zbytečně něco co byt nemusí. (Tim myslim vyVolavacku). Kazda to máme jinak. Já většinou po 1. Tabletě porodila do 2 dnu nejpozději. Bez komplikací. U poslední to trvalo dele, tělo nebylo připraveno. Ve středu tableta v sobotu se narodila. Ale bolesti jako opravdový bolesti, ne jen pobolivani jsem měla tak 20 minut ani ne. Ale jak jsem již psala, Kazda jsme jina, Kazda proziva a snasi bolest jinak a to co muže byt u jedne komplikace u druhé muže byt v pořádku a jít hladce.

plachetnicka
29. črc 2016

1.porod vyvolávaný kvůli velikosti miminka ve 39tt, ale měla jsem jako prvorodička hraničně úzkou (chlapskou) pánev (ve smyslu od kostrče ke stydké kosti, ne od kyčle ke kyčli nebo jak to napsat 😉 ) a nechtěli, aby mimi mělo více jak 3kg. Tableta v 8 ráno, kontrakce s křížovými bolestmi v 9:30, ve 13:30h mě zkontrolovali a žádná změna, zavřená. PA za sebou zavřela dveře, praskla mi voda a na sál ke kontrole (šílené křeče) jsem "došla" otevřená, ve 14h byla malá venku, 2950g. 2. porod ve 41tt přirozený, ale už jsem také byla v porodnici pod dohledem, ve 12h kontrakce super, mírnější, bez křížových bolestí, ale tlačení horší, vodu mi museli píchnout až na sále a nakonec hodně potrhaná, při šití jsem cítila každé píchnutí a po třech dnech mě přešívali (rozjeli se mi stehy), dcerka 3800g, v 17:20h. 3. porod vyvolávaný (špatná placenta) ve 38tt, ve 22h tableta, za půl hodiny kontrakce opět s křížovými bolestmi po 3min, ve 2h začali slábnout, píchli mi vodu a po 3h byl malý venku, 3kg.
Každý porod prostě jiný 🙂 Když se mě někdo ptá, co porod, co je nejhorší, tak...první porod otevírání, druhý porod šití a třetí porod tlačení (nevím, proč to šlo špatně, asi únava). Jinak všechny stejně rychlé a výsledek vždy stejně úžasný 🙂 A já jsem ráda, že jsem byla pod kontrolou od začátku, pro mě byl zase strašák, že porodím rychle doma nebo třeba po cestě, vzhledem k nelehkým průběhům těhotenství, jsem byla poslední týdny dost nervozní. Jsme každý jiný a je to dobře, jen to musíme umět připustit a respektovat.
Hodně štěstí a zdraví přeji!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru