Vyvolávaný porod. Co vám pomohlo, abyste se nebály?

mishell56
18. čer 2015

Ahoj holky, chci vás poprosit o nějaká uklidňující slova :D v neděli mi mají vyvolávat porod, jsem prvorodička, nevím do čeho jdu a strašně se bojím, co vám pomohlo aby jste se tak moc nebáli? Chci být víc v klidu a pohodě a ne se stresovat...děkuju 🙂

eldrag
18. čer 2015

upřímně si myslím, že tě nic neuklidní. Proste se snaz si užít poslední dny nějak zábavně, kino relax, kamaradky....

terezapetrova
18. čer 2015

@mishell56 tak ja osobne mam s vyvolavanym porodem dobře zkusenosti, v 8h rano první tableta, dopo něco jen jako menstruacni bolesti, cca ve 12h druha tableta, kontrakce cca od 13,30 a ve 14,45 maly venku, rekla bych pohoda.. drzim palce 🙂

mishell56
autor
18. čer 2015

@terezapetrova Tak to doufám v takovouhle pohodu... 🙂

kkouzlo
18. čer 2015

já se také dopředu strašně bála...přenášela jsem deset dní a nakonec to bylo vysvobození. Nastupovala jsem ve čtvrtek a hned ráno dostala tabletku na připravení porodních cest (preindukci, byla jsem totálně nenachystaná) a přes den pár malých kontrakcí. V pátek ráno další tabletka a už to jelo. Nakonec se malý narodil v půl páté císařem, neotvírala jsem se a malý nenestupoval, byl velký, ale nic strašného to nebylo...

mishell56
autor
18. čer 2015

@kkouzlo Tak já jsem podle doktorů otevřená už přes týden na 2 cm, ale nic se neděje tak mi dali termín příjmu no...

kkouzlo
18. čer 2015

@mishell56 to je asi dobrá startovní čára ;) já byla na dva po asi šesti hodinách :D

mishell56
autor
18. čer 2015

@kkouzlo Tak doufám, že je to dobrý start 🙂 děkuju

kristipa
18. čer 2015

vyvolávaný porod probíhá podle mě u každého jinak. mě třeba vyvolávali porod 4 dny, nakonec se čtvrtý den zadařilo, jinak bych šla na císař. ale paní co nastupovala první den ráno se mnou tak měla ve dvě odpoledne odrozeno...

catrina00
18. čer 2015

Mě každý strašil z vyvolání a ve finále jsem byla i ráda. Jsi rovnou v nemocnici, nestresuješ se kdy to na tebe příjde a jsi pod dohledem dr. U mě od prasknutí plodovky za hodinku byla malá venku 🙂 Můžeš se na to připravit psychicky a hlavně se nestresuj 🙂 Otevřená na dva prsty jsem byla ještě snad dvacet minut před samotným porodem 🙂 Přeji pohodový porod 🙂

alcar
18. čer 2015

Tak do me rvali jenom dva dny tablety na pripravu porodnich cest a potom kdyz jsem byla uz konecne na 1cm, tak mi mohli dat vyvolavaci tabletu. Nakonec jsem dostala celkem tri, uz byli ze me docela zoufali. 😀 Vyvolavacka byla navic jeste kvuli preeklampsii, kdy do vas z jedne strany tece magnesium v proudech a z druhe strany po vas chteji kontrakce. Po treti tablete kontrakce nula nula nic a mala spatne ozvy, tak mi pichli vodu a to uz konecne zabralo, jinak bych sla pod kudlu. Celkovy cas 62hod. 🙂

mishell56
autor
18. čer 2015

@alcar Jejku, tak mě může uklidnit snad jen to, že preeklampsii nemám...

@catrina00 Jo no snad to bude ok..já se snažím dodělat pár věcí doma a vyspat se a tak, ale stresuju se a doufám, že zbytečně :D vždycky tak nějak čekám u všeho tu horší variantu

@kristipa Asi je to individuální...

teraolli
18. čer 2015

@mishell56 Neboj porodíš stoprocentně, strach je normální. Mysli na miminko 😉 . Třeba se to do neděle rozjede samo. Mě vyvolávali kvůli tlaku 39+6 3dny, ale vůbec jsem se neotvírala (nakonec sekce). Kamarádce zabrala hned. Nemysli na to, odpočívej a těš se na mimčo 🙂.

alcar
18. čer 2015

@mishell56 opravdu je to individualni. Moje sestrenice dostala v 8 rano tabletu a ve 12 uz mela mimco v naruci. 🙂 U me to, i kdyz to zni hrozne, zase takova hruza nebyla. Krome toho, ze do me furt lezli a bolela me z te hypertenze hlava, tak jsem v pohode chodila na kafco do bufetu a tak. Spis uz me to nebavilo, proste nuda a touha mit malou u sebe. Samotny porod byl rychly - 2,5hod. Neni se ceho bat, kdyz ani nevis, ceho se mas bat. V tom je vyhoda prvnich porodu. 😀 Nestresovala bych, ono to nejak dopadne, kazdy porodi. Preji, at to mas rychle a pokud mozno ne moc bolestne. 🙂

ducik
18. čer 2015

@mishell56 taky mi vyvolávali jako prvorodicce a pohodový porod, dopo tableta, od dvou pravidelné krizové bolesti, nic extra desneho a minutu před čtvrtou byl malej na tři zaplacení venku 😉 bude to dobrý, neboj

catrina00
18. čer 2015

@mishell56 Spánku si užij dokud můžeš 😉 A hlavně nečti už nic negativního a hrůzostrašného. Opravdu každá má ten porod jiný a lze jen těžko porovnávat a srovnávat kdo a jak. Těš se na miminko až bude u tebe. Já třeba byla jak koule (pře 30kg nahoře) a nemohla jsem se dočkat až budu mít hned něco dole🙂.

buldrik
18. čer 2015

@mishell56 ber to pozitivne a vem si z toho to nejlepsi ...

ja si uzivala do posledniho dne, bylo fajn vedet, kdy bude den D (teda za predpokladu, ze se mimco nerozhodne jinak 😀). Rano pohodicka, v klidku jsem nahodila makeup, udelala si vlasy a jeli jsme do porodnice naprosto vysmati .. Pak jsem dostala oxytoxin (injekci) a protrhli mi plodovku .. no a za necely dve hodky byla mala na svete 😀 Coz byl takovy bonus k tomu vsemu
Cely tehotenstvi jsem procitala, jak poznat, ze uz rodim a nejsou to jen poslicci. Byla jsem vynervovana, ze to urcite nepoznam .. a hle, tohle dilema jsem nakonec vubec resit nemusela 😀

elialen
18. čer 2015

Taky jsem se strašně bála, ale teď zpětně to vidím tak, že to bylo to nejlepší, co mě mohlo potkat. Zázemí nemocnice, nikam mě neposílali, pečovali o mě a kontrolovali, a jelikož to celé trvalo docela dlouho, tak mi aplikovali epidural a poctivě ho doplňovali. 😉 Kdyby nebylo toho epiduralu tak by mě ten porod trval asi určitě o den déle. Porod vždycky nějak dopadne a nemyslím si, že tohle je ta nejhorší možná varianta 🙂

leeena_4
18. čer 2015

@mishell56 Já měla první porod spontánní - trval 15 hodin, křížové bolesti a tak. Druhý vyvolávaný, trval celkem 7 hodin, stejné bolesti, jen jsem se mnohem rychleji otevírala. Nejvíc si ublížíš, když budeš stresovat. Strach před porodem je mnohem horší,než porod sám. Věř sobě a miminku a nech se nést událostmi, tělo ví, co má dělat, když mu do toho nekecá vystrašená mysl. Bude to dobrý, za pár hodin máš malé u sebe 😉

adeden
18. čer 2015

po zavedení tabletky byl malý za 3 hodinky venku .. byl to báječný porod ..
Držím palečky !!

karolka321
10. črc 2015

Mě porod vyvolávali a po kapačce oxytocinu byl malý do 2 hodin venku. Bolest se dala přežít. 🙂

sedmiteckas
10. črc 2015

Já jela na vyvolávačku tak nějak v klidu...ono taky žádný fičák to nebyl, tableta nechtěla zabrat. V neděli ráno zavedli první tabletu, malá se narodila po poledni v pondělí. Takže mi to prostě tak nějak přišlo jako pozvolně rozjíždějící se běžný porod (ikdyž to je blbost). Každý to má jinak...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru