• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vyvolávaný porod. Jak dlouho vám trval?

25. dubna 2016 
ahojky, ja som bola na kramaroch, prisla som v stvrtok pretoze som prenasala, v piatok mi rano dal doktor tabletku na vyvolanie, a v piatok v noci mi odtiekla voda .. i ked som porodila az v nedelu vecer :confounded:
21. říj 2009 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj :slight_smile:
me porod vyvolavali o tyden driv (39+0) pro podezreni na preeklampsii.
rano v cca 8 zavedli tabletku,asi za hodinu zacali nepravidelne bolesti,prujem,zimnice. trvalo to asi 2 hodiny a preslo to. otevrena na 1 cm. nikdo se mnou nic nedelal a z niceho nic mi pak sama ve 21:15 praskla voda a v 1:45 byla mala na svete :dizzy_face:
takze muj porod trval presne 4,5 hodiny :slight_smile:
21. říj 2009 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj mě zavedli tebletku,o půl deváté, a v 16:43 se narodila Verunka, takže 8 apůl hodiny :slight_smile:
23. říj 2009 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj mne vyvolali pôrod ráno o 7hod za 10min. som dostala prvú kontrakciu a malý sa narodil 19.30hod. :grinning:
23. říj 2009 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj mne dali 1/4 tbl o 8,45 hod a Lucka sa narodila o 17,18 hod...
23. říj 2009 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,mojej segre dali vyvolavacku v pondelok o 11-tej a maly sa narodil na druhy den o 13-tej :unamused:
23. říj 2009 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, záleží na tom, koľké dieťa v poradí to je. prvé sa mi narodilo 12 hod. po injekcii, druhé na 2. deň po kvapkách (tie sú najslabšie) a tretie 2,5 hod po tabletke :wink:
23. říj 2009 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, v pondelok mam termin, a ak cez vikend neporodim, mozno daco poriesime... s lekarkou... Len som pocula, ze vyvolavanie porodu nema dobry vplyv na babatko, mate s tym skusenosti? ze malo spi a je stresovane... a neviem co... je to tak? vsimli ste si na svojich drobcekoch nieco? dakujem
23. říj 2009 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
jenn, nase dcerka je vyvolavane a rozhodne to nani zadny vliv nemelo. krasne mi spinka od porodnice,temer neplace. a ani jsem o tom nikdy neslysela ze by to melo mit na dite nejaky vliv :confused: :wink:
23. říj 2009 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, ja sem dostala prvni tabletu kolem pul 8, druhou kolem pul 10, v pul 2 mi pichli Epi a v pul 3 byla mala venku :dizzy_face:.
jenn: pripad od pripadu to asi bude jine, protoze nase mala spi celkem dost, prvni dny v porodce prospala skoro cele a stresovana mi take neprijde :wink:
23. říj 2009 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
nasa mala place len ked je hladna a inak je super, usmieva sa a nemyslim si ze by ju to nejako negat.ovplyvnilo...skor by asi mala problemy keby sa porod nevyvolal...
23. říj 2009 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
jenn44, to som ešte nepočula. Práve naopak, ak tam ostane viac ako treba môže mať problémy, to ale neznamená, že v deň termínu treba vyvolávať. Ale hospitalizáciu asi doporučia. Monitor a prietoky to istia. Mne vyvolávali všetkých troch, dvoch po termíne a jedno dokonca deň vopred(po dohode, bez zdr. indikácie)a rozhodne sa nedá určiť či ich správanie v prvých dňoch závisí od toho. Každé je iné a ináč prežíva ten stres z prvých dní na tomto svete. Hlavne pokoj :wink:
23. říj 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :wink:
ja som dostala 1/2 vyvolavacej tabletky o 9 rano, o 11.10 mi pichli plodovu vodu a 12:26 uz bola dcerka na svete :wink:
super rychle :wink:
dcerka prve 3 mesiace stale plakala, cez den mi doma spala max 20 min. a ked som chcela aby spinkala musela som kruzit 3-4 hodiny s kocikom a vtedy spala krasne, len som nemohla zastavit :grinning:
potom sa to radikalne zlepsilo, spi mi cez den perfektne a je to kludne babo :wink:
23. říj 2009 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
mě praskla voda 17.-tého po obědě, příjem do porodky skrz antibiotika
18.-tého ráno vyvolávací tableta před obědem druhá, odpoledne oxytocin
19.-tého ráno v 8.00 tableda v 9.00 první kontrakce a ve 12.00 byl malý na světě
Přenášela jsem 10 dní
25. říj 2009 v 00:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
po vyvolávačke 20 hodín, nakoniec cisársky.
25. říj 2009 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, ja šla o 3 týdny dřív kvůli hodně vysokému tlaku. Ráno nástup, kontrola, vypis papíru, hlídáni tlaku a to bylo ve středu vše. Ve čtvrtek v 8 rano tabletka, otevírala jsem se, ale bez bolesti :slight_smile: V 12:50 monitor, příprava, 13:00 píchnuti plodovky, a to už bylo ouvej :cry: a naše sluníčko bylo nasvětě 15:00 :grinning:
25. říj 2009 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
mě porod vyvolávali dva dny po termínu - měla jsem málo pl. vody. V neděli ráno půl tabletky k hrdlu, nic se nedělo, odpoledne další půlka tablety k hrdlu, večer v devět jsem byla otevřená na čtyři prsty. Ale žádné kontra jsem neměla, tak mi dali něco, že se to buď rozjede nebo ne a já se pořádně vyspím. Spala jsem jako miminko do rána a v osm už mi do hrdla zavedli celou tabletku. V jedenáct mi píchli plodovku a v 15.04 se nám narodilo naše štěstíčko :dizzy_face: Nejhorší kontra cca hodinu, takže já jsem za vyvolávaný porod ráda :grinning:
25. říj 2009 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, mne vyvolavali porod koli vysokemu tlaku. rano o osmej tabletka, o polnoci mi praskla voda a mala sa narodila o pol jednej poobede!!! straaasne dlho to trvalo. :unamused: ale malinka je velmi zlate a kludne babatko :dizzy_face:
25. říj 2009 ve 23:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem, já osobně mám na vyvoválavaný porod dost špatné vzpomínky. Téměř každý mi tvrdil, že to je po injekci během chvilky :unamused: Po několika injekcích, nespočtu tabletek jsem se dočkala téměř po dvou dnech (začalo se v pátek ráno, Terezka se narodila až ze soboty na neděli před půlnocí - 41+6 tt).
Asi je to dost individuální.
Od začátku nynějšího těhotenství doufám, že tenhle porod začne sám, to bych si vážně přála.
26. říj 2009 v 06:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
promiňte ty překlepy :grinning:
26. říj 2009 v 06:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mne vyvlavali porod rano o osmej. Od jedenasej ukrutne bolesti a a o jednej sa maly narodil. Bolo to rychle a velmi bolestive a nestihli ani epi
26. říj 2009 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
8,5 hodiny, jak sichta v praci :slight_smile: jenom mnohem horsi :rolling_eyes:
ale ten den odrodily jeste dalsi dve vyvolavacky, ktere uz to mely jeste z predchoziho dne
26. říj 2009 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne zacali davat prostaglandinove cipky v utorok rano, najprv len slabunke kontry, neskor silnejsie, stale som sa vsak neotvarala viac ako na 1,5, v stredu detto, kontry uz ale caste a celkom bolestive, ale dalo sa, o 19:00 mi praskli vodu a poslali ma rodit, porodna cinnost vsak stale slaba, uz som bola vazne unavena aj urevana, o 01:00 vo stvrtok mi dali oxytocin, rychlo nastupili silne kontry a najhorsie bolesti, maly sa narodil o 03:45 a ja som mala vazne dost.
no hlavne ze sme zdravi :slight_smile:
26. říj 2009 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Do mě ládovali prášky na vyvolání 3 dny a neměla jsem nejmenší příznaky porodu. Zabrali až kapáky a i tak jsem rodila 17 hodin od první kontrakce a píchnutí vody.
31. říj 2009 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
tomasek a prečo Ti porod vyvolávali?
1. lis 2009 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dva týdny jsem už přenášela. Měla jsem to už na hraně.
1. lis 2009 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě zavedli tabletu ve 22:00, v 7 ráno mi píchli vodu a malá se narodla 9:15 ráno :slight_smile:
2. lis 2009 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, mě vyvolávali porod od pátku a porodila jsem v neděli v 17 hodi, vyzkoušeli a mě všechno co měli, malýmu se holt nechtělo ven, asi čekal, až mu otevřou novou porodnici :slight_smile: :wink: ale měsíc jsme fakt už čekat nemohli. Tabletky, čípky, klystýr, sprcha, píchnutí plodovky, až oxytocinová infuze, to je teda síla, tu jsem dostala ve 14 hodin a porodila v 17 hodin, jo a ještě jsem byla v teplé vaně,asi záleží na každé ženě a je to individuální, nejhorší je, že člvoěk nemůže pít, skro 3 dny jsem nejedla a nepila a pak tlačte jako o život :slight_smile: :wink: ,al pak to fakt stojí za to, Daník měl 4 kg a velikou hlavičku, takže to byl macíček - kránsej chlapeček, brzo se na to zapomene, když se člvoěk těší ze svého prťouska, dneska jsou mu 2 a je to divoch, v bříšku máme sestřičku,t ak doufám, že ta půjde o trochu lépe :wink: :slight_smile:
2. lis 2009 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby tento stvrtok 5teho mam termin, s doktorkou sme sa dohodli na pondelku 9teho ze pichneme vyvolavacku a potom epi...Bojim sa ze nestihne zaucinkovat ta epi. Myslite ze mam pockat na prirodzeny? Povedala ze sa mam rozhodnut do piatku a neviem co mam spravit. Ako to tu citam moze to trvat ukrutne dlho :frowning2:
A vraj po vyvolavacke su vacsie bolesti ako prirodzenym sposobom... Teda co baby vraveli. Co je na tom pravdy?
2. lis 2009 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem měla termín 4. února, ale nic se nedělo, takže ve čtvrtek 12. jsem nastoupila do porodnice na vyvolání porodu; v 8 ráno jsem dostala první tabletku, nic se nedělo, takže v deset následovala druhá, opět bez výsledku, v poledne tedy doktor řekl, že pro dnešek končíme, protože se za den můžou zavést pouze dvě tabletky a pokračovat budeme druhý den ráno. V půl jedenácté v noci mi ale praskla voda a do půl hodiny se dostavily kontrakce po pěti minutách, kolem páté ráno už byly po dvou - třech minutách; síla kontrakcí byla 148 (porod začíná přibližně na 80); v jedenáct hodin dopoledne jsem souhlasila se zavedením epiduralu, který mi ale účinkoval jenom hodinu, poté mi zvýšli dávku, ale už nezabrala a malému se začaly ztrácet ozvy, navíc jsem se otevřela pouze na 3 centimetry, proto mi provedli císařský řez a malý se narodil v pátek 13. února ve 13.54 hodin; bolesti jsem tedy měla 15 hodin.
8. lis 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek