Vyvolávaný porod. Jak dlouho vám trval?

veendula
17. říj 2007

ahojík všichni.nejspíše mě čeká vyvolávaný porod,tak se chci zeptat,slyšela jsem že tabletky na vyvolání vám dávají první dva dny,to jako dva dny máte bolesti?já si naivně myslela že třeba začnou vyvolávat,prostě vám něco dají a už se to rozjede! 😕 ale že tam budu v bolestech ležet dva dny jsem teda netušila! ☹

verisek
16. kvě 2010

tak mne zavedli v 8.00 vaginalni gel, v 10.00 mi praskly vodu, zacly silne kontrakce, zhruba v 10.30 mi pichli epidural a pak uz to byla rychlovka, ve 13.00 byl malej na svete a porod pohoda na to jakou jsem z toho mela hruzu...

zuzka260488
16. kvě 2010

ahojte dievcata tak u mna rovnaky postup ako verisek ale malicky sa narodil o 14hod

grenadinka
16. kvě 2010

no tak ja som to mala dost rychle. prvu dcerku som rodila dlho. to mi okolo 11 hod doobedu dali vyvolavacku a narodila sa 17 hod toho dna. no a druha . to som doma zacala mat slabe kontrakcie, okolo 9 rano to zacalo, o pol dvanastej som bola v porodnici a 12,35 bolo po vsetkom. ale to bolo asi rychle aj na lekarov lebo ja som skoro odrodila len so sestrickou. 😀

zuzkap2
22. kvě 2010

ahojte, tak moj prvy porod bol tiez z vyvolavackou, ktoru mi pichli o 10:00 a maly sa narodil o 14:25. Cize porod super 🙂 Druhy bol bez vyvolavacky a trval 12 hodin ☹

nikush
22. kvě 2010

nekonecnych 10 hodin 😀

blanka.k
22. kvě 2010

48 hodin....6.5. večer zavedena 1.tableta na zkrácení čípku a otevření (byla jsem na špičku prstu, kontrakce byly pravidelné už asi 2 týdny, ale vůbec jsem se neotvírala), 7.5. v cca 8 a 10 zavedeny další 2 tablety + Hamil.hmat, kontrakce pořád nic moc, prostě větší křeče, u kterých jsme ještě vtipkovala, čípek taky nic moc, neotvírala jsem se, víc prý během 24 hod. k vyvovlávání dát nemůžou, tak to nechali "na přírodě", že se to třeba rozjede samo, a 8.5. v 8 a 10 další 2 vyvol.tablety, po obědě píchnutá voda, a už to jelo...pak infuze Oxytocinu, po hodině Epidural, protože už jsem bolestí lezla po 4 😅 Kolem 15 hod. otevřená na 6cm, kolem 15:30 jsem začala tlačit, takže mě 1 mudr. dole roztahoval rukou a druhý mačkal přes břicho malého směrem dolů, protože sám nesestupoval, pak začal ztrácet ozvy, během 5 min. jsem byla na sálu a uspaná a 15:45 byl malý na světě.... 😉

bertica.h
23. kvě 2010

mne trval 4hodiny.Bol to druhý porod.prišl sme..dali mi tbl,dlho nič..a potom šup..faktsilné bolesti,epi..a malá bola na svete.

kvetinkaivanka
25. kvě 2010

já přišla ve čtvrtek na kontrolu do porodnice,vysoký tlak.preklampsie(nebo tak něco),tak si mě tam nechali.Zátěžový test,nic ☹
večer v osum tabletka,začali bolesti,ale vůbec jsem se neotvírala,monitory-to se nedalo vydržet ☹ dostala jsem injekci-doktorka říkala,že po injekci usnu a nebo se rozjede porod.Ani jendo z toho,takže jsem celou noc nespala,seděla ve sprše a tlumila bolest teplou vodou-paráda 😉 ráno-kontrola,doktor-jde se dolu na přípravu.Tam mi pichli oxytocin,potom plodovou vodu(šílená bolest),na porodní sál jsem se dostala asi ve dvě,už ani nevím a malý se narodil v 18:20.Byla jsem tak unavená,že jsem si ty první minuty s malím vůbec neužila.Pořád se mi zavírali oči únavou,ještě že tam byl manžel.Jinak,vzpomínky na porod-děs 😒

storm07
31. kvě 2010

Ráno na 7 jsme byli objednaní. Ještě doma mi spont praskla voda. Kontrakce se nedostavovali a neotevírala jsem se. takže 2 tbl., infúze s oxytocinem, pak již kontrakce téměř kontinuální (to už byly bolesti silné a prodýchat moc nešly),ale čípek stále tuhý - infúze se spasmolytiky. Maká ještě nebyla dorotovaná - měla jsem spíše pocit, že vylezla spíše do hrudníku. Ale vesměs byl porod rychlý (u prvorodičky) asi 9a půl hodiny.
Epidurál jsem neměla. Měla jsem infúzní pumpu s krátkodobě působícími analgetiky,které jsem si sama dávkovala. Byla na ní nastavena maximální dávka - ale stejně jsem měla strach z utlumení kontrakcí,takže jsem si dávkovala málo (spíše placeba) a medička říkala,že zbytečně trpím.

viky1984
3. čer 2010

Ahoj, já to měla taky rychlý a bez problémů. Tabletku mi dali v osm večer, že prej se nic dít nebude, ať jdu spát a rozjelo se mi to a ve 4 byl na světě. Tak 3-4 hodiny intenzivní bolesti, to předtím se dalo. Takže relativně rychlý 😝 Jsou na tom ženský hůř. Jo a furt mi tvrdili (dokonce ještě 3/4 hodiny před samotným porodem), že se neotvírám, že nejsem ani na cenťák a pak to byl takovej fofr, že jsem jim málem porodila po cestě na sál. Nestihli mi klystýr, převlíknout... nic, manžel to skoro nestihl. Tak se hlavně nestresuj, kdyby ti furt říkali, že to k porodu ještě dlooouho není. To mi totiž říkali a za půl hodiny byl malej venku🙂 Držím palce!!! PS: a pomáhá teplá sprcha, ta mi to dost popohnala

jmisa
13. čer 2010

Já ležela v porodce zhruba 36 hodin po prasknutí plodovky, nic se nedělo, otevřená jsem byla na prst, bolesti žádné, tedy nad ránem už sem tam něco, ale hodně nepravidelné, na monitoru to skoro nebylo ani vidět, ráno asi v půl 8 mi zavedli tabletu, no a asi během půl hodiny to začalo mít pravidelnost a zkracoval se interval, ale stále kolem 6 minut, v půl 10 jsem šla pro PA, že už je to horší, natočila monitor, byla jsem na 3, tak jsem volala muže, že v 10 jdem na porodní sál. V 10 jsem šla na přípravnu, to už muž čekal, byli jsme tam asi 45 minut a pak na sál, to už jsem chtěla epi, ale prý už nemá cenu, že jsem na 7, to bylo nějak kolem 11.
Měla jsem křížové bolesti, nepomáhalo nic, masáž, sprcha, jiná poloha, tak jsem kývla na dolsin, trochu jsem usínala mezi kontrakcema, no a ve 12,48 se prcek narodil, takže fofr.

janca.mareckova
14. čer 2010

Tak já jsem rodila poprvé a to byl fofr 🙂 Dopoledne začla pomaličku odtékat plodovka, tak jsme vyrazili. Bez kontrakcí.... Kontrakce nepřišli ani do 12ti hodin, tak mi píchli přesně o půlnoci oxitocin. (v tu dobu jsem byla otevřená jen na 1 prst) a ve 3:15 byl Kubíček na světě. PA mi nevěřila, že už potřebuju tlačit 🙂 říkala, no, to ještě není ani náhodou...... budete ráda, když porodíte v 8 ráno.....ale já, že už musím!! Tak ji to nedalo, mrkla mezi nohy a prý- už je to tady, jdeme rodit 🙂 Honem na sál 🙂 Dokonce i doktorka mi říkala, že u prvorodičky snad takhle rychlé otevření ještě neviděla........

terkajesterka
14. čer 2010

u prvního porodu jsem porodila za 2 dny po podání první tablety (první den jedna tableta, druhý den druhá), a druhá porod byl rychlejší - porodila jsem za 10 hodin od podání tablety, takže rychlovka.

adulikka
14. čer 2010

ráno o 8 hod dali a o 11:05 hod bol synček na svete ,tak ja som to mala ešte rychlejšie 😀

annika11
24. čer 2010

no mňa prijali do nemocky o 9.00, trápila som sa celý deň, plodovka mi vôbec neodtiekla a bolesti nepravidelné...pchali do mňa všeličo, infúzky aj tabletky, no našej malej sa vôbec nechcelo. Nakoniec sa narodila po 16 hodinách o 1.00 ráno, ked som si myslela, že to už doktorka vzdá 🙂 ale hlavne, že to máme za sebou

kosta123
8. črc 2010

Ahojte ja som práve v nemocnici a 2 v 1.
Prvú vyvolávačku mi dali v piatok,nič extra len jemné bolesti menštruačné.
Druhú mi dali až v utorok,lebo cez víkend tu nikto nič nerobí a v pondelok bol sviatok.to už prišli väčšie bolesti,tretiu mi dali v stredu to to som už mala čo robiť,prišli hneď každých 5 minút,trpela som celý den aj noc,ráno sa to akosi upravilo,dnes nič ani mi nič nedali,ale že zajtra mi pustia vodu a idem na infúzky už budem musieť porodiť,zajtra prenášam 9.deň.

denisocka
16. srp 2010

tak ja len pridam moju terajšiu skusenost, bolesti slabučke mi začali v noci o 2.00 , nepravid.kontrakcie, zatka odišla o 5.00 ,kontra prestali,o 6.00 tošku začali,o 7.00 som prišla na prijem otvorena na 3cm , dali ma na pasi ,do 8.00 slabe kontra tak mi narafali po 8.00 oxytocin a buscopan - bolesti šialene hned,kontrakcie každu božu minutu, neskutočna bolest,hruza ale zato o 9. 05 som mala porodene. ale určite tie bolesti su horšie ako priprodzeny porod

monulicka
18. srp 2010

ahojte, aj ja som mala vyvolavany porod, od 36tt som bola otvorena na 4cm, v 40tt na 5. V den porodu mi o 8:00 pichli vodu, ziadne bolesti sa nedostavili tak o 10:00 som dostala infuzku a o 13:41 sa maly narodil. Bolesti dost intenzivne, tych zvysnych 5 cm otvarania sa mi zdali nekonecne, a v reale to slo celkom rychlo

lucyliu77
2. zář 2010

ja som prisla o 8.rano do porodnice a bola som na 2cm otvorena, o 9.00 mi dal doktor tabletku na vyvolanie a hned aj pustil vodu, o 12.h mi zacali bolesti o 13.mi dali epidural a 14.50 sa mala narodila.

maculienka123
3. zář 2010

baby a preco niektorej z vas dali len jednu tabletku,potom cakali a na druhy den druhu a takto pomaly?preco nedali aj tu infuzku?myslite,ze ked poviem,ze chcem porodit za jeden den,ze do mna napchaju vsetko?

andika10
3. zář 2010

ahojte mne dali prvý večer jednu injekciu, to somnou nič nespravilo, kludne som sa vyspala, na druhý večer mi dali okolo 21.00 druhú injekciu za 20 min som mala 3 minutové kontrakcie a o 02.20 a 02 23 boli na svete, všetko bolo v pohode

zuzkap2
3. zář 2010

ahojte,tak ja som dostala vyvolavacku pri prvom synovi dali mi ju o 10:00 hned mi nastupili bolesti kaszdych 10 min, a od 13:55 boli este pravidelnejsie no a maly sa narodil o 14:25 v ten isty den

lidiab
5. zář 2010

Ahojky! Byla jsem hospitalizovana v 39 tydnu kvuli preeklampsii, nasledujici den jsem podstoupila oxytocinovy zatezovy test. A pristi den v 9.30 mi byla zavedena tableta, byla jsem otevrena na 2 prsty. Za 30 minut zacali bolesti az do zhruba 16 hodin, pak se to zacalo tlumit a doktorka rekla ze z toho nic nebude a ze se na to jde rano zase. Kvuli tlaku nemohli vyvolavat casteji nez jednou za 24h. Byla jsem z toho na prasky, protoze ty bolesti cely den nebyly zrovna to prave makove a nakonec to pry k nicemu nevedlo. V jsem sla 19.00 monitor, a v 19.45 mi praskla na pokoji voda a hned silene kontrakce po 2 minutach. Otevrena jsem byla uz na 5 prstu. V 22.30 byl maly na svete 🙂 Z predporodni pripravy se stihl jenom klystyr, i ten jenom tak tak. Mam mensi nastrih, ktery se uz zahojil, a zadna dalsi poraneni.

janulienka1
5. zář 2010

,Mne vyvolavali 2 krát kvôli prenašaniu.Na začiatku tehotenstva som mala problem s udržaním plodu a na konci porodiť.Syn sa narodil 1.5 hod po podani oxytocinu a dcéra sa narodila za 30 min.Pri nej som bola ako v tranze.Nevnímala som ani mm ani Dr.Po 5 min.som dostala tlaky a otvorila som z 4 na 7.Potom mi zastavili infúzku na 5 min.dokedy prišiel Dr a išlo sa na vec.Boli to neskutočné tlaky čo pri synovi take silné neboli.Mala som vraj pôrod aky nie je ani v knihe.Až na ten nástrih.Nepovedal mi či už môžem tlačiť tak som netlačila a potom som cítila ako mala zo mna ide sama .Tak som to vravela a na dalšie 2 zatlačenia bola Emka vonku.Neviem či to je tymi tlakmi alebo celkovo pôrodom,ale mam pocit ked cvičim ako keby mi niečo v pošve padalo dole.Asi návštivim Dr,aj ked na kontrole mi povedal ,že je všetko v poriadku.Veľmi som chcela zistiť rozdiel medzi prirodzeným a vyvolavaným pôrodom.Nepodarilo sa.

babulina
6. zář 2010

u mna oba porody boli vyvolavane, oba trvali 5.30h 🙂

flamenga
6. zář 2010

3 a pol hodiny 😉

tyrisa
8. zář 2010

V 7h ráno první tableta, malá se narodila 17:52h císařským řezem ......

dadka28
8. zář 2010

4hodiny...od vpichnutia vyvolavacky az po samotny porod.. 😀 😀

henrik1407
11. zář 2010

ráno 7.40 mi dali tabletku, o osmej už bolesti a 14.25 sa malý narodil...

benne
11. zář 2010

Ráno tabletka o 8.00, bolesti o 13.00, po klyzme, narodil sa 14.35 😎 , ešte mi aj polievku dali na obed 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru