• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Z jaké míry je průběh porodu dědičný?

29. února 2012 
Chtěla bych se informovat, jak moc se váš porod podobal třeba vaší mamince nebo babičce. U nás jej obě měly hrozný, tak zda je nějaká pravděpodobnost, že na tom budu stejně :unamused:
20. led 2012 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nestresuj a těš se na mimčo. Já to čekala strašné a bylo to ještě horší, ale s malým v náručí se dobře zapomíná.
20. led 2012 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Mě porodní asistentka říkala, že to je pravda. Když jsem nakonec po první hrůzném porodu porodila, ptala se mě na porod matky - nevěděla jsem a nevím dodnes - se musí mamky zeptat. Naštěstí druhý císařem a pohoda :slight_smile: :slight_smile:, bych za 14 dní šla rodit znovu. Tak ať máš porod co nejlepší a hlavně zdravé mimi:slight_smile:.
20. led 2012 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Naštěstí se nepodobal :slight_smile:Když mamka rodila mě,tak si užila,porod trval x hodin a málem na mě museli vzít kleště.A porod mého syna trval 3 hodiny:slight_smile:Takže super :wink:
20. led 2012 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
U nás to tak neplatilo,mamka i babičky měly porody úplně jiné.
20. led 2012 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Můj porod se bohužel mamky porodům nepodobal, měla je celkem krátké a bez komplikací, já naopak :frowning2:
20. led 2012 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já tedy nevím, jaké porody měla moje mamina, ale určitě jiné, než babička - ta měla oba císařem, mamka oba spontánně. Já první suprový a věřím, že druhý bude zase :slight_smile:
20. led 2012 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
moje maina se u obou porodů dost nadřela, já měla oba extrémně rychlý a v pohodě. Takže u nás jsem délku porodu nepodědila.
20. led 2012 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
já myslím, že dědičné to asi nebude :grinning: ,mamka měla velké křížové bolesti, že prý málem lezla po zdi, to já neměla, první jsem měla s epi, tak se to celkem dalo a druhý bez, sice to byl hukot,ale bolesti se daly vydržet a byl rychlý
20. led 2012 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile: ,
jestli jsou porody dědičné to ti nepovím, ale jedno je jisté.v dobách kdy rodily naše maminky a neřku-li babičky se milionšest věcí změnilo, už jen ten přístup, možnost mít u sebe manžela atd.atd.
buď v klidu, až budeš držet bobíška v náručí, věř, že všechna bolest bude zapomenuta :dizzy_face:.
já se řídila heslem...bóže, tolik ženských porodilo a žijou, tak to zvládnu taky :wink: :grinning:.
hodně důležité je brát to pozitivně, na konci čeká odměna nejsladší :dizzy_face: .
v těhu kurzu nám PA říkala ať si jdeme zarodit a vyrodit mimčo :grinning: .
držím ti moc palečky ať máš fofr porod a vše je v nejlepším pořádku :dizzy_face:
20. led 2012 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
nemyslím že je tam nějaká dědičnost, možná strukta těla, ale mimino zase může být jiný, takže za mě ne, buď v klidu.
20. led 2012 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
řekla bych, že žádný. Mě mamka rodila dva dny, do druhého se odvážila po 5 letech, ten trval asi 8 hodin. Já prvního syna rodila 5 hodin a druhého hodinu... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. led 2012 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
he tak to fakt ne. mamka stihla 1 a 2 dobu porodni u prvniho porodu se vsim vsudy za 5h u druheho za 3h ja se placala s bolestma (po 3minutach) skoro 24h
20. led 2012 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi na tom něco bude. U mě to platilo, mé sestry taky a švagrové taky. Tak spíš s tim počítej, ale vůbec se nestresuj. Stejně, až budeš chodit v bolestech, tak si na to nevzpomeneš a budeš zabraná jen do svýho porodu. Já mám za chvíli termín a vůbec na to nemyslim. U prvního syna jsem měla vše načtený, naposlouchaný, kurzy... No příprava jak hrom a nakonec jsem ani nevěděla jak dýchat. Tak se tím netrap :wink:
20. led 2012 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky si myslím, že průběhy porodu nejsou dědičné, to spíše ty strie co se objeví u některých během těhotenství a|ť mažeš břicho nebo ne. Dneska je jiný přístup k porodům, matky jsou infomovanější než když byly kdysi a tak.
20. led 2012 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
neřekla bych že je to dědičný :wink:
20. led 2012 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak za mě určitě ne :slight_smile:....ale v mém případě bohužel, mamka mě i bráchu porodila za chvilku, u bráchy dokonce ani nevěděla, že rodí,,,až dr jí říká, tak jdeme na sál a mamka mu oponovala, že co že tam bude dělat :grinning:
Já rodila nedávno a malá se narodila za 13 hodin od prvních kontrakcí, které hned od začátku byly po 2 minutách :angry: Ale mě porod vyvolávali, tak nevím....ale myslím si, že ne....souhlasím s názorem ined77 :wink:
20. led 2012 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Měly jsme to obě dost podobné - stejná nevolnost ve stejných měsících, žádné velké břicho, a vyvolávaný porod ve stejném tt
20. led 2012 ve 13:31  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já myslím, že uričitě ano, pokud jste si fyzicky podobné, stavbou těla, kostry
20. led 2012 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
nemyslím si, že by měl být průběh porodu dědičný ... když si vezmu, že i dva porody jedné ženy můžou být úplně jiné...
22. únor 2012 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Průběh porodu není dědičný :grinning: Je odvyslý od průběhu těhotenství a komplikací,které ho provázejí. :wink:
Moje maminka měla všechna 3 těhotenství bez problémová,porody také(když nebudu počítat přirostlé lůžko u 2.posledních),já měla obě riziková,protože to 1.skončilo potratem a oba porody jsem měla vyvolávané kvůli špatnému zdrav.stavu. :confounded:
22. únor 2012 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nejsou dědičné.Já měla křížové bolesti a má mamka nikdy.Já měla stahy celé těhu,ona ne,já kojila,no ještě kojím..3,5 roku,ona 14 dní..otvíraly jsme se každá jinak dlouho atd...A,to jsme konstitučně hodně podobné..
22. únor 2012 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás žádná shoda...
22. únor 2012 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja mela oba porody super rychly,mamka moje taky -akorat byl u nas rozdil,ze mamka sita nebyla a ja asi i za ni :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
nemyslim si,ze by to bylo ,,dedicny" zalezi opravdu na situaci,stavu atd.Hlavne zadny stres :dizzy_face: to dela hoooodne :sunglasses:
22. únor 2012 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás také žádná shoda. Měla jsem stejné obavy jako Ty, protože moje mamča oba porody nic moc a dlouhé :frowning2: a já přesně naopak. Bylo to rychlé a celkem to šlo :slight_smile: .
22. únor 2012 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
moje mama mne rodila 6 hodin, moje porody jsou jen o neco kratsi a pohodove, jak rodila babi netusim :slight_smile:
29. únor 2012 v 07:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
spoléhala jsem na to, že to bude dědičné - mamka rodila 2x - 4 a 5 hodin, vždy bráno od prvních kontrakcí... já rodila zatím 1x - 14,5 h (bráno od pravid. kontra po 5 min)... doufám, že ten druhý porod se bude víc blížit těm mamčiným :grinning:... a to jsme si jinak velmi podobné - stejná výška, stejné boky, stejná postava...
29. únor 2012 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek