Začínám mít strach z porodu

lucaaaaaaqa
21. zář 2017

Ahoj holky začínám mít asi docela strach :D
Umiram při bolesti když dostanu menstruaci natoz při porodu 🤔🤔🤔 mám ještě tak 3tt a čím se to blíží mám vetsi strach asi 😇😁😳 nevím jestli se to blíží nebo ne :D už by mohlo nejde to nějak urychlit ?

lmartinkova85
21. zář 2017

První? ;) každá se boji... já myslím ze prvorodicka min ... neví do čeho jde 😂 Ale neboj zapomenes ;) já se taky bála jak u prvního tak u druhého... a po treti jestli se podaří se budu bát taky 😉

cartney
21. zář 2017

nebojte, bolí to, ale uteče to a dostanete krásnou odměnu.....já jsem taky bolestín a zvládla jsem to....rodila jsem 37+2 a dcera byla hodně malá, ale naštěstí už zralá....dejte si horkou vanu a myslete na to, že brzy budete své miminko držet v náručí 🙂 ....jinak my teda vyvolali porod asi sexem :D ale je pravda, že už byla hodně sestouplá v pánvi

lucaaaaaaqa
autor
21. zář 2017

@cartney moc dekuju :D nepomáhá no :D jooo snad to bude v pohodě pravé ze první do teď sem byla v klidu ale čím se to blíží asi mám strach :D

bonavoxa
21. zář 2017

Teda, měla jsem strach i poprvé, ale pak jsem to teda nějak zvládla. Myslím, že jsem mezi kontrakcemi řvala, že už mě tam nikdo nikdy neuvidí. Se mi smáli, že to řve každá a za chvíli jsou tam zas.
Je fakt, že to trvalo dlouho a bolelo jak čert, ale ta bolest pomine hned, jak je malé venku. Ta euforie a úleva, to byl nejkrásnější pocit. Ani jsem nechtěla na vozík, jsem malou chtěla hned vidět, najednou mi bylo fajn. Se sestřičky děsily, že jsem pár minut po porodu a krev ze mě ještě crčela proudem. Na to se těším, kontrakce zase nějak snad přežiju.

lucaaaaaaqa
autor
21. zář 2017

@bonavoxa to je teda krásný hi hi :D už se na to fakt těším

eviicka
21. zář 2017

@lucaaaaaaqa taky jsem umírala při každé menstruaci a bez prášků jsem to nedávala, a porod pak relativně v pohodě, asi jsem už na ten druh bolesti byla zvyklá 😉

Jako abych nelhala, vybavuju si že jsem si u porodu říkala cosi o jedináčkovi, ale tak hrozné to určitě nebylo😂

Držím palce 😉

morningstar
21. zář 2017

@lucaaaaaaqa Nekoukáš na malé lásky? Já jak jsem vcera viděla, já tam ty ženské trpí, tak ksem si další dily zakázala. Taky se bojím a mnohem vice, než u prvního, ale snažím se nepripoustet si to.

hanih
21. zář 2017

Já se taky bála, jak se termín blížil. Jenže jsem nakonec rodila skoro dva týdny po termínu a to už jsem se nebála, jen jsem si říkala, ať už jde to prtě ven! 🙂 Jinak teď jsem nedávno byla na odběru krve. Sestra se mě snažila nějak uklidnit, protože viděla, že mi to nedělá dobře, tak mi říkala, že už jsem si zažila porod a braní krve je proti tomu nic. No a mě v tu chvíli blesklo hlavou, že to braní krve mi vlastně přijde horší 😀 Ale já měla teda porod jednoduchej a rychlej - od zavedení tablety na vyvolání do narození dcery to trvalo něco málo přes čtyři hodiny. A jako vím, že to bolelo, ale vůbec už si nepamatuju, jak to bolelo. A jakmile jsem dostala dceru do rukou, tak už jsem měla myšlenky jen na ni 🙂
Jo a co se týká urychlení, zkoušela jsem všechny možné babské rady a nepomohlo nic.

lucaaaaaaqa
autor
21. zář 2017

@morningstar no Koukala sem a tam mi to právě Nepride tak hrozny :D ale jinak asi ano Ach Jo sem na to zvědavá :D no tak doufám ze to nebude tak strašný jako si myslím :D nic nepomáhá tak to budu přenášet jak na schválně :D mě pride ze jemu se ven chtít fakt nebude :D

martyina
21. zář 2017

@lucaaaaaaqa můj prah bolesti je prý fakticky nizoučký a žiju🙂 měla sem vyvolávaný porod a to nebylo tedy nic příjemného . Pro mě samotny porod když už malá lezla nebolelo. Bolí mě bolesti pred tím🙂 dokonce sem rvala že zdechnu a že umírám, a koukej ziju

ilonne
21. zář 2017

Ha, podruhe jsem tam dzrkovala, proc mi jako nekdo nepripomenul jak to boli, ze bych uz do toho nesla. No a jsem v tom potreti. Neboj, prochazka ruzovym sadem to neni, ale vis, ze to skonci. A hned zapomenes

liliana2016
21. zář 2017

Hele, přežily jsme to všechny. Bude to bolet, to nepopírám, bude to bolet jako prase, mám-li být zcela upřímná... Nech si dát epi, pokud ti to stav dovolí a nebude třeba moc pozdě. Způsobů, jak od té bolesti ulevit je několik... Tak se neboj, neumřeš na to ☺️

pavca1982
21. zář 2017

Není to tak strašný poprvé možná trochu dlouhý, ale nic neurychluj ať se mimi dotáhne tak jak má.Druhý a třetí porod byl u mě dá se říct krásný oba rychlovka.Držím palce.Co můžu doporučit a to opravdu moooooc pomáhá je nechat si udělat výplach střev teplou vodou ať se to nastartuje a pak nic jiného než míč a teplá sprcha a hopsat si tam a hopsat klidně celou dobu do otevření.👍

pavca1982
21. zář 2017

Mimochodem nejlepší je porod ničím nebrzdit, žádný epidural bych nedávala. Porod je přirozená věc mrkni třeba na

https://www.youtube.com/watch?v=VCFhAAMrJrM
fallingstars
21. zář 2017

Já jsem se z porodu ani nestresovala, prostě jsem to brala jako fakt, že ven musí a jinudy to nejde. Možná za to mohlo i to, že byla větsinu těhotenství zadkem dolů a já si strašně přála, aby se otočila, a když se tak stalo, tak se mi fakt ulevilo, protože z císaře jsem měla vítr. No a jak jsem se nějak nestihla vystresovat, tak to bylo i rychlý, za pět hodin od prasknutí vody byla venku. Fakt hodně to bolelo cca dvě hodiny, na hekárně, ale teď už si tu bolest nevybavím. Jen vím, že jsem byla sprostá a pořád jsem si říkala, proč jsem do pr... chtěla, aby se otočila 😄 Na sále, když se šlo do finále, už jsem tu bolest tak moc nevnímala, závěr jsem byla jak vypnutá, prostě jsem rodila.
Porod je zážitek, někdo si ho fakt protrpí, někdo to má snazší, ale v momentě, kdy se budeš dívat na svoje vlastní a zdravé miminko, tak fakt platí to klišé, že bude vše zapomenuto...
Pro mě měl porod jen jedinou "vadu" - čas jím nabral až moc velkou rychlost...♥️
S urychlením neporadím, rodila jsem sice dřív, ale bez nějakého konkrétního spouštěče.

lucaaaaaaqa
autor
21. zář 2017

@pavca1982 díky moc 🙂

liliprili
21. zář 2017

Tak asi patrim mezi par svetlych vyjimek, co se porodu nebaly 😀 a vis co? Myslim, ze to je ten nejlepsi zpusob! Nebat se, protoze pak je to mnohem horsi. Od zacatku tehotenstvi jsem ke vsemu mela pozitivni pristup a vsechno brala s nadhledem. A ze mi chvilema opravdu nebylo do smichu...

Na porod jsem se pripravila, vedela jsem, ze to bude bolet, ale taky jsem vedela, ze stejne jako miliony zen prede mnou to preziju a "odmenu" budu mit hned v naruci. Trochu vysilovat jsem zacla az pote, co jsem prenasela a hrozilo vyvolavani porodu, cemuz jsem se chtela za kazdou cenu vyhnout, nechtela jsem nic urychlovat chemii a nedejboze skoncit na cisari. Takze v poslednich dvou tydnech jsem zkousela mozne i nemozne, veskere babske rady, co se ke me donesly...ale nic nezabralo, takze tady moc neporadim. Pomohl Hamilton a asi i velka nechut jit na vyvolavacku, takze jsem zacla rodit v noci ten den, co jsem rano mela nastoupit.

Uprimne, kontrakce jsou fakt hnus, pak prijde obzvlast narocna faze, kdy se ti strasne chce tlacit a jeste nesmis, ale jak uz se mrne dere ven, to neboli, jenom tlaci a uz je to pohoda. Me ze vseho nejvic pomahalo se tomu nebranit, nebojovat s tou bolesti, ale naopak se snazit uvolnit, poddat se tomu a s kazdou dalsi kontrakci si rict "jsem o krok blize k miminku". Myslela jsem na sve oblibene misto, ze tam sedim a je mi dobre a na dalku odtud cerpala energii. Mezi kontrakcemi jsem totalne vypnula a setrila sily. A kdyz mi (k memu velkemu prekvapeni) sestra oznamila, ze uz jsem dost otevrena, ze jdem na sal, uz mi bylo vsechno jedno, mela jsem radost a vylozene se tesila, ze uz muzu jit neco delat a ne jenom pasivne snaset bolest 😀 pak uz to byla rychlovka a pohoda, zadny poraneni, zadny siti.

Ja jsem si proste rekla, ze budu mit skvely a pohodovy porod, ze vsechno dobre dopadne a jinou variantu jsem nepripoustela. A paradoxne mi tento pristup vychazi v mnoha vecech 😉

ilonne
21. zář 2017
ilonne
21. zář 2017

@liliprili to jsi dobra, ja se o to pokousela 2x a kdyz jsem uvidela ted v lete ty dve carky, tak jsem si stejne povzdechla "tak a jsem v pr...." 😀. Tak.si to teda pokusim vsugerovat potreti a ono to urcite konecne vyjde 😀

ilonne
21. zář 2017

@lucaaaaaaqa ja mela epidural a dcerou a se synem entonox a ten chci zas. Profetovana doba porodni byla bajecna doba porodni a rozhodne vim, ze se teda budu prat az mi budou zase chtit sebrat....

z_kopretinka
21. zář 2017

@pavca1982 tak treba ja bych bez epiduralu skoncila na cisari. Jen diky nemu se mi podarilo uvolnit a mala zacala sestupovat. Otevrena jsem byla, ale ona porad nesla dolu.

ilonne
21. zář 2017

@z_kopretinka ale někomu zase porod zastavi, treba me.

valeri10
21. zář 2017

@lucaaaaaaqa rodila jsem před půl rokem. Vůbec jsem se nebala, jen o miminko, aby bylo v pořádku. Mám pocit,že jsem při porodu hrozně řvala, špatně tlačila,že bolestí umřu atd.,že jsem to nezvládala a říkala si proč jsem do toho šla a hned po porodu,že už nikdy víc. No a za týden jsem věděla,že to chci zažít zase. Moc ráda na to vzpomínám i když to bolelo,ale nejvíc na první dny s miminkem a na to neskutečně štěstí. Já si to v porodnici hrozne užila. Štěstím,ze mám zdravé miminko jsem se tam snad vznášela. Tak hlavu vzhůru. Bude to jen chvilka a pak hromada bajecnych dnů,let,zážitků.

lucaaaaaaqa
autor
21. zář 2017

Moc vám všem dekuju 🙂 sem na to zvědavá

pavca1982
21. zář 2017

@liliprili úplně stejně jsem si to nastavila i já a bylo to fajn

odula
21. zář 2017

@lucaaaaaaqa to je vybornej pristup 👍 vubec se neboj a bud zvedava,Pac to co te ceka je fakt ... No urcite jeden z nejkrasnejsich zazitku v zivote. Chlap prisahal ze to bylo plozeni... 😀 ale pche,to tezce bledne. 😀jako... asi to boli protoze kazdy dite je na par hodin po porodu to "posledni". Vetsinou do druhyho dne,pak uz si zase rikam,ze jeste aspon jednou si musim tu jizdu zopaknout 😀 ale fakt se neboj,zjistis jak jsi silna,jaky neuveritelne nadherny veci tvoje telo dokaze... bude to super 👍 hodne stesti 😘

verusky
21. zář 2017

@lucaaaaaaqa , psychika je zaklad, strach nahrad virou... ze vsechno dobre dopadne. tes se na miminko, povidej mu, ze bude krasne, az ho budes mit v naruci, ze jsi zvedava, jak bude vypadat... miminko vsechno citi... muzes se s nim i domluvit, aby vsechno probihalo hladce... bolet to bude, ale moje mama mi pred prvnim porodem rekla- BOLEST JE JEN DOCASNA a ano... idealni je se uvolnit, uvolni se i miminko a bude prirozene pokracovat v ceste na svet. zkus procist neco o tom, jak je prirozene pro zenu porodit, ze je k tomu nastavena, pripravena, jen nicim (v hlave) tomuto procesu nebranit. strach nahrazuj virou... a vsechny jsme to zvladly, zvladnes take. nic neres, jen ver...

lucaaaaaaqa
autor
22. zář 2017

Dekuju moc udělám to přesně tak ;) dneska je to horší než včera už nemůžu ani sedět jak mě to bolí jak se mi tam hejbe a snaží se mi snad prorazit ven :D už aby to bylo zamniu

baris
22. zář 2017

@lucaaaaaaqa já jsem si vůbec nepouštěla videa s porodem - nechtěla jsem to vidět, nechtěla jsem poslouchat, jak někdo trpěl jak kůň x hodin ....

Rodila jsem 2x, pokaždé bez epidurálu, protože jsem to hold nestihla. Neměla jsem potřebu ani křičet. Ano - není to procházka růžovým sadem, ale ze zubaře jsem mnohem více připosaraná a pokud mi nedá umrtvující injekci, tak vrtat nemůže 😝.

A jak jsem odcházela z porodnice s první dcerou, tak jsem jim hned říkala, že za 1,5roku mě tam mají zase - a měli ještě dříve 😀

První porod mi vyvolávali, druhá dcera to stihla bez vyvolávačky.

verusky
22. zář 2017

kricet se nema, protoze krikem odchazi energie, kterou potrebujes k tlaceni. je dulezite jen se soustredit na zdravi miminka a nechat se vest asistentkou (a miminkem 🙂. neboj, zvladnes! a ze to pred porodem neni zadny konfort- abychom se na porod tesily 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru