Zastavení předčasného porodu 28+2 tt

lucie0205
14. srp 2018

Dobrý den holky. Prosím mám dotaz v neděli 28+2 tt v klidu v leže bez námahy mi sestoupilo břicho dolu, luplo ve mě a začala jsem krvacet plus tvrdnuti břicha. Nemocnice, kontrakce po 3 minutách. Lezim dnes začátek 3 dne na infuzich. Porod se zastavit podařilo. Teď jen infuze, bez bolesti bez krvácení. Prý pokud budou dnes výsledky OK Zitra mě pustí domu na ležení a klidový režim což bych rada protože sem na predporodnim a točí se to tu a mě to nejak psychicky nepomáhá. Včera 8 porodu dnes už 4. Otázka zní ... měl to někdo podobně a mimi ještě vydrželo a nemuselo do inkubátoru? Vydržely ste to a nebo mám počítat s tím ze za chvíli jsem tu znova popr. rodime. Malý je teda nacpany v porodnich cestách ale čípek na špičku prstu plus branka 2 Cm. Nic víc nevím a nic mi neřekli. Dekuji za vaše odpovědi.

rajani
14. srp 2018

To je věštění z koule. Ale je mnoho žen, které i přes tuto zkušenost porodily v termínu zdravá dítka a žádný inkubátor se nekonal. I jsou ženy, které měli výletů na zastavování porodu víc. A které rodily dříve či předčasně.
Můžu-li poradit, nenechávejte se vyšetřovat vnitřně prsty, lékaři nepoužívají sterilní rukavice a spíše zanesou infekci. Informace o čípku jim mnohem lépe dá vaginální ultrazvuk.

rubika
14. srp 2018

Uplne bych se domu nehrnula a jeste chvili vydrzela v nemocnici. Pokud uz jsi mela kontrakce a krvacela. Pri opravdu klidovem rezimu se umi cipek prodlouzit zpatky.
Pri prvnim tehu jsem mela v tomto tydnu cipek 18-22mm a na spicku prstu. V 33tt jsem mela cipek 1,5- 1 cm jak kdy a volne pro prst. To me zavreli do nemocnice na 3 tydny a odchazela jsem s cipkem na 3 prsty otevrenym. Ve 36tt, pry uz bylo jedno jestli porodim, ale rikali mi ze 100% dojedu behem par dni, ze uz je to na spadnuti. No a maly vydrzel do 40+1 ☺
Kazdopadne v tak nizkem tydnu bych delala vse podle lekaru.

deaneira29
14. srp 2018

Upřímně po takové diagnóze nechápu že tě chtějí pustit domů. Z cekatelskeho pokoje by mělo dojít k přeložení na rizikové oddělení. Já začala krvácet v 26tt s diagnózou placenta previa třetí stupeň. Dva dny jsem byla má cekatelskem pokoji a tři týdny na rizikovem oddělení teprve potom mě do klidoveho režimu pustili domů. Takže se mi opravdu moc nechce chápat jak by tě mohli pustit domů myslím že by to bylo uspěchané.

lucie0205
autor
14. srp 2018

@rajani vyšetřují mě jen vnitřně prsty ... v neděli ráno když mě přijali tak mě brali na utz aby zjistili kde co je.

lolam10
14. srp 2018

@rajani pardon ze to rikam ale co to je za blbost s temi rukavicemi?jako ze po vysetreni si je sundaji a stejne nanadaji na jinou pacientku?a tak nechcete radeji rodit doma?trochu duvery v lekare bych doporucovala.ja myslim ze v dnesni dobe nechteji nic jineho nez zenamublizovat,popr.jsou o dost hloupejsi nez my zeny z koniku asi ne?!😅

lucie0205
autor
14. srp 2018

@deaneira29 taky pravě nechápu a problém je v tom ze nikdo nic neřekne. Čekám na velkou kontrolu ale už sem z toho na nervy.

lolam10
14. srp 2018

nebojte, i kdyby slo mimco do inkubatoru tak dneska uz umi zazraky a ty deti to krasne dozenou.mam kolem sebe 2 deti co se narodily a mely 1kg a dnes to skoro neni poznat...drzim moc palce!!!

rajani
14. srp 2018

@lolam10 používají se jednorázové nesterilni(chrání jen lékaře) .. Nejčastějším důvodem předčasných porodu jsou infekce, zde je na místě používat sterilní, když už. Jsem zdravotník, jen říkám své zkušenosti.

rajani
14. srp 2018

@lucie0205 ptejte se na vše, co bas zajímá. Klidně si i připravte otázky. Dle protokolu jste měla dostat kortikoidy na dohrání plic miminka a infuze na zastavení kontrakci (tokolytika). Následovat by měl alespoň několik dní až týden na magneziu v infuze + konzola klinického stavu. Pak bych teprv jednala o propouštění, pokud se stav nezhorsuje.

deaneira29
14. srp 2018

Opravdu myslím že by mělo následovat ještě několik dní na infuzich magnesia pak na tablety, dali kortikoidy? V tuhle chvíli by mělo místo pouštění domu následovat oddělení rizikového těhotenství jestli nemysleli že půjdeš cekatelskeho tam a ne domů. Hlavně se na vše ptej od toho tam jsou

rajani
14. srp 2018

@rajani otázky myslím na lékaře 🙂

lucie0205
autor
14. srp 2018

@rajani vše jak píšete sem dostala. Teď tu byl primář ... dali mi magnesium plus injekce do zadku na rozvoj plic u malého ... jsem od začátku na čekankach. Do pátku budu na Atb plus magnesku ... 48 hod infuze mi skončili na zastavení kontrakci takže budeme čekat. Moc vám dekuji

lucie0205
autor
14. srp 2018

@rajani už sem se dočkala primáře dekuji

rajani
14. srp 2018

@lucie0205 takhle ta péče má vypadat. Super, moc ráda to čtu. Do budoucna se nebojte si zavolat primáře, pokud se vám postupy nebudou zdát. Není bohužel vždy stoprocentní jistota, že ošetřující lékař postupuje správně a dle nejnovějších poznatků.

deaneira29
14. srp 2018

Tak to ráda čtu a neboj už jsi dost daleko v těhotenství a kortikoidy už zabírají i kdyby se něco stalo v této fázi už to zvládnete. Hlavně opravdu ležet a odpočívat to strašně pomůže, na vše se ptát a hlavně něco se ti nebude zdát hned to hlas ať se podívají a zkontroluji upřímně já byla radši v nemocnici kde jsem byla pod kontrolou a měla jistotu že než se to úplně stabilizovalo byl malý pod kontrolou a kdyby se něco stalo hned by zasáhli

j.a.n.i
14. srp 2018

@rajani A to jako myslíš, že ten vaginální UTZ oblíkají do sterilního kondomu nebo jak?

swetlusska
14. srp 2018

Já takhle byla týden na rizikovým, kolem mě se to točilo, přišly ženský po porodu i před ním a zas zmizely a já tam furt trčela na pokoji. Nikdo mi nic neřek, jen že mám odpočívat a nic víc, chtěli mě už pak pustit domů, ale nakonec jsem zas začla krvácet za 2 dny porodila. Nikdo nic neví dopředu, přeji hlavně silné nervy a vydrž! Kdybych měla víc peněz a tenkrát kdybych věděla že tam budu "jen" týden, tak bych si zaplatila nadstandart. Oporou byl hlavně manžel, každý den tam za mnou na několik hodin chodil.

lucie0205
autor
14. srp 2018

@swetlusska tady se to taky točí na čekance ... oddělení je komplet nové hezké a teď sem od včera noci sama ... s nadstadartem problém nemám ale je mi lip tady ... tady je nashandrat úplná katastrofa

lolam10
14. srp 2018

@rajani takze lekari to nevedi?a jak myslite ze maji tedy zjistit zdravotni stav pacientky?a myslite ze zeny kterym hrozi predcasny porod se nesmi koupat ve vane napr.?to taky nebude zcela sterilni....

rajani
14. srp 2018

@lolam10 a co zjistí vaginálním vyšetřením prsty oproti USG?... Jinak stačí kdyby lékaři, četli svá skripta z předmětu porodnictví 🙂 tam to všechno je, proč používat sterilní :D ... Třeba taková špička v oboru jako je pan MUDr Koucký od Apolinare toto ctí 🙂 (právě velmi ví, jaké jsou spouštěče předčasných porodu, jak je minimalizovat a jak predikovat předčasný porod a jeho management)

rajani
14. srp 2018

@lolam10 ve vaně si asi nestourate do čípku a neposouvate mikroflóru do čípku.

rajani
14. srp 2018

@j.a.n.i riziko a benefit je zde v jiným poměru. Jinak kondomy jsme na odd skadovali v uzavřeném pytlíku, oproti krabičky nesterilek

maximaty
14. srp 2018

Na den přesně jsem se ocitla ve stejné situaci. Až na to, že jsem ležela až do ukončeného 37.tt v nemocnici. Malého jsem pak ty tři týdny donosila a narodil se 40+0 překotným porodem.

1nelinka
14. srp 2018

@lucie0205 ahoj stalo se mi to predloni presne na vanoce ve 29tt zacala jsem hrozne krvacet a mela jsem kontrakce..v praze u apolinare to zastavily a za tyden na silvestra me pustily domu..doma jsem odpocivala ale ve 32tt se to rozjelo zase..nechaly si me v nemocnici do 35tt s tim ze kdyz do te doby neporodim tak me pusti..pustily me tedy presne ve 35tt a vecer mi praskla voda..miminko se narodilo akutnim cisarskym rezem se 2kg a po tydnu nas pustily domu..4dny jsem za ni chodila na neonatologii a dalsi 3dny uz jsme spolu byli na pokoji..ted ji je 1,5roku a jeste nebyla ani nemocna(tukam) chodila v 11mesicich a vsechno okamzite dohnala..hodne stesti

lucie0205
autor
14. srp 2018

@1nelinka juuu tak aspoň ze vše vyšlo a je malá v pořádku. Uvidíme co u nás snad vydrží co nejdyl.

1nelinka
14. srp 2018

@lucie0205 mala je absolutne zdrava nemela problem vubec s nicim a nic jsme nemusely cvicit nebo trenovat..proste tu s nama chtela byt driv no😂😂 a ja ted v 17tt trnu kdy to zase prijde😅hodne stesti,hlavne klid,hodne odpocinku a urcite to dobre dopadne..kazdy den navic je velke+

astyna
14. srp 2018

Už bylo prokázáno, že klidový režim nic nevyřeší. Jakmile se to má stát, tak se to prostě stane. Znám osobně plno ženských, kterým hrozil předčasný porod a pak dokonce i přenášely, tak i ty, které propustily z porodnice, že neporodí a do týdne rodily...toto nikdo dopředu bohužel neví. Mohou ti to zastavit, když už bude za 5 min 12, ale ... uvidíš.

astyna
14. srp 2018

@1nelinka

Taky jsem předčasně porodila u Apolináře. V 36.tt mi praskl první vak plodový, odtékala mi plodovka týden, nechali mě pak už porodit. Mimi mělo lehce přes 2,5kg, ten poslední měsíc stejně už jen přibírá na váze, tak mě to už pak nezastavovali. Byla jsem na rizikovém oddělení, protože nikde jinde místo nebylo a tam to bylo fakt krásné - pro mě hotová dovolená 🙂 navíc jsem měla prima spolubydlící holčiny. No, synovi je už rok a plně ve všem dohnal svého staršího bráchu 🙂 dokonce je idelší.

astyna
14. srp 2018

@lolam10

Vana prohřívá celé tělo, v tom je to riziko pro urychlení porodu. Vždyt i teplá vana dokáže rozproudit kontrakce...

astyna
14. srp 2018

@j.a.n.i

já mám zkušenost, že ano...oblékají do kondomu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru