Zpříjemnění dlouhé cesty do porodnice

chanddra
12. lis 2018

Ahoj, vybrala jsem si 100 km vzálenou porodnici (v Liberec.kraji prostě rodit nechci). Poradíte, kdo máte zkušenost s delší cestou, jak si "zpříjemnit" cestu autem? Jak sedět, co dělat/nedělat? Malilinko se bojím se, že nedojedeme včas a ještě víc, že se kontrakce úplně zastaví. Kamarádka radila sedět v předklonu. Kdy byste vyrazily do porodnice? (Druhý porod, ale první by plánovaný císař)

kittyy17
13. lis 2018

@chanddra no, kamarádka byla v porodnici za 15 minut, a rodila na chodbě u výtahu, a to už ve výtahu měla hlavičku venku... Tak jeďte aspoň na nějakou chatu v okolí, jakože dovča 😃

chanddra
autor
14. lis 2018

@ivis_b No proto tam taky moc nechci. Registrací chci vyjít vstříc manželovi. Jsem zvědavá. co mi řeknou na moje porodní přání. To se mi vysmějou a přitom jinde to jde. Já vybírala porodnici podle podmínek k císaři (a nakonec to vypadá na přirozený porod). A z toho důvodu nechci do porodnice, kde je JIP, bonding udělají jen aby se neřeklo a dítě přinesou jen když se jim chce.

ivis_b
14. lis 2018

@chanddra v Jablonci rodila kamoska a s porodnim pranim nemeli problem, predtim rodila v Jilemnici a Jablonec pry lepsi. Ja porodni prani nemela a v Jilemnici se na nej vyslovne ptali, takze pokud by bylo, respektovali by ho. Dite jsem mela u sebe furt, byt kvuli horsimu apgar skore nebyl dotepany pupecnik atd. Ale prislo mi to tam jinak dobry, vim, ze i po cisari mas dite brzy u sebe, zadna jip tam neni, jdes na normalni pokoj. V Liberci videla kamoska po cisari dite za den a pul a to si to jeste musela vydupat. Des.

chanddra
autor
14. lis 2018

@ivis_b No, já ho viděla po 30 hodinách, hrůza. Teď už tam snad mají speciální pokoj, kam ti to dítě přinesou. Vím, že v Jilemnici JIP není, ale už jsem teda vybrala jinde, protože doufám v přirozený porod. A dostat v Liberci nebo v Jablonci nadstandardní pokoj je asi zázrak.

ivis_b
14. lis 2018

@chanddra Jasný, držím palce, ať to všechno vyjde podle plánu 🙂

chanddra
autor
31. pro 2018

Tak jen abych uzavrela diskuzi, nakonec jsme to do vzdalenejsi porodnice nestihli 🙂 Ale nedeste se, v aute se nerodilo. Po 3 hodinach kontrakci jsem si porad nebyla jista, ze rodim. Volala jsem PA a rikam, ze necitim pohyby a a ta mi kvuli drivejsimu podezreni na zkazenou plodovou vodu, doporucila kontrolu miminka v blizke porodnici v Jablonci. Kdyz jsme tam dojeli v 7:40, kontrakce po 3 minutach. V 8:30 uz jsem byla na 8 cm a v 9:09 uz byl syn na svete na 3 kontrakce s minimalnim poranenim, ani jsem cilene netlacila 🙂 Celkem to trvalo 6 a pul hodiny a na sale jsem rodila asi 10 minut a lekarka skoro nestihla dobehnout. Takze mi bylo uplne jedno, kde rodim. Sice se me snazili presvedcit k něčemu, co bych normalne nechtela, ale proste na to nebyl cas. Uf, jsem rada, ze to tak dopadlo. Asi bychom do me vysnene porodnice nedojeli 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru