Brňačky - rodily jste ve Vyškově?

miccap
18. pro 2015

Zdravím všechny maminky z Brna!
Je tady některá z vás, která je z Brna a rozhodla se pro porod ve Vyškově? Rozhodly byste se teď zpětně jinak? Vážně o Vyškově uvažuji (kdo tam rodil asi ví proč), ale mám strach, že třeba porod bude tak rychlý že tam nestihneme dojet.. Nebo bude zácpa na dálnici a podobné katastrofy. Tak prosím jeslti máte někdo zkušenost s přejezdem do Vyškova (i když je to kousek) zda mě můžete svou zkušeností uklidnit nebo odradit.
Taky by mě zajímalo na jaké úrovni tam je péče o miminko když se něco vážného stane. Jestli jsou časté převozy do Brna nebo ne..a převáží se při komplikacích i v rámci Brna nebo jsou všechny brněnské porodnice dobře vybavené?
Děkuji všem, kdo si udělají čas na odpověď. 🙂))

smallinka
21. pro 2015

@miccap myslím že to je k Vašemu tématu 🙂 jako ptát se, jestli se často převáží s komplikacemi jinam? každý porod je přece jiný a když Vám někdo napíše, že ano často nebo že ne často....tak si z toho vyberete jestli budete mít komplikace nebo ne? Stejně když budete muset porodit nějak dřív (což vám samozřejmě nepřeji) tak musíte jet do Brna Nemocnice - Bohunice nebo Obilňák tuším.....pokud ale překročíte 36.týden či 37.týden těhotenství nevím teď přesně můžete si porodnici vybrat sama.

big_el
21. pro 2015

No co se týče toho dojíždění, tak vzhledem k situaci která tedka panuje na trase směr Brno- Vyškov bych to asi zvážila. Samozřejmě to není denodenně, ale většinou je to ucpaný..☹ ale jinak na Vyškov je samá chvála jenom 🙂

marefa
21. pro 2015

Ahoj. Sice nejsem z Brna, ale jsem z Vyškova a obě děti jsem tady taky porodila. Bylo to ok a neměnila bych, přesto nějaké mouchy by se našly... No, kde ne? Ale to je prostě věcí názoru a je to tak, jak píšeš, že zkušenosti s jednou porodnicí od dvou různých lidí můžou být naprosto odlišné. Při výběru porodnice se těžko radí, protože co člověk, to názor, navíc záleží i na chování rodičky, na okolnostech při porodu, na zrovna sloužícím personálu, atd. Navíc, když se k tomu přidají hormony.... 😀 Vyškov mi taky dost vymlouvali, stejně jako další hanili Brno...
Ale k té vzdálenosti, Vyškov jsem zvolila mimo jiné proto, že to mám blízko. Kdybych bydlela v Brně, snažila bych se vybrat si porodnici tam. Přikláním se k tomu i ze zkušenosti, kdy u druhého bych nestihla dojet a byla jsem ráda za porodnici za rohem. První porod sice zpravidla nebývá rychlý, ale klidně být může, to nikdo nikdy neví. Plus pro Brno bych viděla taky to vybavení v případě problémů. Z Vyškova by převáželi do lépe vybavené nemocnice, ono i Brno občas musí převézt jinam, přesto mají tu vybavenost lepší (a čas hraje ve vážných případech často hlavní roli). Jen dodám, že jsem neměla porodní asistentku, tak v tomoto netuším, jak to chodí.

mariti
21. pro 2015

@miccap Jen dodám, že monitory dechu mají teď všude (vím to, protože jsem ho pořád zapomínala vypínat a pak mi pískal, dost mi to lezlo na nervy).
Pro mě byl nadstandard hlavně o tom, že tam se mnou mohl být manžel. Po druhém porodu stejně nemohl, protože se staral o prvorozeného, takže to ztrácelo smysl (stejně nebyl volný). Pohodlí samozřejmě potěší, ale židle mi nechyběla, kojila jsem vleže v posteli. Je teda fakt, že sprcha a WC byly horší, ale 3 tisíce jsem kvůli tomu dávat nechtěla. Jo, a dávají dost výrazné slevy na rodinný pas (myslím 20%), tak si to pozjišťuj, můžeš si ho prý založit už jako těhotná.
Jinak rozdíl je podle mě v tom, že ve Vyškově se narozdíl od Brna musí víc snažit, takže Tě berou jako klienta, jehož názor a pocity jsou důležité, a ne jako číslo nebo "pacoše".

martaveg
21. pro 2015

Ano, jak pise @mariti , sleva na nadstandard na rodinne pasy je super, staci vytisknuty email s cislem rodinneho pasu, je mozne zalozit dopredu behem tehotenstvi, cislo dostanes behem par dnu, pak s dokladem o zaplaceni skocis na pokladnu a tam ti vrati penize 🙂

honeyi
22. pro 2015

@mariti
@martaveg holky tak tohle slysim poprve ale je to super a bylo by to bomba pokud to takto opravdu funguje. Kde a jak si ho zalozim prosim 🙂 dekuji.

honeyi
22. pro 2015

@martaveg moc dekuji. Uz to studuji 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru