Brno. Kde rodiť?

lienka159
22. únor 2023

Ahojte

Viete poradit kde v Brne rodit?

Dakujem

jjasmina
22. únor 2023

Já jsem rodila na Obilnaku, ale rok 2020, naprostá spokojenost, ochota personálu i pomoc s kojením

palja
22. únor 2023

@lienka159 já jsem rodila 2018 a 2021 v Bohunicích. Podpora kojení je jen, když slouží laktační poradkyně. Na novorozeneckem jsou některé sestry nepříjemné.
Já jsem je ale vůbec nepotřebovala. Neměla jsem žádné komplikace. Dceru jsem si vzala hned a už jsem jim jí nedala a do propuštění. Já jsem byla spokojená.
Jo a čeho jsem si teda minule všimla, uklízečka nebo sanitarka na šestinedělí (teď nevím jestli to byla uklízečka nebo ta sanitarka) tak pořád cepovala jednu maminku, ale za úplné blbosti. A víte proč? Protože ta maminka měla magisterský titul 🤦‍♀️ takže tam právě záleží, jaká je zrovna směna.
Jinak porody první jsem byla spokojená. U druhého porodu nešla porodit placenta, byla trochu prirostla a navíc to byl překotný porod. Takže jsem přijela a hlava miminka už lezla ven. V důsledku toho ne mě byly škoro všichni nepříjemní. Ale já říkám, že to bylo přiměřené k situaci. Dcera měla úplně černou vodu, nikdo nevěděl, jestli ještě žije a navíc všechny odběry mi dělali až po porodu.
Já jsem byla spokojená. Ale jak píšu. Všichni byli v dost velkém stresu a taky se podle toho chovali.

miaelle90
22. únor 2023

@lienka159 Rodila jsem u Milosrdných, a spokojenost velká, znovu budu rodit opět tam. Je to samozřejmě o lidech, já měla asi štěstí, všichni příjemní. Jako bonus krásné, domácí prostředí. V Bohunicích mi to připadalo neosobní, Obilnak neznám.

kakba
22. únor 2023

Muzes rodit na Obilnaku, v Bohunicich nebo u Milousu. Nicmene je to uplne fuk, protoze na kravu muzes narazit kdekoliv. Vlastni zkusenost, nicmene ja sem ozvala a bylo.

laloogrey
22. únor 2023

Ahoj, já rodila v Bohunicích v lednu 2020 a letos v květnu mám v plánu tam rodit opět. Na porodním oddělení super, to si nemůžu na nic stěžovat. Porodní asistentka též moc hodná. Ale oddělení šestinedělí katastrofa. Starý zapšklý sestry, který až asi na dvě výjimky s ničím nepomůžou a chovají se k tobě tak, jako bys měla mít doma odchovaných už deset děcek a všechno vědět... Jedna ti poradí něco, ty to podle ní děláš a druhá tě zprcne, že je to špatně... Mrkni na recenze na netu, tady to pěkně ženský popisují... https://www.emimino.cz/porodnice/bohunice/#expe... Na šestinedělí je potřeba se hodně obrnit, i když to jde celkem těžko, když hormony po porodu pracují... Toť moje zkušenost. Ale vzhledem k tomu, že nejsem z Brna a Bohunice jsou pro mě nejlépe dostupné, tak proto hodlám rodit opět tam.

biciklissie
22. únor 2023

Rodila jsem dvakrát na obilnaku. Prostředí už takové postarší, ale personál naprosto profesionální, až na řídké výjimky moc milí. Je to o lidech všude. Sestry hodně pomáhají s kojením.

chlapecektehu
22. únor 2023

@lienka159 ahoj, já rodila v roce 2021 v Bohunicích. Prostředí trošku starší ale oddělení šestinedělí pěkný čistý 🙂.
Co se týče doktorek a sester tak musíš mít lokty a trochu se bránit ne všichni jsou tam příjemní🤷🏻‍♀️

sanoela
22. únor 2023

Ahoj, rodila 2020a2022 v Bohunicích Poprve na šesti edeli sestry celkem protivné, ale záleželo směna od směny vloni jsem byla prekvapena na šestinedělí sestry snad výměneny až na pár a spokojenost i tam asi jsem nenarazila na špatný přístup. Přece jen každé nám vadí něco jiného a taky hrají roly hormony.

jjasmina
22. únor 2023

@biciklissie to máte pravdu a co slycham, tak kdo chce kojit, tak směr obilnak je jistota ❤️

biciklissie
22. únor 2023

@jjasmina No, mě to nakonec s kojením úplně neklaplo, ale obilnak na tom nemá sebemensi podíl. Když člověk chce, tak se mu fakt věnují, může přijít do kojící místnosti a vysvětlují, ukazují, pomáhají.

jjasmina
23. únor 2023

@biciklissie u mě to bylo přesně, jak píšete, super.

xxx3d
23. únor 2023

za mě
pro dítě nejlepší Obilňkák, to byl i můj výběr vzhledem k mému věku jsem uvažovala takto
ale jinak jsem měla ještě vyhlídlou porodnici u Milosrdných
🙂

kakba
23. únor 2023

@xxx3d a já zase uvažovala tak, abych nemusela řešit černé obyvatelstvo 🙂
Proto Bohunice🙂

srnii
26. únor 2023

Já rodila na obilňáku 2021 a kromě porodního sálu, kde vše probihalo skvěle to byl očistec. Chtěla jsem popsat detaily ale vzpomínat se mi nechce, je mi z toho smutno ještě teď. Stejnou zkušenost z let 2021 a 2022 mají tři moje kamarádky takže příště jedině Boskovice, na které jsem nikdy neslyšela nic špatného ale to je asi pro vás dost z ruky. Hormony v tom roli nehrály, kdykoli jindy by mi vadilo to, co se tam dělo.

muhehehe
26. únor 2023

Rodila jsem tři děti v Bohunicích a nemám žádné výhrady, za mne všechno v pořádku, ale to si člověk musí do značné míry nastavit u sebe v hlavě. Já jsem nikdy nešla do porodnice prosazovat svoje práva a bojovat s nepřítelem, ale porodit mimčo a užít si s ním první chvilky ;) To jde asi skoro všude, pokud není porodnice vyhlášená nějakými opravdu předpotopními postupy.

Bohunice dobrý. V neposlední řadě je to tam velmi pěkné, což se třeba o Obilňáku (byla jsem tam párkrát když porodila nějaká moje kamarádka) říct nedá, tam mi pokoje přišly fakt extra hnusné a to je zrovna věc, se kterou člověk nenadělá fakt nic.. a ono to není úplně jedno, v jakém prostředí člověk je. Za mne Bohunice v pohodě ve všech ohledech, nikdo mi nic nenutil, po porodu jsem byla vždycky dost dlouho s prckem sama a nikdo ho hned nikam nenosil, když jsem něco nechtěla (prasknout plodovou vodu), nikdo se na mě ošklivě nedíval, jednání slušné a v pohodě při porodu i pak na šestinedělí. Nevím co přesně si představit pod pojmem protivná sestra - že třeba někdo má kecy že máte dítě v posteli, nebo co komu dělají tak hrozného, že to v někom vůbec zanechá nějaký pocit? V pokoji se mihnou pár minut za den, nevím co by musely dělat, aby mne to rozhodilo. A hlavně na protivného člověka jde narazit všude.

jjasmina
27. únor 2023

@srnii já teda musím zase říct, že na svůj porod v r 2020 na obilnaku vzpomínám fakt ráda, netuším, co se vám dělo, ale mě pomahali se vším, velice milý a ochotný personál

srnii
27. únor 2023

@jjasmina jsem ráda, že máte pěknou zkušenost, je to důležité. Mě to tam ale fakt, když se vyjádřím hodně slušně "nesedlo". Jen takový výběr.... To že jsem je prosila, zda můžu chodit kojit k nim a bylo mi sděleno "co jako budete dělst doma když vám to nejde tady?", když jsem jim říkala, ze malá po kojení nepřibrala ani gram, reakce lakt.poradkyně byla "hmm" a zavřela mi před nosem. Malá tam musela byt o den dýl, mě propustili, musela jsem se přesunout na jakysi hostinský pokoj, balila jsem se dle sanitarek pomalu, začaly mi brát dítě z ruk, házet věci do kabele...ne opravdu, nikdy víc.

jjasmina
27. únor 2023

@srnii aha bohužel nebo bohudík mám jinou zkušenost, pokud mi nešla malá nakojit, šla jsem na dětské, sestra poradila, pomohla a nejednou ve 2 ráno, mě třeba řekli, že mě by propustili, ale malou ne, ale vyšel na mě nadstandard naštěstí

srnii
27. únor 2023

@jjasmina měla jste štěstí na sestavu a jak jsem řekla, přeji vám to, že máte tak pozitivní zážitky🙃

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru