Co si o tomto myslíte? Vrchlabská porodnice

Dnes mi na facebook bylo přeposláno toto:

Všechny budoucí maminky, než se rozhodnete se svěřit do péče Vrchlabské nemocnice, si pozorně přečtěte tento můj článek. Porodnice byla na konci devadesátých let jedna z nejvyhlášenějších v republice i moje dvě děti se tu narodily, jezdilo sem odrodit i hodně rodičů z Prahy. Narodilo se tady i dítě pana spisovatele Wivegha, jenže ta doba je už dávno pryč.
Bohužel na velikonoční brzké ráno na zdejší porodnici nezapomene jedna místí rodina. Díky liknavosti a absolutní neschopnosti personálu, včetně sloužícího doktora, rozeznat vážnost situace, se narodilo již mrtvé dítě. Než se budoucí maminka dostala na porodní sál, uběhlo nekonečných 90 min. příprav porodního sálu. Nefungující přístroj, který hlídá životní funkce dítěte, mluví také za vše. Ano při porodu se může stát cokoliv a tento případ bude šetřit Policie ČR, ale všichni víme, jak taková šetření dopadají. Pan doktor za svůj dlouhý život jistě odrodil již hodně dětí, ale s úctou na jeho věk by se již měl starat o zahrádku a nebo hrát karty s vnoučaty. Naštěstí jsme v době, kdy o tom můžu svobodně napsat a varovat ostatní. Nejvíce zarážející je jak se k celému případu postavilo vedení nemocnice a to jmenovitě pan Dryml (bývalý člen KSČ, nyní ČSSD, senátor PČR, krajský zastupitel, bývalý náměstek pana Ratha, MUDr a ředitel místní nemocnice) je zarážející! Ten se doslova choval jako hovado a řval na všechny kolem sebe, včetně zástupců rodiny. Asi si spletl půdu nemocnice se senátem, nebo s kanceláří pana Ratha. Po těchto událostech se začali dít zajímavě věci, jako přepis, padělání lékařské zprávy a vyhrožování. Ať dopadne vyšetřování jakkoliv, jen jsem chtěl varovat před profesionalitou této porodnice.
Pokud uznáte za vhodné sdílet tento článek, tak to udělejte, možná tím zachráníte další rodiče od případných nepříjemností.
Omluvám se, že jsem v článku urazil hovado.
Drymle (nejde mi napsat pane a už vůbec ne doktore) neděkuji a vypadněte tam, kde nejde o život třeba do senátu, anebo raději do PRDELE !!!
S pozdravem Peška Martin rodák z Vrchlabí a nejsem členem žádné politické strany, abych nebyl nařčen z politického útoku na Drymla.

Nevím co si o tom mám myslet, chtěla jsem rodit ve vrchlabské porodnici ale teď opavdu nevím 😞
evaviki
10. dub 2013
@metallico_mondo no jestli je to pravda, tak si tam teraz daju dobry pozor, aby sa to neopakovala.. myslim, ze k takemu necemu prijde obcas v kazdej porodnici.. 😞
metallico_mondoautor
10. dub 2013
@evaviki já pávě taky nevim, nevim jestli je to pavda, nikde jsem to neviděla třeba ve zpávách nebo tak, tak opavdu nevim 😞
editah222
10. dub 2013
@metallico_mondo můžu tě uklidnit jediným - na každou porodnici se něco najde. Když se budeš vyptávat tak uslyšíš milion kladných i milion záporných reakcí, všechno je jen o lidech, personálu. Přeju ti, aby jsi měla krásný porod.
metallico_mondoautor
10. dub 2013
@editah222 děkuju
majule_j
10. dub 2013
naše rodina má podobné špatné zkušenosti.. moje sestra (toho času i zdravotní sestra ve vrchlabské nemocnici) se rozhodla rodit tam a za pět minut 12 převáželi miminko rychle do porodnice v HK, kde ji zachránili život, i když mentálně trochu zaostává 😞 v tuto dobu tam jsou dva porodníci, opravdu dědové, kteří byli před 31 lety u toho, když já se narodila (ted je pánům kolem 83 let). Nevím, ale já osobně bych si tam nenechala ani ostříhat nehty 8-( já osobně teda zkušenosti s porodnicí nemám,ale s ostatními odd. to je ještě větší katastrofa :-| jeden lékař na dvě odd.,všude pro nemocnici cedule, že shání lékaře (kdo by tam asi tak šel...).
Každopádně, napsala jsem jen svůj názor a zkušenost. Nechci nikoho odrazovat a je to každého věc,jak se rozhodne 😉
petrusew
10. dub 2013
no, pochybuji, že by si něco takového nechaly média ujít, kdyby to byla pravda...
ffiinnkkaa
10. dub 2013
@editah222 Přesně tak 😉
dlabinecka
10. dub 2013
Přesně vím o jaký případ šlo. Ano, bohužel se stala tragická událost v které přišlo o život novorozeně, nicméně celá záležitost se stala "tak trochu" jinak.
evaviki
10. dub 2013
@dlabinecka co znamena tak trochu jinak? 😃
dlabinecka
10. dub 2013
@evaviki Nebudu zaplouvat do podrobností z ucty k pozustalé rodině. Ale rozhodně není pravda o 90min přesunu na sál a už vůbec ne o nefunkčnosti přístroje. Rodička byla staší a přenášela přes termín - na svoje přání.
monalis
10. dub 2013
Vzala bych to od začátku. V každé nemocnici se staly takové případy. Je určitě dobré znát vše detailně a to si troufám říci, že mimo rodinu a nemocnici to nikdo neví.
Když to vezmu obecně. Když se něco děje na prvním místě je vždy život matky, ne dítěte. Je to smutné, ale takto to prostě v lékařských postupech a etice je. Pokud je po porodu něco s matkou nebo s dítěte odváží se vždy na specializovaná zařízení. A co si budeme povídat tak při nemocničních škrtech ne každá porodnice má specializované oddělení neonatologie. To by si pak maminka musela vybrat nemocnici nejlépe ve velkém městě, která má všechna potřebná oddělení. Uvedu příklad, když se dítě opaří, kam ho vezou? Většinou na popáleninové centrum a ani mi v Hradci (a to máme velkou nemocnici se spoustou spec. oddělení) ho v nemocnici nemáme.
Ze svých zkušeností jsem se poučila, že co člověk nezná detailně raději neposuzuji, protože pak bych nebyla schopná jet porodit svou dceru nikam a to ani sem do Hradce. Bohužel někdy dojde k takovým komplikacím a schodě okolností, že se prostě stane něco ošklivého.
Všem přeji ať se nic ošklivého nestane a jsme všude spokojené a to opravdu všichni 🙂
salomee
10. dub 2013
nevím, oč jde, ale život mě naučil nedělat hned závěry a zjistit si víc...ten článek je napsán tak...jednostranne, citově zabarvené výrazy..nevim...zato znám pár případů z olomoucké porodky, které byly takto popsány....a byli to úplně jinak..no řekněte, nezní to hrozně:? Při porodu utrhli dítěti hlavičku....všichni se zděsi, všichni nadávají na ty slendriany doktory..ale v článku už nebylo a nikdo si nezjistil, že dítě bylo už před porodem mrtvé a macerovane plodovkou, rodička byla diabet., tak bylo dítě větší..a šlo tam o rychlost a život rodičky, tak dr. více zabral VEXem a bylo to...
Důvěřuj, ale prověřuj.
erzule
10. dub 2013
Nevim jak to tam ted vypada.Ja ve Vrchlabi rodila pred 11lety to byl primar Kavan a bylo vsechno v pohode.V loni jsem rodila v Jilemnici a tam je to super,takze vsem doporucuji Jilemnici mam zkusenosti i z gyndou.Na obou oddelenich jsou sestry uplne skvele maji dobrou vrchni sestru a vsechno klape nemohu si na nic stezovat
majule_j
10. dub 2013
@erzule já rodila před 3 lety v Jilemnici, sice porod hrůza 29h.,finiš na kleště (mojí vinou - tělo nespolupracovalo), ale půjdu tam i za chvíli 😉 v únoru jsem tam ted ležela pár dní a nemůžu si absolutně stěžovat. Profesionální přístup, počínaje recepcí až po lékaře 😉
dlabinecka
10. dub 2013
@erzule ve Vrchlabí to vypadá personálně mizerně, nicméně psát o liknavosti je fakt přehnané. jilemnice super -narodili se mi tam obě děti a potřetí bych tam jela znova.
nikacerv
11. dub 2013
@erzule já jsem přemýšlela, jestli rodit v Jilemnici nebo Vrchlabí, ale Jilemnice určitě vede!!!! 🙂 Velká spokojenost s doktorem a sestřičkami (tedy zatím pouze gynda).
jennyska
27. led 2014
Ahoj @metallico_mondo @nikacerv @dlabinecka @majule_j @erzule @salomee @monalis a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti, pocity a dojmy s porodnicí ve Vrchlabí do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do www.modrykonik.cz/porodnice-vrchlabi/ pomůžete ostatním těhulkám, které si právě porodnici vybírají a hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste byly v porodnici spokojené? Co se Vám líbilo/nelíbilo? Jaký byl personál? Jak proběhl porod? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: http://www.modrykonik.cz/wiki/all
nikacerv
27. led 2014
@jennyska já jsem rodila nakonec v Jilemnici 🙂
jennyska
28. led 2014
@nikacerv Ahoj, tak v tom případě, pokud bys měla chvilku a chuť, můžeš napsat zkušenost s touto porodnicí, protože v naší knihovničce už máme všechny porodnice v ČR 🙂 www.modrykonik.cz/porodnice-jilemnice/ 🙂

Měj krásný den a děkujeme za případnou zkušenost, kterou ostatním těhulkám moc pomůžeš!
Janča

Začni psát odpověď...

Odešli