Používáme cookies. Více informací zde. OK

Francie - těhotenství a porod

cvete
14. čer 2016
Zdravím maminky ve Francii 🙂

S manželem jsme se nedávno přestěhovali do údolí Loiry (manžel dostal dobrou pracovní nabídku, já jsem prozatím doma) a před týdnem jsem zjistila, že jsem těhotná. Je to moje první těhotenství, ještě nemám za sebou ani první prohlídku a momentálně aktivně hledám gynekologa. Pár tipů jsem si na internetu našla a hodlám je do konce týdne obvolat.

Nicméně až na to, že nejspíš jiný jazyk než francouzštinu lékaři ovládat nebudou (nebo jim nebudou chtít mluvit .. já zase neumím francouzsky, ale to je další věc), tak nevím co od nich a francouzského zdravotnictví v souvislosti s těhotenstvím a budoucím porodem očekávat.

Máte, prosím, někdo zkušenosti s průběhem těhotenství (myslím co se jeho kontrol, návštěv gynekologa, různých testů, finanční zátěže apod. týče) a s porodem ve Francii, o které byste se mohly se mnou podělit?

Budu velice a upřímně vděčná za jakékoliv informace 🙂

P.S. Zdravotní pojištění v ČR mám pozastavené, spadám již prý pod manželovo francouzské, takže jsem se již registrovala v CPAM (Assurance Maladie), ale ještě čekám na aktivaci profilu a Carte Vitale.

Sem začni psát odpověď...

Odešli