Jak pražské porodnice (ne)zvládají nápor maminek

Tak se ke mně donesla další dobrodružná historka o tom, jak saniťáci vozí rodící matky po Praze a obtelefonovávají porodnice, aby je měli kam "upíchnout". Máte někdo čerstvé zkušenosti?
Já vím, že to raději nemám poslouchat, ale není to moc příjemnej pocit, že i když máte registraci téměř od začátku těhotenství, do poslední chvíle nevíte, kde skončíte. Celý střední Čechy prý jezdí rodit do Prahy (myšleno s nadsázkou, nechci se nikoho dotknout) a pražský matky zas vyvážej do okresních porodnic. Připadá mi to celý na hlavu...
Přihlásila jsem se k Apolináři, protože to mám prostě nejblíž a teď mi prý reálně hrozí, že budu rodit třeba na Kladně nebo v Hořovicích, pokud nevystihnu tu pravou chvilku, abych už byla akutní příjem. A i když mě vezmou, můžu pak ležet na neporodnickém oddělení tzn. bez miminka. Vás by to nestresovalo?
Strana
z3
Dolů
PředchozíStrana
z3
Další
petua
15. pro 2008
Ahoj holky, neviděly jste včera na ČT24 Vedlejší efekty? Docela ten muj "postřeh" 😃 , co jsem psala asi dvě stránky zpátky :-N :-N - mluvil tam porodník z Motola a říkal, že minulej rok měli 33% rodiček mimopražských a letos je to číslo ještě vyšší. Takže je to opravdu faktor, kterej to přeplnění pražských porodnic hodně ovlivňuje, vždyť třetina, to je fakt obrovský množství...
Tak to jen tak na doplnění 😉
Strana
z3
PředchozíStrana
z3
Další