Jaké máte zkušenosti s porodnicí v Kyjově?

elisss
9. srp 2007

ahoj holky!Je tady někdo kdo se chystá rodit v Kyjově v porodnici nebo už má v kyjově odrozené?

ashlee
10. únor 2011

@boobinka me dr maly a pecha

mimisko3
25. únor 2011

@lenulab Dr.Malý má ordinaci v Mistříně a v Moravském Písku, já bydlím ve Svatobořicích tak tu chodím k němu.

mimisko3
25. únor 2011

@ashlee a ty jsi těhotná?Ptám se,že se zajímáš o porodnici,ty máš 7 měs dítko?

mimisko3
25. únor 2011

Tak Adámek má 6 měs,teda to letí,už papkáme jídlo a pijeme k tomu Bebu 2. 🙂 Malý se už odráží v chodítku a na bříšku se už posouvá.Máme první zoubek a čekáme na druhý,spíme celou noc a máme pravidelný denní režim.Tohle je nejpěknější období a moc si ho užíváme 😵 .Co se děje u vás?Jak se daří narozeným miminkám a ostatním dětem?

ashlee
25. únor 2011

@mimisko3 nejsem těhotna ale planujeme snaženi od roku 2012

ashlee
25. únor 2011

@mimisko3 mam 7 mesičniho synka

boobinka
27. dub 2011

Holky... nějaký aktuální porod z Kyjova? Rozhodla jsem se tam rodit podruhé, tak ať se mám na co připravit.... 🙂

rubika
28. dub 2011

@boobinka Chystám se tam rodit každým dnem, tak pak napíšu 🙂 . Jinak chodím tam i na gyndu a vše při starém. Kromě toho že tam přijali 3 nové mladé doktorky, sympatické ale fakt mladičké. Nevím jestli bývají samostatně u porodu ale předporodní ambulance normálně mívají.... Jinak sestava lékařů stejná, kromě toho že Mudr. Šišovská nebo tak nějak se jmenovala je teď na mateřské.

marecek4
28. dub 2011

já tam rodila předloni a musím říct,že jsem byla spokojená a kamarádka teď v lednu a taky,a můj si velice porozumněl s panem primářem,dokonce s ním laškoval 🙂 - já v kontrakcích - že za chvíli tam budeme znovu,v ten moment jsem myslela,že ho trefím

boobinka
28. dub 2011

@rubika ... dekuji za info, pak dej jeste vedet a preji pohodovy rychly porod 😉

@marecek4 primář je opravdu šprýmař 😀 na něj mám dobré vzpomínky....
Tak jsem rada, ze stara sestava tam zustala, az na ty zminovane 3 mladicke doktorky - budu doufat, ze nejakou zkusennost stihnou pobrat nez tam dojedu rodit 😀

boobinka
11. kvě 2011

holky a co internet, sice je to z cesty, ale je tam moznost pripojeni?
A jak je to s poskytovanim vlozek behem porodu a po porodu, a pri prvni dobe porodni nechavali vas lezet nebo jste meli volny pohyb?
Kolikaty den jste sli domu? 🙂

zevina
12. kvě 2011

@boobinka vložky po dobu porodu jo a pár kousků vyfásneš na cestu na šestinedělí do pytlíku 😅 ale jinak potřebuješ vlastní zásoby... v první době porodní určo ležet nemusíš, krom monitoru a pouští se čtvrtý den (ale den porodu se nepočítá) takže v podstatě až pátý den
s internetem netuším, neporadím 😉

boobinka
14. kvě 2011

zevina dekuji, tak snad me porod vyjde tentokrat prirozene. Minule po cisari jsem tam stravila 8 dni, ale to kvuli tomu, ze Vojtisek byl malinky. Inak nevim kolikaty den se odchazi po cisari normalne....

Jeste by me zajimalo jak se postupuje v pripade planovaneho cisare, zda-li si muzu vybrat spinal, atd...

ashlee
14. kvě 2011

@boobinka
ahoj ja jsem šla po cisaři domu 6 ten,cisař jsem měla v pondeli rano po 7 hodině,a v sobotu jsem šla domu.Měla jsem celkovou anestezii -akutni cisař-ale spolubydlici měla spinal ale měla už druhyho cisaře,měla neco s jatry.A taky rano kolem 8hodiny mela cisař a šla v sobotu jako ja domu.Vložky davaji jen par a pak musiš mit svoje.A taky když maš spinal tak nesmiš 24 hodin otačet hlavou,jen ležet,řikali ji to a pak když vstavala poprve druhy den rano tak omdlela .

baybelline
16. kvě 2011

@boobinka Ahoj já rodila v lednu a můžu říct, že jsem v Kyjově byla maximalně spokojená. Byla jsem strašně nervózní a nevěděla jsem co mě čeká. Byl to 15tihodinový zážitek než se malá narodila a staraly se o mě celý den fakt pečlivě. Rodil mě Pecha a s. Burgerová.
Já teda šla domů až 12tý den.Ale jinak maminky kolem mě pouštěly ten 4-5tý den po porodu. záleží na miminku.

boobinka
16. kvě 2011

@ashlee @baybelline ... dekuji za info 😉

eva_j
16. kvě 2011

Ahoj holky,já budu v Kyjově rodit začátkem července. Trošku se i bojím. Četla jsem si tady všechny komentáře na porodnici v Kyjově a z některých mě doslova mrazilo. Asi před 14 dny jsem tam ležela s vysokým tlakem a všechen personál tam byl úplně bezvadný. Doufám, že to bude stejný i ve 2. patře na porodním.

leni96
16. kvě 2011

@eva_j - ahoj, já tam taky ležela s vysokým tlakem a usoudila jsem, že je Kyjov fajn a budu tam i rodit. Ale pak se bohužel vloudila po porodu chybička a já litovala, že jsem nerodila v Břeclavi, kde si to po porodu ohlídají mnohem víc 😉.

dkoch
16. kvě 2011

Ahoj já jsem letos v únoru rodila už podruhé v Kyjově a byla jsem moc spokojená. Rodila mě mladá doktorka ( jméno jsem bohužel zapoměla) ale byla úžasná i se sestrou, samozřejmě i manžel byl super 🙂 personál na novorozeneckém je super a pustili nás až 6 den,protože měl malý žloutenku a ležel pod lampou asi 2 dny. A jak už bylo řečeno vložky dají asi 10 kousků a pak používáte své.

eva_j
16. kvě 2011

leni96- jaká chybička? Oni Ti tam něco zanedbali?

eva_j
16. kvě 2011

dkoch- Tak to jsem ráda. Hned jsem se uklidnila. Vložky neřeším - připadá mi to malicherné. Když budu kupovat plenky pro mimi, tak si klidně koupím i vložky pro sebe 🙂 Žloutenka je u novorozenců hodně běžná,že? Myslela jsem,že se tam pak musí ležet déle než jen 6 dnů.

ashlee
17. kvě 2011

@eva_j my jsme žloutenku už 3den v porodnici nemeli 🙂

baybelline
17. kvě 2011

@eva_j JJ vložky nejsou taková položka... jinak ta žloutenka u každého mimi jinak probíhá. malá ji měla byla nepřetržitě 2 dny pod světlem a mimi jiné mamince nosily 3 hodiny k sobe na kojení a tři h.pod světlem... Je to ale lepčí přeléčit tam a doma být v klidu.

zevina
17. kvě 2011

@eva_j se žloutenkou to je idividuální a situace se může strašně rychle měnit, malou mi taky nosili po 3h na svícení, ještě ráno při vizitě (5. den) to na propuštění v žádném případě nevypadalo a po obědě mě dětská dr. volala, že jsou hodnoty natolik dobré, oproti ránu výrazně zlepšené, že není důvod nás tam držet a klidně můžem domů 😉

rubika
2. čer 2011

@boobinka Ahoj, slíbila jsem že se po porodu ozvu a zhodnotím. Takže i druhý porod v Kyjově byl super. Rodili jsme opět v noci, poštěstilo se mi, že službu měl zrovna můj gynekolog tak to bylo, fajn, zavtipkovali jsme si, darovali jsme pupečníkovou krev, taková pohoda 🙂 . U prvního porodu jsem byla vyklepaná a teď sem si to oravdu užila a vychutnala. Porod byl super rychlý František byl na světě za 1h 45min od rupnutí vody, kontra mi začly až v autě, zato rovnou po dvou minutách, ještě že to máme jen 10 minut rychlou jízdou, dojela sem otevřená na 8cm a za chvíli jsme byli už čtyřčlenná rodina 🙂 .
Na šestinedělí taky dobré, ženské i dětské sestřičky v pohodě. jen mi tam chyběla laktační sestra. Jako ne vyloženě pro mě, ale pro prvorodičky. Musela sem paní na pokoji vysvětlit polohy při kojení protože si s tím nevěděla rady a fakt se trápila... Jídlo jako obvykle nic moc!

pettulka
2. čer 2011

ahoj holky tak ja bych chtela rodit v Kyjově a podle vašich rad a zkušeností to asi udělám slyším tu jen chváli 🙂

madormi
2. čer 2011

ahojte holky, já se chystám v Kyjově rodit koncem srpna, tak nakukuji do diskuze, vložky teda své to není problém a plenky asi taky že, a co oblečky? jsem čelta, že někde dají erární jen jak se narodí a na převlečení mimča už ne. a pokoje jsou tam dvojlůžkové? mám ještě čas, ale ráda mám jasno předem 🙂

ashlee
2. čer 2011

@madormi pro mimčo musiš mi t sve pleny a oblečeni ti na mimčo pujči

madormi
2. čer 2011

@ashlee děkuji za info

ashlee
2. čer 2011

@madormi pokoje jsou dvojlužkove ale ja jsem byla na třilužkovem a tam jsem ale stejne byli jen dve .sprcha a zachod ma každej pokoj

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru