Kam jít rodit v jižních Čechách?

petrasmola
12. zář 2016

Lidi poradte kam mam jit rodit? Rodila jsem pred 5 lety v PT, nevite jak to tam ted vypada? Vubec nevim kam? Pisek-Strakonice-Prachatice nebo CB ?? Poradte

zuvla
1. lis 2016

Tady jsem našla něco ke Krumlovu - pokud to dodržují, je to ráj 🙂
http://www.aperio.cz/104/porodnice-cesky-krumlov

konik_mischel
2. lis 2016

@zuvla určitě je to o lidech, ale co jsem zatím slyšela tak ve většině případů měly ženy na výběr jestli budou v 1. době porodní zavěšené na žebřinách, nebo budou poskakovat na míči, nebo se sprchovat, holení, klystýr atd... už jsou pokud vím běžně volbou, ne nakázanou nutností a polohy u porodu si ženy (ne vždy mohou taky volit- i když tady vám, že doktoři rádi cpou do polohy klasické, protože je pro ně nejpohodlnější).. Očkování je téma, nad kterým bychom strávili mnohastránkovou diskuzi, určitě zapálenou, je to jen o osobním názoru každého člověka, nevím, jak to myslíš o té smrti, když umíral můj dědeček, normálně jsme se s personálem nemocnice dohodli, že si ho vezmeme domů a nikdo s tím problém neměl. A co se týká porodů, tak mám informace ze 3 porodnic, kde normálně holky rodily jen s PA, pokud nenastaly komplikace ( u té jedné nastaly, dr vyhrožoval císařem, dohodly se s rodičkou, že tomu dají např. ještě hodinu a nakonec se to fakt povedlo a dítě se narodilo přirozeně - ale zase , porod trval 24h, tam už si myslím, že je min. konzultace už je na místě) - ale myslím, že se shodneme na tom, že je to vždycky o lidech- prostě můžu narazit na super doktory , PA a na porod v porodnici vzpomínat v dobrém a nebo narazím na blbce, co nemá svůj den a bohužel si svoji nepohodu vyleje na rodičce- tady je pak na místě určitě na jednání takového člověka upozornit. Je to jeho práce. 🙂

kajalka
2. lis 2016

Přidám svou zkušenost s ČK. Při prvním porodu teror, při druhém též. Při druhém mi primář poškodil dítě. Volba polohy nemožná, silou mě nutili na záda s nohama do praku, kdy už se dítě dralo ven. Pokud bych znova rodila, tak je celkem jedno, kde, ale měla bych svou PA, která by se o vše starala.

konik_mischel
2. lis 2016

@mrs_v no, tento úžasný přístup mám z doby poslední hospitalizace, kdy jsem byla dítě, takže jsem opravdu nebyla schopná hájit své zájmy dostatečně průbojně. A jak před chvilkou psala jiné paní zde, pokud se dr nebo kdokoli chová jak hovado, je opravdu na místě na to upozornit a to dostatečně důrazně, aby si doktoři byli vědomi toho, že rodička nebo jakýkoli pacient je klient, ne nějaká nesvéprávná onuce. Ale jak jsem psala, záleží hlavně na tom, jaké lidi člověk potká. I tady na MK najdeš spoustu holek, co porodily v porodnici a chválí tu dr, PA, prostředí, komunikaci atd... A pak samozřejmě takové, které měly nějaký problém, protože se někdo z personálu choval neprofesionálně nebo nepříjemně... Jediné za čím si stojím a je to jen můj osobní názor, že bych já osobně nikdy nerodila doma, protože i když může být celé těhu v pohodě, nikdy nemůže žádná z nás vědět , co se zkomplikuje a ještě nikdy jsem nečetla v novinách článek, kde by bylo třeba napsané, že dítě zemřelo po domácím porodu a žena uznává, že to byla její chyba, protože prostě nechtěla do porodky. Vždycky tam jen napíší, že žena nebo dítě po převozu do porodnice zemřely, ale třeba přijela pozdě a že ani ti doktoři nejsou všemocní, to už tam nenapíší.. Ale jak říkám, je to můj osobní názor na domácí porody, pokud má někdo jiný, nechápu ale respektuji.

tymothy
2. lis 2016

Asi tak: Pokud nebudeš nijak riziková, v ČB budeš "jen další kus", kterému bude při porodu věnovaná minimální pozornost. Což v praxi znamená: na porodním sále budete sami s manželem, maximálně tam s Vámi bude mladá studentka PA (pokud ji neodmítnete). Pokud budete cokoliv potřebovat, bude muset manžel pro doktora nebo porodní asistentku dojít. Pro mě to bylo naprosto vyhovující prostředí - měla jsem pocit soukromí a zároveň bezpečí, nikdo se nesnažil nic urychlovat...ideální klidná atmosféra. Doktorka s PA přišly až na posledních cca 5 minut a za dalších 5 minut zase šly. Paradoxně za tento postup je ČB porodnice ze strany některých maminek dost kritizovaná. Mají pocit, že se jim nikdo pořádně nevěnoval, že je nechali samotné. Ale zároveň tyto maminky volají po přirozeném porodu. 😉
Na druhou stranu, pokud tam jde rodit žena, u které je sebemenší riziko komplikací, je v opravdu dobrých rukou - všichni se o ni starají jak nejlépe můžou. Zažila jsem to u druhého dítěte a opravdu jsem měla jistotu, že všichni ví přesně co a v jaké chvíli dělat, co si ještě můžou dovolit, aby neohrozili jak mě, tak miminko. Jsem si jistá, že kdybych rodila zrovna v Krumlově, byl by z toho buď akutní císař a nebo převoz do ČB.

mrs_v
2. lis 2016

@tymothy to pak ty ženy evidentně neví co ten přirozený porod obnáší když jim vadí že jsou samy :D

mrs_v
2. lis 2016

@konik_mischel dívej já se na domácí porod nechystam jsem ale zastánce svobody volby a pak taky toho že je rozdíl když nekomu vykrvaci rodicka co prostě přes veškerou snahu zemře a nebo pokud je ohrožení pacienta zpusobeno egem člověka.
Když zemře matka nb dítě pokaždé to je tragédie a je jedno kde se toto odehraje.Ženy co rodí doma si to moc dobře uvědomují nehledě na to co se píše v tisku.Třeba u porodu v Roztokách u Prahy už se pak nikdo neobtěžoval napsat, že šlo o miminko co mělo vadu neslučitelnou se životem a že by zemřelo i kdyby se narodilo na ARO špičkově vybavené nemocnice.Smutný příběhy jsou i z porodnic a jsou i případy zpackaných postupů a postižených dětí,kdy se ztrácí dokumentace a mlží se.Už "v tom" dělám nějaký pátek a to co kolikrát proběhne na soudu je opravdu hodně silná káva.

petrasmola
autor
4. lis 2016

Tak to se tu pekne rozjelo 😀 Myslim debatu tady ... Ja osobne myslim ze porodni plan je pro me blbost, a je mi jedno jestli na me bude nekdo protivnej nebo hrubej v chovani, zazila sem to pri prvnim porodu, a muzu rict ze me pani doktorka porodila perfektne, i radila, to chovani vem cert, to v tech ukrutnych bolestech me osobne hlava nebere. Je mi uplne jedno jak budu rodit, jde mi spis o dobryho porodnika, jenze to clovek muze narazit asi vsude... Myslim ze naplanovat se neda nic, proto do ted nevim kam pujdu rodit. Jen chci aby sme s malym byli v pohode aby o nas bylo po te zdravotnicke strance dobre postarano, pokud mozno bez nasledku, a ostatni veci mi sou fuk, manzel tam bude, zaplatime si nadstandart, a snad to tam rychle utece.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru