Kam jít rodit v jižních Čechách?

petrasmola
12. zář 2016

Lidi poradte kam mam jit rodit? Rodila jsem pred 5 lety v PT, nevite jak to tam ted vypada? Vubec nevim kam? Pisek-Strakonice-Prachatice nebo CB ?? Poradte

sbabeta
12. zář 2016

Ahoj, já jsem rodila v Prachaticích loni v listopadu a byla jsem moc spokojená. První dobu jsem strávila na VIP pokoji (můžeš si o něj říci na příjmu, pokud bude volný, příplatek za něj byl 200Kč) Všichni byli milí, vstřícní, po porodu mi se vším pomohli, poradili. Žádný problém 🙂 Držím palce, ať vybereš dobře a je všechno podle Tvých představ 🙂

petrasmola
autor
12. zář 2016

@sbabeta a kdo Vas rodil?

sbabeta
12. zář 2016

Paní doktorka Kabrnová, mladá, moc milá a sestřička Šipanová, ta byla taky skvělá.

mysonek
12. zář 2016

@petrasmola ahoj, já rodila 2x ve Strakonicích a pokaždé jsem byla spokojená. Poprvé 2013 a podruhé 2015.

aiva01
15. zář 2016

Slysela jsem, ze jsou dobri v Krumlove, ale osobni zkusenost nemam. Na druhou stranu jim tam nedavno umrela rodicka... Do CB bych nesla- je tam hodne Romek...

maceek
3. říj 2016

V CB jsem rodila 2x (2009 a 2012) a spokojenost. Perinatologie je cela nove vybudovana, prostory jsou barevne. Jo a Romku jsem tam nikdy nepotkala - jen mezi personalem a ty byly moc fajn.

snehurka38
10. říj 2016

Jedině v Písku. Všichni příjemní, maximální podpora a pomoc. Slušní, ochotní... Doktoři i sestřičky. Tohle se ti v Budějcích nestane, tam jsi jen další kus. Můžu srovnávat a prostě je to tak - jedině Písek.😊

aiva01
12. říj 2016

Mela bych doplnit, ze to pry byla chyba rodicky a ne nemocnice...

petrasmola
autor
15. říj 2016

Vubec netusim kam, rozhodnu se tedy az podle toho kdy a kde to na me prijde. To bude asi nejlepsi. Tak diky za nazory 👏😉

nicol22
15. říj 2016

Já vždycky doporučuju Budějce. Jejich neonatologie je na špičkové úrovni. Možná se sice setkáte s nepříjemnou sestrou ale to asi všude. Navíc nová porodnice je opravdu TOP. Krumlov je fajn co se týká přístupu personálu ale co do odbornosti se nemůže rovnat, stejně by vás při první komplikaci převezli do Budějc. Záleží na tom, co považujete za prioritu.

cizinkaa
15. říj 2016

Mít možnost, tak jedině Budějce... nová porodnice a nejlepší neonatologie v Čechách 🙂

mrs_v
20. říj 2016

@aiva01 Chyba rodičky že umřela? No to by mě ten příběh fakt zajímal. V Březnu jim tam po vyvolávaném porodu zemřela paní na komplikace po akutním SC :/

aiva01
21. říj 2016

@mrs_v no, moc se mi do toho pribehu nechce... pani chtela za kazdou cenu rodit prirozene a rezolutne odmitala cisare. Nakonec ji ho museli udelat. Po porodu se objevily komplikace a uz ji nezachranili. Nevim vic jen jsem toto slysela. Vic to komentovat nechci.

mrs_v
21. říj 2016

@aiva01 Těžko se to hodnotí, když v podstatě nic nevíme, nicméně ano jsou zřejmě i takové ženy co "půjdou přes mrtvoly", doslova.

lenka.han82
31. říj 2016

Ja vaham mezi Krumlovem a J.Hradcem. Chci co nejprirozenejsi porod a nemam moc duveru k doktorum... Hradec je sice bliz (30km) a je to tam hezke, nove, ale Krumlov mi pristoupi na vsechno, co bych chtela, budu tam moci mit jak manzela, tak svoji porodni asistentku, ale je to tam starsi a mame to 70km... Uvidime, jak se rozhodnu 🙂

petrasmola
autor
1. lis 2016

Za chvili rodim, a porad nevim 😖 .. Nevim kam ..

cizinkaa
1. lis 2016

@mrs_v hele ono je to hrozny, ale ve spouste pripadu si za to ty zensky mohou samy. Bracha je na medicine, desne by ho bavilo porodnictvi ale zaroven je to nejmin vdecna cinnost. Kdyz opomenes fakt, ze na "pozadani" provadi potraty, ktery nejsou po chuti snad zadnymu doktorovi uz jen z principu, tak tam jde vzdy o dva zivoty. Na tohle oddeleni je nejvic soudnich sporu. A proc? Protoze si kazdej mysli, ze privest na svet dite je asi brnkacka, i kdyz to muze mit radu komplikaci, tak uz se proste pocita dopredu s tim, ze vse bude ok. A druha vec je, ze vsichni vime o boomu matek prirozenych rodicek, nejlepe samy doma. A kdyz se neco posere a doktor nestihne dorazit vcas, tak se soudi, ze zachranka prijela pozde. Je to smutny.
Mne obcas staci cist nektery prispevky a diskuze matek taky. Jak jim staci nacist par clanku a hned jsou chytrejsi nez kdejakej doktor. 😁 do porodnice pak prijit s nekolikalistovym porodnim planem a cely si to nejlepe nadirigovat. Nejsem vubec pro...

mrs_v
1. lis 2016

@cizinkaa bratr ať do porodnictví tudíž neleze.Je mi úplně ukradené co si myslí a nemyslí doktoři (nejhorší jsou podle me zkušenosti čerství absolventi a medici,ti mají obvykle pocit že jejich názor je zjevená pravda boží).
Je to právo každého člověka aby sám rozhodl co s ním bude a nebude.Doba kdy bylo legální ženy privazovat ke křeslu a dělat jim zákroky kterým se bránily,jsou už snad ty tam.
Přirozený porod je pro většinu rodiček nejbezpečnější způsob jak přivést dítě na svět.Porodnice kde primárně leží péče na PA a až v případě patologií na její spolupráci s lékařem,mají daleko lepší výsledky než ústavy kde se upřednostňuje jako první volba medicínsky vedený porod.Ne opravdu dědek co to třeba dělá 40 let nemůže vědět nic o tom jak se daná žena cítí a co jí vyhovuje a ne nemá žádné právo ji dirigovat. A klidně si jdi do porodnice s tím,ať ti to nalajnuje někdo "študovanej" když si myslíš že to je pro tebe a to dítě nejlepší.Ale pamatuj na to že postupy doporučené českou gynpor společností jsou velmi často v rozporu s tím,co říká věda a odborné zahraniční studie.A třeba ohledně péče o novorozence,hodně porodnic nedodržuje ani doporučení české neonatologické společnosti.
Až bude standard že žena bude naprosto v klidu a personál bude jen přihlížet a nechá ji rodit tak jak chce ona a že miminko bude hned u ní a že bude personál podporovat kojení a kontakt matky a dítěte.Tak pak nebudou třeba porodní plány.Do té doby ať lidé ve vedení lékařských spol.přemýšlí co jako ženy vede k tomu dělat to a ono.Možná ta příčina leží právě v těch nemocnicích.

mrs_v
1. lis 2016

@cizinkaa vzhledem k tomu že dělám medicínské právo tak vím že není ani žádný boom domarodiček ani nárůst případů kdy by se rodiče soudili,že záchranka nedojela včas.Moje kamarádka má hodně negativní zkušenost se ZZS po domácím porodu kdy doktora naprosto netankovala krvácející žena,ale hrozně se musel zajímat o fyziologického novorozence, co byl stále na placentě.Přitom ZZS volali jelikož ona krvácela opravdu hodně a krevní ztráta byla značná.Doktor odešel kouřit ven poté co ona odmítla povolit přerušení pupečníku.Profesionalita sama.

zuvla
1. lis 2016

Ahoj, od kamarádky mám info ohledně Krumlova. Prý je to tam rodinné, s porodním pokojem. Měla ale nějaké komplikace (špatně natočené miminko), takže ji hnali na křeslo i přes porodní přání, která měla sepsaná - těžko říct, jestli to dělali, aby to měli víc pod kontrolou kvůli tomuhle, nebo jestli to dělají rutinně. Každopádně chodím k doktorovi, který tam pracuje, a zdá se mi rozumný v tom smyslu, že mě nenutil do nějakých vyšetření a je možné s ním diskutovat, pokud jste tedy dobře informovány a víte, co (ne)chcete.

Další kamarádka rodila v ČB kvůli komplikacím, které byly už v těhotenství. Jelikož museli něco provádět i s miminkem, byla ráda, že je v ČB, protože v Krumlově nemají příslušné oddělení a pokud by rodila tam, museli by mimi odvézt až do ČB. Takhle aspoň byla blízko.

V Prachaticích pracuje jedna porodní asistentka, která chodí i k porodům doma, tudíž by se dalo čekat, že pokud na ni někdo bude mít štěstí, pravděpodobně by mohl rodit co nejpřirozeněji. Ale vlastní zkušenost nemám.

Za mě tedy pravděpodobně Krumlov, Prachatice máme docela daleko. Ale ještě se budu hodně ptát a mít co nejvíc informací, abych mohla rodit co nejvíc podle sebe, ne podle doktorů.

mrs_v
1. lis 2016

@zuvla to není o tom kam jdeš ale s kým.Pokud máš manžela/partnera co tě dokáže ochránit před nátlakem a dopředu se s ním domluvíš na určité věci tak můžeš porodit v klidu kdekoliv.
Tady porodnice co je za rohem vůbec nereflektuje porodní plány nedělají bonding,neumozňují volbu polohy...známá má manžela vojáka,doktor na ni zkoušel nějaké průpovidky,ten ho serval na 2 doby a byl klid a pak když se miminko narodilo tak stačilo jen aby se podíval a ani je nenapadlo někam miminko odnášet.

lenka.han82
1. lis 2016

@zuvla Za me zatim take vitezi Krumlov. Libi se mi, ze by se tam clovek nemusel hadat napr. o to, v jake poloze by si pral rodit a jsou zvykly i na jine polohy nez vleze, v pololeze nebo polosede na koze. V Hradci jsme se na to ptali a nejsou sice primo proti, ale PA na to nejsou zvykle a jine polohy jsou jim "nepohodlne". Urcite bychom tam personal presvedcili o tom, co chceme, ale radeji bych, aby to slo vice hladce a nemusela jsem si nic vyhadavat 🙂

zuvla
1. lis 2016

@mrs_v Já myslím, že to je celkově tak nějak o všem dohromady 🙂 Podle mě je důležité vědět, co chci, stát si za tím, ale zároveň být připravena přijmout, cokoliv se stane. Člověk v podstatě ovlivní hodně málo.
Ale souhlasím, že mít partnera, který to dokáže vykomunikovat, případně zavelet 🙂, je rozhodně fajn.

zuvla
1. lis 2016

@lenka.han82 To jsou důležité informace, díky.

terka_85
1. lis 2016

Rodila jsem 2x v ČB a vždy jsem byla moc spokojená, sestřičky i doktoři super.
Navíc mají jednu z nejlepších neonatologií a to u mě rozhodlo...
U prvního dítěte jsem měla sestavený porodní plán, promyšlené, jak bych chtěla rodit a kde si co si a nakonec mi bylo vše úplně jedno, hlavně aby byl malý už venku 😀

Ohledně romek, jak tu někdo psal - rodila jsem 2x a žádnou jsem nepotkala, ani když jsem chodila před porody do nemocnice na monitory...

konik_mischel
1. lis 2016

@mrs_v no tak žena s komplikacemi po domácím porodu - za to si holka fakt může sama, že rodila doma, dovezli ji do nemocnice, kde jestli jsem pochopila dobře tvůj příspěvek odmítla nechat přestřihnout pupečník i když krvácela a bylo třeba ji ošetřit? Ale je to chyba doktora... protože ji nepřivázal a neošetřil násilím.. Potkala jsem spoustu doktorů kreténů a opravdu to nebyla příjemná zkušenost, zanechalo to ve mě třeba i strach z některých zákroků či pobytu ve špitále, ale nikdy bych nerodila doma, protože to není jen o zodpovědnosti za můj život, ale taky za život miminka. I přesto, že nejsem nějak odvázaná z pobytu v nemocnici a případných nepříjemností v komunikaci s personálem to beru tak, že ty 3-4 dny to tam opravdu vydržím, u porodu bude manžel, takže kdyby bylo fakt něco přes čáru, spoléhám na něj, že se postará o slušné zacházení, a i přesto, že komplikace mohou nastat i v nemocnici, je asi daleko vyšší šance, že doktoři problém budou umět vyřešit a pomoct, než doma v obýváku.

zuvla
1. lis 2016

@konik_mischel Myslím, že to bylo trochu jinak s tím doktorem, aspoň jsem to jinak pochopila. Myslím si, že jde o to, MÍT NA VYBRANOU. Říkám si, proč jinde v Evropě ženy na výběr mají a je to bez nějakých tragických výsledků, ale u nás ne. Nepropaguju domácí porody, ale je nutné mít na výběr, a to v místě a způsobu porodu, v očkování, ve volbě vzdělávání pro děti až po to, kde chci umřít (nebo jak to chce moje rodina). Jedno řešení pro všechny nestačí.
U bezproblémového porodu stačí porodní asistentka, pokud je komplikace, je potřeba doktor či nemocnice, to je jasné. Sama jsem předminulý týden od toho svého doktora, který taky nezastává domácí porody, slyšela, že "když to běží, tak se do toho nemusí šťourat." 🙂

sammaelka
1. lis 2016

Jestli chces super vybaveni, jdi do CB. Pokud chces super pristup, tak do CK. Tot moje zkusenosti 😉

mrs_v
1. lis 2016

@konik_mischel doktora nezajímala ona krvácející ale jen mimino na placentě.Než se dostala do nemocnice uběhl další čas ptž doktor místo aby se staral o ni tak šel kouřit ven.Pak si záchranářka všimla zakrvacenych podložek a šla pro doktora jestli by jako něco nechtěl dělat že byli zavoláni skrz matku, ne mimino.Nevím co si na tom popisu nepochopila ale ona ne že se nechtěla nechat ošetřit.Ona toho doktora vůbec nezajímala a on se staral jen o to proč je mimino furt na placentě.Možná by nebylo od věci si ten příspěvek přečíst když píšu o ZZS.A o tom co se dělo než se dostala do porodnice.

mrs_v
1. lis 2016

@konik_mischel díky tomuto uzasnemu přístupu "nějak to vydržím" si dovolují to co si dovolují.V případě že se někdo chová jako hovado tak je potřeba na to upozornit a podat zpětnou vazbu.Pak si ministerstvo nebude dovolovat tvrdit,že si nikdo nestěžuje a porodnice nepotřebují žádnou změnu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru