Kam s osobními věcmi během porodu?

guinea
31. pro 2014

Ahoj všem, mám takovou možná hloupou otázku, ale dost mi vrtá hlavou. Kam se během porodu dávají osobní věci? Tím myslím doklady, peněženka, mobil, klíče od auta... V nemocnici jsem byla hospitalizovaná dvakrát, vždycky mi kladli na srdce, že se všude hodně krade, takže jsem si u sebe nechala jen pár stovek do kantýny a zbytek poslala po příbuzných domů. Ale jak je to během porodu? Předpokládám, že na porodním sále asi člověk kabelku mít nemůže. A pokud má určený vícelůžkový pokoj (není místo na nadstandardu), je tam během odpoledne spoustu příbuzných jiných maminek na návštěvách... Pokud by byl se mnou manžel, kam by si dal batoh s osobními věcmi a cennostmi?
Ještě chci dodat, že jsem byla za několika kamarádkami v porodnici jako návštěva, a z těch davů ostatních návštěv mi šla hlava kolem, občas to v pokoji s čerstvými maminkami a miminky vypadalo jako na Václaváku...

victress
31. pro 2014

Během porodu jsem měla všechny věci včetně osobních ve skříňce v takové šatničce, kam mě zavedla porodní asistentka, skříňky se nezamykaly, ale dovnitř se dostal jen personál nemocnice, neztratilo se nic, ovšem když jsem ležela na JIP po císaři, tak jsem měla 2 dny věci na sesterně, kde se motalo spousta lidí, taky se neztratilo nic, ale byly tam "na věřím Boha" jak se říká.
Na pokoji 6N byly věci ve stolečku, ve skříňce, opět nic uzamykatelného, zbývalo mi věřit spolupacientce, že mi to pohlídá, když jsem byla na vyšetření a jinak nevzdalovat se zbytečně z pokoje...

betelgeuzz
31. pro 2014

@guinea tašku s věcmi, oblečením jsem měla ve skříňce, nebyla uzamykatelná, ale např. mobil, peníze, foťák jsem měla s sebou na porodním sále. U nás v porodnici i píšou, co si máš s sebou vzít přímo na sál, myslím, že píšou např. plenku pro miminko, osobní věci, svačinu pro tatínka 🙂 jsem to tak přímo balila před odjezdem, velkou tašku, která měla jít do skříňky a igelitku s věcma na sál.

betelgeuzz
31. pro 2014

a pokud jdeš na nějaké vyšetření, tak taky není problém vzít si kabelku, tašku s sebou.

milmic
31. pro 2014

Já jsem během obou porodů měla všechny své věci u sebe na porodním sále, potom mě převezli na pokoj a tam na pokoji normálka ve škřínce. *
Jinak jsem s sebou žádné cennosti neměla, největší cennost byl foták a mobil. 😉

comca
31. pro 2014

Já jsme měla během porodu všechny své věci u sebe na porodním sále 🙂 pak když mě přesouvali na pokoj tak mi je přítel vzal a dal do skříňky na pokoji....

svetlanap
31. pro 2014

Veškeré věci vč. tašky s oblečením jsem měla na porodním sále, tašku ve skříni, osobní věci - peněženku, mobil, foťák ... ve stolku u postele

lucifereeek
31. pro 2014

všechny věci jsem měla u sebe na pokoji a druhý den jsem se stěhovala na normální pokoj i s věcmi 😉

guinea
autor
1. led 2015

@victress
@betelgeuzz
@milmic
@comca
@svetlanap
@lucifereeek
Díky moc za odpovědi, to jsem ráda, že se na to v porodnicích (aspoň trochu) myslí 🙂

sara84
1. led 2015

Ty návštěvy na pokoji jsou masakr, já jsem po porodu přišla na pokoj v poledne, úplně hotová, malého měli sestry u sebe, měl problémy s aklimatizací, a na návštěvu přišly dvěma maminkám dalším 10 lidí a strašně mě to štvalo, potřebovala jsem si odpočinout..a to spát opravdu nešlo. Svým blízkým jsem řekla až nechodí...a nebylo to k ničemu. Teď při druhém proto silně uvažuju o nadstandartu, i když je to pro nás drahé, ale i noci, kdy buď některé dítě řvalo, nebo některá mamina chrápala byly hodně náročně...A to o krádežích věcí jsem ani nepřemýšlela..vše zůsvávalo na pokoji, měla jsem jen pár korun a 2 mobily..

guinea
autor
2. led 2015

@sara84 Já vím, taky budu určitě chtít nadstandard, kvůli těm návštěvám. Jak jsem už někde psala, já jsem sama byla jen návštěva, a divila jsem se, že ta kamarádka, za kterou jsem do porodnice šla, tam nezešílela. Ostatní maminky, se kterýma byla na pokoji, měli návštěv opravdu hodně, a jedna rodina byli Hujerovi jak vystřižený. A protože jich bylo opravdu moc, tak se pár tetek a strejců nudilo a pochodovali po pokoji a očumovali kde co, chtěli dokonce brát do rukou kamarádky dítě! Ona nebyla schopná cokoli dělat, tak jsem zasáhla já. Fakt děs.

svetlanap
2. led 2015

Rodila jsem v Boskovicích a tam návštěvy (mimo nadstandard samozřejmě) na pokoj nesmí, k dispozici je jídelna, kde jsou návštěvy neomezeně. Nadstandard jsem neměla jen z toho důvodu, že byl obsazený, jinak bych ho toho šla taky, tak snad příště

guinea
autor
2. led 2015

@svetlanap Taky mi připadá rozumný, nenechat návštěvy chodit na pokoj, bohužel v porodnici, pro kterou jsem se nakonce rozhodla, mají návštěvy na pokoji od dvou odpoledne do osmi večer! Musím doufat, že bude volný nadstandard. Jsem dost nervák a citlivka, neumím si představit, jak se vyděšeně snažím kojit a stréc odvedle mi čumí na kozy a komentuje to (to se právě stalo té kamarádce).

svetlanap
2. led 2015

Já nevím, ale že ty lidi nemaj soudnost nebo co. Tak dopr... když vidím, jak někdo kojí, tak vypadnu ne? Nevím, ale připadá mi to trochu úchylný koukat na někoho (mj. pár hodin po porodu) jak kojí. Rodila jsem před třemi týdny a do teď potřebuju na kojení klid, takže i doma si někam vždycky zalezu, natož v nemocnici, to si teda nedovedu představit, že se mi třeba nechce přisát a nebo mám jiný problém a někdo na mě ještě čučí. To je fakt nedomyšlené zvlášť, když vezmou v potaz, že dítě nepočká s krmením až odejde nějakej strejc odvedle.

carolyncassady
2. led 2015

Měla jsem osobní věci na porodním sále u sebe

mafeska
2. led 2015

@guinea měla jsem všechno s sebou na porodním sále.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru