• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kde jste rodily? Dali vám mimi po narození na břicho?

13. září 2012 
ja rodila v Čáslavi a hned mi ji dali pritulit neumytou. Pak na chvilku odnesli a hned dali na prisati :slight_smile:
19. lis 2011 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem rodila ve Zlíně, chlapečka mi hned nedali, narodil se o 3 týdny dříve, takže ho hned nesli na zahřátí do inkubátoru, ale holčičku jsem dostala na bříško hned po porodu ještě neumytou :dizzy_face: .
oba ale byli přiložení k prsu do 30 minut po porodu :slight_smile: .
19. lis 2011 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ano dali, rodila jsem v Kyjově a ještě než přestřihli pupeční šŇůru tak mi jí dali :slight_smile:
19. lis 2011 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
rodila jsem v Krnově a dali mi ji hned, rozplakala se až na mě.... :dizzy_face: :dizzy_face:
19. lis 2011 ve 13:44  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Benešov, ukázali, pak mám výpadek, nejspíš miminko zvážili, zabalili a hned donesli tatínkovi, který seděl vedle mě. U druhého určitě budu trvat na položení na břicho..
19. lis 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Olomouc. A ano, hned jsem dostala malého na břicho a bylo to krásný :slight_smile:
19. lis 2011 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
rodila jsem v Ivančicích a jak u prvního tak u druhýho mě jí ukázaly, pediatr jí prohlédl a dali mě ji nahatou jen v pleně na prsa. Za chvíli jí zvážily, změřily a oblékly a pak jí měl po celou dobu tatínek v náruči, než jsem porodila placentu a zašily mě. 2 hod. po porodu jsem ležela s holkama na pokoji sama, zkoušeli jsme přikládat k prsu a pak si jí odnesly na umytí.
19. lis 2011 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rodila jsem dvakrát císařským řezem ve Zlíně a tak asi není divu, že mi mimčo jen ukázali a řekli, že je v pořádku, a pak ho odnesli. Přiložili mi ho až když mě odváželi ze sálu.
19. lis 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Česká Lípa - prcka mi dali hned po přestřihnutí pupeční šńůry na pomazlení a okoukání, pak ho s tatínkem umyli, změřili a vyfotili a dali mi ho k prsu...Co u mě čekali na placentu a následné šití byl u taťky a pak ho odnesli do inkubátoru. Na pokoj mi ho pak dali cca po 2 hodinách, co jsem tam dorazila...
19. lis 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kyjov- rodila jsem císařem v celkové anestezii, takže pochopitelně ne, ale mrzí mě, že taťka si mohl udělat jen jednu fotku a ani ho pořádně neviděl ani u ošetření nemohl být a už ho nesli do inkubátoru. Syna jsem viděla druhý den od porodu a první kojení až na šestinedělí myslím že čtvrtý den. Ale měl nízkou váhu.

Uherské Hradiště - ano, dali hned na břicho, taťka přestříhl pupečník, ve stejné místnosti ošetřili a pak jsem dostala "vánočku" k sobě do náruče.
19. lis 2011 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Podolí - nedali. Možná to zapříčinilo fakt, že tlačení trvalo skoro 2 hodiny. Malej se narodil, hned ho vzali na ošetření na sále. Otřeného a zabaleného mi ho asi po půl hodině dali. Zkusili jsme přisátí a malý si dal od mě už na sále. Pak ho držel tatínek a říkal, že ho po dvou hodinách neskutečně bolely ruce. Mně mezi tím došili.
19. lis 2011 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Apolinář - nedali, ale museli jí dát kyslík, takže by to ani nešlo, potom ji manžel přinesl zabalenou, nicméně příště bych to chtěla rozhodně jinak a mít miminko pořád u sebe! :slight_smile: Malou nesli ještě na další vyšetření, ale mně nikdo nic neřekl, nevěděla sem, kde je, pak mi ji donesli, ale na noc sem ji dala k sestrám, abych se trochu vyspala, to už bych příště taky neudělala..
19. lis 2011 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
V Čáslavi - ihned po porodu malého odnesli na vážení a mytí, po pár minutách si přizvali taťku na vyfocení, pak ho odnesli na prohlédnutí pediatrovi, to mi ho na vteřinku ukázali v plence a pak mi asi po 30 minutách larvičku přinesli na přisátí (nepřisál se vůbec), nechali nám ho asi 15 min na pomazelní. Po 2 hod jsem šla na pokoj, malého mi přinesli přiložit asi až za 4 hod na 30 min a pak ještě jednou za 4 hod před půlnocí a pak až nad ránem.
19. lis 2011 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Podolí - 1.dítě dali po ošetření,pač byl přidušený,2.dítě okamžitě jak vylezl :slight_smile:
19. lis 2011 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krč - hned po narození nahatého špinavého mi ho dali na bříško :stuck_out_tongue_closed_eyes: , pak ho odnesli, tatínek šel s nima a celou dobu u něj byl pak ho přinesli zabaleného aby mu nebyla ziminka a byl s náma na po porodním sále.

Druhé chci také hned na bříško, je to nejlepší zážitek, vidět toho malinkatého šmudínka jak vyleze a ještě má hlavinku jak mimožemšťánek.
19. lis 2011 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rokycany - a ptali se jestli chceme a nevadí nám to. Takže dali a záleží na Vás:D
19. lis 2011 v 19:36  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
V Hradci Králové -1. nedali ale to už je 11 let, kdo ví, jestli se to vůbec tenkrát dělalo
2.automaticky ano , hned jak vykoukla!!!
Možná je to na doktorovi, jak je zvyklý a hlavně na stavu miminka :slight_smile:
19. lis 2011 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
V Hradci Králové a ano
19. lis 2011 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. v Jaroměři a nedali (před 14-ti lety), takže se to ještě nedělalo a porodnice už je zrušená.
2. Náchod - ano, dali, mm přestřihl pup.šňůru, pak ji odnesli na umytí a nahou mi ji vrátili na tělo. Nádherný zážitek. :dizzy_face:
19. lis 2011 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Most- 2 porody a hned mi dali kluky na břicho, pak je šli očistit, zvážit a zase je přinesli a už u mě zůstali :slight_smile:
19. lis 2011 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rodila jsem v roce 2009 v Podolí a v porodním plánu jsem měla napsáno, že vše nechávám na zdravotnickém personálu, kromě toho, že nesouhlasím s přítomností studentů (proto jsem si ho také napsala). Když syn po téměř 40 hodin trvajícím a ke konci dost dramatickém porodu přišel na svět, viděla jsem jen, jak jeho nafialovělé tělíčko odnášejí zvážit a očistit. Byla jsem hlavně šťastná, že žije a také tak rozbolavělá, že jsem se spíš bála, aby mi ho nechtěli položit na břicho. Když mi ho za pár okamžiků podali, jen jsem ho pohladila a odevzdala k dalšímu ošetření. Prostě jsem o víc nestála, touha dotýkat se ho a mazlit se s ním se ve mně probudila až v noci toho dne.
19. lis 2011 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Praha-Bulovka, áno. Mala som to v pôrodnom pláne :wink:
19. lis 2011 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Krnov, rodila jsem císařem. Filipka mi ukázali jen na mžik umytého zabaleného. Nalokal se plodové vody tak ležel v inkubátoru a já musela být 24hod nacevkovaná tak jsem se nemohla ani na něj podívat. Na první kojení mi ho donesli po 13 hodinách!
19. lis 2011 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Benešov. Přála jsem si mimi ihned na bříško (v porodním plánu) a bylo mi to přislíbeno. Nakonec ovšem vše dopadlo jinak - rodila jsem akutní sekcí, ale Samíka dali - ještě nemytého a neměřeného, jen zabaleného - tatínkovi do náručí. Mně donesli na kojení krátce po probuzení, asi 1,5 hodiny po porodu a pak poctivě nosili. Druhý den mi ho dali na odpoledne na pokoj (a chodili se ptát, zda něco nepotřebujem) a další den již plný rooming-in. Velká spokojenost s benešovskou porodnicí :dizzy_face:
19. lis 2011 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
motol. Ano dali. V prubehu porodu jsem si o to rekla, aby na to nahodou nezapomneli. dr rikala ze kdyz bude vse ok tak mi ho na bricho daji, Nastesti to tak opravdu bylo :slight_smile:
19. lis 2011 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bulovka a nedostala, protože malý měl šňůru kolem krku, po ošetření (naštěstí mu nic nebylo) a umytí a zabalení, ho tatínek přinesl a 2 hodiny jsme si ho osamotě užívali a PA přišla jen pomoci s přisátím :dizzy_face:
19. lis 2011 ve 23:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Třinec-první porod císař,jen ukázali,druhý porod přirozeně,dali hned :slight_smile:
20. lis 2011 v 06:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
FN Ostrava - Poruba - porod rychlý, přirozený, ale malého mi na bříško nedali, hned šmikli šňůru a odnesli ho na ošetření. Dali mi ho pak zabaleného na přisátí a pak na vyhřívané lůžko.
20. lis 2011 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jablonec - malyho mi na bricho dali, i jsem darovala pupecnikovou krev, jak jsem chtela, ale ja byla mimo, takze si to pamatuje jen manzel :slight_smile:
20. lis 2011 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Praha - Podolí. Dali mi malou hned po porodu. Porodní plán jsem žádný neměla.
23. lis 2011 ve 12:16  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek