Názory na porodnici Nymburk a Mladá Boleslav

bielanevesta
7. únor 2007

Babuľky, veľmi vás prosím o názory na tieto dve porodnice. Každá má totiž niečo pre a proti a neviem podľa čoho sa mám rozhodnúť. Vopred ďakujem za názory 😉

glia
7. bře 2008

ja som mala tiez dlhy porod, 20hodin...maly mal 4,42kg, takmer sme ho nevytlacili...pri porode bola najhorsia doktorka, ktoru museli zobudit a tak bola cela nahnevana a vrieskala na mna...to vam je pomoc pri porode... 😖 syn bol nakoniec na mojom odstrekavanom mlieku 6 tyzdnov, potom mliecko zo dna na den zmizlo a vyrastol na umelych mlieckach...bude mat 4 roky,no vyzera na 6...chory tiez nebyva, tak to kojenie asi nehra az tak dolezitu rolu, aku mu pripisuju laktacne ligy... 😕
kazdopadne vam prajem, aby aj vas druhy pobyt v mb porodnici bol prijemny, aby vam nepokazili radost z prichodu noveho cloviecika na svet, ako mne...uzivala som si to az doma, hned po opusteni dveri porodnice zo mna opadol vsetok stres...

marie5106
8. bře 2008

CHtěla bych poděkovat panu primáři Tomanovi a všem sestřičkám i na dětském oddělení v porodnici v Nymburce. Byla jsem moc spokojená. vŠEM VŘELE DOPORUČUJI MARIE DOSEDĚLOVÁ.

aajina
10. bře 2008

Ahojky tak já mám čerstvé zážitky z Nymburka.
Přestože tu noc měli cvrkot a celou porodnici narvanou až po strop(chytla jsem poslední volnou postel) veškerý personál byl skvělý 🙂
Porod byl pro mě příjemným zážitkem. Všechny sestry jak na šestinedělí tak sestry dětské byli fajn a snažili se mi všemožně pomoct.Nešlo nám moc kojení a malá zhubla na nejnižší možnou hranici, sestry se mnou dělali psí kusy jen abych se rozkojila a šly jsme s malou domů.Takže já vzpomínám ráda a můžu jen a jen doporučit!! 🙂

1980mat
14. bře 2008

aajino: Díky za Tvůj poslední příspěvek. Některé holky mě tady na diskuzi pomalu začaly lámat, ať v Nymburce radši nerodím, ale já jsem rozhodnuta tam za tři měsíce porodit a Tvůj příspěvek a nejnovější zkušenost mě jenom utvrdili, že jdu do nymburské porodnice. Jsem zvědavá, jestli budu také tak spokojená jako Ty.

aajina
16. bře 2008

1980mat taky jsem byla odrazována ale fakt jsem byla spokojená.Týden po mě tam rodila kamarádka a spokojenost taky.Jestli jsi z okolí NB můžu doporučit předtěhu kurzy v Nirvaně kde jsou super porodní asistentky 🙂

hankal
16. bře 2008

Zdravím všechny, 29.2. jsem rodila v Mladé Boleslavi, chtěla bych pochválit všechny, kteří nám pomohli k narození naší holčičky, pokud máte někdo sebemenší pochybnosti zda rodit v Mladé Boleslavi, pak vězte, že jsou zcela zbytečné, díky lidskému přístupu a profesionalitě všech zúčastněných patří vzpomínka na porod k nejhezčím zážitkům jak v mém, tak v partnerově životě.

anngie
20. bře 2008

ahoj holky, nevíte jestli je nutné se v porodnice v MB nebo Nymburce registrovat? Jsem registrovaná v Praze ale příští týden se stěhujeme do okresu MB a tam bych to měla do porodnice blíž. díky

musilka
20. bře 2008

anngie určo ne tady v MB 😉 Normálně bez registrace 😉

anngie
20. bře 2008

musi: díky, nějak nevím jak to bude vypadat a jestli bysme stihli Prahu...uvidíme... 😎

aajina
20. bře 2008

Ani v NB není nutná registrace 🙂

luisa2
21. bře 2008

Ahoj holky,jsem tu dnes poprve. Rodila jsem 29.2 v Nymburce a musim to vsem jen doporucit. Byla jsem nadmiru spokojena. Porodu jsem se hrozne bala a pomalu se loucila se zivotem,kdyz se blizil termin. A ted,tri tydny po porodu musim rict,ze rodit pujdu znovu a urcite do NB. Lekari byli skveli,sesty i detske setry take. Nemuzu si vubec na nic stezovat. A to se to bez koplikaci neobeslo. Po porodu jsem zacala krvacet a museli mi v narkoze hodinu po porodu delat revizi delohy. Pristup vsech byl skvely. A mohu to porovnat s Prahou,kam nas pak s malou museli prelozit a reknu vam,ze do Prazske nemocnice nebo porodnice bych nikdy dobrovolne nesla. Tam je kazda pacientka (maminka) jen cislo,kus. V NB vas znaji vsichni jmenem a miminko taky. Opravdu vrele doporucuji.Petra

luciekutilova
27. bře 2008

Ahoj nastávající maminky, před 14 dny jsem porodila v NB krásného zdravého chlapečka. Jestli váháte, zda NB ano či ne, tak já mohu jen doporučit. Porodnice šlape na sto procent 😀 Přístup všech byl naprosto úžasný, od lékařů, přes porodní asistentky až po sestřičky na novorozeneckém. Porod byl pro mě i mého manžela nádherným zážitkem! Měli jsme drobný problém s kojením, mrňous né a né se přisát, ale sestřičky opakovaně pomáhaly, radily a domů jsme odcházeli plně "rozkojeni" 🙂 Všem patří velký dík!!!

jollyna
5. dub 2008

Ahoj,

nevíte jak je to v Nymburce s epidurálem a s nastřiháváním. Dostala se ke mě informace, že provádějí nástřih již jako prevenci epidurál i když ho na internetu uvádějí realita je jiná.

Díky J.

aajina
6. dub 2008

Jolly co já vím tak nástřh preventivně nedělají a epi dávají ale na konečné tlačení ho zase seberou aby jsi mohla správně tlačit. 🙂 Já nástřih neměla ani se nestihl takže jsem se trochu trhla a epi jsem taky nestihla páč jsem si o něj řekla pozdě byla jsem už moc otevřená.
Můžu ti dát kontak na PA nymburský a oni ti vše zodpoví. 😉

jollyna
6. dub 2008

Děkuji Aji za odpověď,

akorát nechápu jak Ti můžou epidurál sebrat?četla jsem, že pokud máš epidurál musí ti doktor říct kdy tlačit a kde ne, jelikož ty nic necítíš.Děkuji za nabídku kontaktu, ale na nymburských stránkách jsem nějaký sehnala.

aajina
6. dub 2008

Jolly oni ho dávají jen na ty nejhorší bolesti ale když se jde na sál tlačit tak ho prostě berou.Tak nám to říkali na kurzu a kamarádka rodila týden po mě s epi a potvrdila to.Já taky žila s tím že ho máš až do konce ALE . . . . ono to asi v každé porodnici praktikují jinak 😉

pettruse
11. dub 2008

ahoj, holky já mám termín 13. června, a chystáme se do Nymburka s mojím ošetřuj. gynekologem.
Prosím někoho, kdo rodil v Nymburce jestli by se mi mohl ozvat na email a dal mi bližší informace.
Moc děkuji. email: petrusepetruse@seznam.cz
Jak to tam chodí, personál a tak.
Díky

luisa2
13. dub 2008

Ahoj Jolly, ja jsem rodila v NB s epiduralem i nastrihem,takze ti mohu vsechno povedet. Epidural si nemusis objednavat dopredu, daji ti ho, kdyz jsi otevrena na cca 4 cm na ty nejsilnejsi kontrakce. Me osobne velmi pomohl. Zacal ucinkovat okamzite a ja jsem dokonce na dve hodinky usnula a velmi jsem si odpocinula.Kdyz se pak zas bolesti objevily,pridali mi dalsi davku.Proste parada.Jedna davka pusobi cca 1 hodinu,takze pokud budes rodit v prubehu te hodiny,pujdes s tim i na sal.Pokud vsak porod na sale vyjde tesne potom,dalsi davku uz nedostanes.Me to vyslo nakonec mimo tu davku. Nastrih mi udelali az po nejake dobe tlaceni a pak uz jsem zatlacila jen jednou a Nelinka byla hned venku.Malinka jizva se hned zahojila a obden uz jsem sedela i normalne na zidli.Proste super. Niceho se neboj.Ja jsem se bala strasne a byla jsem mile prekvapena.Da se to normalne zvladnout.

pmk
13. dub 2008

Ahoj,
já jsem taky rodila v Nymburce a to 2 krát a také vřele doporučuji.

pettruse
13. dub 2008

ahoj, jak je to nbk vložkama, těmi sítov. kalhotkama plenkama a dalšími věcmi, které jsou či nejsou k dispozici.
Díky Petrusse

luisa2
13. dub 2008

Ahoj Pettruse,psala jsem ti mail,ale tohle jsem ti tam nenapsala. Vlozek tam maji dostatek na celou dobu pobytu. Jsou ve sprchach, na zachodech a u postele ma kazda maminka svuj pytlik. Kalhotky pisou v seznamu ty jednorazove,ale me nakonec doporucili moje vlastni bavlnene a tak jsem ty jednorazove ani nepouzila. Plenky jsou take v seznamu,ale na prvni den nebo dva,tam byl dostatek jejich. Vem si radsi toaletak,ale take tam skoro vzdycky byl a doporucuju dva rucniky. Budes se sprchovat osmkrat denne. Jo a ty jejich nocni kosilky jsou take lepsi.Alespon si neomatlas tu svoji od krve.Petra

michele13
28. dub 2008

Ahoj holciny, porad se rozhoduji mezi Prahou a NBK, i kdyz to vypada na 90% na NBK, chodim i do porodny k panu primari.... Jak je to v porodnici s oblecenim pro miminko? Mame mit svoje nebo je tam erar?

aajina
28. dub 2008

Michele v NB je oblečení pro mimi k dizpozici ale jsou to takový modýlky co jsme nosily my. 🙂 Klasický košilky zavazovací apod . . . Já měla s sebou pár svých bodýček(zavinovacích) a dupajdy jsem si brala jejich.

michele13
28. dub 2008

Díky, budu na to myslet pri baleni veci do porodky, sice nemam bodycka zavinovaci, ale snad je nekde objevim 🙂, ty kosilky po me jsem minuly tyden vyhodila 😀

aajina
28. dub 2008

Michele v HM mají pěkný 😉 , já je měla schválně než jsem se naučila s malou trochu manipulovat ale používám i teď je to skvělá věc.

luisa2
8. kvě 2008

Ahoj, jojo Aajina ma pravdu. Ty zavinovaci bodicka jsou opravdu lepsi,alespon na zacatek.Mam stejnou zkusenost. Ale v porodnici jsme si vystacily s tema jejich. Nejsou to zadne super modely,ale staci to. Oni to vyperou a prinesou vzdycky ciste. Doma uz si to uzijes sama 😉 Jo a kdyz chodis do poradny k panu primari Tomanovi, tak snad nemas nad cim vahat,ne? Je skvelej!

michele13
13. kvě 2008

Tak bodycka uz zacinam nakupovat ty zavinovaci - teda chtela jsem s dlouhym rukavkem a vsude maji vytazeny jen s kratkym - no leto co bych chtela, ale 2 uz jsem ulovila 😀
Dekuji moc za info, pan primar je super to uznavam, jsem s nim moc spokojena, ale bylo mi nabidnuto ze by mne odrodil v PZE pan docent Parizek, coz je taky skvelej porodnik 😉 ale uz jsem temer rozhodnuta pro ten Nymburk 😎

petty
15. kvě 2008

Rekonstrukce porodnice v Mladé Boleslavi:

http://boleslavsky.denik.cz/zpravy_region/mlada...

markettka
24. kvě 2008

Asi před měsícem jsem se byla podívat v MB na ty sály a musím říct, že kdo to tam zná před rekonstrukcí, musí fakt valit oči... Vypadá to moc dobře. Jen nevím, jestli jsem si všimla správně, že tam nemají vanu, jen sprchu...

pitka
28. kvě 2008

Ahoj ja jsem rodila v MB a nemám moc dobre skušenosti už nikdy bych nechtela rodit v MB nechali mě vytrápit 15 hod a pak se rozhodli že mi udelaj císařsky řez chovali se hrozne sestričky a pak ani radej nebudu mluvit nemám moc heské vzpomínky .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru