Porodnice Mladá Boleslav vs. Nymburk. Někdo s čerstvou zkušeností?

darkwitch
27. bře 2021

Dobrý den, máte čerstvou zkušenost s porodnici v MB nebo Nymburce? První dvě děti jsem rodila v MB a i teď o ni uvažují, ale druhá dcera se narodila do hodiny potom, co jsem tvrdila, ze to ještě k porodu není a Nymburk máme přece jen o chlup blíž, tak se mi dostal do povědomí taky...

siima12
27. bře 2021

@darkwitch Já slyšela na MB špatné zkušenosti. Manželovi jsem říkala tak tam nejdu když nejsou hezké odezvy

nita1984
27. bře 2021

Budu za pár dní rodit v Nymburce a už se moc těším. Aktuální recenze jsou boží. I teď v době Covidu mi pustí k porodu nejen manžela, ale i dulu. Uznávají veci jako vaginální naparka, nemají problém s ambu porodem atd. Ale přesnou recenzí budu moc přispět až později

ejmate
27. bře 2021

@nita1984 no já mám teda rozporuplné pocity. Nevím jak je to teď, ale před 2 lety, když jsem tam rodila (Nymburk), tak na prohlídce porodnice mi to tam vylíčili úplně super - porod v jakékoliv poloze, bez preventivního nastrihu atd atd....no a přesně ta samá PA, která mi to říkala na prohlídce mě pak nacpala na kozu do lehu a že to jinak nejde, že tam doktor neuvidí a smikli mě. Jestli to bylo nutné nebo ne neposoudim, ale už jen s tou polohou mě naštvali. Když už máte téměř hlavu mezi nohama, nemate prostě na to se tam s nima ještě dohadovat...kvůli kojení jsem byla 3x prosit sestry, jestli by mi mohli poradit, že nevím, jestli to dělám dobře. Bradavky rozpraskaný do krve a mlíko prostě neteklo...nikdo se nepodíval a že to musím zkoušet....
Aktuální info uvítám.

nita1984
27. bře 2021

@ejmate před dvěma lety není teď. Je tam úplně jiný personál. Kamarádka rodila v prosinci, volba polohy nebyl problém, žádné preventivní akce neproběhly, celý porod prakticky jen s manželem atd ..... Změna primáře se ukázala jako velmi dobrá

ejmate
27. bře 2021

@nita1984 No tak super. Já jsem jedině ráda, máme to totiž nejblíž a jelikož první porod trval jen 2,5 hodiny, nikam dál jezdit příště nechci 😅

darkwitch
autor
27. bře 2021

Taky jsem právě slyšela, že s novým primarem je to mnohem lepší...

ito
28. bře 2021

Rodila jsem 2x v MB a byla spokojena. Podruhe jsme si bohuzel nesedli se spolubydlici-ona problemy s kojenim, hodne navstev (moje blbost, ze jsem ji neutla, od toho je navstevni mistnost) a jiny rytmus, takze sem byla uplne vyflusla a nevyspana. Lituju, ze jsem nezvolila nadstandard. Ale sestricky uzasne a maleho si i vzali, abych se aspon trochu vyspala.

dandaa
28. bře 2021

Rodila jsem v Nymburce loni a byla jsem nadšená. Přístup skvělý, nic nebylo problém a ,že jsem si dost věcí vymyslela po svém. Letos mají nádherné nové nadstandardní pokoje kde může být i otec . Minulý týden rodila v NBK taky kamarádka a byla spokojená.

dandaa
28. bře 2021

@nita1984 v Nymburce je necelý rok jen nový primář a jeho zástupce ,jinak všichni stejní. Vrátilo se tam pár mladých lekarek po mateřské a ty jsou skvělé.

nita1984
28. bře 2021

@dandaa tak jsem to myslela. Jen jsem nebyla úplně konkrétní. Já se tam moc těším

dandaa
28. bře 2021

@nita1984 budeš spokojená, jejich PA jsou andělé a mají lidský přístup. Jen dětské sestřičky občas něco zkouší ,ale stačí jim říct co chceš a dají pokoj .

aadams
16. bře 2022

My máme s porodnicí v Mladé Boleslavi špatné zkušenosti. Poprvé jsme navštívili pohotovost, tam mě div nevyhodili, že si vymýšlím bolesti. Následně jsem potratila. Což nemuselo mít souvislost. Nicméně v kombinaci s chováním to bylo děsivé. Podruhé jsme se dostavili na ultrazvuk, netušili jsme, že není možné platit kartou, protože v celé nemocnici to jde. Dostali jsme hned na uvítanou na chodbě absolutní přednášku o nezodpovědnosti (hned v nemocnici je bankomat, proto jsme to nějak neřesili, ale ten bohužel nefungoval). Manžle chtěli poslat vybrat peníze zatím co já budu na utz. No když si ten utz platíte právě i proto, aby se mohl podívat i partner, tak mi to přišlo absolutně mimo. Doktorka byla fajn, ale porodní asistentky jak na pohotovosti tak na utz absolutně katastrofální. Rodit tam neplánuji ani v krajním případě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru