Odmítnutí lékaře. Můžu říct, že ho nechci u porodu a na vizitách?

kristyna99
30. pro 2019

Ahoj,mám asi nevšední dotaz. Vybírám si teď porodnici. Minule jsem rodila v Nymburce a byla jsem spokojená až na primáře. Díky bohu měl při moji hospitalizaci dovolenou,ale mám zkušenost před porodem. Strašnou. Nejraději bych si Nymburk zvolila i podruhé,hlavně kvůli dostupnosti,máme to nejblíž. Můj dotaz tedy je,kdybych tam jela rodit a on měl náhodou třeba zrovna směnu,mohu říct,že si nepřeji aby mě rodil? Aby chodil na vizity?

fouskovi
30. pro 2019

Ono bude hodně záležet jestli v tu chvíli bude někdo jiný volný ale právo na, to samozřejmě máš

alcar
30. pro 2019

@kristyna99 pravo vybrat si lekare mas, ale paklize je jediny na sluzbe, tak s tim nic neudelas.

martt
30. pro 2019

@kristyna99 Právo na to máš. Také záleží na tom pokud bude jediný volný a ty nebudeš akutně rodit, tak tě mohou poslat do jiné nemocnice.

makronka222
30. pro 2019

Treba je dobrej, treba mel jen tezkej den. Kdyby byl na ho*no, neni to primar Ze minule si nebyla spokojena - nevis jak dlouhou a narocnou mel sichtu, treba nekdo z kolegu neprisel na smenu. Skoda, ze on nemuze odmitnout pacientky jako ty. Nebyla jsi nahodou moc hystericka a vymysliva? Kecala jsi mu do toho? Co se delo, ze ti nevyhovoval? Pak se nedivim, ze se k tobe treba nechoval nic moc.

fouskovi
30. pro 2019

@makronka222 to máte pravdu vždy to má dvě strany ale sama vím když jsem rodila poprvé tak sestry arogantní na šestinedělí a při porodu že mě dělaly blbku že nerodinm že jsem prvorodicka a ty takhle rychle nerodi takže nikdo neví jaká tam byla zrovna situace

drep
30. pro 2019

@kristyna99 právo svobodné volby zdravotníka/zdravotního zařízení určitě máš. Ale zároveň je omezeno v akutních situacích, v přednemocniční péči (záchranka) si nemůžeš ani lékaře, ani nemocnici. Ve špitále jsem přesvědčená o tom, že když jde o urgentní zákrok, tak taky ne a myslím, že zákon ani neukládá povinnost přeházet služby, protože zeovna tu teď leží někdo, kdo mě nemá rád, ale možná by mě nějaká expertka typu candglioty opravila.
Konkrétně u porodníka vždycky hrozí, že i když se ti budou snažit vyjít vstříc, tak ve službě jsou standardně dva, mladý a starý a když nastane situace, se kterou si mladý neporadí, tak musí přijít ten starší...

handulkak
30. pro 2019

Pan primář určitě není špatný. Zažila jsem ho dvakrát. Jen proste není úplně empaticky a je takový rázný.

jade85
30. pro 2019

@kristyna99 na mě vyšel u porodu (v jiné porodnici) taky jediný lékař, kterého jsem u porodu fakt nechtěla. Jako dala jsem mu šanci při vyšetření při příjmu na sál, bylo to strašný, pak se mi zastavovaly kontrakce jen jsem ho slyšela na chodbě. Takže jsem řekla, že ho tam prostě nechci a rodila jsem jen s PA a manželem. Naštěstí jsem měla bezproblémový porod a skvělou PA, takže bylo možný doktora "vyhodit". Suma sumárum - teoreticky primáře u porodu mít nemusíš ani kdyby byl zrovna jediný volný ve službě

adel_si
30. pro 2019

Primář v naší nemocnici taky není nic moc co se týče pověsti.. Ale primarem se nestane jen tak někdo.. Jak já jsem byla ráda, že zrovna na můj porod měl on noční a zachránil nám malyho 🙏

mourovatakocka
30. pro 2019

Kdyby to byl "normální" lékař, asi bych se nebála uvažovat nad odmítnutím jeho služeb. U primáře je to trochu riziko, žádný lékař nebude chtít jít proti němu při případném problému. Možná bych navrhovala naopak jít mu naproti - zajít k němu na poradnu, zjistit, jestli měl blbý den, nebo si nesednete. I kdyby měl stokrát blbý den, musí být profík. Taky jsem pracovala s lidma a často neměla dobrý den, ale je třeba se snažit, aby to nebylo moc poznat...

aselluska
30. pro 2019

@kristyna99 ano, můžeš lékaře odmítnout ... Kamarádka taky byla připravená na svou gynekoložku, že ji pošle k šípku, porodila před její směnou, asi strachy 😀

aselluska
30. pro 2019

@handulkak rázný, porodník a chlap, jak ten si může dovolit být rázný 😀 co ten o takové bolesti ví 😀

handulkak
30. pro 2019

@aselluska ale špatný rozhodne není. Do Nymburka jsem jezdila cele těhotenství

krupka3
31. pro 2019

Rodit te urcite nebude nikdo, to uz udelala tvoje mama. V den porodu bych si predem zavolala a optala se kdo ma sluzbu, a pokud to bude on, jela bych jinam. Resit pripadne spory tohoto typu se behem rozjeteho porodu nehodi.

aselluska
31. pro 2019

@handulkak myslela jsem to s nadsázkou, co chlap může vědět 😀

mrs_v
10. led 2020

Ano můžeš a mimo ohrožení života to všichni musí respektovat takže pokud jde o poskytování nutné péče k záchraně života a zdraví tak samozřejmě, tam moc voleb není ale pokud se jedná o třeba vizity tak tam prostě můžeš říct že s ním jednat vůbec nechceš. A opravdu nesdílím všeobecnou naivitu a přesvědčení že pokud je někdo primář že to znamená že je to dobrý lékař, divili byste se jaký bez pardonu hovada (i třeba chováním k podřízeným) se na tahle místa dokáží dostat

sobist
10. led 2020

No, před porodem podepisuješ různá lejstra, kde to můžeš odmítnout úplně, pokud porod probíhá dobře (za sebe nedoporučuju, ale možnost je).
Osobně mám takovou zkušenost, že se mnou byla stejně jen PA a doktorka mě vyšetřila asi 2x a potom tam byla na porod samotný, ale stála tak opodál (co si pamatuju) a jen mi řekla, že tlačím blbě. :D Jenže ten druhý porod mi náhodou vedla stejná lékařka jako první a PA byla velmi zkušená a pečlivá, a zároveň empatická. 🙂

U prvního porodu to bylo komplikované, tam jsem byla ráda za jakéhokoliv zdravotníka, co byl poblíž/navíc. :D

Jinak bych si pozjišťovala při příjezdu, kdo tam je, a zkusila si lékaře vyžádat. Pokud to teda budeš stíhat popř. nebudeš mít vyvolávaný porod.

Hodně štěstí, ať to dobře dopadne! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru