Nevím, kde rodit. Žádná porodnice mi nevyhovuje

radova23
14. zář 2013

Ahojky holky máte taky takový problem s tím že nevite do ktere porodnice ? Já ano ! ☹ Jsem z toho zoufala . žadna porodnice mě prostě nevyhovuje ☹

wosk
14. zář 2013

Zkus zvolit nejmensi zlo, tj. porodnici, ktera ti prijde nejvstricnejsi a vyhovi nejvice tvym pozadavkum. Nebo se sama sebe zeptej, kde bys chtela rodit a treba najdes odpoved 😉

radova23
autor
14. zář 2013

@wosk A tady začína ten problem ☹
Je tu porodnice Trutnov -
případy k ošklivemu chovani k rodičce a dítěti . To co te boli,to co si myslíš,to co nechceš je nezajima . Kamaradka č. 1 rodila sama na sále,nikdo tam nebyl,když začala křičet že ma tlak na konečník a tlačení se neubrani,pootevřely se dveře a ozvalo,at tak nehysterčí že na ní koukali a že minimalně hodinu nic nebude. za 5 minut kříčela znova že tlačí a nejde to zastavit,přilítl doktor a doslova na ní zařval že tam není sama a prej akorád chytal hlavičku od dveří . Neustalé hadani doktoru,prosby na prašky na bolest nereaguji.Já jsem v 5 měsíci krvacela a jela tam . Cela od krve jsem stala na chodbě,sestry viděli jak to teče a řekly at si sednu na chodbě na židle a počkám na dr !!!! Nevzali me proste do ordinace,po 40 minutach přišla dr a zalezla do ordinace . další neskutečně dlouhe minuty ubíhaly a ja s krví mezi nohama na chodbě brečela ☹ Přístup hrozny,sestry ktere byli hodně mlade se pořád chechtaly ☹

Pak tu je Náchod -
Tam jsem rodila prvni dceru,rodila jsem 11 hodin zbytečně-byla jsem tam "ustajená" na planovany cisař,malá byla zadečkem napřed. Ale dr na noční nemohla najit papir otom že mam mit cisaře . Chovaní ke mě nic moc, neberu leky a po cisaři jsem nechtěla nic na bolest,že to zvladnu . Prej dělam hrdinku a že me to stejně nepomuže . Přesto že maso nejim - jen nektere jsem byla bez obědu. někdy jsem byla i bez večeře,protože nesnaším kořeněna jidla 50 000 druhu koření - mě stačí jen sul , jinak mam problem se žaludkem . Dceru jsem neviděla dva a pul dne,když jsem se zeptala kdy mi ji přinesou,tak sestry na šestinedělí nemaji čas ! Samozřejmě malé dali uměle mleko,bez mého souhlasu i přesto že já mleko darovavala porodnici-měla jsem ho hodně a anetce nacpala jedna sestra obyč lahev,ta zjistila že nemusi tahat a z porodnice jsem jela jako "nekojná" ktera odstříkala a přes inj. stříkačku krmila a měla u sebe denně přes mesic lakt. poradkyni aby naučila malou sát - pomohl obyčejny dudlik a snaha k prsu . Jizva mě 2 měsíce hnisala-dostala se tam infekce a když jsem odchazela,bylo mi řečeno že mam v děloze asi zbytek placenty a že musí pryč .

Další tu je Vrchlabí-
to jsem přemyšlela ted, pouze přírodně vedený porod . Ale nevim zda si jsem jista,že i přes např. 12 hodinovem porodu bych si nedala epi . Protože v te porodnici i kdybys brečela a prosila,nedaji ti ho . Je to hodně přísna porodnice . Nedavno (asi 14 dni) bylo na nově že tam OPĚT zemřelo miminko . Vloni tam porodnik "serval" hlavičku při porodu a dítě opět zemřelo . A take 2 senioři nechali zemřít v bolesti - přivazali je na lužko,dali uklidnujici injekci ale oba zemřely na prasklý vřed ☹ Takže sem se rozhodla že se bojim do te porodnice ☹

Pote tu je Hradec Králové-
četla jsem podminky porodnice ( nesmit svoje kalhotky,vložky,oblečení) mít svoje veci na miminko,na hygienu,olejičky,hřebinek....vše svoje. Na navštěvu mohou přijit dvě osoby a to na dvě hodiny . Nesmí chodit děti do 14 let - mam 3letou dceru .
ženy před planovanym císařskym řezem jsou u mištěny na stejnem pokoji jako rodičky kterí se rozhodly ukončit těhotenství - to bych nesnesla !!!!!!! ja jsem proti tomu když jsou zdrave oba.
Vice jak 2 osoby navštevy nejsou možné .
neni dovoleno na porodnim boxu natačet ani fotit

klarina_f
14. zář 2013

Fíha, no nemáš to jednoduché. Být tebou bych si asi zašla do každé porodnice kde chceš rodit a očíhla to, poptala se. Internet není světový a třeba to bude v Hradci příjemnější než přes net. Trutnov a Vrchlabí bych asi dala až jako poslední varianty.

kristinasaxi
14. zář 2013

a Pardubice? tam se chystám já jako prvorodička. Jo taky sem slyšela děsivý příběhy, ale budu požadovat "svou" doktorku a té důvěřuju....

pe.martina
14. zář 2013

Já jsem nechtěla rodit v Trutnově kvůli novorozeneckému oddělení, hodně maminek si stěžovalo na přístup sester a tak jsem vybrala Náchod, nijak jsem se dopředu o porodu neinformovala ani jsem se tam nebyla podívat, ale nakonec bylo všechno naprosto super. Rodila jsem tam v únoru 2011. Jediné co jsem nedostala byl epi, prosila jsem o něj, ale rodila jsem v noci a než by sehnali anesteziologa a bla bla bla, prostě se jim asi nechtělo. Ale zvládla jsem to nakonec i bez něj 🙂 Sestry byly naprosto super, dceru jsem měla hned u sebe (narodila se v 5.29) a šla na pokoj se mnou (kolem 8.30) a nechaly mi ji tam. Jen říkaly, že kdybych se chtěla vyspat ať dám vědět, že si ji vezmou k sobě, stejně jsem nemohla usnout 🙂 Kojení taky v pohodě, jen jsem se musela sama optat jestli to už můžeme zkusit (bylo to druhý den dopoledne). Kamarádka rodila se mnou stejně a holčička byla malinká a tak jí musela mlíčko odsávat a krmit přes stříkačku a všechno taky v pořádku. Žádný problém se sestrama jsme neměly ani jedna 🙂

radova23
autor
14. zář 2013

@klarina_f ja prave nevim ☹ ☹ jsem už zoufala jak dál ☹ jasny nerodim příští tyden ale ja se asi nerozhodnu ani za 4 mesice
@kristinasaxi Pardubice jsou ode mě daleko - 70 km ☹

zdenkajan
14. zář 2013

Fíha a já si říkala jak je Brno neochotné všude.Ale oproti tobě je to tam zlaté.Stejně jdu ,ale rodit do Kyjova.

radova23
autor
14. zář 2013

@pe.martina no vidis to ja měla problemy takové jak jsem psala ..... mimochodem ja rodila tež v unoru 2011 😀 😀 nezname se ? 😀

schnek
14. zář 2013

@radova23 co si domluvit (nebo promluvit) soukromou PA nebo dulu?

klarina_f
14. zář 2013

Jelikož máš ještě čas, vážně bych objela porodnice. Dej na první dojem, dej na to, jak s tebou budou mluvit.

radova23
autor
14. zář 2013

@schnek bojim se že když teda seženu,domluvim se a začnu rodit,ona nebude moc nebo tak . Znám taky jeden případ ☹

lenynka
Autor odpověď smazal
Zobraz
schnek
14. zář 2013

@radova23 myslím, že za jednu schůzku v těhotenství nic nedáš 😉 a určitě ti udou umět poradit co a jak. Pro mě byly schůzky s PA neuvěřitelně naplňující. Moc mě mrzí, že je český systém nedokáže začlenit do péče o ženy.

radova23
autor
14. zář 2013

@lenynka tak ja už vážně nevim 😀 tady pišou opaky co pises ty 🙂 http://www.fnhk.cz/pgk

radova23
autor
14. zář 2013

@schnek a kde se takova PA schaní nebo zamlouva nebo jak je to ?

evaviki
14. zář 2013

ja bych zrovna Vrchlabi dala na prvni misto.. Rodila tam manzelova sestrenice, ktera se silene boji nemocnic, fakt ma hruzu a bola spokojena.. Ceka druhe a chysta se tam taky.. Seniori su uplne jine oddeleni, takze toho bych se nebala.. Porodnice ma stale asi nej pristup v CR.. a uprimne? v kazdej prodnici se neco pose.e. Nejenom ve Vrchlabi.. Ze je to prave tam medializovane, to je spis schvalne, nemyslis? Kazdopadne jestli mas moznost, tak se tam zajed podivat a uvdis sama.. (ja tam byla, mela jsem tam rodit, ale maly se nardoil predcasne,tak jsem nemohla)

radova23
autor
14. zář 2013

@evaviki me taky práve laka i pres pomluvy ale rikam si co když opravdu nebudu moct pak a nedostanu epi 😀 ja ho nechci ale mit tu možnost mě uklidnuje 🙂

lenynka
14. zář 2013

@radova23 Prolítla jsem to rychle, ale žádný opak v tom, co jsem ti psala jsem nenašla 🙂

evaviki
14. zář 2013

@radova23 muzes odejit a jit jinam.. 😀 😀 hele nemyslim, ze by tam boli tak silene proti epiduralu, spis je caso prilis brzo, nebo prilis pozde.. 😀 a nebala bych se, zkusenost mam takovou, ze kto se porodu neboji, ma ho obvykle kratsi a lehci (jasne, ze to neplati vzdy).. Ja k tomu pristupovala total laxne, sel dnu, musi nejak ven a od prasknuti vody 3hod45min. Bolesti zacli az po pul hodine a rovnou kazde dve minuty 😀

radova23
autor
14. zář 2013

@lenynka pisou tam že max dve osoby navstevy , nic sveho a jejich kalhotky atd

lenynka
14. zář 2013

Jo a dceru mi dali hned po porodu na břicho. Je to fakt úžasný, to všem doporučuju 🙂 Po umytí mi ji přinesli a hned přiložili k prsu a byla se mnou i manželem na sále celé dvě hodiny, než mě pak odvezli na pokoj. Pak se mě ještě zeptali, jestli se chci vyspat a mají mi malou dovézt až ráno, nebo ji chci vozit na kojení. A po ranní vizitě mi ji přivezli a měla jsem ji u sebe už pořád 🙂

radova23
autor
14. zář 2013

@evaviki no prave ze tam jsou proti epiduralu silene,dostanes ho pouze a jen v případě porodu sekcí

lenynka
14. zář 2013

Co s sebou do porodnice?
• dokumenty
• osobní věci-hygienické potřeby
• domácí obuv
• kojenecké podprsenky
• spodní kalhotky
• noční košili a župan vlastní nebo z oddělení OMN
• pro novorozence-dětská kosmetika vlastní nebo od novorozeneckého oddělení
• oblečení vlastní nebo od novorozeneckého oddělení
• pleny od novorozeneckého oddělení 5 ks (jednorázové), poté vlastní nebo látkové

Tady píšou vlastní nebo jejich.... TAkže si můžeš vybrat.

To s těma dvěma osobama už jsem našla, ale ty návštěvy se tam nikde neohlašují, takže nikdo neví, kdo za tebou přijde a rozhodně ti to nepočítá. U prvního porodu na mnou přišly čtyři kamarádky najednou a nikdo nic neřekl. Teď za mnou byl syn, manžel, tchyně, tchán, babi a děda najednou a nikdo neřekl ani popel 🙂

adelinkkaa
14. zář 2013

Tak ja jsem se rozhodla pro Trutnov,zase naopak jsem jsem slyšela na něj samou chvalu.ted tu ležím páč jsem měla kontrakce a přístup doktorů a sester perfektní.Na druhou stranu se nechci dostat do rukou dr. Růžičky.ten mě seřval i zato že jsem byla na IVF v Gennetu a ne v Sanusu 😀 tak doufam že mě nebude rodit.Jinak porodni sal a to prostředí pěkné a porodní asistentky příjemné....

lenynka
14. zář 2013

A po první zkušenosti jsem měla na malou už věci svoje, ponožtičky a body, protože ty jejich zavazovací košilky na mimi jsou k vzteku ;)

Ale ty jejich košile a župany jsem teda uvítala, protože první dva dny jsem měla spotřebu 3 košile na den, jak jsem krvácela 😝
@radova23

kacenka1979
14. zář 2013

Mno těžko radit asi bych si zaplatila doktora k porodu + doprovod který na tebe da pozor! Epi bych si domluvila předem,ale to neznamená že ti ho daj mno obrnit se trpělivosti....vyrazit tak akorát...pak si vzit nadstandart?? Tam se ti věnuji totiž vic ...alspon v praze tomu tak je...prostě prachy dělají dost....ja jdu do podolí doufám že nebudou mít plno pak jinak asi motol :-/ takže to jsou dvě ....věci na malého neresim...buď dají nebo si nechám dovest....s plenama počítám a věci pro sebe mám své....a co se týká nadstandartu tak to uvidím zda bude volný a jestli to bude potřeba🙂 jinak to tam holt preklepu mno....ja jdu s přítelem a myslím že kdyby něco tak mě bude bránit🙂 snad narazím na super pa a doktora budu se modlit!!! Ja mám tp už za 5 dní🙂....raci na to nemyslim protože je to o lidech a na blba můžeš narazit i v sebe lepčí porodnici tak hlavu vzhůru....to dáme ....jo a pokud by na mě někdo řval jak na tvoji kamarádku tak si budu určo stěžovat! A jestli mi nějaká baba mi něco řekne tak dostane čočku! Hned jak dotlacim a budu moct🙂 jinak mám kamarádky co rodili a některé max spokojene a některé taky nedávali.....ono je to těžké a co se jidla týče tak si nechám donést zásobu kdyby náhodou bylo furt kuře tak bych umřela hlady pac zvracim jen ho vidim...jinak snad sním vše takže to neresim

schnek
14. zář 2013

@radova23 pokud by se ti nepodařilo dohledat (nebo se doptat) PA, obrátila bych se na Unii porodních asistentek (UNIPA( nebo Českou asociaci dul 🙂 A minimálně můžeš zkusit PA z Prahy, já jsem měla při třetím porodu pražskou. Dokonce mi i nabízela jako možnost Vrchlabí, že tam může vést porod i ona (ale to už je 3 roky, tak kdo ví, jak je to teď po všech těch změnách)

radova23
autor
14. zář 2013

@adelinkkaa tak tomu neverim že jsi slyšela chvalu 😀 😀 😀 ja už par let jen a jen slyším že děs a už nikdy 🙂

kacenka1979
14. zář 2013

Jinak když jsem rodila dceru pred 14 lety tak mi furt nevěřili že už rodim...rvani mi nepomohlo tak jsem se dopravila podel zdi do sesterny tam si pilo kaficko radio paráda když viděli že si opravdu držím hlavičku to byl fofr ....tenkrát je doktorka poslala do......! Druhý den jsem jim šla vynadat🙂 už od dveří se schovali mi netušili....pak jsem měla plný servis🙂 jinak už by se měli poučit že každá ženská to má jinak a sama cítí kdy to bude....a.né říkat ještě 10 hod. Nemůžete porodit za 4 hod. Mno tak ja to měla za 4,5! Šlo to fakt rychle akorat díky nim nestihla dr nastrich takže to bylo maso co se šití týkalo....

radova23
autor
14. zář 2013

@kacenka1979 jezis kde že jsi rodila ?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru