Podolí nebo Bulovka. Jaké máte zkušenosti? Kterou vybrat?

shenty
16. zář 2019

Zdravím maminky i nastávající maminky a i všechny ostatní..

Stojím před rozhodnutím a ne zrovna lehkým, kterou porodnici si vybrat.

Všude je něco a všude je to o lidech, nikde Vám nezaručí 100% milé sestřičky a doktory atp.

Samozřejmě mi záleží nejvíc na tom, aby tam byli schopní se postarat o mě i o mimi, kdyby cokoliv.

Každopádně bych taky ráda, aby:

1) Mohl být semnou muž co nejdelší dobu to půjde ne jen na poslední dobu porodní ( v Podolí prý může být celou dobu, ikdyž nejste na nadstandardu, ale na bulovce jde s Vámi až na porod)

2) Aby dodrželi přání jako je nechat dotepat pupeční šňůru, nechat manžela jí přestřihnout, atp...

3) Jak vypadají porodní sály? Slyšela jsem, že jsou prý oddělené pouze plentou, nebo jsou klasicky uzavřené místnosti pro každou rodičku zvlášť?

3) V Podolí prý se snaží ten porod držet tak dlouho, aby nemuseli dělat císaře a nepadlo jim hodnocení.. nevím zda je to pravda nebo ne..

Budu ráda za Vaše poznatky, jak jste se kde cítily Vy a jak to kde bylo a vypadalo..

Předem díky 🙂)

sudylichozrout
16. zář 2019

@shenty Budu potreti rodit na Bulovce a nemenila bych. Naprosta pohoda a skvely personal. Porodni boxy jsou samostatne pokoje, maji sprchu polohovaci kreslo... Lekarky i PA jsou mile, na sestinedeli a novorozeneckem pak take. Sestricky uci trpelive kojit, to je bezva.

shenty
autor
16. zář 2019

@sudylichozrout Děkuju za příspěvek... A jak je to s přítomností manžela/přítele?

sudylichozrout
16. zář 2019

@shenty Při prvním porodu se mnou byl muž až na sále, ale já ho na hekárně nechtěla, chtěla jsem tam být sama. Při druhém porodu mě z hekárny, kde byla ještě jedna holka a měla vyvolávaný porod, přesunuli chvíli po příjmu na box, abych měla soukromí, byť jsem ještě nebyla vyloženě v té už rodící fázi. Tam se mnou muž byl několik hodin, než se rozjel porod. Takže si myslím, že vyjdou vstříc, pokud to podmínky jen trochu umožňují úplně ve všem. Fakt jsem tam byla spokojená.

lenbo
16. zář 2019

Ja dnes podruhy rodila v Podoli a taky bych nemenila 🙂. Saly jsou soukrome, moderne vybavene, s vlastni koupelnou, polohovatelnym kreslem atd. Hekarna tu neni, takze manzel byl se mnou celou dobu. Na sestinedeli jsem se ted dostala na P1, ktere je jiz zrekonstruovane a pokoje jsou moc hezky. Veskery personal taky perfektni.

lenbo
16. zář 2019

Jo a manzel strihal pupecni snuru, funguje bonding i prikladani k prsu. Po porodu nas jeste nechali na salu asi 2 hodiny samotne i s miminkem. Co mne prekvapilo bylo, ze mi donesli i neco k jidlu a to bylo kolem pul 3 v noci.

sudylichozrout
16. zář 2019

@lenbo Tohle je dnes normos i na te Bulovce. Myslim, ze ani s jednou porodnici neudela zakladatelka chybu.
Jinak gratuluji k narozenemu miminku 🙂

shenty
autor
16. zář 2019

@lenbo Děkuju za příspěvek a pořádně čerstvý 🙂 gratulace k mimi 🙂
Jinak když tam neni hekárna, kde teda budoucí mamči čekají ( asi blbý dotaz, ale vůbec se neorientuju v tomto odvětví)

Asi nechám rozhodnutí na muži :D nemůžu se rozhodnout

loylii
16. zář 2019

@shenty v Podoli naopak nedělají s CS problém. Jsou tím známí. Já ho tam podstoupila a naprostá spokojenost. Velký nadstandart byla moje podmínka a měla jsem ho celou dobu. Byla jsem jak na dovce😀

shenty
autor
16. zář 2019

@loylii Já myslela, že nadstandart nikde nezaručí 🙂 jste je uplatila nebo měla štěstí, že jste ho dostala? :D

lenbo
16. zář 2019

@shenty No prave od prichodu do porodnice rovnou na sale/tedy porodnim boxu

makronka222
16. zář 2019

Apolinar, Podoli. Bulovka ani napad

loylii
16. zář 2019

@shenty plánovaný CS😊

loylii
16. zář 2019

@makronka222 Bulovka špatný šestinedeli

sdzu
18. zář 2019

Podolí by mělo splňovat tvé požadavky. Jen teda pokud nemají zrovna preplneno. Tri dny potom co jsem rodila ja, mi sestricka rikala, ze maji tak plno, ze standardni dve hodiny po porodu na sale museli omezit. Ohledně cs to je nejspíš i dost na tobě a na zhodnocení situace konkretnim porodnikem. Alespon jsem ziskala ten dojem když jsem mluvila s jinými, které tam rodily. (ja rodila prirozene a bez komplikaci)
Personal byl moc prijemny a melela jsem pocit, ze scvou praci delaji radi. S Bulovkou nemam zkusenosti.

nevima
20. zář 2019

@loylii prosím a kdy přesně sis domluvila ten nadstandardní p? Taky mě čeká plánovaný SC ve středu příští týden ale nevim kdy a kde co nejlépe ho získat 😂🖤

sudylichozrout
20. zář 2019

@loylii V cem? Ja to tam mela bezva. 6/2016 a 4/2018. Byl tam stejny personal.

loylii
22. zář 2019

@nevima proste porad jsem všechny s tím otravovala. Nejvíc intenzivně při příjmu, nechtěla jsem ležet s nikým ani den před CS. Mám po par zkušenostech z jiných nemocnic než je porodnice otřesné zážitky se spolubydlama. Měla jsem úrazy, plastiku, mandle krční, laparoskopie. Takže při příjmu, těsně po CS jsem furt prudila. Na Jipce těsně po CS jsem hlásila, ze na sestinedeli to dam jen sama😉

nevima
23. zář 2019

@loylii moc děkuji, já teď koukala na FB skupinu a teď už jsou pokoje jen po dvou a koupelna s wc hned na pokoji, takže když nevyjde nadstandardní tak brečet nebudu 😂🖤

loylii
23. zář 2019

@nevima já byla před rokem a ctvrt a byly i pokoje po 4. Tak pokud teď už po 2, tím lip! Byla jsem na P2 oddělení sestinedeli.

nevima
23. zář 2019

@loylii jojo, zkusím první noc před SC a pokud to bude hnus řeknu si od nadstandardní prý jsou teď v pohodě volný říkala porodní sestra 🤷🏻‍♀️ jen proste 1500/noc takže aby se to vyplatilo 😂👌🏻

loylii
23. zář 2019

@nevima já to brala tak, ze v porodnici jsem jednou, možná 2x za život a jsou to super investované peníze. Zžívani se s miminkem. Nechci mít u toho cizi lidi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru