Podolí porodnice. Jakou máte zkušenost?

anet_98
25. dub 2020

Ahoj holky,

pristi týden se mám jít registrovat do porodnice a já vůbec netuším do jaké. V dojezdové vzdálenosti mám hlavně Bulovku a potom Podolí.

Jaké máte zkušenosti z této porodnice?

sarah1999
25. dub 2020

Určitě Podolí, za mě nejlepší porodnice. 🙏☺️

ariadna12
25. dub 2020

Podoli bylo vyborne, az na dve neprijemne zdravotni sestry v predduchodovem veku (myslim ze na P4), skvely personal, jak lidsky, tak odborne. Rikala jsem si, hlavni je prezit porod🙂. Takze ambulance, porodni sal, vse dobre, na poporodni se clovek musi obrnit, ocekavat vse. Takhle jsem to vnimala cca pred 3 roky. Uvidis, co ti napisou maminky, ktere rodily pozdeji.

anet_98
autor
25. dub 2020

@sarah1999
@ariadna12
A řešili jste třeba nadstandard?

sarah1999
25. dub 2020

Ten jsem neřešila 🙂 Byla jsem ráda za normální pokoj, protože jsem na pokoji měla zkušenější paní a jako prvorodička jsem to ocenila. 😁

dandaa
25. dub 2020

Rodila jsem tam první, s druhým chodila na velké vyšetření a nepoznali, že se miminku nedaří. Rodila jsem v menší porodnici a vše tisíckrát lepši než v Podolí. Pokud nemáš komplikace tak se dá rodit všude, důležité je vědět co chceš a stát si zatím.

zuzita15
25. dub 2020

@anet_98 za me Podoli nejlepsi porodnice, rodila jsem tam prvni dite predcasne, takze jsem vyuzila “sluzby” IMP pro lehke nedonosence, top pristup. Druhe hodlam rodit take tam. Brachovi se tam dnes rano narodilo dite, nadstandard je volny od zitra, muze tam byt i s partnerkou, akorat ho nepusti domu, musi tam byt celou dobu. Mensi porodnice asi fajn na pristup, vetsi zase na spickovou peci a ta je pro me dulezitejsi

neomenia
25. dub 2020

Záleží, co očekávás. V menší porodnici ke většinou více individuálně přístup, ale nejsou tak vybavené ma komplikace, miminko v případě komplikací museji převést na JIP do lépe vybavené nemocnice. V porodnici typu Podolí s nějakými 4 tisíci porody za rok prostě nemuze byt prostor na úplně osobní přístup. Zase ale v případě komplikací se postarají. Toto je potřeba si urovnat v hlavě, co preferujes.

Ja rodila v Podolí 2. Dítě a starali se dost, nic nezanedbali, naopak jsem mela pocit, ze to trochu moc hrotej ( stresovali, že mimi bude moc velké a proto vyvolavali porod). Ale zase splnili vse, co jsem měla v porodním plánu ( až na to vyvolání). Na oddělení šestinedělí je to vzdy trochu výzva. To bohužel neni nic moc skoro nikde, málokdo je úplně spokojený ohledně rad sestricek ohledně kojení atd. Ale ja byla jako supersnadno kojici druhorodicka spokojená, nikdo si me moc nevsimal, mela jsem pohodu, i když jsem nedostala nadstandard, i když jsem chtěla.

loylii
25. dub 2020

@anet_98 Podoli super, nadstandart, sestinedeli na P2. Nemám jedinou výtku, až mi teda trochu přišlo, ze hrot. Ty sestry to trochu vic prožívaj, což znamená, ze dělají dobre svoji praci. Doma jsem zvolnila.. ty miminka se tam mají perfektně.

lula86
25. dub 2020

@anet_98 Doporucuji Podolí já byla spokojená! Vím že Bulovka má teď nové zařízení a podle časopisu maminka z minulého roku byla Top pro Prahu.

lolam10
25. dub 2020

Mne teda s kojenim sestricky v podoli hodne pomahaly(hodne jsem se ptala to taky pomaha).ted po rekonstrukci kdy je koupelna primo na pokoji uz neni nadstandart tak nutny,akorat je vas vic na pokoji jinak je to to same...

lenka_tom
25. dub 2020

@zuzita15 ahoj, můžu se zeptat na tatínka na nadstandardu? Musel teda mít k porodu sbaleno jako maminka a už tam zůstat do konce hospitalizace?

zuzita15
26. dub 2020

@lenka_tom nn, normalne ho pustili domu, nadstandard je hlavne volny az ode dneska, takze pobali doma veci a nastehujeme se tam, pak uz ho nepusti. Kdyby byl volny hned, tak by ho urcite pustili taky jeste domu. Uplne jsem nepochopila rozdil mezi tim, kdyz tam prijde kazdy den a kazdy den odejde a nebo, kdyz odejde domu sbalit veci, a pak tam zustane, ale asi to ma nejaky duvod.

lenka_tom
26. dub 2020

@zuzita15 tak to je super, díky moc!

ariadna12
27. dub 2020

@anet_98 ne, neresila a udelala jsem chybu. Byla jsem na pokoji pro tri, kdyz nebrecelo moje dite, brecely ostatni a vubec jsem se nevyspala.

ninolleta
27. dub 2020

V Podolí jsem rodila dvakrát, jako porod super, ale na oddělení šestinedělí mi to přišlo děs. Furt chodilo do pokoje stopadesat uklizecek, jedná na prevlikani postele, další na vytirani, další vysypat koš... Pokoj byl vedle sesterny, takže v noci jsem slyšela, jak se tam sestry řehtají a já nemohla spát a nemluvě o tom, že když zrovna vaše mimčo spí, tak ty ostatní ne... prostě hrůza. Určitě je lepší nadstandard, problém je, že je jich v Podolí málo a nejspíš se na vás ani nedostane řada, na mě se tedy nedostala ani při jednom porodu. Příště bych snad radši porodila, strávila tam pro jistotu 24 hodin, ale pak šla na revers domů. Vůbec jsem tam neměla klid, odpočinula jsem si až doma.

neomenia
27. dub 2020

@ninolleta jo, to mi taky přišlo, že tam porad někdo leze. Odchazela jsem na reverz o den dříve. Právě kvůli tomu, abych měla klid. Ale teď proběhla rekonstrukce, tak prý by melo byt hodně dvohluzaku a samostatných pokojů.

zuzita15
28. dub 2020

@neomenia jj svagrova lezela na dvouluzaku, brali nadstandard kvuli tomu, ze tam bracha nesmel. Dostalo se na ne, i kdyz je prej nadstav, akorat teda ten nejdrazsi 🤨

loylii
28. dub 2020

@zuzita15 já měla taky ten nejdražší, pokoj 321. A luxus... neznam lépe investované peníze. Mám cely život krásný zazitek, bylo to jak na hotelu a ten božský klid..

zuzita15
28. dub 2020

@loylii to verim, akorat malej ma zloutenku, takze se jim pobyt protahuje a preci jen denne 4200....

loylii
28. dub 2020

@zuzita15 já dvojcata a žloutenka u jedné. Byli jsme 6 noci. Chlap si dělal srandu u placeni faktury, ze jsme byli i na dražší dovoleny😃 což je pravda..😃 a ten výsledek stojí za to

loylii
28. dub 2020

A nechapu, ze v 21.stoleti ještě stále mají porodnice pokoje po 2,3,4 posteli. Vždyť ten pokoj stačí aby byl maličký. S jednou posteli, malou TV a hotelovou lednickou. Wc a sprcha v jedny maly místnosti, která je součást pokoje. Vždyť kde jinde by to mělo byt než v porodnici. Ne každá rodicka je psychicky fit po porodu a kdo by chtěl mít na pokoji i třeba jen jednu pacientku navíc, třeba i jiného etnika s miliony návštěv. Takhle tam muže byt s vama tatinek 24h v kuse a nemusíte návštěvám ukazovat miminko na chodbě. Třeba se to do budoucna zlepší.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru