Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

brendda
14. čer 2011

Fakt??Mě řekli-jasně,jste mimopražská,tak to nehroťe a přijďte v pátek.třeba tě chtějí víc hlídat.Přeci jen máš dřívější termín.

iira
14. čer 2011

@brendda nojo ,ja jim taky rikala ze nejsem prazska,ale na poradnu mi rekli klidne v patek ,ale ten utz proste ne,ale jak to vypada tak vse tak nejak pojede a tak pojedu ,on to asi zase problem nebude 🙂..snad vydrzim,dneska me nejak boli porad brisko tak bych rekla ze mozna uz to ani ve ctvrtek nestihnu a nebo jo,ale na posledni chvili ...🙂

karusta
14. čer 2011

@iira já tam dneska taky volala, jestli se nemám přeobjednat a oni, že to nevidí tak drasticky, prý bůh ví, co bude.. jak to tak vypadá, tak tam pak bude v pátek nával, raději to risknu v ten čtvrtek. Navíc, kdyby mi odebírali tu vodu, tak bych tam pak nerada skejsla na víkend, takhle by mě snad v pátek pustili dom...

iira
15. čer 2011

@karusta jj presne tak ,ja tam taky pojedu a pokud pojede metro tak mhd jinak me odveze manzel autem

karusta
15. čer 2011

@iira tak se tam třeba uvidíme, jestli se poznáme 😀

iira
15. čer 2011

@karusta no jak ja se znam tak te nepoznam 🙂 ,ja mam na tvare spatneho pamatovaka ...jen doufam ze se tam dostanu nejak rozumne ,no musim tam byt aspon v9h nejpozdeji ,to mam utz a pak na monitor a do poradny ,ale uvidim jeste co budou psat o stavce ,jinak bych jela uz rano driv

karusta
15. čer 2011

@iira já bych chtěla být na UTZ taky na devátou... hihi, to jsme na tom stejně, taky mám obavu, že se nepoznáme. Ale ty mě poznáš snadno, budu tam ještě s dcerou a manželem, tak se přihlas 😀

iira
15. čer 2011

@karusta fakt?tak ja jsem takova "stydliva " ,ale budu mit na sobe bilou halenu a cernyma ornamentama a kratasi ,tak uvidime ,kdyztak reknu aspon ahoj 🙂.a nebo budu civet 🙂)).to je vtipny ze nas objednavaji na stejnou dobu ,to jsem zvedava jak dlouho budem cekat ....i

karusta
15. čer 2011

@iira hihi, nestyď se, to je v poho, třeba aspoň trochu pokecáme, jestli to naše číslo mi to dovolí 😀 No, já mám v papírech 9-11, páč mě kvůli té vodě objednávali po týdnu, tak už tam termíny jsou asi plný...

iira
15. čer 2011

@karusta aha tak ja mam presne na 9h ...no uvidime,treba ani nebude cas pokecat ,..

karusta
15. čer 2011

@iira hm, uvidíme, jak to bude.. každopádně tam bude asi nával, i když doufám, že to hodně mamin kvůli té stávce odvolalo..

iira
15. čer 2011

@karusta noo to jo,ja spis nevim jak se tam dostanu v pripade ze nepojede metro,vubec nemam tuseni jakyma busama bych se tam dostala s opatova ..no asi se to dovim az rano a kdyztak vzbufdim manzela a odveze me ,se neda nic delat ..vy asi taky jedete autem ne?

karusta
15. čer 2011

@iira jojo, já jsem z Mladé Boleslavi, takže nad jinou variantou ani nepřemýšlím. Jedu pak ještě do IKEMU ke svému gyn., takže nějaké přejíždění MHD pro mě nepřipadá v úvahu..

iira
15. čer 2011

@karusta ja vim koukala jsem ,jen jsem si rikala jestlu treba nemas nekoho v Praze,no ja nakonec zburcovala manzela a rano je i s dcerkou vzbudim a pojedem autem,no jsem zvedava jaka bude cesta ,pojedem uz o dost driv tak snad aspon nejak bliz me priblizi a zbytek kdyztak dojdu pesky,i kdyz si rikam ze si me tam pak asi rovnou nechaji na porod 🙂 ...drzim palce at ti to dobre dopadne

brendda
15. čer 2011

@iira
@karusta holky budu na vás zítra myslet,ať se tam v pořádku dostanete a nerodíte někde v koloně.Držím palce,ať jsou miminka ok a dejte vědět,co a jak 😉

karusta
15. čer 2011

@iira tak si budem držet palce vzájemně, snad to zmáknem.. 😉
@brendda díky.. a zítra nejspíš vědět nedám,jelikož tam nejspíš zůstanu přes noc. Asi si vezmu notebook, ale ještě to nevím jistě a taky nevím, jestli mi tam půjde připojení.. Až to půjde, tak se určo ozvu 😉

iira
15. čer 2011

@brendda
@karusta jo ja myslim ze ano,nejak se tam dopravime ,me nakonec poveze tchan uz rano tak snad to stihnem rozumne ,ze tam budu cekat mi ani nevadi ....ty se drz a at ti to dobre dopadne ,ale ja myslim ze se tam uvidime ..proste v 9h na utz dole nalevo

karusta
15. čer 2011

jo, taky doufám, že tam nějak dojedem... Magistrála by neměla být uzavřená, tak to je hlavní. I když teda provoz bude stát určitě za.... No jasně, nemám koupit růži, abychom se poznaly 😀 😀 😀

iira
16. čer 2011

@karusta ahojky tak jsem rada ze jsme se potkali jak jsi dopadla?

brendda
16. čer 2011

Tak co holky,jak jste dopadly,jaký na vás byli atd?Kdo vás vyšetřoval?Šup šup,nějaký info 😀
Já jdu zítra 😉

karusta
16. čer 2011

@iira Ahojík, jo, taky jsem ráda, i když to byla taková rychlovka... 😉 jak jsi dopadla v poradně? Já jsem dopadla dobře. Sice se zase stav vody u obou zhoršil, ale měli by to ještě týden vydržet.. Já snad tu bolest taky přežiju. Kontrolovali mi i hrdlo UTZ a jizvu po císaři, vše ok. Tak paráda. Další týden navíc je super. Asi jen budu muset víc odpočívat 😉

iira
16. čer 2011

@karusta ale skoda reci ,bylo mi akorat blbe ,strasne me bolelo podbrisko,dr.me prohledla ,ale pry jsem zavrena a zatim je to tam v klidu ...no domu jsem mela co delat dojet ,pokud pry do tydne neporodim tak se to uz bude resit,ale to uz by mali mohl mit kolem 4kg a to fakt asi nedam ,tak jsem zvedava ,pokusim se tomu nejak pomoci ,ale ale neni mi teda dobre ..
tyjo tak to mas taky teda husty ,a to jako ze by pristi tyden ti vyvolali porod?,jak je mozny ze maji malo vody?cim se to deje nerikali?

karusta
16. čer 2011

@iira no to je v čudu, přesně vím, jak se cítíš. Já rodila Teri 41+3, taky jsem nemohla vydržet.. ale ze zkušenosti můžu poradit.. nic nedělej, nic tím neurychlíš. Já zavařovala meruňky, dělala knedlíky na mrazák, myla okna, schody a nic nepomohlo. Prcek se prostě musí rozhodnout sám, že chce na svět..
Ne, oni porod vyvolat nechtějí. Jeden prcek má vody málo a druhý zase moc. Přesně nerozumím tomu, co se tam děje. Paradoxně je ohrožen ten, kterej má tý vody víc. Ta voda se musí odpustit. No a tím by mohlo dojít k vyvolání porodu, protože se to tam může nějak podráždit. Proto se ten odběr vody pokouší co nejvíce oddálit.. tak asi tak..

krisstyna
17. čer 2011

@iira ahojky včera jsem Tě viděla nahoře v poradně 🙂 jen jsem si nebyla jistá jestli jsi to ty a teď když koukám, na tvou fotečku a ještě jak si psala tady holkám, že jsi měla tu bílou halenku s ornamentama tak jsem si jistá 😀 já seděla od Tebe na pravo s takovým starším pánem co si četl noviny 🙂 jak jinak je? já dneska hrozný bolesti břicha tak doufám, že bych mohla do termínu porodit 🙂 doktorka říkala že malej bude mít zhruba 3,5 kg a já si myslela, že budu mít maličkatý miminko 🙂

iira
17. čer 2011

@krisstyna je to jsem byla ja 🙂 no me bylo vcera fakt mizerne a vahovy odhad mam taky ted 3524g ,taky mi rikali ze budu mit male mimi ,ale uz ted to nevypada ,pokud neporodim uz ted nejak tak vaha by mohla byt az 4,2kg a to me docela desi ...jinak me vcera bylo dost blbe uz v poradne a kdyz mi dr.rekal ze s enic nechysta tak jsem myslela ze me trefi ,dneska je mi lip,podbrisek neboli ,ale byli jsme s dcerkou na dlouuuuhe prochazce aby jsme maleho vyhnali tak me ted boli nohy 🙂)))...nojo ty jsi na tom koukam stejen jako ja ..no snad uz brzo to bude za nami

iira
17. čer 2011

@karusta no a co s tebou teda budou delat?

krisstyna
17. čer 2011

@iira jj vypadala jsi, že ti není nej ☹ tak to já mám dneska, strašně mě bolí podbříšek.. ☹ no tak to budeš mít taky macka.. jsem na to zvědavá, doktorka včera mi říkala, že nechávají přenášet max. 10 dní ale to už fakt nevydržím 😝 pořád přemýšlím jak to uspíšit a popohnat ho ven 🙂

iira
17. čer 2011

@krisstyna no bylo to desny ,jeste ze pro me pak prijel tchan bych to busem asi nedala ...jo taky mi to rikala ale to bych nechtela ani nahodou ...uz takhle mam dost a pry to na porod nevypada,Janicka se mi narodila 39+3 tak to mam jeste 2dny ...no taky chci uspisit ,tento vikend by se mi moc libil 🙂 ...ted pujdu uspat malou ,pak prevleknu postele a dam si sprchu,to by byl certv tom aby neco nezabralo...sex nepripada u uvahu ,manzel nechce 🙂
nasla jsem tohle /www.bizy-bee.com/holky/tehotenstvi-materstvi/15... tak jukni 😉

krisstyna
17. čer 2011

@iira no u mě to taky nevypadá.ale tenhle víkend mi taky přijde úplně ideální budou bouřky a pršet .. včera taky bylo hrozný dusno hrozně špatně se mi dýchalo ☹ doktorka. říkala jen že hlavička naléhá dolů ale nic víc.. postele jsem už převlíkla, teď jsem dostříhala psa a snědla půlku melouna 🙂 sex jsem zkoušela předevčírem a nic ☹ tak já na to juknu 🙂 by byla legra kdyby jsme se potkali večer na hekárně 😀

1janina2
17. čer 2011

@krisstyna Ahojky, tak ti nakonec ještě dělali váhový odhad? a to si byla na utz? Nebyla si v poradně taky u dr. Horákové, nebo je na ambulanci pokaždé někdo jiný??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru