Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

brendda
26. čer 2011

@karusta myslím,že to tak je...Je tam fakt nářuch.To já tam zas budu smrdět týden,kvůli špatnýmu kojení...

karusta
26. čer 2011

@brendda třeba nééé, co já bych za ten týden dala... s dvojčaty tam nejspíš skejsnu daleko dýl 😒

brendda
26. čer 2011

@karusta no,to je fakt,ty máš všechno dvakrát..............ale taky dvojitá radost 😀
A budeš mít někoho,kdo ti bude trochu pomáhat???

karusta
26. čer 2011

@brendda jo, vzhledem k tomu číslu, co už mám doma, tak to bude trojitá 😀 Ne, nemám, leda manžela, budu to muset zmáknout 😉

1janina2
26. čer 2011

@iira Moc gratuluji!! a také jsem zvědavá na tvé čerstvé postřehy z Apo 🙂

1janina2
26. čer 2011

@brendda ...tak nevím jak u tebe, ale u mě to ani na tenhle víkend nevypadá 😒 Tak snad už ten příští 🙂 žádný náznak, že by se něco dělo, a to jsme vyzkoušeli pár "zaručených" tipů na urychlení 😀 😀

brendda
26. čer 2011

@karusta no,to teda klobouk dolů...ale my ženský zvládneme všechno,viď 😉 Co nám zbývá...

@1janina2 taky to nevypadá,ale já věřím,že u druhorodiček se ten nález může změnit z hodiny na hodinu...
Celé noci tvrdnu,odešlo mi kousek zátky,vyháním jak se dá...

karusta
26. čer 2011

@brendda jasně, že zvládnem.. a ty ještě nemusíš pospíchat, ještě je čas... já Teri rodila 41+3 😉

brendda
26. čer 2011

@karusta pospíchám,už toho mám plný zuby to za A/
B/ malej je velkej,má velkou kulatou hlavu,tak přenášet a rodit 5kg macka jsem fakt nechtěla
C/potřebuju být zpátky 7.7. z porodnice na manželovu naroz.party 😀
D/přenášení je dost možný,Nell jsem rodila 40+4

karusta
26. čer 2011

@brendda jo, to chápu, já toho měla pak ke konci taky dost, od 38.tt jsem se modlila, ať už to přijde 😀 No akor, když má bejt malej velkej, to je jasný... no a párty, tu přece nemůžeš vynechat, to je jasná věc, to je to hlavní 😀 😀 😀

iira
26. čer 2011

@karusta tak zase jen na skok,trapeji nas prdiky a u kojeni spinka,tak nemam moc casu a dcerka ted moc zlobi tak je i manzel hotovej ...drzim palce at ti vse dopadne dobre,
ja se ozvu az bude klid ,doma po tech par dnech co jsem tady nebyla desnej bordel a malemu musim udelat rytmus ,pak napisu,ale byla jsem jinak spokojena s personalem...
holky drzte se 🙂..jsem rada ze je mali venku...sežrala bych ho 😀 ale muzu jen kdyz se dcerka nekouka 🙂

karusta
26. čer 2011

@iira to je jasný, moc dobře si pamatuju, jak jsem v domácnosti kmitala, když se Teri narodila.. prakticky jsem nespala, pořád něco uklízela, vařila a kojila a přebalovala, kolotoč.. pak taky prdíky, no mazec... jen se hezkky zaklidujte a sžijte a pak nám napíšeš román 😉 snad se malá brzy srovná s tím, že má sourozence, držím pěsti

brendda
27. čer 2011

@iira jasný,ten začátek je mazec 😀 tak ať se brzy zaběhnete!!! Těšíme se na porodní příběh 😀

1janina2
27. čer 2011

Ahojte, tak dnešní kontrola u Apo, pouze monitor, dr. mě opět nevyšetřovala, k monitoru mi bylo řečeno jen, že tam je hodně pohybů - nevím, zda to je dobře nebo špatně..V sobotu jdu na kontrolní monitor a když neporodim, tak v pondělí zas. To jsem zvědavá, kolik tam bude v sobotu lidí, doufám, že to nebude takové čekání jako třeba dnes, zase dvě hoďky 😒 , zapomněla jsem se zeptat, jestli i v sobotu jim tam musim nosit počůraný papírek, nevíte, to musí být na ty monitory vždycky??

afiserova
27. čer 2011

Ahoj holky, přidávám se k čekání na Godota. Včera jsem měla termín, ale teda to moc nevypadá, místo břicha mám tvrdej megameloun a po každé krátké vycházce musím hodinu ležet, abych dočerpala energii. Je to trochu únavný, minulej víkend už jsme málem jeli, ale nakonec falešnej poplach. Nemám žádný zkušenosti s poslíčkama, poprvé jsem je vůbec neměla, teď mě to mate. Tři noci jsem se moc nevyspala, ale od té doby ani ťuk. Zítra jdu na monitor a do poradny, ale posledně jsem se tam stejně nic nedozvěděla, na monitoru kontrakce nula, doktor mě nevyšetřoval a za minutu jsem byla venku. Tak předpokládám, že zítra to bude obdobný... 🙂
Achjo.

morgan
27. čer 2011

@1janina2 jestli se dobře pamatuju, tak jsem moč nesla i v sobotu a lidí tam bylo tenkrát jen pár, určitě míň než normálně. A s natočeným monitorem se pak jde zazvonit na porodní sál, kde to zkoukne doktor 🙂

1janina2
27. čer 2011

@morgan Díky za info, oni říkali, že pak s tím výsledkem monitoru, budu někam muset, tak už aspoň vím kam, na porodní sál, no už by si mě tam mohli nechat 🙂

sshiva
27. čer 2011

No holky, nejako sa tým drobcom nechce...som čakala že bude "plodný" víkend a že sa od vás dozviem nejaké novinky 😉
ale hlavy hore, ono to fakt može byť z hodiny na hodinu inak, sestra prvé bábo rodila o 2 týždne skor a druhé prenášala o 1 deň, a prišlo to na ňu tak znenazdajky že manžel stihol do porodky dobehnúť 5 min pred tým než malá vykukla na svet 😀 Za 2 hoďky mala odbavené prvé kontrakcie aj porod!
Tak sa držte a budte v pohotovosti 🙂 🙂

morgan
27. čer 2011

@1janina2 no to jsem si řikala taky, ale tenkrát mi doktorka řekla, že maj plno a ať ještě nerodim 😀, no druhý den jsem porodila 😉

brendda
27. čer 2011

@afiserova mám to úplně stejně jako ty 😒 😒 😒 😒 stejný pocity,kontrakce na monitoru 0 a že by na mě někdo kouknul a řekl,jak to vypadá,ani náááááhodou...

karusta
27. čer 2011

Holky vydržte, však ono to přijde, já se zas modlím, aby to ještě nepřišlo, holt, každá jsme na tom nějak.. zítra držte pěsti 😉

brendda
27. čer 2011

@karusta držím pěsti!!!!!!!!!!!!!!!!!!Dobře to dopadne,uvidíš!!!!

iira
27. čer 2011

@karusta moc na tebe myslim ,drzim palce ...
@brendda on by to ani mazec nebyl,ale za tech par dnu co jsem nebyla doma mi tady manzel s dcerkou udelali slusnej bordel a nemuzu to nejak poklidit a tak nejak celkove to dat dohromady..Danecek je zlatej ,neplace je hodnej ,jen ty prdiky ,ale to se podda a zatim teda casto kojime,ale to dame casem dokupy nejak i casove ....

iira
27. čer 2011

@karusta moc na tebe myslim ,drzim palce ...
@brendda on by to ani mazec nebyl,ale za tech par dnu co jsem nebyla doma mi tady manzel s dcerkou udelali slusnej bordel a nemuzu to nejak poklidit a tak nejak celkove to dat dohromady..Danecek je zlatej ,neplace je hodnej ,jen ty ordiky ,ale to se podda a zatim teda casto kojime,ale to dame casem dokupy nejak i casove ....

karusta
27. čer 2011

@brendda díky 😉
@iira tobě taky dík a super, že jsi takhle optimistická, zvládáš vše určitě na jedničku!! Malému za mě pusinku 😉

brendda
28. čer 2011

Holkyyyyyyyyyyy-u nás v soukromé diskusi červenec se rodí hezky pěkně po másle,samé prvorodičky před termínem a já pořád nic.Uááááááááááááááááááááááá.Já chci taky!!!!Každýmu už dělali Hamiltona,proto se to tak pěkně rozjíždí,jen na nás nikdo u Apoli nekoukne,ach jóóó.

1janina2
28. čer 2011

@brendda Fakt jo, a to jim dělali Hamiltona před termínem? Myslela jsem, že to se dělá až pak když se dlouho přenáší..?? No řekla bych, že u Apo dost věcí nechávají jen tak, prostě na přírodě, až to bude tak to bude...

misuuuule
28. čer 2011

@karusta ahoj kočko,
jsem na tom stejně, ale my už to máme za sebou :o))) Byl to mazec, ale teď po týdnu je už všechno stokrát lepší !!!! Mnohem míň bolelsti, princezna u mě, nádherná, božská, voňavá !!!!! Jsem nejšťastnější člověk na světě. Adélka se narodila 20.6. ve 13:13 a plánovaným císařem....

sshiva
28. čer 2011

@karusta : držte sa!!!
@misuuuule: gratulujem k Adélke, narodila sa v rovnaký deň ako náš Emil 🙂
@brendda stále nič nové? myslím na teba, neboj, príde nejaká fajná búrka a nebudeš potrebovať ani Hamiltona 😀

karusta
28. čer 2011

Ahojte, hlásím se od Apolináře...voda ze mě pryč.. odsáty necelé dva litry. Tím pádem skoro dvě kila dole, hned jsem to oslavila laskonkou a věnečkem 😀 Zatím vše v pohodě, odpočívám. Dnes mám internet jen na dvě hodiny a doufám, že zítra už budu psát z domova
😵

@misuuuule gratuluju k Adélce 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru