Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

janka12
26. črc 2011

@iira diky moc

brendda
26. črc 2011

Holkýýýýýýýýýýý,mám tady reklamaci pro Mudr Garsia zamlada 😀 Vůbec se mi nehojí to šití,mám tam takovej červenej camfrňousek,nevím co s tím,bolí to jako prase.Asi mi to mistr blbě zašil,nebo co??!!!!
Sál č.1 teda-ten co je nalevo je teď zavřenej,co já vím,se rekonstruuje....
@iira to je divný,že by ho zavřeli až po tvém porodu???????
Já rodila prostě napravo,hned na tom sále co je za rohem poradna a nadstandardy.

brendda
26. črc 2011

@1janina2 Jani,koupili jste ty kapičky Bio Gaia????????????To není možný,že by se takhletrápila i po nich???V kombinaci a Baby Calmem by to mělo být ok??????

ilonne
26. črc 2011

Ahoj holky, jak to má Apolinář s pokojema na poporodním? Mají všechny sprchu na pokoji nebo jen nadstandarty? A po kolika jsou normální pokoje?

estrellita
26. črc 2011

@brendda sal nalevo je P2 a napravo P1🙂

estrellita
26. črc 2011

@ilonne myslim, ze jen nadstandard

sshiva
26. črc 2011

@ilonne My sme boli na izbe 3 a spoločne s druhou izbou sme mali 2 sprchové kúty a 2 umyvadlá, taká "bunka"...akurát WC bolo mimo, na chodbe, spoločné...
inak som rodila napravo, takže P1

tanuki
26. črc 2011

jé, na to se netěším, ale ty tisíce se mi dávat nechtějí, i kdyby bylo volno :-/

ilonne
26. črc 2011

@sshiva @estrellita Díky, teda to WC na chodbě mě děsí snad víc než sprcha na chodbě 😒. Jsem na záchodě snad většinu dne i noci. Tak doufám, že bude volný nadstandart.

sshiva
26. črc 2011

@ilonne dalo sa to prežiť, akurát tam bola stále zima, furt otvorené okná...myslím že to boli 2 wc-ka v jednej miestnosti na celú chodbu, nie som si ale istá či boli aj na nejakých izbách (okrem nadštandartu)
Mňa skor hnevali tie sprchové kúty, stále boli upchaté a neodtekala voda, takže keď som išla po nejakej mamine do sprchy, čakal ma tam "bazén"...nič príjemné 😒

sshiva
26. črc 2011

@tanuki pozerám že ty už to máš "na vlásku" 🙂 ako sa cítiš?

tanuki
26. črc 2011

@sshiva že bych to ještě přehodnitila? 😀 Minule jsem byla na nadstandartu... Trochu se bojím, že to visí na pořádně tlustém vlásku! první dítě jsem 4dny přenášela, ale podle (špatného)výpočtu dle MS jsem přenášela dní 11, opravdu nepříjemné, už jsem měla termín na vyvolávání. Doufala jsem, že tentokrát to bude dřív... Kontrakce mám průběžně, ale nikam to zatím nevede...

Upřímně nechápu, jak to, že zrovna porodnice- Apolinář a Podolí mají naprosto nejhnusnější pokoje široko daleko, navíc, když ženy na šestinedělí potřebují ze všech "pacientů" tu hygienu nejvíc!

ilonne
26. črc 2011

@sshiva @tanuki No tak to doufám, že bude volný ten nadstandart. Jako věděla jsem, že pokoje nejsou žádný luxus, ale přeci jen jsem si myslela, že v dnešní době je WC a sprcha samostatně aspoň pro dva pokoje běžná norma. Jinak nechci vypadat jako nějaká fiflena, ale naprostý souhlas s @tanuki.

estrellita
26. črc 2011

@sshiva
@ilonne ja jsem byla na P2 nebo P3,ted nevim prvni noc a teda na chodbe byly 2 sprchy a jen 1 WC 😅
v tech sprchach jsem omdlela, tak na to mam vzpominky 😀

misuuuule
26. črc 2011

@brendda Ajaj, jestli to bolí, hopni k Apolináři, jednak na to celé šestinedělí máš nárok a pak si frajerea dáš ještě jednou, ale teď ohne sranda, opravdu si tam skoč, ať Ti to dají dokupy, kontrola po šestinedělí relativně daleko kočko, dej vědět, budu na Tebe myslet....

tanuki
26. črc 2011

@ilonne jj, jsem napsala pokoje, ale myslela jsem právě tohle ☹
@brendda Misule má pravdu, budeš vědět, na čem jsi.. kamarádka takhle byla na revizi šití a zbytečně pozdě..

brendda
27. črc 2011

@sshiva jak se máš???POřád nakukuju,jestli už není Luisa mezi námi 😉 😉

brendda
27. črc 2011

@misuuuule nikam nejdu holky,jsem posraná až za ušima.Raději umřu s tím,že už Garsiu nikdy neuvidím 😀 Pořád doufám,že se to nějak vstřebá.....

ewicka89
27. črc 2011

Holky nevite jestli delaji automaticky u apolinare hamiltna? A jestli jo tak kdy?

sshiva
27. črc 2011

holky tak som dnes bola v poradni u Apolina a hneď som bola vyšetrená tým ospevovaným "Garsiom" 😀, som si na vás spomenula ako tu o ňom básnite 😀 Musím pochváliť že bol veľmi dosledný, zdalo sa mu že mám malé bruško a hneď mi robil aj kontrolný UTZ...
@brendda no veru neprivolávaj, túto noc som myslela že už balíme do porodky, normálne som mala kontrakcie, asi 6x po 5. minutách...potom to prešlo...ale stále ma pobolieva brucho ako pred MS...inak som vraj na 2,5cm otvorená, tak to ešte asi nejaký čas počkáme 😉

sshiva
27. črc 2011

@estrellita jejda, tak to si asi fakt budeš pamatať 😅 Ja som takmer omdlela po porode keď som sa tam sprchovala, som musela kričať na sestričku a ta hneď išla pre vozík 😅 pekne nepríjemné...

sshiva
27. črc 2011

@brendda moc nevymýšlaj a radšej si tam zbehni 😉 Ja som bola šitá spredu/zozadu, neriešila som to a keď ma videl moj Dr na kontrole po šestinedelí tak ma len poľutoval...samá jazva 🤐

akdar1
27. črc 2011

Koukam, ze je to nazor k nazoru... Rodila jsem tam take - porod cisarem probehl v pohode - vse mi bylo osvetleno a pristup vytecny... Na JIP pak zalezelo na smene - od nejafajnovejsi dvojice az po mrzoutky...ty me pak odeslali na P15 - sila...zbylo na me misto na 4luzaku, zachody byly ucpane tvrdym papirem a tim se ucpal i odtok ze tri spolecnych sprch... Vsude krev a spina ☹ Po 10 dnech pobytu jsem si odvezla plisen na nohach a bradavice, a to jsem na to nikdy netrpela... Jidlo na chodbe, i kdyz jsem prisla vcas, bylo vetsinou studene ☹ Nektere sestricky mile, jine odmerene...ale co... Zachranili mi tam ditko a jestli neni vse super, na to si clovek po case az tak nevzpomene...!!! 😎

1janina2
27. črc 2011

@brendda ahojky,jo, máme je a užíváme je už přes týden, a stejně tak baby calm a nemám pocit, že by se to nějak zlepšilo:( ted jsme u doktorky vyfasovali lefax,že máme zkusit, tak až doděáme ten baby calm, tak zkusíme ty. No a jinak mi zjistili, že málo přibíráme, 100g za týden,takže musím víc kojit a možná budeme muset začít dokrmovat nutrilonem, takže malá řve asi i z hladu, je to kombince obojího... ☹

akdar1
27. črc 2011

Nevite, kde by se dala dohledat mladicka Slovenka Mudr. Silvia Muziková n- detska lekarka z P15?!? Prý odešla na DAK... Chtela bych ji podekovat... 🙂

iira
27. črc 2011

mi jdem az 9 tak jsem zvedava taky jak roste malej,ale mame problem se spanim,porad place a nemuze usnout ,usne mi na ruce a jak ho polozim je konec ..uz to trva tyden,dcerka je z nej uz nestastna jak porad place a ja uz teda taky...a ty prdy to je masakr,ale pomaha mu ten espumisan ,ale i kdyz si nekdy prdne dobre tak stejne obcas place asi ho to boli,je fakt ze to jsou teda rany..

morgan
27. črc 2011

@ewicka89 já nevím jestli ho teda dělají automaticky všem, ale mě ho udělali bez zeptání 1 nebo 2 dny po termínu, ale jestli ho chceš, tak si myslím, že ti ho po termínu udělají.

brendda
27. črc 2011

@ewicka89 nevím jestli automaticky,ale já ho chtěla udělat před termínem a řekli mi,že ne.Že počkáme do termínu a pak se uvidí...a já porodila na termín.
Tak já si s tím zajdu,ale až v pondělí...nevíte kam mám jít.Tam kde jsem ležela na P1????Nebo kam???

brendda
27. črc 2011

@iira taky mám teď problém s uspáváním...usne mi na ruce a jak ho položím,řev jako prase!Myslíš,že už mohou být v tomhle věku tak vyčůraný????Co s tím....??Nemůžu se hnout...
@sshiva ty se máš,že tě vyšetřoval Garsia...pozdravuj ho ode mně příštěěěěěěěěěěěěěě 😀 😎 😀 😎

estrellita
27. črc 2011

@brendda tahle male miminko opravdu nemuze byt vycurane 😉 vem si , ze pred chvili bylo u tebe v brise, v teple, zabalena do klubicka, tak si ted teprve zvyka na novy svet. Davas miminko do zavinovacky? jestlize se budi, jak ho pustis, tak mu chybi to pevne objeti, kde se citi bezpecne. zabal ho do plenky vcetne rucicek, aby s nim nemohlo sermovat. a pak sup do zavinky, bude rozhodne klidnejsi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru