Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

cell
1. únor 2017

@barusenicka : já v noci jela s Meditransem, pan řidič byl zlatý, akorát se mnou tak spěchal, že jel přes koeje, což bylo při kontrakcích výživné. Tak jsem ho prosila, že raději pomaleji, že slibuju, že neporodím a klidnější. Tašku mi pak odnesl až k porodnímu sálu, ani manžela j nenechal vzít 🙂
jinak rychlá v Praze vozí dle stavu a registrace 🙂

astyna
1. únor 2017

@cell

meditrans? něco mi to říká, díky 🙂

cell
1. únor 2017

@astyna : http://www.ambulance-meditrans.cz/

je třeba mít lístek na sanitu od gyndr. Je to převozová sanita. V případě rychlého převozu nutno volat klasickou záchranku

smecka
17. únor 2017

Ahoj, budu rodit u Apolinare. Prosim, jak jste zvladli dobu na "hekarne" nez vas vzaly na porodni box?
Hekarna je pro 3 rodicky a to me desi, neumim si predstavit, ze budu v bolestech poslouchat dalsi dve, stridat se na wc, ve sprse....😕😔dekuji za vase prispevky

astyna
17. únor 2017

@smecka

Tak ono málokde budeš jen sama - ikdyž mě se to stalo - v Krči. Taky jsem zapsaná k Apolináři.

smecka
17. únor 2017

@astyna Obe deti jsem rodila v Horovicich, takze jsem v tomto zmlsana. Proto by me zajimalo, jak to prozivaly ty, co rodily u Apolinare. Pro komplikace tentokrat Horovice nevyjdou...

kuliseks
18. únor 2017

@smecka ja teda byla na hekarne pro jednu. Ani nevim, ze tam jsou nejake pro tri.. jinak ve sprse jsem musela pak uvolnit misto i dalsi, ale to bylo uz pri priprave, nez se slo na box a ano,asi to jinde v tomhle smeru maji pohodlnejsi a soukromejsi, ale me slo hlavne o profesionalitu tech lidi a to, co tam dokazou v pripade komplikaci zvladnout, a proto bych sla znovu pripadne klidne k Apolinari. Ja i dovolila studentum, aby se mohli na porod nejak juknout, takze v tomhle smeru tak choulostiva nejsem. Podle me jsou opravdu dulezitejsi zkusenosti lidi, stejne v bolestech je cloveku vsechno pak jedno🙂

karlajasmine
18. únor 2017

@smecka vezmi si špunty do uší, na hekarne mi tam hodně chyběly.

smecka
18. únor 2017

@kuliseks: na to se zkusím zeptat. To jsem ani nevěděla, že něco takového tam je.

@karlajasmine: To je vtip? 😕

karlajasmine
18. únor 2017

@smecka Nee, vtip to fakt neni, urcite si je vezmi - byly jsme na hekarne u Apolinare loni v listopadu 4, jedna strasne chrapala, druha mela kontrakce.. umis si to predstavit.. noc pred porodem jsem nespala ani 5minut a celou noc jsem si rikala ''proc jsem si nevzala ty spunty do usi''. Jinak to bylo v pohode, protoze jak tady nekdo psal, v bolesti tu pritomnost jinych opravdu nevnimas, ale ten hluk ostatnich je proste rusivy, je to proste ''hekarna'' a podle toho tam ty zvuky vypadaji 🙂 Treba budes mit stesti a budes tam sama nebo tam budete jenom dve. Jinak vsichni u Apolinare byli moc mili, akorat tam je proste vetsi 'hukot' nez v mensi porodnici.

smecka
18. únor 2017

@karlajasmine: teda me tohle prijde, jak za krale klacka. A jsou ty postele na hekarne aspon oddelene plentou? Nebo to te sestricka vysetruje, jak jsi otevrena pred ostatnimi zenskymi? Ja u Apolinare uz rodila, ale za uplne jinych podminek. Ve 23tt jsem byla na ukonceni tehotenstvi a milosrdne me dali na samostatny pokoj, sikmo od porodnich boxu. Taky jsem vsechno slysela, ale aspon to soukromi jsem mela. Zkusenost mam stejnou, nepotkala jsem nikoho neprijemneho, sestricky na gynekolog.odd. byly skvele.
Takze dobra, spunty. 😁 Ceho se jeste nedockam 😉

properjoey
18. únor 2017

Holky já tam rodila 2X a hekarnu jsem nezažila.proste jsem dlouho chodila venku před nemocnicí nebo po chodbách. Není povinnost na hekarnu jít,můžete chodit a pak jít až na příjem...

karlajasmine
18. únor 2017

@smecka Oddelene plentou bohuzel nejsou.. ale na hekarne te nevysetrujou, musis si dojit do jine mistnosti, a tam te kontrolujou. Treba se ti hekarna vyhne - kamaradka tam take rodila, a sla rovnou na porodni box 🙂 Na hekarne tam prevazne konci ty zenske, kterym praskne voda a kontrakce zacinaji velmi pomalu.

smecka
18. únor 2017

@karlajasmine, @properjoey: bohuzel tam nejspis skoncim, protoze budu potrebovat podat nekolik hodin pred porodem atb. 😔
Kazdopadne dik za vase postrehy.
Musim rict, ze se tam vubec netesim.

nikita911
19. únor 2017

Ahoj holky, vybírám porodnici - máte ve zkratce nějaká fakta o Apolináři? Jediné, co vím, je, že na porodním sále nejsem samostatně, ale že je to tam oddělené jen plentami? Je to tak? Co pokoje? Po kolika je standard? Je sociální zařízení na pokojích? Kolik stojí nadstandard? Kolik se platí za otce u porodu? Kolik stojí předporodní kurzy? Není to tak, že by to již mělo být zdarma? Díky moc za info.

smecka
20. únor 2017

@nikita911: prohledni stranky Apolinare, tam najdes, co te zajima. 😉

properjoey
20. únor 2017

@nikita911 porodní sál je rozdělen kojemy a soupacimi dveřmi,něco jako záchody ve škole,kdy nahoře to není až ke stropu,takže všecko slyšíš.dvete jsou otevřené,protože by se tam jinak nikdo nevesel 😂ale toho se fakt neboj.ja se toho hodně bála a nakonec ti povím,že bych klidně rodila i v autobuse plným lidí a nevnímal bych je... Nadstandard jsem měla po 2 za 1500/ noc a nebyl to problém,tatínek u porodu myslím 400...Toť vše co ti můžu zodpovědět dle svých zkušeností...Za mě porod a lidí kolem super,lidí okolo miminek už míň...Ale dá se to...

smecka
1. bře 2017

Prosim, co jste rodily u Apolinare - nespechali na vas? Myslim tim, jestli nechali porod bezet bez urychlovani nebo vam bylo nabizeno pichnuti vody, oxytocin, atd., popripade, jak se tvarili, kdyz jste odmitli. Dekuji.

properjoey
1. bře 2017

@smecka já mám pocit, že to nechají běžet, pokud není natresk.u první jsem chtěla epidural a opravdu nespěchali a dávali si na čas.Nakonec ale vodu pichli, nicméně se souhlasem...Byla jsem s přístupem spokojená. U druhýho jsem přijela s kontrakce na, ale strachy se mi zastavily,nechtěla jsem jet domů, měla jsem strach, tak mě nechali v pohodě chodit asi 3 h po chodbách i venku a pak najednou od první kontrakce do 2 h byl venku, bez zásahu, nikdo na mě nijak netlacil, hezky jsem si povídali, tentokrát mi ani neříkali, jak dýchat nebo tlačit, ani mi nepomáhala PA,jen mi přidržela hráz, aby nepraskla.a jsem ji za to vděčná, ani dr nestačila přijít😂takže záleží i na PA...

smecka
1. bře 2017

@properjoey: diky. Tak budu doufat, ze bude pusto prazdno 😁

astyna
22. bře 2017

ahoj holky, takže včerejší návštěva v pohodě, všichni milí. Z těch objednaných 8 lidí, jsem tam přišla sama - takže asi takový nával tam nebude 😀 Sestřička se mě ptala na představu o porodu, jak jsem rodila, kde a proč to měním, průběh předchozích porodů apod. Vcelku běžnýh pokec, pak to jen před porodem stačí aktualizovat nebo říct, že se nic nezměnilo.

Co mě ale vyděsilo, bylo to množství schodů k příjmu nahoru do 1.patra, to tam nemají výtah? Přemýšlela jsem, že budu nechávat syna manželovi, protože tak vysoko syna ani kočárek nevynesu po svých. Na to jsem se zapomněla zeptat.

byl někdo na nadstandartu? Docela o tom uvažuju 🙂

Ptala jsem se také na dopravu k nim, prý mám volat 155, nebo vlastní, s taxíky mají špatné zkušenosti, že odmítají rodičky dopravovat a přece jen saniták pomůže lépe než taxikář.

smecka
26. bře 2017

@astyna : pockej, jaky naval bude, az zacnes chodit do poradny. Monitory se nezastavi, jednu maminu odpoji, druhou pripoji, v ambulanci uz po osme rano sedi tak 8 maminek, po devate uz to radsi nepocitam 😎
To hezky poradili, ze se mas dopravit vlastnim autem a kde mas zaparkovat, to uz nerekli, ze..... Sanitka te, pokud vim, nebude vozit kam si prejes, ale do nejblizsi porodnice, ne?

smecka
26. bře 2017

Neni tu nektera s novymi zazitky od Apolinare?

smecka
26. bře 2017

@astyna : na webu maji mapku, najdes tam i vytah.

karlajasmine
27. bře 2017

@smecka
@astyna
my jsme s parkovanim nikdy nemeli problem, parkovat se da o ulici dal.

vladienka
27. bře 2017

@smecka v ramci Prahy by ta mala sanitka doviezt do registrovanej porodnice

kristynatita
27. bře 2017

@smecka
Ahoj ci dobry den. Ja byla se synkem v Apolinari na odd.sestinedeli hospitalizovana 14 dni po porodu. Vsechny sestry do jedne byly neprijemne, bez usmevu, kdyz jsem stala ve dverich sesterny, pozdravila jsem a rekla "prosim vas" jako snahu o kontakt, i pres to, ze me videly, nemwly zajem se ani zeptat, co potrebuji. Naprosto nelidsky ignorantsky pristup. Kdyz mi synek po odberu krve jeste pul hodiny potom hystericky plakal, jedna z nich prislq q zeptala se, co mu je. Ja, te je vystresovany. A ona:"z ceho jako?!"
Sprcha a wc nejsou na pokojich, jsou na chodbach kdesi daleko (s krvacenim, nevolnostma a bolestmi po porodu bych tam ani nedosla), jidlo se nedonasi na pokoj, ale musite si pro nej opet nekam dojit (kdyz uspite mimco a vy si chcete konecne taky dachnout, tak honem honem, aby vam jidlo neodnesli). Okna priserne tahnou, nabytek je z roku 1 2 3, postylky pro deti zelezne, monitor dechu blby (ale to byla spis moje neschopnost), nerozova umyvadla/vanicky, ktere priserne řinčí při umyvani a vzbudite cely pokoj. Nadstandardy neustale plne (coz je tedy bezne i v jinych porodnicich).

Ja rodila na Vinohradech, a jak se rika, ze jsou zastarale, tak to neni vubec pravda. Sestinedeli je krasne. Sestry VSECHNY PRIJEMNE a ochotné. Apolinar je prostředím opravdu pravek. Nerodila bych tam. Aby me nekdo s motákem a bolestma po porodu nutil si chodit menit vlozku o 2 chodby dal a pro jidlo stejne tak (pricemz kde mam nechat spici dite??), a jeste aby na me byl nekdo hnusny, to fakt ne 🙂

rive
27. bře 2017

Já jsem tam rodila přesně před rokem. A byla jsem spokojená, rodila jsem jen s porodní asistenkou, která byla strašně milá a hodná. Na šestinedělí super, všichni milí a hodní, i když jsem přišla v noci, tak na mě byly sestřičky hodné.
Byla jsem na nadstandardu a super, moderní, koupelna na pokoji.
Košile, poporodní vložky i čaj pořád k dispozici.

astyna
27. bře 2017

@smecka

pokud bude porod pokročilý, tzn. hlava mezi nohama, tak do nejbližší, to bych ani nechtěla až k nim 🙂 ale v rámci Prahy do registrované porodnice, nebudou mě vozit sem tam a zjištovat, kde mají místo, když tam mám místo zamluvené přece...

V Krči to s těma poradnama nebylo jiné, a přesto jsem tam rodila sama 😀

astyna
27. bře 2017

@kristynatita

Víš, ono je to hlavně o tom, že jsi v porodnici, ne ve wellness hotelu 🙂 v Krči to nebylo hodně podobné - vč. toho jídla, které se muselo sníst do určité hodiny, jinak ho prostě sebrali a nikdo nebral ohled, že třeba hodinu kojím a holt se najíst jindy nestihnu. Na jídlo si holky vozily děti s sebou.

Sestřičky naladěné jak kdy - ale ani já nemám úsměv každý den na tváří. Já byla teda na pokoji sama, takže koupelnu jsem si mohla užívat dle libosti 🙂 A s těma oknama to bylo i tam - listopad, ještě že teplý, ale i tak nám topili, že v pokoji bylo 28 stupnů a já zpocená při každém kojení až na prd.... Když jsem to vypla, tak jsem dostala vyhubováno, že je to kvůli dítěti 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru