Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

barbarek
23. čer 2008

Čau Veru co ty tady?

sluninka
23. čer 2008

barbarek...díky

Veru...no jo taky jsem se mohla rovnou zeptat Tebe,co? 😉

sylvar
23. čer 2008

sluni, já se objednala v 16tt a bylo to tak tak 😒

niikkyy
23. čer 2008

no sluni mohla i když já s ní zkušenosti dobré nemám 😔

sluninka
23. čer 2008

Veru...já rozhodnutá ještě nejsem,pořád spíš přemýšlim o nějaký mimopražský 😒

niikkyy
23. čer 2008

sluni já ti nic neříkám 😉 no já chtěla Nera,ale tam se vše platí a nejsou připraveni na komplikace

sluninka
23. čer 2008

fakt? o těch jsem taky přemýšlela

niikkyy
23. čer 2008

no vše si platíš,jukni na jejich stránky!a i DR mi říkala,že nejsou připraveni na problémy a prevazej do prahy http://www.almeda.cz/

ervina
23. čer 2008

ahoj holky, marti, koukám,že jste si to s mišákem krásně užili. tak malej je hodnej,to se máš 😉
mě už prso přestalo bolet,naštěstí jsem to těma obkladama rozehnala a taky malá dobře odsávala,tak jsem ráda.
jinak v tom kočárku nám malá vydrží spát čím dál tím míň a když jsme někde na delší procházce,tak už jí to tam nebaví a začne brečet ☹ holt by chtěla asi taky už koukat a né tam ležet pod střechou 😠

baru, uvidíš,že se malej zklidní. a ta vojtovka mu třeba fakt prospěje,čtu o tom,jak je to účinný.

janah.
23. čer 2008

Ahoj Kočky,
tak jsme se vrátili z Vojtovky a cvičíme to mačkání pod prsíčkem 😀 Malá má tužší kyčle, ublinkává (tada furt spíš b....e a má ten úklon). Prej na to všechno to zabere. Tak to jsem teda zvědavá. Máme cvičit u každýho přebalení. To by taky mohlo pomoc na jedno kakání denně hahhaha 😀 😀 😀

r.o.s.s.i.b
23. čer 2008

Nejlepší je se zaregistrovat jakmile budete mít těhu průkajdu je opravdu nával 😉

janah.
23. čer 2008

Jo, jo. Chystá se prej nějaká rekonstrukce a snížili počet rodiček ☹

ervina
23. čer 2008

co vím,tak nával je i v jiných porodnicích, mají vždy jen omezený počet rodiček na den. takže je nutná registrace hned po obdržení těhu průkazky!!!

berunka
23. čer 2008

janah: nevis kdy ma byt ta rekonstrukce?

ervina
23. čer 2008

jani, a tak to cvičíte jen to mačkání pod prsíčkem? hlavně,aby to zabralo!

janah.
23. čer 2008

Tak to přesně s tou rekonstrukcí nevím. Snad na podzim, ale znáte to 😅 Až seženou prachy tak to bude, každopádně nižší počet rodiček už je teď. Baru na nic nečekej a šupajdi.
Ervi, zatím jen to prsíčko, příští týden jdeme na kontrolu a možná ještě něco přidá. Domluvili jsme se, že při každým přebalení. Tak jsem zvědavá, jak budu stíhat. Dnes zatím OK 😎
Ty prsa snad máš za sebou, mě se to u druhého občas vracelo a je to teda děs ☹ ☹

berunka
23. čer 2008

ja uz jsem zaregistrovana od 8tt 😉

martinka79
24. čer 2008

JAni tak to je dobře, že to zatím zvládáš. Já dnes jedu s Nikolkou na alergologii a nákup zítra má velkou oslavu ve školce jako rozlučku. ještě koupit dárky pro učitelky a bude. v noci budu péct a něco chystat. Baru tak ta Um po,ohla to je dobře. uvidíte, že to bude vše dobré.
Myslím na vás a vaše miminka. čauky zatím

janah.
24. čer 2008

Ahojky,
Berunko, to je super, že jsi zaregistrovaná, ale od 8 tt to je teda síla 😵
Dneska jsem úplně hotová, ráno s Velkým na krev (naštěstí manža), pak s Eli na kyčle, já na zubní a teď jsme se ještě vrátili z TBC 😝 Jazyk mám až na vestě.
Dopoledne jsem měla paní na hlídání, to byste mi nevěřili, že jsem si to na zubním užívala!!! 😀 😀 Byla jsem tam jen s jedním dítětem a měla jsem půl hodinky sama pro sebe 😝
Marti, to už teda máš velkou slečnu. To jdete od září už do školy??? To to letí..

barbarek
25. čer 2008

Ahoj holky,

od zítřka do neděle jedeme s Ondráškem obšťastnit babičku, tak tu nebudu.Má být hezky, tak se budeme krásně válet na zahrádce.Tak se tu mějte a já se ozvu. 😉

martinka79
27. čer 2008

Baru užij si babičky,
Jani jo to teprve bude mazec škola a vše k tomu. 😝 jinak si užívejte krásně den, já se dnes budu pohybovat mezi domovem a venkem jen taková pohoda.

r.o.s.s.i.b
3. črc 2008

Ahojky,včera jsem byla v poradně a na monitoru a Apolinář má plno až do 7.1.09 docela síla 😅

martinka79
3. črc 2008

tedy to josu tedy věci ještě že mě to nečeká. 😉

janah.
3. črc 2008

Není div, berou jen 8 a teď jak se netelefonuje, tak se tam běhá jeden den po akci 😀 😀
Jak se máte v tom vedru?? Docela ráda přivítám nějaké to ochlazeníčko....

martinka79
3. črc 2008

už je u nás příjemně. jinak děs jsem z toho unavená. 😉

barbarek
3. črc 2008

Ahojky, tak to je síla jak je Apolinář plný, ještě že jsme to stihly včas 😀

My se máme dobře, začli jsme cvičit Vojtovu metodu. Jak malej hodně brečel, tak nás doktorka na to poslala. Zdálo se jí i, že jde víc k jedné straně a je pravda, že spinká hlavně na levé straně hlavičky.A taky že jo. Má zhoršenou stabilitu a proto je neklidný, hodně se mrská a pláče v kočárku. Jak používá hlavně levou stranu, tak tu pravou má slabší. Tak musíme 4x denně cvičit jeden cvik a prý zaručují úspěch. Je to docela ok, zatím vždy u toho brečel, ale dnes se při tom na mě smál 😀 Tak snad to bude brzo ok 🙂

Jinak ty vedra jsou děsný, už se těšim na zítřek na ochlazení 😎

janah.
3. črc 2008

Barbarku, co cvičíte?? To mačkání pod prsíčkem?? My taky, teď nám k tomu přidala ještě pootočení hlavičky a na bríšku mačkat lokty. Po týdnu jsou viditelné výsledky (i já laik). Hned blinkoší mín. Holt cvičí břicho, co já bych za to dala 😀 😀
Jinak si vzpomínám, že prostřední byl taky děsně uřvanej a řekli nám stejnou diagnózu. Nestabilní a tudíž neklidný. Prej si vlastně neuměl lehnout na záda (trochu divný, co??)
Jinak včera kuchly u Apo kámošku a je tam zase pro změnu nával 😀 😀
Taky se už těším na ochlazení. Jen aby ho nebylo zase moc 😅

martinka79
4. črc 2008

Holky tak to se schválně zeptám naší dr v poradně jak to vidí s malým. ale ty fytioter. na palvání říkali OK. už je tu deštivo od noci tak hned lešpí vzduch ovšem na nákupy a chození s mimi to je pěkně blbé a to já dnes absolvuji. Jsem ráda, že jsou vaše miminka hned klidnější a vám je určitě hned lépe. 😉

barbarek
4. črc 2008

Ahojky,

Jani jojo leží na zádíčkách, prdelkou na konci stolu a já mu mačkám pod prsíčkem, držim bradičku, druhou ruku mám za hlavičkou a mačkám mu pupík. On zvedá pánev a to asi pomáhá. No vidíš, tak to nám řekli taky, nestabilní a proto neklidný. Zní to zajímavě, ale je to tak. To jsou věci viď.Ale hlavně že to snad pomůže!! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru