Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

janah.
4. črc 2008

Aha, tak mi cvičíme něco jinýho. Já mačkám pod prsíčkem a včera k tomu přidala ještě nějaký úklon či co hlavy. To mi teda moc nejde, ale to prsíčko už máme zmáknutý 😀 😀 Horší, že ten prostřední je teď taky nějakej hrbatej, musíme na ortopedii a vypadá to buď na dlahu, ortézu nebo cvičení. Tak to bude fakt vopruz 🙄

martinka79
4. črc 2008

holky když to čtu tak valím očka jak to zvládáte jste šikulky tak aby vám to pomohlo a bylo vše jak má být. 😉

janah.
7. črc 2008

Ahij,
Barbárku, pomohla Ti ta homeopatika?? Já mám asi taky málo, Eli mě vysává jako upírka a já bolestí nespím... 😢 😢
Díky

r.o.s.s.i.b
7. črc 2008

Ahojky,chtěla jsem se zeptat jestli jste některá přenášela tak jaký je postup u Apolináře??Já mám termín zítra a do poradny ve středu jdu.Díky za info

janah.
7. črc 2008

Držím Ti pěstičky!!! Sice neporadím, ale držím 😀 😀

kacka.va
7. črc 2008

rossib: já přenášela týden. pokud neporodíš do týdne po porodu, tak půjdeš na zátěžový test a pokud ani ten ti porod nevyvolá, tak ti ho vyvolají.

r.o.s.s.i.b
7. črc 2008

A co je ten zátěžový test??

barbarek
7. črc 2008

Ahojky,

Jani já je ani nezačala jíst. Malej z prsa už pije hrozně málo, je línej tahat, zvyknul si na lahev. Takže s prsa si vždy jen tak cucne ☹

janah.
7. črc 2008

Hmmm, tak to já jsem je vzala v poledne a večer. Pls jak Ti radili to dávkování?? Mě říkala v lékárně 2x 5, ale žádnej leták mi nedala ☹ ☹ Jinak to chutná dobře, fakt takový bombónky. Nemám pít kafe 🙄 (jedno denně mi povolili) a mátu

janah.
7. črc 2008

Jinak škoda, že je to lenoch 😕 Takhle je to děsně pohodlný. Ale zase na druhou stranu mu to může dát kdokoliv 😀 😀 A jak se Šmudlík má??

martinka79
7. črc 2008

zátěžový test je to, že dostaneš kapačku a budeš napojena na monitor. budou se sledovat stahy dělohy a kontrakce zda vzniknou. potom tě propustí domů a třeba se to rozjede. mě tedy ne. 😉 hodně štěstí.

kacka.va
8. črc 2008

já naštěstí porodila den předtím, než mi měli ten zátěžový test dělat. 🙂

martinka79
8. črc 2008

já až 10dní po něm
jinak dnes jsme měli 3měsíční a dobrý očkobvání pohoda, malej váží 5940g a má68cm. vývojově dobře. 😀 jdu relaxovat.

janah.
8. črc 2008

Teda Marti,
vy jste jedlíci 😀 😀 A ta dýlka je takhle dobře?? Nespletla ses?? My máme jen 59,5 a to mi přijde jak pěkná čára ☹ ☹

martinka79
8. črc 2008

kdepak my máme 68 nosí věcvi co děti v 5-6měs ale docela atlet. o víkendu dám fotky. 😀 😀

janah.
8. črc 2008

No to musí být Marti docela hubeňour. A těch 68 má po kom?? Si nedovedu ani představit 😉

martinka79
8. črc 2008

on je po tatínkovi zase tak hubený není tak normál. 😀

martinka79
8. črc 2008

Jani já ti ho vifotím špagetku. 😀

martinka79
9. črc 2008

holky měl někrý z vašich miláčků po očkování do stehýnka nějakou reakci zarudnutí či tvrdou bulku? my máme červený flek a tvrdou bulku. nevím zda je to normální .dr. tvrdí ledovat. ☹

barbarek
10. črc 2008

Ahojky tak my po dnešní kontrole máme 5,48 kg a 57,5 cm. Takže kus chlapa. A paní doktorka říkala, že je mooc krásnej, tak jsem byla pyšná. A včera jsme byli na kontrole na cvičení a dostali jsme velkouuuu pochvalu, že se to zlepšilo a že tak máme pokračovat dál. Tak jsem moooc ráda 🙂

Marti Ondráška nám ještě neočkovali, prý to přes léto není moc ok a tak to budeme absolvovat v září.Takže ti neporadim 😒

janah.
10. črc 2008

Marti, tak to neporadím 😢 Asi fakt jen ledovat a hlídat. Nás taky ještě neočkovali. Pořád na nás něco lezlo 😀 😀

martinka79
10. črc 2008

aha tak to uvidíme.
holky tak to děláte pokroky jste šikulové. 😉

janah.
10. črc 2008

A jak jste strávili dnešek?? My hned po ránu vyhlásili den "protiva". Kromě Elinky, ta se ještě nezúčastnila 😀 😀

martinka79
11. črc 2008

TAk to jsi včera měla den na hoooooooooo. to já ho začala samo ráno déílenou únavou, ale během dne se to zlepšilo. jinak kloubky v pořádku a dostal pochvalu jak se živej tvoreček. potom vycházka na zámek a do satel. ulice na inspiraci na stavbu, ale to se mi nezadařilo domy tam byly škaredé a nijak estet. propracované. ☹
dnes mám fmol od rána, ale už máme napečeno navařeno a vypráno uklizeno a ještě jsme doleji pro tatínka. teď hají a my jdeme jíst. 😉

r.o.s.s.i.b
11. črc 2008

Ahojky,kolikátý den po termíně vám vyvolávali porod??Já měla termín 8.7. a dnes na monitoru jsem měla pár kontrakcí na 100 a už krev v moči a v pondělí mám poradnu,jenže ve čtvrtek už budu 42.tt tak se ptám,to čekání je nekonečný 😒

martinka79
11. črc 2008

neporadím já rodila na termín 😉

janah.
11. črc 2008

Promiň, já měla taky vzorný děti 😀 😀

kacka.va
12. črc 2008

rossib: a už jsi byla na tom zátěžovém testu?

martinka79
13. črc 2008

ahjky holky tak jak se máte maminky se svými ratolestmi? 🙂

kacka.va
13. črc 2008

ahojky, dneska dost unaveně, měly jsme v noci řvací náladu ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru