Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

martinka79
13. črc 2008

aha my nespavo přes den ani teď si neopočinul jnak to jde až na počasí. ahorozně slintá nevím zda se mu v puse nerozhodly růst zoubky 😉
tak věřím, že bude noc mnohem leší a dospíš se.

janah.
13. črc 2008

Marti, my taky slintaly, ale prej se tvořej sliný kanálky 😝 Tak se snad zubů ještě děsit nemusíš. My dnes v tom hrozném počasí se rozhodli pro výlet po Praze historickou tramvají. Bylo to naprosto super, akorát to děsně hází a je to celkem hlučné. Já to nezvládla a myslela si, že snad cestou hodím nějakou tu šavličku 😀 😀

martinka79
14. črc 2008

Jani a hodila? tak to bylo pěkné to my se tak nějak potulovali po naší vesnici a Nikolka doma malovala tak.
dnes se chystám něco podniknout Nikol na kole já s kočárem směr naše příroda sběr plodin.
to jsi mě potěšilůa, že zuby ještě čekají v doupěti 😉

janab78
14. črc 2008

martinka79 a další- jen technická připomínka- když si někdo bude chtít sehnat info o Apolináři a zkušenostech z porodnice, tak se toho asi moc nedozví z příspěvků o vašich dětech. Což takhle založit si diskuzi děti z Apolináře? 😀

kacka.va
14. črc 2008

marti: my teď taky slintáme jak kdybychom měly slintavku a pořád si rve něco do pusy, takže jsem to taky tak odhadovala na ty zuby.

martinka79
14. črc 2008

janab78 dobrý nápad uvidím co na to řeknou holky i když já tiporadím řekni co chceš vědět. nejsme vševědoucí,ale apolináře znám. 😉 nebo ti poradí holky. 😀
Kačkověř, že to zuby budou ale ještě si chvililinku počkáme.

ervina
14. črc 2008

ahojky, jsme na chalupě a na net se moc nedostanu,tak nestíhámk ani dočíst 😒
máme se dobře, malá tu spí jak zabitá,vydrží už 10-11 hodin,pak nakojíme a ještě jdeme na chvillku spát
je to fajn se konečně dobře vyspat 😉
jinak taky slintáme a ručičky nám děsně chutnají 🙂

martinka79
15. črc 2008

Ervi ahojky užívej chalupy a Kačenky. to je tedy šikula , my spíše zhoršujeme než zlepšujeme se spaním. 😉

janab78
15. črc 2008

martinka79-já už tam taky rodila a jen jsem se chtěla podívat na zkušenosti dalších

kacka.va
15. črc 2008

marti: no já četla o výjimkách, kdy první zub povykouknul už ve dvou měsících a několik málo miminek se už prý se zubem narodilo, takže jsem zvědavá 🙂

martinka79
15. črc 2008

Kačko uvidíme co ty naše zvířátka, čím nás asi překvapí.
Jai my svoje zkušenosti a posudky z Apolináře už napsaly. 🙂

martinka79
15. črc 2008

Kačko á´já v puspince zatím nic neviděla takže to vidím, až tak kolem toho 4měs.

ervina
15. črc 2008

holky,že by už takhle brzy lezly zhoubky? snad si ještě počkáme 😉
a jak se jinak vede?

martinka79
16. črc 2008

ervi nám krásně sice se malinko pohoršil ve spaní,ale je to pohodář co si z ničeho nic nedělá.
směje se brebentí a tak.
Dnes jedu požádat o mateřskou konečně. 😉 jsme se k tomu dokopala.v neděli muž letí s Nikol do řecka a já jedu na chalupu se na 14zotavit. 😉

kacka.va
16. črc 2008

marti: no my už právě máme docela bílé dásničky, tak jsem na to fááákt zvědavá, jestli si to zoubky ještě rozmyslí a nebo jestli už vylezou 🙂
Jinak u nás v pohodě, sice občas máme dost blbou náladu, když nemůžeme usnout, to je pak pláče, než zabere, ale jinak dobrý. Už nás ani prdíky netrápěj, tak jsem ráda.

janah.
16. črc 2008

Ahojky,
tak mám kluky 2 dny na prázdninách a užívám si jen s Eli a to je paráda. Fakt platí, že jedno dítě, žádný dítě 😀
Marti, proč nejedeš taky k moříčku?? My se rozhodli a včera jsem byla objednat zájezd. Vyrážíme všichni a nemůžeme se dočkat. Jen se trošku budeme mačkat na pokoji (snad bude sluníčko), ale jinak si to zatím maluju jako idylku 😝 😝

ervina
16. črc 2008

marti: tak to si hezky užij na chalupě! to bude relax jen s jedním dítkem,co? ale ty máš stejně usměvavýho pohodáře,tak to budeš mít fajn.
my si to zatím na chalupě užíváme, malá přes noc spí krásně,přes den ale občas než usne,tak si pobrečí až je mi jí líto. jinak je to taky takový smíšek a hezky žvatlá,že je k sežrání. ale to vy mamči máte doma taky,co?
kačko,snad ty zoubky přeci jen počkají a nebudou pak trápit. no kéž by,viď?
jani, ty si to taky hezky užívej s elíkem,když jste sami! tak to máš teď veget,co? jen jedno dítko
😀 pak vás čeká moříčko,to se máte 😉
a kdepak tráví čas baru?

miminoooo
16. črc 2008

Ahoj já rodila u apolináře před rokem a další porod jedině tam můžu vřele doporučit všichni tam jsou moc fajn doktoři sestry všichni jediný co mě mrzelo že manžel nemohl na pokoj tak jsme byli na chodbě ale dá se to zvládnout a porodní boxy vedle rodily maminky ale to opravdu nevnímáte v tu chvíli.Ahoj Aneta

barbarek
17. črc 2008

Ahoj holky, koukám, že máte doma všechny zlatíčka. My jsme taky už hodnější, ale občas má své dny, kdy bych ho nejraději zavřela do skříně 😀 😀

Jinak my jedeme na dovču na Šumavu první týden v srpnu tak se už moooc těšim. 🙂

Ervi že by už fakt tak brzo rostly zoubky??? 😉

kacka.va
17. črc 2008

janah: ty jo, tak to tě obdivuju, že s tak malým mimi jedete k moři. My přes den když jsou vedra nechodíme, na sluníčko mimča stejně nesmí, takže bych si ani moře neužila.

martinka79
17. črc 2008

Jani já nejedu zaprvé letí 3hodiny čistého letu a v řecku je teď vedro že bychom stejně nevylezli ven. a nikolka by z toho nic neměla. Já byla s Nikol když jí byly asi 1,5roku také v Řecku a bylo to šílené. věčně byla ztahaná a tak unavená, že jsme trávili u moře ráno a v podvečer. Nacestovala jsme cemí dostaetk, ale moře jsme si vychutnala s Nikolkou až od těch 3let a to je vodník, který se nebojí. dětem je jedno kde jsou hlavně když mají mámu a tátu u sebe. takže ideál pro děti je ČR někde na horách a v lesích tak.

Kam jedete vy? jsi dobrá a určitě si to užijete.
Já si to užiju na chalupě a oni u moře. s kojením sluníčkem by to byl opruz. ☹
Baru Šumava jééééééé tu máme procvhozenou s Nikolkou od narození. to bude ráj na zemi.
Ervi a Kačko to si užiju budu tam mít sestru takže čekám, že opbčas povozí a já si hodím nožky hore a bude klídek. 😀
Tak zatím čekám návštěvu jako každý den. zatím se tu dveře nezavřeli co jsou prázdniny a volna. 😝

janah.
17. črc 2008

Ahoj,
tak já si to maluju na růžovo 😀 Loni bylo Mátovi 9 měs. a vydržel pod slunečníkem nebo spal v kočárku. Tak doufám, že s Eli to bude stejné. A Kája bude nadšenej z klouzaček a Mata z písku, prostě si to maluju 😝 Ale koukám, že taky máte dobrej program.....
Jinak jsem byla dnes u sestry v porodnici, rodila v malý mimopražský a musím říct, že návštěvy u Apo na chodbě maj něco do sebe. Tady se mohlo až k posteli, na pokoji 3. A jak tam tak chodili návštěvy, nikoho nezajímalo, že to ty druhý ruší. A to jim tam měli zrovna přivízt paní rovnou ze sálu 😕 Tak si myslím, že chodba má své kouzlo 😝 😝

ervina
17. črc 2008

ahojky,
jani a kam se to chystáte na tu dovču k moři?
baru,tak to si to na Šumavě hezky užijte s Ondráškem,jistě bude spokojenej!
martinku čeká příjemný relax, je fajn ,že to jde takhle si to zpestřit,co?
holky, mějte se krásně! my si to na chalupě užíváme, i když počásko není až tak dobrý. ale i tak se dá výletit,možná je to i lepší s mimčem než kdyby byly tropy.

martinka79
18. črc 2008

Ervi užívej si. Jani to si piš že si to žiješ. to víš já mám dovolenou zcela jinou. Nikolka je už moc velká na pleskání se na břehu a rádi se potápějí v někde a loví a to by bylo jen opruz na ně koukat. takto si udělají spolu krásnou dovo. Ono to má něco do sebe když otec je sám s dítěte.
Už byla jednou na dovo tady v čechách ve šk. roce když já učila a byly nadšenía ten vztak otec dcera ty jo holky to je neskutečné. 😉
já se těším jak si svého drobka taky pěkně vychovám a bude ke mně taky tak semknutý
jinak návštěvy na chodbě jsou určitzě lepší když vidím ty neohleduplný ropdiče a návštavy jinde hrůza. to si tedy Jani trfila.
zlatý Apolinář. 😉

kacka.va
18. črc 2008

kolegy se teď vrátil z Kréty nebo kde to byl a prý tam bylo 47 stupňů, dost děs. A když si vezmu, že bych tam byla s mimčem, tak by mě asi trefilo.
já bych teda návštěvy na pokoji asi taky nebrala, takhle jsme tam měli klid, ono ne každá návštěva se chová slušně a ne každá návštěva respektuje ostatní maminy.

martinka79
18. črc 2008

kačko tak to si moji drazí užijí moře v takovém vedru. 🙂

ervina
18. črc 2008

u apolináře to bylo fajn, vůbec mi návštěvy na chodbě nevadily. jsem zvědavá, zda i druhý mimčo porodím tam až na to bude čas,jestli nás tam vezmou 😉
každý si svou dovolenou užije podle svýho gusta. my letos výletíme po čechách, příští rok třeba vyjedeme někam dál 😉
holky, užívejte léta a mimísků!!!

barbarek
19. črc 2008

Ahojky, tak mě by holky taky návštěvy na chodbě nevadili, kdybych si tam došla 😀 Takže pro mě to byl dost problém a proto jsem si pak poslední 2 dny užívala nadstandart a návštěvy až k posteli.

Na Šumavu se moooc těšíme, pronajali jsme si se známýma chatu s bazénem na celý týden. Tak jsem na to mooc zvědavá...první dovča s naším zlatíčkem. Jinak holky v albu mám soupravu do postýlky, kterou bych chtěla prodat, řekla bych, že je lepší asi pro holky, ale jde i pro kluky. Mě jen nevyhovuje ten mantinel po celé postýlce, malej chce vidět ven 😀 Je jemně žlutá s medvídkama. Tak třeba by se některé z vás líbila.

janah.
20. črc 2008

Ahojky,
Barbarku, mantinel je krásnej, bohužel už jeden máme 😎
Dneska jsme byli v leteckým muzeu ve Kbelích a musím ho doporučit. Byli jsme úplně nadšený, kolik letadel tam je a zadarmo!! Fakt super výlet 😝 😝

ervina
22. črc 2008

ahojky, tak jsme už doma z chalupy. pěkně jsme si to tam s malou užili 😉 včera byla ale protivná,tak mi dala trochu zabrat. si zvykla,že se kolem ní každý motal a já potřebovala něco udělat. ale už je to zase v normě,tak jsem ráda.
co mi dělá starost, jsou ty její ručičky stále v puse,chjo. myslíte,že to časem přestane dělat nebo nemáte nějaký fígl,jak jí toho zbavit?
jani, dík za tip na výlet,časem se tam vydáme taky.
baru, mantinel je pěkný,ale já si je doma šila,tak nepotřebuju. snad to ale někdo koupí na koníkovi.jinak vás koukám čeká super dovolená na Šumavě, musíš pak poreferovat,jaké to tam bylo s malým 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru