Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

mirunda
15. zář 2008

To je asi nejlepší - poprosit je o vystavení hned jak se to zjistí.. je to ponaučení pro příště.. 😠

berunka
15. zář 2008

holky ja jsem dostala tehu prukazku taky hned jakmile mi doktor ttehu potvrdil,cca 7tt 😉

alishia
16. zář 2008

ahoj,
ja rodila u apolinare taky.) a vcelku sem byla spokojena, ale to asi jen protoze sem mela stesti, rodila sem na nejakym pokoji, newim proc me nevzali na to porodni kreslo, ale aspon sme meli s pritelem klid, ale i tak sem to tam videla a myslim ze to bylyo v poho, taky sem rodila na 2. A kdyz uz sme u toho, az ti zacnou ty pravé bolesti tak ti bude jedno kde rodis , ikdyby si mela rodit na vaclavaku, to mi ver.) NO abych zacla od zacatku, prijela sem tam vecer a nemeli zadny volny misto na tech predporodnich pokojich...tak me strcili do toho pokoje hned uporodnich salu, pritele poslali domu, ze to stejne jak zitra nebude. sestricky byli hrozne mile, chodili me kontrolovat celou noc a nossili mi caj....v tom to bylo super, ale jak sem psala byla sem u tech porodnich salu takze sem slysela uplne kazdy vzdych rodici matky, jedna tam dokonce pistela...fakt sileny pro prvorodicku...no aspon sem si rekla ze ja takhle rvat teda nebudu.) no druhy den mi dali neco na urychleni a otvirani, pak sem sla na klystyr, a proste super pristup....pak saem volala priteli at uz jede...tak tam se mnou byl a koukal na monitor, podotykam ze bez nej bych ten konec nezvladla...no a kdyz sem porodila tak se stal zazrak a sestricka se me ptala jestli nechci nadstandart, tak sem hned kyvla...a muzu rict ze super.) byli sme na pokoji dve a ta druha mela i zkusenost z nenadstandartnich pokoju a tam je to pry sileny...stary postele, hnusny skrinky, sprcha na chodbe....newim ja tam nebyla. ale my sme meli prebalovaci pult, umyvadlo na mimi v pokoji, deti v takovych hezkych voziccich, polohovaci postel na dalkove ovladani, zachod, sprchu peknou koupelnu na pokoji. sestricky super, doktori taktez, i to jidlo se dalo snist.) Ale byl to teda nadstandart. ja byla spokojena, akorat me vystresovali tim ze maly hrozne ubyva na vaze a ja nemela mleko, a tim stresem sem o nej prisla, uz sem se pak nikdy nerozkojila...zacali prikrmy uz v porodnici aby mel aspon neco:/ no a ted sme na nutrilonu. takze na to bacha, ono kdyz slysis jak doktor rika sestre ze ubytek 11% uz je dost, tak to na tebe dost zapusobi...jezis sem se nejak rozepsala, no zkusenost stara 4. mesice.

kacka.va
16. zář 2008

alishia: já byla taky na nenadstardardu a v pokoji je přebalovák i ten dřez na koupání mimča, měla jsem sprchu hned vedle, byla spojená ještě s druhým pokojem, těch pokojů u kterých není sprcha je tam minimum. 🙂

martinka79
16. zář 2008

Já měla polohovací postel bez dálkovýho ovládání,ale to asi není třeba, přebalovák umyvadlo, vaničku na koupání mimiča(větší umavadlo). Pěkné skříňky no pohoda.

alishia
16. zář 2008

v tom pripade ta co tam byla se mnou na pokoji byla nejaka hysterka.)

martinka79
16. zář 2008

To nikdo netvrdí, ale vážně to nebylo nijak nesnesitelné ba dokonce já si na ty dny vzpomínám s humorem. záleží na osobě. 🙂

alishia
16. zář 2008

taky si myslim.)ja odpocitavala hodiny kdy uz pujdu domu a pak se to o den kvuli tomu memu nekojeni prodlouzilo...sem myslela ze umru. krom toho nastrih desne bolel:((( proto uz sem chtela byt doma a ve sprse cely den...dite strcit manzelovi .

martinka79
16. zář 2008

Tak já byla v poho jen jsme ležela déle v nemocnici kvůli prdelínovi problémy s krví, štvalůo mě to a chtěla jsme domů,a le na pokoji mě pěkně rozptýlily. 🙂

berunka
16. zář 2008

holky ktere jste rodily cisarem v kolikatem tydnu vam ho naplanovali?

kacka.va
17. zář 2008

já rodila nomálně, ale kamarádka měla císaře v 38. týdnu

janah.
17. zář 2008

Holky, jak zvládáte s Mimískama?? Eli už jí mrkvičku a zkoušíme UM. Jinak lítám jak hadr na holi. 😀 😀 Začínám být z toho nějaká unavená. A to je teprve září a začínáme s kroužkama. Třeba se do toho nějak dostanu 😀 😀

ervina
17. zář 2008

tak už máme náušničky. malá brečela jak zjednaná,ale jen tu chvilenku,co jí pevně držely a pak už to bylo dobrý.
jinak to počasí je děsný, musíme si holt zvyknout,že začíná podzim a co nevidět bude zima,brr.....

jani, koukám,že se třema dítkama to je záhul. tak eli už hezky papká mrkvičku? my zatím jen kojíme,snad nám to ještě vydrží.

janah.
17. zář 2008

Ervi,
jak jste nakonec dávali naušničky?? Klasicky??

katschka
17. zář 2008

saruse, jestli jdeš k Apolináři, jakože asi jo, tak tam nedávají tabletku, ale jakýsi gel. Já tam byla na vyvolání desátý den po termínu. Ráno jsem nastoupila, šoupli mi gel a nic se nedělo. Nechali si mě tam a druhý den mi dali ráno další dávku. Asi po pěti minutách mi praskla voda a hned nastoupily kontrakce po třech minutách. Většinou zabírá až ta druhá dávka gelu. To mi řikala PA. A porod jsem měla asi od 3/4 9 do 17:59. Ale měla jsem i epidural, tak se to dalo krásně zvládnout. Tak se vyvolávanýho porodu vůbec neboj. Je to "pohoda". 🙂
A přítele bych v tuhle chvíli odeslala do oněch míst. Páč tohle to jsou věci, který teď fakt slyšet nepotřebuješ. A neschopný porodit jsou další 2/3 těhotnejch. Ale on se zklidní, uvidíš. koukne na mimíse a poprdí se. 🙂 Jinak držím palce, aby se to rozběhlo. Přeci jenom je to víc adrenalinu. 😉

ervina
17. zář 2008

jani, nechávali jsme píchnout klasicky.musíme teď kapat nějaký kapky, trošku nám to hnisá 😒
a taky ty dírky nemá stejně,chjo. no ale snad to nebude tak hrozný, znovu bych na píchání nešla.....

martinka79
18. zář 2008

ervi nezoufej. to bude OK.
jani tak to si piš, že jsi unavená. Já mám jen dvě děti a to jedno velké a jsem ze školy a všeho jak...... To máme jen dva kroužky Nikol a jeden vedu já.
Jinak kam chodíte kroužkovat? 😉

ervina
18. zář 2008

marti,snad máš pravdu.
jinak vás holky obdivuju,jak to vše zvládáte 😉
já si zatím vystačím s jedním dítkem 😀

martinka79
18. zář 2008

Ervi já si tenkrát vystačila, užívej si jí, jelikož toto je to nejkrásnější. A pokud budeš mít děti brzy tak už takový čas nebude. 😉 jedině by jsi musela být jako Janča ta to zvládá hravě. 😉 😉 je to naše matka pluku viď. Jani. 🙂

ervina
18. zář 2008

marti, užívám si a díky vám si to i uvědomuju,že s dalším dítětem už to bude zápřah atd.
další dítko plánujeme/ i když to se tak moc plánovat nedá/ tak za ty 2-3 toky.
a jaký kroužek vedeš marti?

janah.
18. zář 2008

Ahojky,
no zvládám zvládám. Včera s nějakou depresí z dětí 😵 , ale jinak dobrý. 😝
Do kroužků chodíme do zdejšího DDM a jsme moc spokojený. Kája chodí od nich na tenis, s Matýskem jsme byli poprvý je to pro 2-3 roky. Nám ještě dva nebyli, ale docela stíhal a byl nadšenej 😀 😀

r.o.s.s.i.b
18. zář 2008

alishia:Ty mi mluvíš z duše já byla na tom úplně stejně furt čučela na hodiny a natěšená domu na sprchu a jak malou udám přítelovi,abych se mohla vyspat 😀 😀

tanuki
19. zář 2008

ahoj holky, tak hlásím, že mi registraci potvrdili do průkajdy, úplně bez řečí.. 😉 byla jsem v poradně u Dr. Faita, byl moc fajn. Celkově to tam na mě působilo hezky.
Okolí se mě ptá, zda budu chtít návštěvy 😀 tak jsem říkala, že vzhledem k těm chodbám asi jen nejbližší 😝
Holky, nastřihávali Vás všechny? My se s manželem snažíme trénovat mi hráz - masáže, epi-no... asi záleží, kdo má službu, jestli nějaký starý konzerva nebo někdo pokrokovější, ne?

martinka79
19. zář 2008

Já nic netrénoval krom sexíku a nikdy jsme nebyla nastřižena. tak věřím, že ani ty nebudeš muset být.
Ervi to bude pěkné. Já vedu kroužek pro děti předškolní s poruchami Dys, ale jsou tak i hyperaktivní děti či ty co mají odklad šk. docházky. je to tedy náročné,ale dá se to. Míša si tam na dece hraje.zatím pohoda.
nikol chodí na ang. a chystáme se na teneční kroužek,ale až se zajede ve školea bude samostatná. 🙂
Jani tak to jo taková ta přípravka tenisu to je fajn. Náš otec pracuje v DDM je to super organizace. 😉

janah.
19. zář 2008

Tanuki, tak toje super zpráva!! 😀 Fait je dobrej.... Jinak nám masáž nezabrala 😖 Každopádně to neřeš, samo se to ukáže...
Marti, obdivuju Tvůj elán. To já bych na to vážně neměla 😀 😀

martinka79
19. zář 2008

Jani ty zvládáš svoji mateřskou školku. 😀 😀

ervina
19. zář 2008

taky si myslím,že i když se na porod připravujeme a děláme pro to vše možné,že potom to stejně v některých případech je k ničemu. ale lepší je se snažit o vše možné než si to pak vyčítat,že jsme pro to nic neudělaly.
Marti, tak to si teda dobrá,že to s malým takhle zvládáš vést. musí to být náročný,jak píšeš,ale ty jsi šikulka koukám 😉

r.o.s.s.i.b
19. zář 2008

Jéé u Faita,ten mě částečně odrodil 🙂

r.o.s.s.i.b
19. zář 2008

Mě teda nastřihla doktorka a doteď mám problémy a běhání po doktorech,ale nechci strašit nástřih vůbec nebolel ani šití a to jsem se toho dost bála

tanuki
19. zář 2008

No já to beru tak, že raději trochu nástřih než se natrhnout blbým směrem...nicméně bych nerada doktora, který prostě šmikne každou prvorodičku pro jistotu.. Já vím, nejdůležitější je, aby byla malá rychle venku 🙂 A tohle člověk neovlivní, maximálně se může snažit si to psychickým stavem nezhoršovat. Jeje, no musí to být hrozný, když člověk ví, že se děje něco důležitého a dramatického v jeho těle a nemůže to ovlivnit 😅 však to brzo poznám 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru