Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

cechtek
21. zář 2008

já si myslím, že úroveň Dr. u Apolináře je taková, že určitě nešmiknou každou prvorodičku pro jistotu, už jsem to tu psala, možná víckrát, ale stále si trvám na tom, že u Apolináře jsou nejvíc profi Dr., což si myslím že je nejdůležitější, Oxytocinový test může vyvolat porod, já jsem měla kontrakce pouze v době testu, pak přestaly, zaváděli mi gel, poprvé nezabral, podruhé ano, je to prý hodně individuální, já jsem po 1. gelu usnula, po 2. se mi rozjely kontrakce do 5-ti minut, dali mi ho v 8 ráno a Oliverek se narodil 20.17, ničeho se nebojte, u Apo jste v nejlepších rukách 😉

berunka
22. zář 2008

ja zatim tedy chodim k Apolinari pouze na kontroly k pi. doktorce Hrskove a nemuzu si ji vynachvalit.je vyborna,vse rekne hned aby se na to clovek mohl pripravit a je hodne pecliva.vse hlida.ja budu rodit na 99% plaovanym cisarema uz si na tu myslenku zacinam zvykat.navic am u Apolinare znamou na jipce,takze tam budu mit aspon spriznenou dusicku.

emtecka
23. zář 2008

Ahojky, chci se zeptat. Byla jste některá na ZOT u Apolináře? Jak vlastně dlouho trvá ten zátěžový test? 😀

pipisek
23. zář 2008

ahoj emtecko

já měla zátěžák u obou těhu, u prvního jsem druhý den porodila a loni mi ho dělali 7. den po termínu. natočí ti normální monitor cca 20 min, pak ti zavedou oxytocin do žíly a natáčí opět monitor....měly by se objevit kontrakce. mě se hned ojevily, slabé, trvalo to celých těch cca 20min. testu a pak ještě až do večera...fakt jsem si myslela, že se rozjede porod jako u prvního těhu, dokonce mi sestřička říkala, že u druhorodiček to často tak bývá a že moje děloha na ten oxytocian zareagovala okamžitě, ale během noci to úplně přešlo a rodila jsem až 11. den po TP a porod mi vyvolávali. naštěstí to trvalo necelé 4 hodiny 😝

takže počítej, že to trvá cca 45 min. hodně štěstí !

adris69
23. zář 2008

🙂 tak to je pravda,mě asi stačilo jen objednání na test a už jsem se ho ani nedočkala jak jsem se bála 😝 a k tomu nástřihu,mě fikli ani nevím kdy a ještě že tak,stejně jsem byla potrhaná ve vnitř,takže by to bez toho dopadlo jistě hůř a nebylo to velikostí Eliáše,ale tím,že to bylo moc rychlé,celá akce 36min. 😀 ,není čeho se bát,na vše se pak s úsměvem vzpomíná,a tady to je bezva volba 😉

martinka79
23. zář 2008

emtecka já měla zátěžká asi na 30mic a nic. malé kontrakce, ale jinak vůbec nic. a když jsem měla jet do poradny+vyvolávání tak šup ráno užjsme cítila že to bdue a bylo. rychlovka a pokaždé bez nástřihu. 🙂

cechtek
23. zář 2008

já jsem taky byla na zátěžáku 20 min, kontrakce jsem měla po dobu testu slabý, po testu odezněly...

katschka
23. zář 2008

tak abych se přidala, tak jsem taky byla na zátěžáku a během toho jsem měla kontrakce pravidelný, ale necítila jsem je a po tom vůbec nic. Pak jsem šla na vyvolání. Jinak doktor mi říkal, že zátěžák porod vyvolá zřídka kdy. Stát se to může, ale abych s tím vůbec nepočítala. A co se týče masáže hráze, tak nám PA říkala, abysme to s tím taky moc nepřeháněli, že pak maminy docela trpí dočasnou inkontinencí. Tak bacha na to radši.

martinka79
24. zář 2008

Katschka ta to je mi novinka ještě, že jsem to nechala vše na přírodě. 🙂

emtecka
24. zář 2008

Ahojík, díky za odpovědi. Mě to čeká zítra, tak jsem zvědavá. Už bych si moc přála, aby naše malinká byla s náma 🙂

girll
24. zář 2008

Ahojky holky 🙂
chtěla sem se zeptat,jak to chodí po porodu s miminkama,přítel bude se mnou u porodu ale moje mamka by hrozně malýho chtěla vidět ještě ten den.Tak jestli je možný že by požádala PA aby jí ho ukázali nebo zda si bude muset počkat až do druhýho dne???Díky 🙂

pipisek
24. zář 2008

Ahoj girll

ono bude asi záležet , kdy malý vykoukne na svět. já porodila loni v 11,55 a cca ve 14h jsem šla na pokoj šestinedělek a kdyby chtěla přijít nějaká návštěva, tak mohla. Stejně jsme na pokoji byly dvě, ta druhá mamka tam byla už déle, a pochybuji o tom, že tam některá sestra vartuje a nepouští návštevy k těm, co před např. 3hodinama porodily. Taky asi záleží na zdravotním stavu tvém a miminka, to v první řadě....
Takže se snaž porodit pěkně nad ránem a ještě ten den třeba odpol. může mamka směle dorazit 😀
Držím palce! A v době mobilů už vůbec není problém se na místě po AKCI zeptat a mamce zavolat, stejně budete po porodu ještě 2h na sále a budete psát sms a volat příbuzným....

pipisek
24. zář 2008

jo a miminko ti po porodu a po umytí a ošetření chvíli nechají ještě na sále, pak ho odnesou na novorozenecké odd., které má každé odd. šestinedělí a až se dostaneš ty na pokoj, tak podle zdrav. stavu tvého i miminka ti ho buď přinesou hned, nebo za nějakou dobu...mě malou donesla sestřička asi za hodinu poté, co jsem se dostala na pokoj, poučila mě o péči o novorozence, co kam zapisovat, přiložila ji k prsu a už mi jí tam nechala až do 24.00, pak si jí odvezla, abych si odpočinula, pořád do mě něco píchyli, nešla mi ven placenta a ztratila jsem dost krve.

girll
24. zář 2008

Ahojky pipísku 🙂
no mě pokud se to nerozjede samo tak mám v pátek ráno nástup na vyvolání tak sem si říkala kdyby šlo vše hladce a dobře bych se otvírala(už od 35tt piju maliník 😅 ) tak bych to odpoledne mohla mít za sebou 🙂 tak že podle toho co píšeš tak by tam teda mamka mohla příjít,tak to je super bude to její první vnouče tak je celá nedočkává a nervozní kdy,jak,...... 😀

kacka.va
24. zář 2008

pipisku, pokud nebude mít girll nadstandard, tak tam k ní na pokoj nikoho nepustí. prostě budou muset být na chodbě.
Jinak girll, já maliník pila poctivě taky a nakonec jsem rodila dost dlouho 22 hodin, takže na to nespolíhej. Nechci tě samozřejmě strašit 🙂, ale tohle fakt plánovat dopředu nejde.

girll
24. zář 2008

Kacko já na maliník nespolíhám ale trošku doufám že mi to pomůže 😉 A myslíš že když to vše bude v pohodě tak ještě ten den budu moc mít s malym návštěvu na chodbě??? 🙂

janah.
24. zář 2008

Girll, nebudď nedočkavá 😀 všechno uvidíš sama. Jak se budeš cítit, jak bude mimču apod. A taky kde budeš ležet. Mě se 2x (ze tří) stalo, že nebylo místo a ležela jsem na gyndě. To pak mimčo je na šestinedělí a ty úplně jinde. ☹
Vidím, že jsi nedočkavá, jako každej, ale tomuhle holt neporučíš, tady si vybírá Pepa!!!! 😀 😀

kacka.va
24. zář 2008

girll: myslím, že návštěvu klidně mít můžeš, oficiálně jsou do sedmi večer, ale na druhou stranu jestli budeš unavená, tak na návštěvu nebudeš mít ani pomyšlení. 😉 Počkej a uvidíš, jak ti bude. já třeba tu první noc nechala malou u sestřiček, abych se aspoň trochu vyspala. a malou mi nosili jen na kojení.

martinka79
25. zář 2008

grill je pravda to co píší holky a uvědomi si, že prod může být vážně dlouhý běh a potom budeš ráda ležet sama. samo, že mimi maminka chce vidět a nikdo jí to nebere,a le i ona si mlůže počkat do druhého dne.
u měbyla mamina co rodila ráno (nad ránem)a celé odpoledne tam měla návštěšvu se deěla na chodbě. Potom došla na pokoj hotová a nechala mimi sestrám, říkám si, že by byla úplně blbá......... 😀 je to vypětí sil, stres, psych. ved Kolem. já odrodila vždy rychle hladce i s velkou strátou krve a mojla jsme normálně chodit a tak. Klidně bych odešla domů, ale můžu říci takový ten klid na pokoji jen s mimi je moc moc moc nádherný. 🙂

cechtek
28. zář 2008

girll má Pepču 😉 narodil se dnes odpoledne a jsou OK 😉 😀

krista
28. zář 2008

aji81 • 38tt • Dnes v 10:58
Ahoj holky, budu rodit za tři týdny v porodnici Apolinář. Má někdo zkušenosti s touto porodkou? Jak to tam chodí? Díky 🙂

mikca • 2d • Dnes ve 13:46
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... tady už je jedno téma otevřené 🙂

aji81 • 38tt • Dnes ve 14:07
aha, děkuju moc

janah.
28. zář 2008

tak Girll to má za sebou. Tak to moc GRATULUJU 😀 😀 😀 Víte někdo detaily??
Aji81, ahoj tak co konkrétně potřebuješ vědět?? 😉

mirunda
2. říj 2008

Ahojda holky, mám dotaz - jsem skoro v půlce prvního těhu a hrozně, ale hrozně mi padají vlásky.. 😖 Nemáte nějaký zaručený a vyzkoušený receptík? A slyšela jsem, že po porodu je to ještě horší.. 🙄 Díky za jakýkoliv doporučení čehokoliv.. 😵

kacka.va
2. říj 2008

tak já to řeším teď, v těhu jsem měla klid, zato teď mi přijde, že budu brzo plešatá 🙂

mirunda
2. říj 2008

Nestraš mě, že to pak opravdu bude ještě horší, to se vás pak budu ptát, kde prodávají nejmodernější paruky.. 😉

cechtek
2. říj 2008

prd, to má každá jinak, já mám teď hřívu jak lvice, musím si to nechávat prostříhávat bo bych mala za chvíli drn 😀
v těhu mi taky padaly vlasy jeden čas hodně, pak to přešlo samo, tj. normoš 😉

mirunda
2. říj 2008

To je mi jasný, že je to u každé jinak, jako všechno co se týče těhu.. ale já chci od někoho nějakou radu, nebo jestli to mám nechat být a neřešit to.. 😖

sylvar
2. říj 2008

mě padaly vlasy tak do 8.měsíce malé,pak to samo přešlo, ještě na vánoce mi ségra koupila jakésy tinktury, já je ani nepoužila,pač padat přestaly 😉 jinak mám vlasů na rozdávání, i v těhu to bylo v poho

cechtek
3. říj 2008

mirunda: neřešit 😉

kacka.va
3. říj 2008

jo, já to taky neřeším, všude jsem četla, že je to určitém období normální

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru