Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

tantana
21. zář 2009

Taky doufam, chci jen ten dvouluzkovy,protoze si aspon navzajem pohlidame mimi.No a tech tam je docela pry dost, tak uvidime.
V patek mam jit poprvy na monitor tak se docela tesim.Jo a od kamaradky mi bylo doporuceno,ze si mam s sebou vzit neco sladkyho,ze pry kdyz by spal tak ho tim proberu.Jo a tam mam prijit a zaklepat.Nedostala jsem zadne instrukce co a jak,tak nejak nevim. ☹

hest
21. zář 2009

ahoj holky, tak jsem dneska v poradne vyfasla poukaz na puncochy a nejake leky na podporu zilni steny, ty nohy mi tak otykaji a boli..no nevim jak to jeste takovych tydnu s tema nohama preziju....

marticka21
21. zář 2009

Ahoj tehulky, dnes som mala mat poradnu ale nejak som si spetla datumy ☹ myslite ze ma zoberu aj zajtra? som uz v 38 tt a mala to by byt moja 1 poradna...

morgan
21. zář 2009

who - v jednolůžkáč radši nedoufej, myslím, že je tam jen jeden nebo dva a pochybuju, že je to pro nás "normální" lidi 😀

hest - ajaj, to zvládneš! Kdyžtak si písni do profilu termín porodu, at vždy víme v jakém jsi týdnu, člověk si nic nepamatuje 😀

martička - já si myslím, že jo! Co jiného jim taky zbývá ne? Normálně tam zajdi 😉

tantana - na monitor se chodí podle pořadí jak jsi přišla, takže se po příchodu normálně zeptej kdo je poslední a hlídej si to.. 🙂

marticka21
21. zář 2009

Takze aj na 1 poradne idete na monitor? alebo co vsetko Vas caka?

adajar
21. zář 2009

luci no uz je velikej, ale ostatni deti jsou obri. 😀 😀 😀

morgan
22. zář 2009

martička - na první poradně není monitor, jen samotná poradna, takže jdi rovnou do ambulance a počkej na chodbě s připravenou průkajdou a napoprvé myslím měj připravenou i kartičku zdravotní pojištovny a dej to sestře až vyleze 😉

hest
22. zář 2009

morgan: tak už jsem si to nastavila-)) jsem si říkaal, jakto, že u vás to je vidět u mě ne-)

morgan
22. zář 2009

hest - super 😉

whoknows
22. zář 2009

holky, nevíte jak je to u apolináře, když bych přenášela? jak dlouho nechají přenášet a taky jak často se pak chodí do poradny? dneska jsem byla na kontrole a doktor říkal, že nic ☹ že to vypadá na přenášení. vím, že se to může rychle změnit, ale radši už zjišťuju co a jak.
Díky 🙂

tantana
22. zář 2009

who tak to vubec netusim,ale asi to nechavaji klasicky ty dva tydny a pak vyvolavacka,ale to je jen muj odhad.
morgan diky za radu,jsem totiz strasna stresmenka, takze vsude vypadam jako naprosto zmatena. 😀 Jo ale to jsem holt ja no. Jo a na ten monitor chodi s maminama i tatkove nebo ne.

hanka.knizkova
22. zář 2009

whoknows-nechají přenášet 10 dní,pak bys nastoupila na vyvolání,já když začal přenášet tak jsem chodila obden na monitor,přenášela jsem přesně týden,ve středu 17.6 jsem byla ráno na monitoru vše bylo ok,na porod to nevypadalo a ve 23.30h mě praskla voda a už se jelo,dokonce mi rodil stejný doktor kterej mi ráno kontroloval monitor a říkal že na porod to nevypadá 🙂

morgan
22. zář 2009

tantana - tatku jsem tam viděla jen jednoho, problém to asi není, jen se paní od monitoru zeptá, jestli to nevadí ostatním maminkám (přece jenom tam mají holá bříška). My teda našeho tatku taky berem kam můžem, ale tady s náma kupodovu nebyl 😀. Ale na chodbě jich s mamkama čeká dost, snad s každou druhou 🙂

adajar
22. zář 2009

Ahoj holky tak u Apolinare maji malovani na sale cislo 2. 😀 😀

kacka.va
22. zář 2009

kamarádku nechali přenášet 14 dní

katulen
22. zář 2009

ahojky holky, já přenášela 10 dní, pak jsem šla na indukci 😉

morgan
23. zář 2009

ty jo tam malujou nějak často ne? 😀

katulen
23. zář 2009

taky mi přijde, že malují pořád, malovali někdy v květnu, i když je pravda, že teď nevím, jestli sál 1 nebo 2 😅 .
Ale určitě malovali, sem si říkala, super, že to je hotové, protože jsem měla termín v půlce července a bála jsem se stop stavu, takhle to krásně vyšlo.
To je dobře, že se starají, miminka to mají mít čisté a voňavé 🙂 😉

adajar
23. zář 2009

katul predtim to bylo asi jednicka.Jinak pristi tyden budou malovat ARO.

marsulinka
25. zář 2009

Ahoj holky, tak jakpak jsou na tom naše těhulky? 😉

Je fajn, že se u Apolináře snaží to zlepšovat 🙂

who, nechávají přenášet 10dní, tak mi to říkali v poradně 🙂

Jinak mi dneska zase razíme směr Posázaví, na čerstvej vzduch....Adámek už se těší 😀 😀 Teď jsme se trápili s prdíkama, tak známý náš doktor zjistil, že má malej zúženej konečník, tak provádíme dilatace a už se to snad lepší, tak jsme rádi, že víme na čem jsme a nemusíme se trápit 3.měsíce s kolikama, když se to dá aktivně řešit. Jinak ale Adámek dělá hrozný pokroky.............všechno si prohlíží a dokonce už začíná pomalinku pást koníky, jedna fotka je u mě v albu. Tak hezký prodloužený víkend přeju....

morgan
26. zář 2009

marsulinka - tak to máte asi dobrýho doktora, že toto adámkovi zjistil, a jak se to vlastně zjištuje?? Nás prdíky pomalu opouštěj až ted a to je nám 8 měsíců 🙂

tantana
27. zář 2009

Mars vy jste teda sikoulove.To by me taky zajïmalo jak na to prisel,protoze to je docela problem ty prdiky jedny. Zatim tedy jen z doslechu. 😉

adajar
27. zář 2009

mars kraasna fotecka. 😉 😉

nitenka
27. zář 2009

ahojky holky nakukuji co nového a zda už jsou tady nové miminka 🙂)
Holky musím vychválit rizikové Odd u apolinře.. Sekla jsem ve středu sebou na chodníku udělalo se mi špatně. naštěstí krom odřenin a naraženin se nám nic nestalo,ale u Apolináře veškerá užasná peče nic se nezanedbalo zustala jsem tam do pátku a fakt byl malej i já hlídanej setřičky užasný a pustili nás až když se zjistilo proč jsem spadla.. Mám malo bíklovin hodně pod limit a to dělá problém v těle .. takže už jsem doma. Zatím na porod nevypadám vše ok..
Ale potěšila mě péče.. dokonce pozdě večer mě vzal ještě doktor na ultrazvuk aby malého prohlídnul..
prostěužasný...
pokoje na rizikovém jsou krýsný každý má svou koupelnu záchod ledničku a telku, byla jsem jak na hotelu...
ty holčiny co tam leží dlouho si tohle zaslouží fakt jsem byla moc spokojená..
adajar.. koukala jsem na malého Daníčka ten roste jak z vody je nádhernej už je krásný miminko,doufám že se brzo uzdravíš at vám není smutno jde vidět že peče rodiču je užasná a Daník si to užívá..
zdravím všechny těhulky i maniky..

morgan
27. zář 2009

nitenka - teda co to vyvádíš těsně před porodem 😉, to je skvělý, že se o tebe tak dobře postarali, a že jste s mimčem v pohodě, už to máš za pár 🙂
Ráda slyším dobrý reference na rizikový, protože ty holčiny to mají už tak těžký, takže aspon trochu pohodlí je potřeba!

tantana - no jo, kor u chlapečků to bývájí dost boje, no však nám za chvíli řekneš sama 😀

adajar
27. zář 2009

nitenka a najakem pokoji jsi lezelo. Jojo je to tam uzasny hodne moc. A jsem rada ze jste v poradku.

No uz je mi docela dobre snad zitra uz za nim pojedu.

tantana
28. zář 2009

morgan to mas pravdu,tak snad budeme svetla vyjimka. 😵

marsulinka
29. zář 2009

Holky, ten zúženej konečník se zjišťuje hrozně jednodušše, doktor vsune vazelínou namazaný malíček jemně do konečníčku a hned do pozná, prý je tam cítit takový tuhý prstenec a to je ono. Podle toho jak je to tam zúžené Vám pak dá takové ty ocelové kolíčky, které tam na chvilinku 4x denně vsunete. Cílem je se dostat na průměr toho kolíčku 13,5 mm a pak by všechny tyhle bolesti bříška, špatné kakání a prdíky měly ustat. Většinou to ustává tak do 3-5 týdnů od začátku těch dilatací (zavádění těch kolíčků). Prý o tomhle hodně doktorů ani neví a nebo jsou líní vyšetření vůbec provádět. Když tohle dětský doktor zjistí, měl by vás poslat na chirurgii a tam vám ukážou jak na to. Je hrozný, že Vám většinou u doktora řeknou na téma prdíky, no jo, to jsou ty koliky, tak masírujte bříško a nebo užívejte kapičky atd...., ale přitom až z 50procent, je to právě ten zúženej konečník a miminka se tím zbytečně trápěj 3-měsíce, když se jim aktivně může pomoc dřív.Takže za vyšetření člověk nic nedá, alespon bude mít jistotu.

Jinak děkujeme všem za pochvaly 🙂

nitenka, jsem ráda, že jste v pořádku....

adajar, malej roste jako z vody 🙂 To je bezva...

morgan
29. zář 2009

marsulinka - tak to teda fakt čumim a díky za info, sice ted už to pro nás není, ale pro příště no. Je fakt šílený jaký rozdíly mezi doktorama jsou a určitě jsi štastná, že máš tak bezvadnýho!! Můžeš mi písnout jeho jméno do IP?

tantana
29. zář 2009

mars,tak to je fakt zajimavy.Nejhorsi je ze se to normalne vubec nedozvis.Tak ted si budeme moci dat pozor. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru