Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

brendda
12. kvě 2011

@lipetra v pohodě 😀

lipetra
12. kvě 2011

@brendda 🙂

mpavlinka
12. kvě 2011

@brendda mně dělali na mou žádost utz odhad den před porodem, malá měla přes čtyři kila. Porodní váha nakonec 4,2 kg. O císaři nepadlo ani slovo. Já měla strach, páč jsem úzká. Příště budu více důsledná. Malá nešla vytlačit takže nakonec ruptura třetího stupně - včetně konečníku.

anetadr
12. kvě 2011

@brendda já jsem měla preeklampsii, tak jsem byla u apolináře na rizikovém těhotenství už týden a půl před termínem - tam mi pak dělali utz - jinak se nedělá. Ani v tom 35. se nedělá, ale moje dr ho udělat chtěla kvůli té velikosti. Já jsem taky před tím chtěla rodit normálně a né císařem a nechali mě - kleští se teď neboj - já nekončila kleštěma kvůli váze. Hlavně to dopředu stejně nebudeš vědět jak to dopadne. A takysi rodila už dvakrát - a pokaždé to byl nadprůměr... já jsem byla prvorodička. No ale zase na druhou stranu - to poporodní poranění co jsem měla.... uvažovala jsem, jestli bych po císaři neměla lepší hojení, protože já byla roztržená od nohy až k děloze. Já bych ti doporučovala nechat to na těch doktorech. U Apolináře jsou fakt super, oni ti řeknou, co by bylo lepší, ty řekni, že preferuješ normální porod, ale rozhodnutí nech na ně. Já jsem to tak udělala - šlo mi především o zdraví Jiříka, všechno ostatní mi bylo jedno. Hlavně se tím teď nestresuj. Snaž se vytěsnit tyhle myšlenky, prostě věř, že jsi tam v dobrých rukou a že oni to rozhodnou dobře. Konec konců podle mě je skoro jedno, jestli máš jizvu dole, nebo na břiše - ta se už dneska dělá pěkně tak, aby se schovala v lemu kalhotek, takže to skoro není vidět. Jinak kleště nejsou pro miminko už dneska moc nebezpečné - není to dřív. Jde spíš o maminku, že jí to hodně potrhá. Jiříkovi dělali sono hlavičky a všechno má naprosto v pořádku, nemá deformovanou hlavičku ani nic takového. Vyvíjí se naprosto normálně - ve dvou měsících je moc šikovný.

anetadr
12. kvě 2011

@brendda ale taky souhlasím s mpavilinka - na každé kontrole zdůrazňuj, že máš prognózu velké váhy - oni tě pak kolem termínu pošlou na utz a uvidí se🙂

mpavlinka
12. kvě 2011

@anetadr no hele s kleští bych strach měla, lepší císař než kleště. Já měla trhlej konečník, několiknásobně pochvu a čípek, šili mne v narkoze skoro hodinu a půl. Císař rozhodně není žádný med, ale myslím, že lepší než toto. Holky na pokoji po císaři mi nosily pití apod a když mne viděli tak říkali zlatej císař😖
U mne císař být měl, to si myslím byla chyba, ale každopádně na konci to prefícky zvládli a malá nemusela jít kleštěma. Takže když to celý sečtu a kouknu se na to po delší době bez emocí, tak musím říct, že jsem ráda jak to dopadlo. Jen se prostě kloním raději k císaři když vidím jak to může dopadnout ☹

anetadr
12. kvě 2011

@mpavlinka no já se k císaři taky klonim - psala jsem, že příště jdu na císaře určitě. Brendda ale psala, že by raději normálně - a když už tak rodila - a né malá mimča, tak si myslím, že jí to třeba vyjde. Já jsem sebou dvakrát po porodu švihla, nemohla jsem se jít ani osprchovat - mohla jsem jen ležet, než mi druhý den dali transfuzi. Trvalo mi 6 týdnů, než jsem si normálně sedla a dodneška mám velké problémy dojít si na velkou. On je asi dost problém určit, kdy už jít na císaře a kdy ne.

mpavlinka
12. kvě 2011

@anetadr to jsme na tom stejně, já jsem první dva měsíce jen ležela na boku a dojít na záchod byl děs, konečník si dělal co chtěl. Dneska už se mi vrací cit, ale jak píšeš, problémy mám pořád ☹.

iira
12. kvě 2011

ahojky ,no ja rodila normalne ,ale mala nesla ven tak porod se zvrtl na klestovy ,po porodu me sili 1h ve spanku,a pak jsem dostavala injekce do bricha kvuli spatne krvy ,jizva me teda boli dodnes ,ale problemy jsem nejak extra nemela ..nicmene 2.6. jdu zase na kontroli k apolinari s 2 brouckem a doufam ze tentokrat kleste nebudou... 🙂

sarkachmelova
12. kvě 2011

@anetadr to je opravdu škoda ☹ taky by jsme brali někoho na ty naše lesní tůry 🙂 a kdyby i pejskem, to by byl Rastíček mega šťastný 😀 ach jo.. no s tou váhou, taky mě to napadlo, obvoďačka je má zrovna rozpůjčovaný, ale říkala mi, ať s tím ještě počkám, ať mě jako zbytečně nestresuje ta váha akorát 😀 ale dneska už je zase vše ok, zase spala skoro celou noc, teď zase spí, no prostě jako každý jiný den, tak kdyby jí mlíčko nestačilo, snad se ozve.. to mi Anežka taky dělala, hned jak zastavil kočár, oči dokořán a řev ale díky bohu, musím to zaklepat, teď už to nedělá, spinká v kočárku i když stojí. Doma taky nic nestíhám dělat, vařit tuplem ne, jediné o co se starám je praní a žehlení jinak vše dělá manžel.. taky už jsem trošku otrlejší a už dokážu Anežku chvíli nechat řvát, to mi ze začátku nešlo, chtěla jsem být pořád u ní když řvala, byla jsem trošku jak blázen, nedošla jsem si pro pití, na záchod, jen ji prostě chovala, teď když si 5 minut řve v postýlce, tak je to u nás normální 🙂

anetadr
12. kvě 2011

@sarkachmelova tak to já došla už tak daleko, že ho klidně zavřu do ložnice, pustím monitor dechu a nechám ho tam řvát - bylo několik dní, které prořval úplně celé i když se choval - to už pak nešlo. Teď už je to taky lepší - říkala jsem si, že to je možná tím, že jsem pila míň a tak měla míň mlíčka - já piju hodně, ale pak jsem začala ještě víc a zlepšilo se to trochu. Vypiju fakt klidně 4-5l vody denně. Je to fakt škoda, že bydlíme tak daleko - já tu nikoho neznám, tak jsou pro mě ty dny dlouhé - manžel chodí z práce až večer, tak jsme tu na to sami.

anetadr
12. kvě 2011

@mpavlinka tak to já jsem naštěstí nebyla natrhlá až ke konečníku - měla jsem super doktora, který mě rozřízl úplně mimo - sice až k noze - skoro až na zadek, ale né k tomu konečníku. Jizva se mi zhojila fakt super - na to jak byla obrovská - 6 týdnů - to bylo podle mě docela dobrý na takovou jizvu.... ale teď mě trápí hemeroidy - a to je děs. Několik nocí jsem probrečela jak mě tlačila stolice a nemohla jsem si dojít... teď mám takové cykly - nejprve se mi chce, tlačí mě to a bolí to, pak si dojdu - což je teda otřesné (ale jsem šťastná, že už si dojdu), no a pak mě zase bolí, že jsem byla.... no, je to bída, ale co se dá dělat - vyzkoušela jsem už asi 4 mastičky a i nějaké léky... ale nic moc nepomáhá.

anetadr
12. kvě 2011

@iira tak to máš štěstí, že tě stihli uspat - mě chtěli uspat, ale anestezioložka byla u císaře a než přišla, tak už jsem byla z části zašitá, protože jsem strašně krvácela, tak nechtěli čekat.

iira
12. kvě 2011

@anetadr no nam se to zkomplikovalo najednou vse,pak se nedala odloucit placenta tak ji museli vyndat rucne a pak si nic nepamatuji,jen vim ze kdyz jsem se probouzela tak mi rikali at jeste vydrzim ze to bude,ze me mala strasne potrhala zevnitr a zvenku me zase dr.rozsmikl az na levou pulku .takze taky jizva jako prase...jinak hemeroidy jsem mela taky a mam zase,je to desny ,znate to ...ale se stolici jsem problemy nemela jen ten prvni den ,chteli abych si dosla a ja mela strach ze to nedam 😉 ale pak uz dobry ...no drzte mi palce at ted mam "normalni"porod 😉 i kdyz malej se mi tak moc tlaci dolu ze se mi udelal velka zila na zevnich rodidlech tak to taky boli a navic s tim nic nejde udelat ..ale krati se mi to tak to uz vydrzim ....
jinak gratuluji k tem vasim pokladum....

anetadr
12. kvě 2011

@iira tak moc držím palce, aby ti všechno tentokrát dobře dopadlo🙂

brendda
12. kvě 2011

No holky,to jste mě teda nepotěšily 😀 To jsou příběhy....Zažádám si o ten váhový odhad před porodem.Já rodila jen jednou.Ten syn je manžela z prvního manželství...
Jak to bude přes 4kg asi budu chtít císaře...........než kleště,nebo roztrhlej konečník.........

spaghi
12. kvě 2011

@lipetra no podle PM je to 7.10. podle UZT prý 4.10., tak uvidíme 🙂 a kdy Ty?

iira
12. kvě 2011

@brendda neboj ,kazdy porod je jiny ,tohle jsou jen komplikace necekane
dik

lipetra
13. kvě 2011

@spaghi Ja mam termin 9.10., ale pokud pujdu CR, tak bych mela jit o tyden driv, ale to se uvidi teprve jak se rozhodne doktor 😒 A kluk nebo holka?

skajana
13. kvě 2011

@brendda Upřímně teda nevim, jestli ti při větším váhovém odhadu nabídnou císaře - já přenášela 4 dny a poslali mě na UTZ, přeměřovali mě dva doktoři a oba došli k odhadu kolem 4 a půl kila a nikdo mi císaře nenabídl, ikdyž jsem docela drobná a bylo to moje první dítě. Nakonec jím to teda stejně skončilo, ale z jiného důvodu...

mpavlinka
13. kvě 2011

@skajana no to je právě ono, mně toho císaře taky nikdo nenabídl, naopak mi paní doktorka řekla snad mi nenaznačujete že chcete jako císaře a dosti rázně. Bohužel se vyplnilo čeho jsem se bála no ☹

spaghi
13. kvě 2011

@lipetra no zatím to prý vypadá na kluka, paní doktorka přihazuje procenta 🙂 nejdřív to bylo 60% kluk, posledně už 90% kluk, tak za tři týdny tam snad zase přihodí 😀

lipetra
13. kvě 2011

@spaghi doktorka je tipařka trošku 😀 My na 90% kluk, ale za 2 týdny na velkém ultrazvuku to snad budeme vědět určitě 🙂 A chcete kluka nebo holku? 🙂

spaghi
13. kvě 2011

@lipetra paní doktorka byla vtipná, protože říkala: "Tady je asi pindik, tady pytlik, ale motá se nám tam pupeční šňůra, no tak asi tak." 😀 my to měli tak 50 na 50, neupřednostňujeme ani holčičku, ani chlapečka, těšíme se na cokoliv, co se narodí, hlavně ať je vše v pořádku... i když manžel už na něj mluví a informuje ho o výsledcích Ligy mistrů, jak hrála Barcelona a Arsenal, prostě sranda... a jak u vás? kluk vede? 🙂

lipetra
13. kvě 2011

@spaghi No tak to jsme natom podobně, nám se tam taky motá pupeční šňůra, tak říkala, že to vypadá na kluka, ale potvrdit to na 100% nemůže 😉 Nám je to taky jedno, hlavně když to bude zdravý, ale přítel taky mu povídá sportovní výsledky atd. Tak ono asi každý chlap chce kluka 🙂

spaghi
13. kvě 2011

@lipetra tak to je fakt vtipný, jak ti chlapi jsou ve všem stejní 🙂 já už jsem se i smířila s výběrem jména, rodina a manžel trvá na Františkovi, já chtěla jiná jména, ale každý, když se mě ptá na miminko, tak říká: "Tak co František, jak se tam v tom bříšku má?", lezlo mi to na nervy, ale začínám se s tím smiřovat a jsem srab a podléhám 😒

lipetra
13. kvě 2011

@spaghi Tak my jsme se s pritelem shodli, ze se bude jmenovat po nem Jirik, ale to vis je plno jmen, ktere me by se treba jeste libili, ale take jsem podlehla 😀

brendda
13. kvě 2011

@skajana
@mpavlinka uvidíme.............vím,že se jim do toho nechce.Obzvlášť u Apolináře jsou zastánci přirozených porodů.Nechám to na nich,ale když si tím nebudu sama jistá,tak si to nějak zařídím!!!

spaghi
13. kvě 2011

@lipetra jenže u nás je to už trochu moc, manžel je František, tchán je František, navíc bydlíme v jednom domě, takže když pak zavoláš Fando, přijdou všichni tři, no dál strýc a synovec jsou taky Františkové a často se setkáváme na různých rodinných akcích, takže u nás je "přefrantiškováno" ☹ navíc mám takové tušení, že ten termín nakonec opravdu vyjde na 4.10. a pak bude mít svátek a narozeniny v jeden den...

mpavlinka
13. kvě 2011

@brendda třebas to bude úplně v pohodě 😵 Ale dle mého názoru prostě lepší císař než přirozenej za každou cenu 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru