Porodnice Bohunice Brno. Máte zkušenost?

suki
20. srp 2007

Ahoj holky, chtěla bych jít rodit do Bohunic v Brně. Máte někdo nějaký zkušenosti? 😀 Děkuju za informace.

arietiska
21. srp 2007

Taky to zvažju a co jsem se doslechla je to,že je tam blbé šestinedělí, sprcha na chotbě a jídlo. Na porody si tam většinou nikdo z kámošek nestěžoval.Byla si se tam nějak domlouvat předem nebo ne???

suki
autor
21. srp 2007

Já už tam právě chodím na ambulanci a zatím jsou tam všichni moc hodní 🙂 na Obilňáku je šestinedělí prý mnohem horší. Tak já už mám dnes termín, tak až to na mě přijde a bud po porodu, tak ti dám vědět, jak jsem byla spokojená. Máš čas si to ještě rozmyslet.

arietiska
24. srp 2007

Hele tak dej vědět hlavně jak to tam chodí. Je potřeba se jít předem nahlásit nějak, že tam chci rodit??? Kolik stojí nadstandart??? Ráda bych měla pokoj sama pro sebe a ráda bych rodila do vody. Já si to teda pozjišťuju,ale pokud to víš budu ráda za každý info dopředu. 🙂 Jsem rozhodnutá pro pord tam. Jen tam dojet ... mám to trochu z ruky 80km. Ale to zvládnu ...🙂

suki
autor
24. srp 2007

Já jsem se tam nahlásila dobředu-ve 38.týdnu a od té doby chodím tam na kontroly. Nadstandart stojí okolo 1000-přesně to nevím. Do vody tam určitě rodit můžeš, ale musí být volný sál s vanou, který je tam jen jeden. 😉

bera
24. srp 2007

Předem se tam nemusí nahlašovat, já tam přišla až když mě poslala má dr. tj. v tom 37tt, ale možná je lepší si tam zavolat, aby vás objednali na určitou hodinu, co si pamatuju, tak se tam dost dlouho čeká 🙄 já byla objednaná na 10 hod a vzali mě až ve 13 hod 😠
Jinak nadstandart na šestinedělí stojí 1400 Kč.

misakulicka
24. srp 2007

V radiu říkali, že co nevidět začne velká rekonstrukce GP kliniky a bude trvat asi 3/4 roku.Aby maminky mohli být s miminkem na pokoji sami. Nyní tam jsou prý po 4 maminkách.

myska
24. srp 2007

Sesřenka studuje na PA a má projitý jak Obilňák, tak Bohunice a říká, že šestinedělí je rozhodně lepší v Bohunicích.
Já jsem rodila v Bohunicích a byla jsem spokojená.
A s tím porodem do vody nevím nevím, ale mám takovej dojem, že v Bohunicích se do vody nerodí. Ta vana je tam jen na 2. dobu porodní, jako relaxační pomůcka, jakmile račneš rodit, tak musíš z vany ven. Já jsem zrovna na tam porodním boxu s vanou rodila.
Na Obilňáku se do vody rodí, kolegyně z práce tam do vody rodila.

myska
24. srp 2007

JO a pokoje jsou tam po 2 až 3 maminkách. Na Obilňáku je to po víc ženských.

bera
24. srp 2007

jo rekonstrukce by byla dobrá, přece jenom na těch pokojích je tak málo místa, společnej záchod pro 2 pokoje a sprchy na chodbě ☹

suki
autor
24. srp 2007

Maminky jsou na pokoji 2, jen, když je fakt plno, tak jsou tam 3. Jinak rekonstrukce bude, ale za provozu, jen bude trošku omezený. 🙂

myska
24. srp 2007

Tak já jsem tam byla za přeplněnýho provozu a byly jsme na pokoji 3 a to dávali maminy s miminama i na oddělení, kde se leží s gyn. problémy.

bera
24. srp 2007

za mě se taky bylo na pokojích po 3, holt se teď hodně rodí 😉

suki
autor
24. srp 2007

No jo s tím musíme počítat. Ale já už bych chtěla knečně začít rodit 😉 Už mě to čekání nebaví 🙄

arietiska
24. srp 2007

Ty wogo 1.400,- za nadstandart??? No u nás v kraji je to 400,- 😀 . Ale já asi raději obětuju 1400,- než mít hezkej pokoj a nedůvěru v porodnici.No uvidíme, jak se ještě rozhodnu!
Když se nebude dát rodit do vany tak nenadělám nic. na Obilňáku se rodí do vany na 100%.

Ta místnost s tou vanou a různýma pomůckama je taky nadstandart a musí se o to žádat???

suki: určitě pak musíš poreferovat jaké to tam bylo!!!

suki
autor
24. srp 2007

Jasně poreferuju, jestli se dočkám 😀 😀 😀 Za ten pokoj s vanou se myslím platí 700 KČ. Ale myslím, že přijedeš a uvidíš jstli to bude volný nebo ne, zarezervovat to nejde. 😒

bera
24. srp 2007

suki určo se dočkáš 😉 tak přeju příjemnej a málo bolestivej porod 😉
za místnost s vanou se platí, je to nadstandart 😉 ale nevím kolik...

suki
autor
24. srp 2007

Bero díky, musím vydržet. Akorát ten můj miláček-teď myslím přítele bude už muset jít za chvilku do práce, tak doufám, že to stihne být s námi ještě chvilku doma. 😉

myska
24. srp 2007

Ten pokoj s tou vanou je jeden ze tří nadstandartů, a jako jedinej je bez oken, což jsem nechtěla, ale ty dva už byli obsazený, tak jsem šla tady do tohoto. No a já si myslím, že jsme platili 400,- za ten porodní box +500,- za otce u porodu.
No a zarezervovat to nejde, přijedeš a uvidíš co na tebe zbyde, ale i ty klasický porodní boxy jsou pěkný, jen mě teda odrazovalo, že tam nebylo WC a sprcha na pokoji, což na nadst. je, že.
A já jsem tam asi tak 2 týdny před porodem byla na jednorázové informativní schůzce, tam ti řeknou, něco k porodu, kdy máš vyrazit, jak to poznáš, jak máš prodýchávat kontrakce (prostě to shrnou do jedné hodiny, co se řeší v předporodních kurzech)a provedou tě porodními sály.

bera
24. srp 2007

a už máš nějaký poslíčky? já teda neměla poslíčky vůbec až hned kontrakce 😅 takže ono to může přijít z ničeho nic, třeba už dnes 😉

suki
autor
24. srp 2007

Bero - něco občas mívám, ale není to nic hroznýho. Takový pobolívání v podbřišku jako při menses. To by bylo super, kdyby to bylo dnes, musím malé domluvit 😀 nějak ju překecat 😀

kecalka
27. srp 2007

Já jsem v Bohunicích 3 dny ležela po operaci cysty přímo na šestinedělí. Vzhledem k tomu, že se teď hodně rodí, tak na pokojích byly mamči po třech a já měla zrovna štěstí na pokoj, kde jsme měli záchod pro sebe. Jinak sprchy jsou společné na patře, ale jsou dost velké, sice žádný luxus, stačí zatáhnout závěs a máte soukromí.
Musím však velmi pochválit personál. Doktoři i sestřičky byli moc fajn a nejlepší byl pan primář Petrenko.
Co se mi trochu nelíbilo bylo, že návštěvy mohli i na pokoj, přitom tam byla návštěvní hala. Když se na ten úzký pokoj se 3 postelema nahrnulo více lidí za nějakou mamínkou, byla to celkem katastrofa. Ale to je spíš taky o lidech a jejich myšlení, že jim to nedojde...
Pro mě je hodně důležité chování personálu a s Obilňákem mám v tomto ohledu špatnou zkušenost 😒

arietiska
27. srp 2007

Tak já už vím všechno!!! Tady je o porodnici vše dokonale popsané a i vč. cen!!! Jsem definitivně rozhodnuta pro nadstandart a budu doufat, že pokoj bude volný. http://www.aperio.cz/porodnictvi/pruvodce-porod...

suki
autor
4. zář 2007

Ahojky tak už to máme za sebou. Rodili jsme v Bohunicích. Porodní sály byly v pohodě. Byla jsem spokojená, ale šestinedělí....všude špína, prach hnusné sprchy a muškama a ještě jsme každou noc na pokoji honily s holkama komáry, aby nepoštípaly mimnka a každou noc jich tam bylo...Ale sestřičky a personál byl moc fajn a všichni byly moc hodní, takže takové rozporuplné.... 😒

chrastinka
17. bře 2010

Ahojte, mozte mi prosim dat nejake aktualnejsie info o tejto porodnici? Najlepsie z vlastnej skusenosti. Z ich webu a diskusii som si precitala ze umoznia rodicke skoro vsetko ak nie su komplikacie. Je to pravda alebo len pekne napisane? Diky 😨

ywushka
17. bře 2010

Ahoj ja jsem tam rodila 30.12.2009,byla jsem naprosto spokojena!!! Mela jsem nadstandartni pokoj-ten tam vyjde i s miminkem na 1250Kc/den....jinak pokoje jsou tusim po dvou a po trech! Koupelny jsou na pokojich! Co se tyce porodu,tak maji krasne saly...super personal!!

ywushka
17. bře 2010

Pri porodu uzasne porodni asistentky! Na sale je TV,zachod i sprcha! Jen co se me moc nelibilo,byly sestricky na novorozencich,ty nebyly az tak moc prijemne,ale ne kazda!!! Pokud dite dostane vetsi zloutenku a musi jit do fota (pod tu lampu) stejne jako my,tak volaji na kojeni jen co 4 hodiny a max. vas tam nechaji pul hodinky ze vsim vsudy!!
Jinak miminko vam daji na pokoj hned (me ho privezli az druhy den rano po porodu,protoze jsem odrodila vecer)

bufina
16. kvě 2010

Ahoj, mám podobnej názor jak ywushka. Porodní asistentky super, ale na novorozeneckým příšerný. Když byla malá ve fotu, tak to bylo opravdu max 30 minut a když se nestihla za tu dobu pořádně napapat (byla jsem po císařu, tak se mlíko spouštělo hodně pomalu), tak neváhaly malé vrazit flašku. To sem pak to kojení mohla rovnou zabalit. Malej se narodil v 33+6tt, byl v inkubátoru, pátej den po porodu mně vykopli dom a mohla jsem za ním chodit jednou denně od 15 do 16. To mně přijde dost ubohý. Beru že je to JIP, ale vidět vlastní dítě max hodinu denně je strašný. Sestřičky byly nepříjemný, když sem se jedné zeptala jak to s malým vypadá, kdy by tak asi mohl jít dom, tak mně sjela že pořád spí a ještě se ani nenaučil pořádně sát. Šla jsem za doktorkou a ta mně řekla, že si budu moct malýho vzít už ten další den dom, že je ok. Takže když to shrnu, porodnice je to super, po rekonstrukci fakt moc hezký, jen ten přístup na novorozeneckým jim to trochu kazí.

lucka.adis
16. kvě 2010

Ahoj, pokud chceš aktuální stav Porodnice Bohunice, tak mrkni sem na tuto diskuzi 😉

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/porodnic...

faflina
5. dub 2011

Holky z Brna, prosím o pomoc, hledám kamarádku, krerá v roce 2007 v květnu s námi ležela v dětské nemocnici v brně na černém poli, Ona se jmenuje Martina nebo Petra už nevím a dcerku má Romanku narozenou v květnu 2007, má i syna (staršího), Ona je vdaná, je malé postavy kolem 150cm a štíhlá. její dcera prodělala po porodu operaci dělohy a je bez vaječníku. Prosím kdo by ste ji mohl znát dejte vědět, ztratila jsem na ní telefon. Děkuji!!!!!

kotito
14. čer 2013

Zatím jsme tedy pořád 2v1 , ale píšu info z hospitalizace na porodním sále JIP. Všechny porodní asistentky bezvadné...některé úplně skvělé. Ani jedna nebyla nějak protivná jak se o nich hodně píše. Doktoři taky skvělí jen jediná jedna teda děs bes.Ale ta je na příjmu a monitorech a na oddělení se nějak moc nevyskytuje. Mudra Gerychová bude opravdu kapacita! Mám z ní bezvadný pocit...je lidská a všechno krásně vysvětlí.Porodní boxy super! i obyčejné krásně stačí...jsou krásně prosvětlené a takové veselé. a toaleta se sprchou nejsou daleko... Pokoj s vanou je opravdu bez oken, takže pro někoho s klaustrofobii na nic 😒 ale větrák krásně k odvětrání místnosti postačí 🙂 a nadstandart klasik taky super. Celkově mám opravdu dobrý pocit 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru