• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porodnice Bohunice Brno. Máte zkušenost?

26. října 2014 
kotito: Ahojky, chtěla jsem se zeptat v kolikátém jsi týdnu. Přemýšlím o porodu v Bohunicích i když nejsem přímo z Brna. Jsem teda "teprve" ve 27 týdnu tak si s myšlenkou jen pohrávám ale ráda bych věděla, jak to tam chodí. Kdy jít třeba na kuknutí na porodní sál a tak, abych věděla, co mě čeká :grinning: Děkuju !!
20. čer 2013 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunickowww miminko už se nám narodilo a z Bohunic mám teda smíšené pocity. Všechny porodní asistentky bezvadné.Rodila jsem dlouho tak jsem stihla i více směn :grinning: porodní péče bezvadná, poporodní taky, pokoje super, ale upřímně příští mimi budu rodit určitě jinde! Nelíbí se mi tam péče o miminka! Nešlo nám kojení a nikdo pořádně neporadil, hned strčej příkr a je to! Já se z toho docela zhroutila a nikdo nic neřešil...laktační poradkyně mi řekla, že mám velká prsa, s velkýma dvorcema a bradavkama, a že jsou na kojení tak půlročního prcka a ne čerstvého mimi, ať se netrápím a jdu si pro lahvičku s UM. Naštěstí se taky směny mění a druhá poradkyně nám aspoň ukázala jak se z velkých prs nejlíp mimi napapá. přidám pár foteček pokoje a por.boxů
29. črc 2013 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
1 obyč porodní box u sesterny bez wc a sprchy
2 -3 nadstandartní por box s vanou, sprchou a wc
4 -7 pokoj na 6nedělí
29. črc 2013 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@kotito: To myslíš vážně, že ti laktační poradkyně řekla, že bude lepší umělá výživa jen proto, že máš velká prsa? Co je to za laktační poradkyni? Vždyť ty mají podporovat jen a jen a jen kojení !!!
No, tak abych pravdu řekla, tak teda přístup k miminkům by měl být ten nej. A kó u tak velké porodnice. Ještě, že u tebe byl personál v pohodě ale i tak ... Jsem teda pěkně zklamaná. Já totiž pořád váhám mezi Miloušema a Bohunicema. V Milouších mě prý nechají totálně vytrpět všechno, co porod obnáší a v Bohunicích zase vůbec není osobní přístup a všechno berou honem honem ... :angry: Moc mě mrzí tvoje zkušenosti ale hlavní je, že to máš za sebou a miminko je v pořádku ale upřímně můžu říct, že pro mě je prostě výběr porodnice a personálu a toho všeho moc důležitý, takže bych taky řešila spousty věcí .. Každopádně moc děkuju za info, ani nevíš, jak si toho vážím ... !!!
A můžeš písnout něco malinko víc k porodu a k tomu, jak probíhají kontroly před porodem? Děkuju
29. črc 2013 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunickowww porod mám ve článcích, tak mrkni :wink: PA i mudři byli skvělí!!!
29. črc 2013 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Suki, já rodila v Bohunicích před dvěma lety a nemůžu si to vynachválit.. :slight_smile: na porodním naprosto super a 6-nedělí bylo taky fajn. Ležela jsem tam jen s jednou holčinou, měli jsme klidek. Sestřičky taky hodný, prostě naprostá paráda. Můžu jen a jen doporučit.. :slight_smile:
29. črc 2013 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kotito no já nevím teda na koho jsi narazila,ale já v bohunicích rodila 11/2011 a byla jsem naprosto spokojená, se vším!Byl to druhý porod a šlo to celkem rychle, prosila jsem o epidurál,ale po odběru jim teda trvalo přes hodinu než mi došli říct, že je to ok, a můžu ho mít, jenže to už nestálo za to bo se šlo na věc :grinning: ,porodní asistentka a dr byly skvělé a milé, na odd. šestinedělí jsem byla taky maximálně spokojená, super péče (řekla bych sice že až moc péče :grinning: ) a sic i jako druhomatka jsem šla na "kurz" kojení a dalo mi to více jako u prvního porodu a výkladu kojení co byl v porodnici, to jsem rodila u milosrdných a můžu říct, že tam postoj ke kojení je naprosto otřesný,aspoň já to tak měla, byla jsem asi u třech asistentek ať mi poradí s kojením a všechny byly nepříjemné, neochotné a neschopné, odešly sme s tím, že "kojímeů ale na kontrole ve 14 týdnech byla dcera podvyžvená a nastoupilo se na UM, bohužel to vše díky neschopným sestrám na odd. šestinedělí a i dětská dr. u Milosrdných stála za starou belu...já byla v Bohunicích oproti Milosrdným max. spokojená :wink:
ale je to asi o každým co kdo od toho očekává a na koho má štěstí, na koho narazí...
a co se týče pokojů Milosrdní vs. Bohunice je to jako nebe a dudy v prospěch Bohunic
29. črc 2013 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
já byla spokojená spřístupem ke mě luxusní a prostředí taky úžasné, ale když člověk potřebuje pomoc a trošku věnování a vysvětlování tak to se musí člověk doprošovat.Jak jsem psala kdyby byla lepší péče o miminka a porada s kojením byla bych spokejená na maximum. To že jsem malou piložila k prsu až po víc jak 6 hodinách podle mě taky není ok.Byla jsem hodně vyčerpaná, ale na tu chviličku bych to určitě zvládla.
Rodila jsem tam před 11dny
29. črc 2013 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky jsem rodila v Bohunicích v roce 2009 a max. spokojenost se vším :slight_smile: Byla jsem v 6 patře na pokoji č. 10 :slight_smile:
29. črc 2013 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, tak to jsem zvědavá, co sem písnu na konci září já :slight_smile: Snad bude jedna velká spokojenost .. Kéž by .. Jinak 64@kotito děkuju za info ohledně porodu. Kukla jsem a celkem jsem koukala. Jak nad délkou tak i nad tím, že tě šuply do jiného oddělení a ty ženský byly naprosto nechápavý :frowning2: Je ale pravda, že u porodu prostě nic neovlivníš, takže jsi pak ráda, až máš mrňouska u sebe a je vše v pořádku. Hrozně moc se to krátí, tak snad drobeček vydrží aspoň do termínu a nebude mě to komplikovat moje cukrovka :slight_smile: Takže to zatím u mě vypadá taky pro Bohunice .. No, pořád je čas se rozhodnout :slight_smile:
29. črc 2013 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
V Bohunicích jsem rodila loni v dubnu a byla jsem max. spokojená :slight_smile: Box i pokoj na šestinedělí jsem měla nadstandard, takže super soukromí, klid a celkově dobrý přístup personálu :slight_smile:
29. črc 2013 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,a jeste jedna otazka prosim. Jakej je teda rozdil v normalnim pokoji a v nadstandartu?Jak porodni pokoj tak i sestinedeli. A jak to vychazi cenove?Je me teda jasny,ze nadstandart se plati ale je to takovej rozdil ve vybavenosti a v konfortu pro tu maminku?Ja jsem zatim totiz pro nadstandart ale nebyla jsem ani na prohlidce takze vlastne ani netusim proc jsem se tak rozjodla. A skasnou vas az pri odchodu,ze?Jak za pritomnost manzela u porodu tak za dalsi zpoplatnene sluzby?
3. srp 2013 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunickowww porodní box nadstandart je se sprchou a wc, jeden nadstandart s vanou. Cena tuším 1500 nebo 1000kč nejsem si jistá. normální pokoj wc ani sprchu nemá takže musíš po chodbě, ale není to daleko jen to není tak pohodlné.Já byla u porodu nahatá, takže chodit po chodbě asi bych vyděsila spoustu lidí :grinning:
A co se týče pokojů šestinedělí.Určo bych šla zase na obyč pokoj.když se jdeš osprchovat na mimi ti může mrknout druhá maminka a hlavně si můžete navzájem poradit
13. srp 2013 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@slunickowww ještě bych dodala, ze při nadstandardu s tebou může byt manžel jak dlouho chce, standard ma návštěvní hodiny.
14. srp 2013 v 06:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
V Bohunicích jsem rodila v únoru 2014 a mám taky smíšené pocity. Péče porodních asistentek na porodním (vystřídalo se jich víc) super!! Péče lékařů taky dobrý. Oddělení šestinedělí je už trošku horší i přístup sestřiček z novorozeneckého nic moc..Měla jsem císaře v šest večer pod celkovou narkózou a po probuzení mi malou přinesli přiložit asi po šesti hodinách. Sestra z novorozeneckého, která měla službu, byla šíleně nepříjemná. Když viděla přístroje, které jsem měla kolem lůžka, tak řekla, že se na to může vykašlat, aby se ke mě přes ně drala a jak držela malou, tak ji šupla zpátky do vozíčku, ve kterém ji přiezla a řekla, že mám smůlu, že přikládat nebudeme. Tak jsem na ni celkem ostře spustila, ať mi ji okamžitě dá, že přece nemůžu vyskočit z lůžka a začít tam ty přístroje stěhovat! Tak mi ji položila na břicho, ale když uviděla moje ploché bradavky, tak na mě znovu spustila, že jak si to představuju, jak chci asi s takovýma bradavkama kojit! A znovu vzala malou a dala ji zpátky do vozíčku..pak sama řekla, což jsem se divila-asi měla slabou chvilku, že by mi mohla prodat klobouček, ale že bude stát 140kč a že s ním by to třeba šlo. Tak jsem řekla, že si ho od ní koupím, tak ho přinesla a malá byla úžasná-krásně se na něho přichytila a od té doby kojíme!!už měsíc a půl..s kloboučkama..:slight_smile:ještěže byla malá tak snaživá..jinak nevím, jak by to dopadlo..Přesně jak tu píše paní-s kojením nikdo nepomůže ani neporadí!!! Pro mě strašně překvapivé na dnešní dobu a na to, že je to fakultní nemocnice!! Jinak-nedostatek prádla pro maminky (rodila jsem v sobotu a do úterka jsme nedostali čistou košili, protože nebyla)... o víkendu čisté prádlo není..ani pro miminka..takže malá v jedné košilce a zavinovačce celou dobu hospitalizace a já v propocené hnusné košili ušpiněné od očistků...musela jsem si nechat přivézt manželem oblečení pro mě aj pro malou z domu..Jinak jídlo výborné!! A nebýt perfektní péče lékařů, tak bych musela říct, že je to tam strašné a že už tam nikdy nepůjdu, ale lékařská péče super a jen proto bych sem šla znovu a ostatní bych prostě vydržela..ještě chci upozornit-je dobré vzít si župan z domu, protože před a po každém kojení se chodí převažovat miminko na chodbu na digitální váhu, která je tam jen jedna uprostřed oddělení a na chodbě člověk neustále někoho potkává-ať už ostatní maminky, lékaře anebo návštěvy rodiček, takže si člověk županu připadá tak nějak líp...
16. dub 2014 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám, že tedy co se týče kojení, tak žádná změna od listopadu 2009, kdy sem tam rodila já :unamused: Nebýt úžasné laktační poradkyně, tak asi nekojím dcerku vůbec. Je ale škoda, že tam nechodí denně:rodila sem v pondělí večer, ona přišla až ve středu....no, i tak sem kojila malou jen cca 2 měsíce :frowning2:
19. dub 2014 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, moc jste mě nepotěšily s tou laktační poradkyní v Bohunicích. Já sama mám opravdu velká prsa a zrovna včera jsem říkala manželovi, že jsem zvědavá, jak malá tu mou bradavku do pusinky nacpe :slight_smile:. a to jsem teprve ve 4,5 měsících. Sama jsem uvažovala rodit v Bohunicích- pěkně vybavené pokoje s málo lůžky na pokojích.( slyšela jsem, že Obilňák je na tom podstatně hůř). Ale o té laktační poradkyni jsem už také slyšela z více zdrojů+ chování na šestinedělí. ... Jinak prý na Obilňáku je skvělá laktační poradkyně,což je ale asi do jiné diskuze...Asi ještě opravdu vše zvážím....
5. kvě 2014 ve 02:08  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v říjnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já rodila v Bohunicích akutním císařem v prosinci 2013. Co se týká lékařů, tak ti byli na jedničku. Malej byl na novorozenecké JIP a sestřičky, co se o něj starali, tak byly neskutečně hodné a oproti ostatním, co máte špatnou zkušenost, tak mi i s kojením pomáhaly až jsem se fakt rozkojila a domů jsem odcházela, že jsem plně kojila.
5. kvě 2014 ve 04:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulig Ahoj, tak hlavne, ze všechno dobře dopadlo! Me to teprve ceka za 4 mesice, a taky zrejme v Bohunicích. A asi si teda zajistim soukromou laktacni poradkyni, jak to tak ctu :slight_smile:
A s tim pradlem... ja jsem teda ještě nerodila, ale vlastne by me ani nenapadlo, nevzit si pro sebe a pro male věci z domu. Urcite musí byt i pohodlnejsi, nez ty nemocnicni. Takze když mi ho nedaji, budu jenom rada, spis se bojim, aby me nenutili chodit v tom jejich :slight_smile:
6. kvě 2014 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda já přemýšlím, kde rodit a říkala jsem si, co může být lepší než FN..ale koukám, že děs běs.... tak asi zůstanu doma nebo já nevím :grinning:
18. srp 2014 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Obě dcery se narodily v Bohunicích a nemůžu si na nic stěžovat na oddělení šestinedělí,péče super, sestřičky super, ale u první dcery mi nešlo se rozkojit (obě jsou plánovaným císařem, i když ten druhý se rozjel sám), sestřičky mi moc neporadily, ale chodila jsem tam za jednu mladou sympatickou pořád pro radu(i když teda jsem mezitím dávala příkrm stříkačkou) a ta mi s tím pomohla, rozkojila jsem se 4. den a pak super. U druhé jsem kojila hned 2. den, ale to jsem byla v úplné pohodě a věděla, co mě čeká :D
3. říj 2014 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,Bohunice NEODPORUCAM!Porod som mala v poriadku a porodna asistentka bola super.Vyznie to divne,no pre mna najkrajsim zazitkom bol porod. No potom tie sestry na novorodeneckom-hrozne!Ako bolo vyssie spomenute-robia problemy s kojenim.Velmi radi pomozu tak,ze akoze mas zle bradavky,tak Ti daju klobucik na kojenie (mimochodom to je taka hlupost,to by som zakazala!).Som stastna,ze doma som sa rozkojila.Dalej v mojom nadstandarde bol totalny prievan,stale tam chodil nejaky opravar.A vazit sme si museli miminko pred kazdym kojeni a po kazdom kojeni a pisat si to do tabulky na postielke!Vsade inde to robia sestricky.Jednoducho nemocnicu tvori personal a ten na novorodeneckom je pod uroven.S tymto ma skusenost aj par zienok,ktore tam boli so mnou.Takze za mna-palec dole.
26. říj 2014 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek