Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

suzamen
2. pro 2011

@hribek já byla v Břeclavi s jednou paní která šíleně chrápala a nevzbudil ji ani malej když brečel že má hlad 😀 a já zase pak nechci s dvojčatama otravovat víc lidí když mi budou brečet 😒 Já taky neměla velký návštěvy na pokoji max. můj chlap jinak jsme seděli na chodbě ale když jsem předloni jela za kamoškou k Miloušům na návštěvu a viděla tu přecpanou chodbu lidí tak sem se zděsila ☹
Kamoška rodila v Boh. a z pěti dnů tam byla 3 dny sama na pokoji páč tam nikdo nebyl ale já bych třeba takový štěstí neměla 😒 A poskytují na Obi. nějaký věci pro mimča jako oblečení a věci na koupání atd. ?

hribek
2. pro 2011

@suzamen ja byla v kvetnu a dostavali sme kosilku a latkovou plinu, kdyz bylo potreba tak dali novou, ja si pak vzala svoje bodycko. jinak dostanes par vlozek a to je vse. na koupani tam je detskej sampon johnsson. erarni nocni kosili dostanes kdykoli o ni pozadas. ted v zime asi dostanou prckove i dupacky nebo neco aby jim nebylo zima. na novorozeneckym jsou fajn sestricky co pomuzou s kojenim atd. ono hlavni je jak se ty chovas k doktorum a sestram tak se oni chovaji k tobe. kdyz je nechas delat jejich praci, tak ti vyhovi ve vsem co neohrozi tebe nebo miminka

suzamen
2. pro 2011

@hribek tak to je asi všude stejný...uvidím kdy se prckům bude chtít na svět 🙂 Tak já se k personálu vždycky chovám slušně páč vím že když bych byla hnusná tak budou hnusní i oni ke mě,já bych se ozvala fakt až když by na mě kašlali a nedělali svoji práci jinak nemám problém 🙂 Kamošce právě v Boh. akorát vadilo to že ji nikdo nenaučil kojit že když se malá málo napila tak jí hned vrazily stříkačku s nutrilonem což je myslím škoda když má matka mlíko ale jen neví jak správně kojit a od toho tam ty sestry jsou

hribek
3. pro 2011

@suzamen tak na obi kdyz si chtela pomoct tak opravdu pomohly nasly s tebou polohu kdy to bylo nej a klido i 5x za noc, prikrm az fakt kdyz uz ditko rvalo dlouho

suzamen
3. pro 2011

@hribek mě v Břeclavi taky moc nepomohli a já měla hned dotrhaný bradavky takže když sem chtěla nakojit tak jsme brečela bolestí a tekla mi i krev takže jsem malé musela dávat glukozu a pak už jsem neměla ani mlíko ale ted u dvojčat bych chtěla aspon nějakou chvíli kojit jinak bych se na tom jídle nedoplatila 😅

staninka77
3. pro 2011

Ahojky.
@hribek-V zime děti mají jen ty jejich košilky zavinovačku a taky dečku na přikrití a to je vše.
měla jsem sebou jak dupačky i ponožky my kupoval chlap pro malého.
Je to tak lidi jsou jiní a hodně zlí jak se tak dívám koloem sebe.
Mě se taky více líbí aby návštěvy chodily na chodbu jak do pokoje ještě kvuly odpočinku pro maminku a taky pro dítko 🙂 taky bych volila Obi jen kvuly návštěvám.
@suzamen-Pokoje jak psala Hříbek je dva pokoje po dvou vždy jsem na ně narazila.
Ale jen hostinskej pokoj má 5.postelí a tam jsi jen kvuly miminku pokud má nějaké problémy jako je žloutenka kojení.
Myslím si že je tam jueden pokoj po 4.ale to nevím jistě ☹ .
A sestry jsou užasné hodně pomáhají kojit mužeš tam dojít si i pro příkrm i v noci vždy ti vyjdou vstříct nikdy jsem nezažila že bys je nějak obtěžovala.Je třeba že ten příkrm dají do stříkačky ale když maminka nemá mlíko tak ti tím pomužou a dají ti mlíko odstříkané která má nadbytek mlíka tak je to fajn.
O Bohunicích jsem tohle taky slyšela že moc nepomáhají z kojením ale za to Obi ti pomuže jak vedne i v noci 😉 🙂
Já vím že pokoje jsou nic moc ale máš ostatní maminky ti miminka pohlídají wc je čisté nikdy jsem nemusela čekat na sprchu a tak i na wc.Je tam i takové stará koupelna i jedno wc tam se to dá taky. 🙂 .

suzamen
4. pro 2011

@staninka77 Ahojky...děkuji asi teda půjdu na ten Obi. Přece jen jde o děti a nejedeme na žádnou rekreaci 😀 Třeba budu mít štěstí a dají mě na dvojlůžkovej když budu mít ty dvojčata...chtěla sem prvně nadstandart ale ted bohužel nejsou finance a kdybych tam měla být třeba 10 dní tak by to byl už drahej špás 😀

hribek
4. pro 2011

@suzamen presne tak, nejde o rekreaci, a vlastne stejne nebudes resit jestli tam je vsecko novy, budes mit dost starosti s detma. ja taky zvazovala nadstandard ale nakonec sem byla rada ze tam nejsem protoze bych vyhodila 8000 kc jen tak z okna. byla sem tam o 3 dny dyl kvuli tlaku

staninka77
4. pro 2011

@suzamen-Ale nechci abychíom tě tam zrovna nutily ale myslím si že jsou více méně více ohleduplní jak v jinech porodnicích.
Já bych tam šla i po čtvrté mě by to nevadilo hlavně abychom byly z dětmy zdraví a to je to nejduležitější.
Mě vubec nevadilo že jsem tam bohužel musela zustat o 3.dýl z malím.Taky kvuly těhu cukrovce a taky tlaku a té toxopazmoze malej byl jeden den na vyšetření zda není slepý a docela toho jsem se moc bála chudák malí ty jeho očka si ten den zkusily nejdříve jedna sestra a pak musela dojít ještě jedna jak ho trápily ☹ .
jsem moc ráda že tahle porodnice je.A nejvíce mě se líbilo na porodním rodila mě porodní asistentka Miklíková byla moc hodná a příjemná ke mě a dr.co mě pak šila Kalvodová ta byla taky moc příjemná všechny mohu jen doporučit.
Ještě jsem musela být na Hostinským pokoji je to hned vedle novorozeneckého takže lítat taky nikam nemusíš tam mě daly v sobotu kdy jsem byla propuštěna juako by domu ale nešla.
@hribek-To je pravda že se budeš moci více všímat dětí a starat se o ně a zda budeš na pokoji 2-3-4 to je jedno hlavně né být sama.A utratit za týden 8000 litru a vyhodit to jen tak z okna to je fakt.Já tam byla chvílu sama a dost jsem se nudila malí my spal a na náštěvu my nikdo nedojel v tý zimě co byla venku. 😀 .

staninka77
4. pro 2011

Ještě jsem chtěla jen si dát pozor na tu starší sestru z novorozenéckého ta teda byla zlá a dost šíleně nadala my z krz dudlík malí ho měl a přez celou chodbu na mě řvala že místo dudlíku jsem měla mít kloboučky ještě že tam na chodbě nikdo nebyl. ☹

suzamen
4. pro 2011

@staninka77 já byla od první chvíle rozhodnutá pro Obi když jsem zjistila že čekám dvě ale pak mě to začal táhnout zase do Bohunic a ted asi fakt pojedu raději na ten Obilňák,i doktor mi to doporučil 🙂
A na sestru si dám pozor 😀 no mohla by zkusit na mě řvát přes celou chodbu,to je snad moje věc jestli dám svýmu dítěti dudel nebo ne...se ti divím že si jí nic neřekla 😅

hribek
4. pro 2011

@staninka77 no ja uz posledni dny sem si o nadstandard rekla jen nebyl volnej, chtela sem tam byt s pritelem, pac uz me ubijelo kdyz kolem me chodili vsichni domu a ja tam porad byla. priste taky beru dudlika, aspon na noc🙂

staninka77
5. pro 2011

ahojky.
@suzamen-Já si myslím že děláš dobře ta sestra byla hodně nepříjemná moje kamarádka tam byla v roce 2010 a její sousedkce taky udělala dusno byla prvorodička vubec si nevěděla co z miminkem má dělat prostě porodní deprese a sestra jí nadala ýže si neměla pořizovat dítko když se o něj neumí postarat ☹ .
Oni to na tom novorozeneckém nemají rádi když mimísek má dudlík.Tak jsem si pak dávala větší pozor hlavně na tu sestru chtěla jsem jí něco říct ale měla jsem 7.hodin po porodu 😠 a takhle se zachovala šíleně.
@hribek-Mě jedna sestra došla za mnou a ptala se my sama zda nemám chut mít nadstandart že je prí volný ale nešla jusem.
Já i propříště si dudlík vezmu taky jestly ještě někdy bude mimísek. 😀 .

staninka77
5. pro 2011

@hribek-To je my líto že máš zlomený malíček brzo at tě přestane bolet a je zahojenej.

suzamen
5. pro 2011

@staninka77 já bych jí dala kapky,to si přece nemůže dovolit a navíc říct něco takovýho matce co má chvíli po porodu a kdy má nejvíc rozházený nervy vždyt ta matka je z toho potom na prášky a ty sestry tam snad jsou od toho aby prvorodičkám pomohly a poradily co a jak 😠

hribek
5. pro 2011

@staninka77 diky snad to bude dobry...

staninka77
6. pro 2011

Ahojky.
@suzamen-Ona hodně pomáhala z kojením to je fakt ale vždy došla ze špatnou náladou.
A všechny sestry ti moc pomáhaly z kojením jen ta vždy něco viděla špatně její nálada byla šílená.Taky si jí pamatuji když my donesla malího na pokoj hned ráno po porodu.Sousedka hned říkala že malí je moc hezký furt něco říkala tak ta šílená sestra na ní musela zakřičet aby přestala do toho mluvit že něco vysvětluje je to fakt že až mohla odejít z pokoje mohla my to vše povikládat.
A pak za hodinu začala na novo z dudlíkem na mě. ☹ .
Taky bych jí dala kapky,já byla pak uplně totálně na dně plakala jsem že nám to stále nešlo ani přez ten klobouček 😖 .
Ale moc sestry pomáhaly maminky chodily i v noci já teda nechodila jen jak mě daly na hostinskej pokoj tak řtam jsem musela i v noci protože malí měl hlad musela jsem i odstříkavat alestály vždy v blískosti a hned přiběhly na pomoc. 🙂 .
@hribek-Není zač hlavně at jsi brzo OK. 🙂

dukie
6. pro 2011

Já přidávám svoji druhou zkušenost od Milosrdných - tentokrát fyziologický porod (předešlý byl císařským řezem).

Porod i následná péče bez chyby, o miminko i o mne se starali báječně, sestřičky i lékaři úžasně vstřícní, paní primářka novorozeneckého oddělení dokonce správně vystihla okamžik, kdy jsem se vnitřně začala hroutit 😀 (rodila jsem s virózou, která mě neopustila, k tomu malej proplakal 2 noci za sebou, takže jsem byla fakt K.O.) a fakt mě podržela, nabídla i setrvání v porodnici o něco déle, než se rozkojíme (páč doma s dalším prckem už toho klidu člověk moc nemá), nakonec to ale nebylo potřeba, sestřičky mi moc pomohly dodat sebedůvěry, že to půjde... chodila jsem kojit k nim na novorozenecké a převažovaly mi ho na přesné váze, abychom zjistili každý mililitr - a za každý mě chválily 🙂, dodávaly klidu ) a šlo to. 🙂 Malej měl novorozeneckou žloutenku, ztratil skoro půl kila, neměl prostě sílu sát... nastartovali jsme to kojením, co zvládl, zvládl + příkrmy, aby zesílil a mohl si z prsou vytáhnout mlíčko... a odcházeli jsme plně kojení (a zatím nám to, ťuk, ťuk, vydrželo).
Všechno sestřičky hezky vysvětlovaly, ukazovaly, klidně i několikrát dokola, a to i když věděly, že už bych asi mohla vědět, když jsem jednoho prcka vypiplala... jenže když to člověk tak rychle zapomínáááá... 😅

Každopádně - šla bych tam znovu. 😎

suzamen
9. pro 2011

@staninka77 ještě se zeptám...v kolika kilech se na Obi pouští miminko domů? Někde je to ve dvou někde až ve dvou a půl kilech... ☹

hribek
9. pro 2011

@suzamen myslim ze 2,5kg a dle toho jak to mimco je jestli je vse ok atd. mala mela 2,55 pri propusteni ale do 3,5kg nesmela ven☹

suzamen
9. pro 2011

@hribek ježiši tak to je blbý ☹ to tam asi budeme dlouho 😢 v Praze totiž pouští ve 2 kg a od 3 kg můžou ven ☹ Tak snad co nejdýl vydrží v bříšku 😅

bufina
9. pro 2011

@suzamen Nás z Bohunic pustili s 2300g

suzamen
9. pro 2011

@bufina tak to jsem zvědavá s kolika budeme moci jít z Obi...ale když spolupracují s Boh. tak by jsme mohli taky dřív 🙂

hribek
9. pro 2011

@suzamen ja si myslim ze zalezi hodne na celkovym stavu prcka, pokud pije dostatecne a nema nejaky problemy tak by vas mohli pustit driv, jakej mas vahovej odhad?

suzamen
9. pro 2011

@hribek no s váhou je to právě složitý...ve 30tt mi Vlašín navážil 1350g a o týden později můj dr. zase navážil 1800g takže jdeme za 10 dní ještě jednou k Vlašínovi na převážení ale mýmu dr. se prcci zdají větší takže snad budeme mít krásný váhy při narození 🙂

bufina
10. pro 2011

@suzamen No myslím že na tom Obilňáku je to hodně podobný jak v Bohunicích, když to má stejný vedení. Jim stačí aby mimčo prospívalo, pěkně přibývalo na váze a pustí vás brzo, do 2,5 kg ani nečekají, nebo taky přihlíží k tomu v jakým stavu mimčo je. Mně se malej narodil o měsíc a půl dřív a za 10 dní jsme byli doma 🙂

lucy.l
10. pro 2011

Ahoj holky,mě malou propustili domů s váhou 2300g po 72h od porodu🙂V Bohunicích

pupicka
10. pro 2011

Tak já jsem rodila v Bohunicich letos v kvetnu a za me - UZ NIKDY! Stresy a stresy az jsem z toho prisla o mliko (i kdyz ve zprave bylo napsano, ze plne kojim a dve vety zatim, Nutrilon á 3 hodiny)....a to jsem se chovala pokorne, neocekavala jsem nic extra....a nejhorsi je, ze kazda smena sestricek podala uplne protichudne informace, takze prvorodicka pak tape a nevi! Porodni pece dobre (co muzu posoudit - rodila jsem cisarem), ale ty sestry na novorozeneckem (az na 2 nebo 3 uzasne svetle vyjimky) hruza! Ale jedn mlada doktorka na detskym byla skvela a podporila. Jo a muj nazor, pokud jdete rodit poprve, tak nadstandard vubec nedoporucuji! Takze shrnuto podtrzeno, porod byl pro me, bohuzel, otresny zazitek a do Bohunic uz bych rodit nesla ani za milion penez...a to to mam nejbliz....

suzamen
10. pro 2011

@pupicka mě tam právě odrazuje taky to že nepomáhají rodičce se rozkojit a rvou hned dětem Nutrilon...já už sice mám jeden porod zasebou ale taky mi s kojením nikdo moc nepomohl a já se neuměla sama rozkojit tak jsme byli od začátku na Sunaru ☹ ale ted chci zkusit kojit co nejdéle už jen proto že kupovat UM pro dvojčata není levná záležitost 😒

vendulka
10. pro 2011

ahojky holky
já jsem rodila v Bohunicích před deseti dny a nemůžu si na nic stěžovat, dokonce to předčilo moje očekávání, první jsem rodila u Milosrdných a tam by mě už nikdo nedostal ani párem volů - otřesný.V Bohunicích na novorozeneckým bych snad nikkomu ani nic nevyčetla a všechny pochválila, sestřičky byly velmi milé a ochotné, kdykoliv jsem měla pocit, že mi nejde kojení nebo se mi nezdá, že přikládám správně, tak sem šla za sestřičkama i kolem půlnoci a vždy mi poradily a pomohly a díky tomu jsem měla druhý den po porodu mlíčko i když předtím sme chodily na dokrm na malé to nenechalo žádné následky a pěkně bumbá moje mlíčko a dokonce sme dostaly "sprďana", že pije až moc.Dětské dr tam byly dvě takové starší,ale v podstatě taky hodné, s jednou sme tam i vtípkovaly, no za mě Bohunice 1 s *.Sestřičky a dr z gynekologie byly taky super, ptaly se a radily....já za sebe Bohunice můžu doporučit

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru