Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

brunokri
1. črc 2016

@pekus rodila jsem dvakrát v Bohunicích 98 a 14 a na obilňáku 07 první porod super po všech stránkách druhý porod příjem na obilňáku katastrofa osobní spory mezi dr a sestrou se odrazili na celé komunikaci, naštěstí přes všechny komplikace o kterých jsme s PA neměly ani ponětí se malá narodila v pořádku na oddělení nebyl volný nad. takže jsme byly 2 dny na 4lůž. mazec naštěstí se uvolnil nad. takže jsme zbytek dní už byl klid a soukromí (placená služba je prostě znát) a poslední porod plánovaná vyvolávačka před termínem přístup super nad. pokoj super, že nedopadlo vše jak mělo nebyla ničí chyba. Takže za mě, je rozhodující kde budou mít volný nad. pokoj a držet se jednoho, oni jsou tam pro mě takže se nenechat

hankaczech
16. srp 2016

Přidám sem zkušenost s porodnicí Milosrdných bratří v Brně.
Porodila jsem tam 13. července zdravého a krásného chlapečka.
Porod byl vyvolávaný kvůli přenášení. Maličký se měl narodit 1. července a nějak se mu nechtělo.
Přijata jsem byla 12tého. Provedli mi oxytocinový test. Bohužel moje děloha vůbec nereagovala, žádné stahy to nevyvolalo. Začala jsem z toho být docela nervozní a měla obavy, že můj porod nakonec nebude probíhat tak, jak jsem si "vysnila". Měla jsem dříve i připravený porodní plán, který už jsem raději ani nevytahovala, protože mi v tu chvíli bylo již jasné, že to standardní přirozený porod asi nebude a nemá smysl se s plánem ještě ohánět.
Po testu mě umístili na pokoj, byla jsem na jednom z těch krásných, nově rekonstruovaných (bohužel po porodu na odd. šestinedělí na mě vyšel jeden z posledních ještě neopravených, ale dalo se to). V 5 odpoledne jsem dostala tabletku do čípku. V průběhu odpoledne a večer ještě několikrát proběhlo natáčení monitorů a kontrolovalo se, jestli moje tělo už nějak reaguje. Zatím nic a šlo se spát.
Až po půlnoci mě probudily první bolesti, které šlo ale rozdýchávat. Sestra mi poradila, ať si dám sprchu a nechám se zkontrolovat na porodním sálu. Při kontrole jsem dostala injekci analgetik, abych se mohla ještě dospat, protože mě čeká náročný den.... no taky, že ano. V 5 ráno mě probudily už dost velké bolesti a začínala mi odcházet hlenová zátka. Bolesti byly v dost krátkých a ne příliš pravidelných intervalech. Tak nějak nastřídačku po 3 až 5ti minutách. No a tak to vlastně trvalo až do okamžiku, kdy jsem porodila, což bylo v 15 hod. Tzn. 10 hodin dost intenzivních bolestí, které mě osobně šly hodně do análu. Nikdy dřív by mě nenapadlo, že může existovat taková hrozná bolest. Maličký se po té tabletce zřejmě rozhodl jít ven rychleji, než jsem se já otevírala, proto jsem si to dost protrpěla.
Po ranní přijetí na porodní sál jsem volala domů partnerovi, aby za mnou přijel a báječně se o mne celou dobu staral a byl mi skvělou oporou. Porodní sály mají u Miloušů krásné a nové, na mě vyšel zrovna ten s porodní vanou, takže většinu času jsem strávila ve vaně. Na "koze" jsem až ve finále porodila a mezitím z vany lezla jen, když mě porodní asistentka chtěla zkontrolovat, jak pokračuje otevírání a nebo natočit chvíli monitor.
Na porodním boxu nás nikdo moc nerušil a nechávali všemu volný průběh. Porodní asistentka i další sestra (studentka z VOŠ zřejmě na letní praxi) byly obě skvělé.
Vše jsem nakonec zvládla bez epiduralu, čemuž se sama divím 🙂. Byly chvíle, kdy jsem neměla daleko k tomu si o něj říct a křičela jsem, ať to dítě už ze mě dostanou jakýmkoli způsobem 😀
Ikdyž jsem před porodem cvičila s Aniballem, nástřihu jsem se nakonec nevyhla, ale byla jsem z bolesti tak unavená, že už mi to bylo jedno. Stehy jsem měla jen 2 a vnitřní poranění žádné, jsem tedy i tak spokojená.
Na závěr proběhl nerušený bonding, měli jsme s partnerem a maličkým asi 2 hodiny pro sebe. Pak sprcha a odvedli nás na oddělení šestinedělí.

Pokud jde o personál, nemohu říct, že by zde byl někdo vyloženě nepříjemný. Ikdyž občas mi přišel v porodnici trošku chaos, bylo znát, že letos mají asi velký babyboom. Protože jsem skoro 2 týdny přenášela, potkala jsem zde hodně doktorů i sester a vždy se mi každý představil a lékaři vždy podali na pozdrav i ruku. Dvakrát, krátce, jsem přišla do kontaktu také s Dr. Nagym a musím se přidat k názorům, že je to zvláštní člověk.

Na porodním sále se o nás staraly PA Iveta Došková, studentka Irena Slavíčková a na závěr MUDr. Michaela Sukeniková.

Sestry ze šestinedělí jsem moc nepotkala, opravdu nás tam bylo hodně a vždy jen ověřily, zda něco nepotřebujeme, jak se cítíme, ukázaly jak cvičit pánevní dno atd. Protože se mi laktace spustila docela učebnicově a neměla jsem žádné obtíže, nepotřebovala jsem ani se sestrami nic řešit.
Personál z novorozeneckého hodnotím pozitivně, vysvětlily nám jak pečovat o miminko, jak koupat a protože jsme měli po porodu vtočené nožičky, lékařka nám i vysvětlila cviky, které provádět, než se dostaneme do rukou ortopeda.

Pokud bych rodila znovu, klidně bych tuto porodnici opět zvolila.

pippilota
11. zář 2016

@hankaczech Ahoj, chtěla bych se jen zeptat, jak píšeš o nerušeném bondingu - nechali ti celou dobu miminko v náručí, nezabalené, kůže na kůži? Nebo ho rutinně ošetřili a zabalili a teprve pak ti ho dali? A v průběhu šití - měla jsi ho u sebe? Díky za odpověď!

Hana

hankaczech
13. zář 2016

@pippilota Poté co tatínek přestřihl pupeční šňůru, proběhlo zvážení a změření rychle stranou mně na dohled a za asistence tatínka. Mezitím mě musela sestra trochu očistit, protože junior na mě hned na začátek pustil smolku. Byla jsem tím opatlaná všude :D
Miminko jsem pak měla celou dobu na sobě, a to i během šití. Byli jsme nahulatí oba, takže kůže na kůži 🙂

pippilota
15. zář 2016

@hankaczech Dekuji zaodpoved 🙂 snad se nam to tentokrat podari taky tak hezky 🙂

miruskav
3. říj 2016

Ahoj holky, já rodila 5.6. v Bohunicích a mohu jen doporučit. Porod byl nakonec vyvolávaný, jelikoz mi odtekla voda a ani do 24 hodin se nedostavily kontrakce. PA mi předem vysvětlila co se bude dít, probrala se mnou co chci a nechci a jak vše bude v ideálním případě postupovat. Veškeré kroky se mnou PA a následně i lékařka vždy konzultovala, což mi osobně hodně pomáhalo a uklidňovalo. Skvělé je, že je člověk celou dobu na jednom plně vybaveném pokoji (zachod,sprcha, balón..) a tak i po porodu malou nikam neodnaseli, celou dobu jsem ji měla já i manžel na očích a po základním očištění a ošetření nám byly doprany dvě hodiny naprostého soukromí, kdy jsem měla malou na sobě hezký

sigginka
22. pro 2016

Když jsem získala informace od duly, tak porod u Milosrdných bratří by hračkou - ambulantně. Doporučuji http://www.mpduly.cz/reference/

keira008
18. únor 2018

Ahoj, Je potrebné sa do nejakej brnenskej pôrodnice nahlásiť dostatočne dopredu? Ak áno, koľko týždňov pred pôrodom? Nikde som na toto nenašla odpoveď, ani priamo na stránkach nemocníc... Momentálne žijem v Prahe a tam je treba nahlásiť sa na pôrod do zvolenej nemocnice niekoľko mesiacov dopredu.

sunnurse
18. únor 2018

@keira008 V Brně se nahlašovat nemusíš. Dokonce, pokud bys chtěla, můžeš chodit na monitory do jedné a rodit v jiné.

dancamich
18. únor 2018

Zkušenosti s brněnskými porodnicemi mám bohužel takové, že další budu rodit mimo Brno, protože než Brno, tak raději pod smrčkem. ☹

keira008
19. únor 2018

@dancamich Uf, a s ktorou nemocnicou máš zlé skúsenosti? V čom bol problém? Personál, vybavenie, neodbornosť...? Ja rozmýšľam o Nemocnici na Obilnom trhu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru