Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

lucy.l
3. zář 2010

@kackadu bylo to několik dní před termínem, tuším 4 dny a rodila jsem dva dny po termínu 🙂

kackadu
3. zář 2010

@lucy.l díky za odpověď. 🙂

prcekpet
4. zář 2010

@lucy.l jak jsi poznala, ze Ti toho Hamiltona udelali? Ted v patek jsem byla na vysetreni a bylo to neprijemne, ale trvalo to jenom chvilenku a dr. rikala, ze mimi je jeste moc vysoko....nespinim, nic me neboli...ale brouka v hlave mam jestli mi toho hamiltona udelala nebo ne....protoze jak jsem tam byla pred 14dny, tak jsem ji rekla, ze hamiltona ROZHODNE NECHCI!!!! a cetla jsem, ze to ten hmat trva nejak 2minuty a maminka musi spolupracovat...tak babo rad 😉

mimochodem skvela zprava, na WC byl uz toaletni papir a v cekarne akorat "Pat a Mat" nainstalovali TV 😀

lucy.l
5. zář 2010

@prcekpet no podle mě by ti ho udšlali jedině v termínu a když by už byl prcek dole,připravenej, mě řekla paní doktorka že tomu trochu pomůžeme a že to zabolí 🙂

kackadu
6. zář 2010

@prcekpet 😀 s tím papírem jsi mě pobavila 🙂 a můžu se zeptat jak dlouho jsi čekala když jsi byla objednaná na kontrolu? Já byla dneska na poslední kontrole a příští už se mám objednat do porodnice. Na 99% plánuju teda Bohunice, ale furt ještě krapet váhám 😖

sunea
6. zář 2010

@prcekpet Hamiltona by si urcite spoznala 🙂) Boli to "jak svina", doktor sa v tebe dlhsie vrta ako v moriakovi (krůtě) a zvycajne potom krvacas/spinis.

prcekpet
6. zář 2010

@sunea diky za odpoved 🙂
kackadu, poprve jsem cekala 5minut i se zaklepanim a dalsi 2 kontroly jsem cekala cca 40min na monitor, pr. jsem objednana na 10hod. a 10:40 jsem uz sedela na monitoru....pak ale cekas na kontrolu u dr. a to muze chvilku trvat. V kazdem pripade pocitej minimalne s hodinou (v lepsim pripade), ale nejdele jsem byla 3hodiny, ale byly porody atd..

prcekpet
6. zář 2010

@kackadu ten toaletni papir tam totiz NIKDY nebyl....a kdyz jsem byla hospitalizovana na infekcnim odd., tak jsem dobehla tak tak na WC, papir nikde, bezim na sesternu (s horeckama) neni papir a sestra, mate mit vlastni ....a musim jeste rict, ze jsem do spitalu byla dovezena rychlou, v horeckach a od obvodni lekarky, takze jsem opravdu nemela v planu skoncit ve spitalu!!! Ale to je pro jine tema, nicmene toaletni papir VZDY mit v kabelce!!!! nejlepe tak celou rolku 😀

kackadu
6. zář 2010

@prcekpet Souhlas a zaráží mě, že si v porodnici nedají na toto pozor. Ale většinou není ani na Obilnáku ani v Bohunicích. Přitom každá ženská když jde na takovou prohlídku tak chce být rozhodně "vymydlená" nebo jak to napsat. NO jo no. naštěstí tím, že už mám jedno dítko tak je moje kabelka plná kapesníků, vlhkých ubrousků a kokinek, takže mě zaskočit nemůžou 😠

kackadu
7. zář 2010

Tak holky dneska jsem si volala na objednání do poradny do Bohunic, a sestřička mě poprosila, ať se objednám na Obilnák, že mají totálně plno. že je možný, že na porod budu moct přijet k nim, ale poradna je beznadějně plná. Takže tak. NO co už, takže půjdu na Obilnák - to mi neva, znám to tam z prvního těhu a až to na mě přijde tak se prostě rozhodnu instiktivně, obvolám to a vyrazím.

staninka77
8. zář 2010

@kackadu-Já jen vím že obí pracoviště jsou sloučené spolu takže to mají i tam v počítaču když pujdeš rodit do Bohunic tak si tě najdou v počítaču.
A myslím si že to nevadí že budeš chodit na Obilnák.
A v jakej den tě obědnaly.
Já chodila vždy uterky jen mně tam ta sestra byla protivná ale dr.jsou pohodě. 😉

kackadu
8. zář 2010

@staninka77 Jojo to s tím počítačem mi říkala i ta sestra. Já jsem říkala, že jak budu rodit, že prostě zavolám a buď budou mít volno nebo ne, víc toho nevymyslím.
Jsem objednaná až na příští pátek, dneska začínám 37 týden takže to podle mě do te doby v klidu vydrží 🙂
Prohlídky na Obilnáku mi nevadí, spíš naopak. Mám to blíž a hlavně to tam znám, takže uvidím ono se to jak je vidět samo nějak vyřeší 🙂

staninka77
8. zář 2010

@kackadu-Přeji aby jsi rodila kde se ti více líbí.
Hlavně at vše dopadne krásně a pak dej info jak a kde tě vzaly k porodu,.
A držím ti palečky to tak uteče a už budeš mít mimíska u sebe. 😉 🙂 .
Vše se pak nějak vyřeší to je pravda a to i když porodíš na Obilnáku nevadí těch 5.dní se to vydrží.A budeš doma co nevidět.
Ted tu 3-4.dny nebudu tak pak se tu zase oběvím.
tak pak příští týden napiš jak jsi dopadla na první Ko v Porodnici.
Pá.

sunea
8. zář 2010

@staninka77 to s tymi pocitacmi je pravda, databaza je rovnaka v ramci FN. Akurat som nepochopila, preco teda odo mna pytali takmer vsetky nove udaje, ked som prisla rodit na Obilnak (do Bohunic som chodila na kontroly, a povodne som chcela ist rodit tam, ale bolo obsadene). No neva 🙂

kackadu
8. zář 2010

@staninka77 Jojo dám vedět, děkuju za podporu. Vždycky jak se přiblíží večer, mě Ti přepadá takovej strach. Doufám, že až to přijde tak nepropadnu panice. Připadá mi, že jak člověk jde rodit po druhé....já se snad bojím víc než poprvé 😅 . Ale máš pravdu, zvládnou se to musí, a až bude mimi na světě, tak porod bude to poslední co budu řešit 😅
Díky a pá

kackadu
8. zář 2010

@sunea no mezi náma, v prvním těhu jsem chodila do poradny na Obilnák, pak jsem na Obilnaku rodila, a když jsem přijela k porodu tak mě stejně hodinu zpovídali takže to je asi rutina. Zas aspon se něco dělo 🙂 A jak jsi byla v porodnici spokojena?

sunea
9. zář 2010

@kackadu Ja som bola velmi spokojna. Porodna asistentka vyborna (Martina Fialova), aj sestricky, aj krasny doktor pri porode 🙂 hihi...na sestinedeli sestry profesionalne, poradili, pomohli, ked clovek potreboval, aj ked toho mali fakt vela (vtedy tam bolo vyse 50 deti). Az na jedneho dr., ktory sa vo mne stural ako v krute (ked som uz mala kontrakcie a asi si na mne nacvicoval Hamiltona) a jednu detsku dr., ktora ma zdrbala, ci chcem nechat dieta vyhladovat, boli vsetci velmi fajn. Hodnotim ten svoj "pobyt" tam velmi pozitivne.

kackadu
9. zář 2010

@sunea tak fajn. Fuj o tom rejpani se vevnitř mi ani neříkej, to sou fakt blbci. Brrr bojim bojim.

sunea
9. zář 2010

@kackadu Neboj, ved uz si to raz zazila, uz budes vediet, co ta caka a neminie 🙂 A s tym Hamiltonom - treba proste povedat, ze si to neprajes. Ako trubka prvorodicka som nemala paru, ze to na mne mozu skusat, ale ked budeme cakat druhy prirastok, uz budem assssertivna 🙂 Inak ta moja porodna asistentka ma nevysetrovala kazdu chvilu - napr. ked ma prijimala, tak vravela, ze uz ma vysetrila dr., tak ona ma uz nemusi trapit. Vysetrovala ma az po nejakych 2-3 hodinach, aby vedela, ci mi porod postupuje.

kackadu
9. zář 2010

@sunea já si myslela, že budu taky v klidu, že už vím....ale opak je pravdou. Už si všechno nepamatuju, ale co si pamatuju , tak si říkám co když to tak nebude. No hotovo. A zas nevím jestli přijít dobrý den, prosím Vás nedělejte mi Hamiltona jo? 😀 Ale jo musím myslet na to, že to prostě skončí, vydržela to miliarda lidí, musím taky a šmitec.

macinek
10. zář 2010

Ahoj,

rodila jsem v červenci na Obilňáku a byla jsem moc spojojená, chtěla jsem původně rodit v Bohunicích, ale taky mě při objednání na monitory odeslaly na Obilňák, měla jsem navíc těhotenskou cukrovku a ke konci i vysoký tlak (který jsem měla teda vždycky jenom v porodnici, doma pohoda 😀 ), hamiltona mi doktorka dělala ale dopředu se mě zeptala jestli může 🙂 a vůbec to nebolelo. Jinak jsem rodila jenom s porodní asistentkou a doktorka přišla až 5 minut před narozením a spíš jenom stála odpodál a potom mi udělala jenom 1 steh po porodu. I když jsem se Obilňáku napřed bránila tak ve finále jsem byla ráda že jsem tam rodila 🙂

trexx25
10. zář 2010

Ahoj.
Tak já se dnes objednávala do Bohunic a objednali mě na pátek 17.9., tak snad se to tam trochu uvolnilo. Je pravda, že jsme si s manželem byli v úterý tj. 7.9. porodnici prohlídnout a řekli nám, že momentálně nepřijímají, že jsou plní a hned druhý den volal manželovi kamarád, že jsou v Bohunicích a ráno jim budou malou vyvolávat, ale nevím jestli to měli dopředu domluvené, nebo začli rodit a zastavilo se to. Já tedy doufám, že až bude chtít malá na svět, tak bude v Bohunicích místo i kdybych měla rodit na nadstandardu. Na Obilňák opravdu nechci, sama nevím proč, ale asi je to o tom, že mě rozhodí vše nové, neznáme a na Bohunice už jsem psychicky v rámci možností připravená. 😀 No, ale stejnak to nemám jak ovlivnit, takže co se má stát, ať se stane 😉

mmorgana
10. zář 2010

@macinek Ahoj, gratuluji k děťátku 🙂 Mohla bych se Tě na něco zeptat? Mám taky těhotenskou cukrovku a bojím se, že mě budou nutit do indukovaného porodu. Jak to bylo u Tebe? Rodila jsi do termínu?

macinek
10. zář 2010

@mmorgana na obilňáku u cukrovky vyvolávají týden před termínem, taky záleží na velikosti miminka. Já jsem měla nástup na vyvolání v neděli v 7:30 a v sobotu v 23:30 mi doma prdla voda a neděli ve 4:20 jsem porodila, takže jsem to stihla tak tak, malej se rozhodl sám 😀

staninka77
12. zář 2010

@mmorgana-Ano je pravda že porod vyvolávají týden před TP já měla taky těhu cukrovku a ještě hodně vysokej tlak takže vím že to vyvolávají na Obilnáku o týden dříve.
Měly mně ho vyovávat 4.11.ale bohužel se neuskutečnil malej si vybral datum sám 3.11.A to jsem byla na rizikovím oddělení.
Takže zasahovat nemusely.

mmorgana
12. zář 2010

Díky holky. Právě bych se chtěla vyvolávání co nejvíce vyhnout ☹

staninka77
12. zář 2010

@mmorgana-Já jsem se taky šíleně toho bála ale nakonec si malej vybral že pujde na svět bez jejich pomoci.
Moc držím palečky aby si mimísek narodil normálně bez vyvolávačky. 😉

prcekpet
12. zář 2010

ahoj, ja rodila v Bohunicich minuly tyden. Na odd. setinedeli v 7.p. zase takovy natresk nebyl, byly pokoje, kde lezela jen 1 maminka a vsechny nadstandarty byly volne....nechapu.
Jinak me rano praskla voda a volala jsem do Bohunic, ze jedu a sestra mi rekla a nechcete radeji Obilnak, rekla jsem nee, ze k nim jsem chodila na monitory....tak rekla dobre mame tu posledni misto, budu vam ho tu drzet....
jinak personal = porodni asistentky, detske sestry = BAJECNE a UZASNE zeny. Jedine, co me tam vytacelo byla ta silena uklizecka, ktera neumela ani pozdravit, do vseho mlatila a jeste mokrou gumovou rukavici sahla na muj rucnik a pak i na maleho postylku!!!! 😠

kackadu
12. zář 2010

@macinek Tak to zní moc dobře! A teda porod jsi měla jak píšeš krásnej, kéž by to tak bylo i u nás. Já nevím jestli bych na toho Hamiltona kývla kdyby se mě ptali.. 😕 jsem na ty vyšetření fakt cíťa 😒

kackadu
12. zář 2010

@trexx25 Tak to je drsný, já tam volala 6. září a neobjednali mě. Ale mě ten Obilnak zas tak neva, protože pro mě je to zase známe tam a neznámo jsou Bohunice. Taky jsem se tam byla podívat, ale působí na mě strašidelně ten kolos te nemocnice, ale jak čověk zapadne dovnitř, tak už je to asi jedno. Pak napiš jestli jsi tam čekala dlouho nebo jestli to bylo v pohodě. Já jdu teda taky až v pátek.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru