Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

roxana76
22. únor 2009

Zdravím maminky.
rodila jsem na Bulovce před 8 měsíci naši první holčičku. Musím pochválit jak doktory, tak i ostatní personál. Zejména mnoho díků patří doktoru Záhumenskému a paní doktorce Zmrhalové. Rodila jsem 33 hodin a oni tam byli celou dobu se mnou, stále se zajímali jak mi je, jak se daří malé a i s manželem prohodili pár vět. Musím říci, že jsme si to s mužem opravdu užili, dokonce jsme se i pobavili a zasmáli a takhle si to nějak představuji, vždyť zrození nového života je krásná věc a veselí k tomu patří. Bulovku tedy mohu jen doporučit.

romi73
23. únor 2009

onbar, papíry ti dají při první návštěvě poradny před porodem. dostaneš je od sestřičky v ordinaci až tam půjdeš poprvé. rodný list dítěte posílá matrika poštou do vlastních rukou, pro ten se naštěstí nikam nemuselo. s těma věcma - na jídlo se chodí i s miminama, takže já měla telefon ve vozíčku a pak jsem si ho dala na tác s jídlem, protože mimča parkujou před jídelnou (ale je tam prosklená stěna, takže je na ně vidět). a erární župan jsem neměla tak s kapsama jak to je, nevím 🙂
s těma vložkama to u mě bylo tak, že po převezení na pokoj jsem vyfasovala balík velkejch, pak jsem ho nemohla najít, tak mi dali další, ale třetí už nechtěli dát, to jsem dostala ty malé. nevím jeslti by mi ten druhej velkej daly, kdybych ho "neztratila/, pak jsem ho teda našla, tak jsem měla dost, ale přijde mi že s tím dělali trochu obstrukce. tadši si vem jeden vlastní s sebou (ale ty velký, mají je tam na bulovce ve zdravotnických potřebách, a pak aspoň ještě tři na domů)

kocicinka
23. únor 2009

Ahoj holky, mám takovou jednu blbou otázku. Jak moc se po porodu krvácí? Je to jako při menstaruaci? Nebo ještě silnější? A je to jenom krev, nebo i ještě něco jiného 😕 Jak to zhruba tak dlouho trvá? Ptám se takhle debilně proto, abych věděla, co mě čeká.... 😅

kim
23. únor 2009

Koci, tak já jsem po císaři, tak nevím, jak je to po normoš porodu..já krvácela celý 6.nedělí, bylo to takový ve vlnách, 2 dny víc, pak to vypadalo, že to přestává a zase znova...nejvíc to bylo v porodce, ale byla to jako silnější MS, rozhodně jsem nikdy neprotekla durch...no ven jde krev a nějaké kousky sliznic či čehosi, po těch 9 měsících nemenstruování je to takový nezvyklý, jako kdybys to měla poprvé 😀 😀 no a co mi vadilo nejvíc je, že to celkem zapáchá, tak nasládle 😝 to mi vadilo i v porodce v těch koupelnách, to byl celkem puch no 🤐 😔

kocicinka
23. únor 2009

Jééééj ono je to tam cítit, jo? Až tak? Vlastně jsem se taky chtěla pozeptat, jak je to na Bulovce s hygienou...prý v Podolí "to" plave ve sprchách a WC. Tak nevím, já když jsem měla MS tak po mě nikdy nic nikde neplavalo, tak jsem se trochu zhrozila 😅 A proč musíme mít porodnické vložky a nemohou to být norm. menstruační s křidélkama, na které jsem zvyklá? V čem se ty porodnické vložky liší od těch menstruačních?

romi73
23. únor 2009

koci, tý krve je dost. používají se naráz 2 ty porodnický vložky, navíc jsou měkký a líp se sedí 🙂 jestli ti můžu poradit, kup si je a neřeš to dopředu, těš se radší na mímo 🙂 nakonec sama uvidíš, jak to budeš mít. mě přijde, že se to s menstruací srovnávat moc nedá, přece jenom jenom je to masivnější. měla jsem třeba pořád zmazanou košili, převlékala jsem se minimálně 2x denně.

meri
23. únor 2009

Já jsem byla s Bulovkou moc spokojená. No člověk se musí ptát, když ho něco trápi, sestřičky jsou milé, ani bachařka mi nevadila. Mně malá posledné noci řvala hlady, mlíká jsem měla málo, no když jsem dorazila 4.den domů, mlíka bylo až-až, musela jsem si dávat tvarohovej obklad, abych nedostala zápal.

Mně stačil balík vložek, které dala Bulovka, ještě mi zbylo. V porodnici jsem krvácela hodně, no doma už jenom týden, ani to moc né. Porodnické vložky jsou prodyšné, bez folie a není na nich lepící páska, tak i proto jsou lepší síťované kalhotky. Důležité je větrat, proto nejsou vhodné klasické kalhotky ani vložky. Doma pak taky je lepší chodit pořád v košili nebo v županu.

Košili jsem taky měnila 2x denně.
Erární župan má velké kapsy a je taky hooodně veliký, ale postačil.
Jo a taky si vemte aspoň 2 přebalovací podložky.
Oblečky pro miminko jsem svoje nepotřebovala.

Základem je hodně pít, aby se tvořilo mlíko, takže si nezapomente balík vod.

kim
23. únor 2009

Romi73, vždyť jsem psala, že jsem po CS, to je trochu jiné než norm.porod, páč mě vyčistili, po vyndání Daníka z bříška 😉

Koci, No jako ty sprchy tam jsou staré, ale dá se to, ale jestli jsi cíťa 😀 tak vezmi boty do sprchy, já je měla 😉 a nelitovala!!!!!

jj normální vložky mají tu folii a nevětrala by Ti hráz a mohla bys dostat zánět, takže rozhodně ty porodnické a síťované gaťky 😉 😉

mravenecr
24. únor 2009

Ahojky,
jsem zde poprvé - nováček-. 😕
končím 31 týden a termín mám 22.4.09 také Bulovka. Co tedy tady píšete tak jsem z toho zmatená smíšené pocity 🙂 1/2 dobrý a 1/2 špatný, nicméně jsem si z toho vzala to svoje a uvidíme jaké zkušenosti v porodnici (pokud opravdu skončím na Bulovce) budu mít já. Pak budu moci také přispět do diskuze.
Ráda by jsem se Vás optala zda máte zkušenosti s placením na Bulovce, již jsem si zjistila, že budu platit 500,- Kč za přítele, pak 60,- Kč za 1 den pobytu v nemocnici a 400,- až 1.200,- Kč za nadstandardní pokoj (pokud bude k mání).
Nevíte podle čeho jsou ty pokoje cenově rozdílné?
Platila jste některá ještě i za jiné služby?
Kdy asi tak ty peníze požadují a zda keš či lze platit i kartou?

nerada by jsem se totiž dostala do situace momentu překvapení 😲
Dále mám ještě dotázek ohledně toho, co Vám půjčila nemocnice (erár) a toho co je potřeba si vzít sebou. Jak na mimčo tak pro sebe. Některé věci jsou samozřejmě všeobecně popsány na netu, ale jde mi speciélně o Bulovku, protože každá porodnice to má jinak.

Pokud by to již někde v příspěvkách bylo a já to přehlídla klidně mi písněte a já si to vyhledám. 😉

meri
24. únor 2009

Mravenecr, 500 za manžela jsme platili hned po porodu, za pokoj se platí při odjezdu z porodnice v hotovosti, 60 za pobyt v hotovosti na pokladni u vrátnice nebo převodem. Nic jiného jsem neplatila.
Ja byla na nadstandardu za 400, moc hezkej pokoj, na sprchu 2+2 maminky.

V porodnici dostaneš balík velkých vložek, mně bohatě postačil, každý den 5 plen, taky stačilo, mimčo ještě v porodnici moc nekaká, vem si ale alespoň 2 přebalovací podložky.
Taky dostaneš župan a košili, kterou si můžeš měnit i několikrát denně spolu s prostěradlem.
Nezapomeň taky kojíci podprsenky+vložky do podpr. a síťované kalhotky.
Pro mimčo nepotřebuješ nic až věci na cestu domů.
jo a nezapoň na balík vod, musíš hodně pít.

To je zhruba vše, najdeš to i v jiných příspěv.

onbar
24. únor 2009

ahojky take bych se vas co jiz to mate za sebou chtela zeptat zda jste nektera jela do porodnice sanitkou...tj. bydlim na Pha zapad tj. na Bulovku je to pres pul Prahy nemuze se mi stat ze me odvezou do porodnice tam kam to maji nejblize? Tj. pro me by to znamenalo do Motola... :(

meri
25. únor 2009

Onbar, ja jela z P5 taxíkem, na kurzu nám říkali, že sanitka nás může odvézt do nejbližší porodnice.

maty01
26. únor 2009

Meri, jaktože tě taxík vzal? Já jsem slyšela, že dělají ofuky, že těhotný do porodnice nevozí.
Spíš by mě zajímalo, když si do nemocnice dojedu autem a do jiné autem nefrefím, tak jestli mě do jiné nem. sanitkou hodí, když mě vyhodí z Bulovky z důvodu stopstavu.

petua
26. únor 2009

Maty: Co je to za blbóóst, proč by Tě taxík neměl vzít? 😅

maty01
26. únor 2009

pár kamarádek pohořelo, hloupý chlapi taxikáři, prý co ta plodová vooodaaaa 😀

maty01
28. únor 2009

Blbý dotaz 😀 Dostaly jste na kurzu seznam věcí co do porodky nebo jste si všechny důležitý věci zapisovali do deníčků? 🙂 Já si totiž prd potom pamatuju 😅

petua
28. únor 2009

Maty: Seznam věcí nám PA řikala, dostaly jsme i takovej dvoulist, kde některý věci napsaný jsou, ale ten je fakt k ničemu 😅 - uvidíš. Já jsem si udělala seznam svuj, kdyžtak mrkni ke mně do alba, třeba přijdeš i na něco, co mi tam chybí 😉 . A kdy začínáš s kurzem?

maty01
28. únor 2009

Ahoj Petuo, mrkla jsem na ten seznam, máš ho dobře rozdělený, kdy a kam co potřebuješ 🙂 to je dobrý nápad, protože jednu tašku k porodu a druhou na pokoj.
S kurzem začínám ve čtvrtek. Jsem zvědavá 😎 Tobě už se to ale hoooodně kráááátííí - jak se cítíš????

petua
28. únor 2009

Maty: Tak to nám zrovna poradila PA na kurzu - rozdělit si tašky 😀 - jednu k porodu, kterou pak manžel vymění za druhou tašku na šestinedělí (do tý doby může být v autě 😉 ).
My už jsme s kurzem skončili, teď se kurzujem sami doma 😀 . Zatim mi nepřijde, že by se to nějak krátilo, asi si to nepřipouštim.. A hlavně manžel má pořád času dost a když já začnu balit, tak protáčí oči, že plašim - se potom bude divit 😀
Jsem zvědavá, na ty poradny na Bulovce, protože mam hroznýho Dr., se kterým se nedá bavit a celkem tu péči zanedbává, takže předpokládam, že se na tý Bulovce konečně dozvim něco kloudnýho :-/

romi73
28. únor 2009

Petua, nedělej si iluze, mě třeba na Bulovce za celý měsíc co jsem tam chodila do poradny před porodem neudělali ani jednou ultrazvuk, jen monitory. Na ultrazvuk jsem se objednala (až když jsem se zeptala, jestli mi ho teda jako vůbec budou dělat, tak mě poslali ať se na něj objednám) ale dřív jsem porodila, takže mi ho dělali až když jsem přijela rodit. Ale na co jsem se zeptala, všechno mi hezky vysvětlili. Jinak to jde jak na běžícím pásu, a připrav se na čekání než se dostaneš vždycky na řadu. Každopádně čtení, pití a sváču s sebou.... nejlepší je objednat se hnedka na brzo ráno.

poradna je - tlak, váha, moč, pak se dr. koukne dovnitř a jde se. ale byli milí a trpěliví i s mýma blbýma dotazama 🙂

petua
28. únor 2009

Romi: No to já zas nečekam, že se mi budou věnovat celý dopoledne 😀, ale to bys musela znát mýho Dr., to je katastrofa - teď jsem konečně sehnala jinýho, takže po šestinedělí už budu chodit jinam. To vim z kurzu, že prej USG nedělaj, až pak před porodem (a monitor prej od 38tt) - ale já předpokládam, že u nás to bude přece jen trochu jinak, já mam nízko placentu, tak předpokládam, že si to zkontrolujou dřív - každopádně se o to budu hlásit.. A na ten se musíš jako extra objednávat, jo? To je teda taky systém...

maty01
1. bře 2009

Cožeeeee? Monitor od 38tt?Takže já poprvé uslyším srdíčko malýho až před porodem skoro? Mě ho totiž na gyndě poslechnout nikdy nedali. Myslela jsem, že v první poradně už mě hodí na monitor. No, mají s náma asi jiný plány 😖

kim
3. bře 2009

jj monitor dělají až takhle "pozdě" a UTZ je v jiném patře a vůbec to s poradnou nesouvisí, proto se musíte objednat, je fakt strašně moc rodiček, tak se nedivte, mají plno 😉 Jinak už jsem tu psala, že UTZ nedělají, jen v případě, že týden přenášíte!!!

petua
3. bře 2009

Kim: A jak je to prosim Tě s tim ultrazvukem, půjdu do poradny, Dr. mě tam pošle, abych se objednala (nebo mě objedná sám??) a jak dlouho se na něj pak "čeká"? Hned mi ho prostě neudělaj ani kdyby trakaře padaly? 😅 😀

kim
3. bře 2009

Peti, půjdeš do předsálí jakoby vedle do chodby než čekáš na poradnu a tam sedí babka 😀 a zapisuje a dává termíny,to aby ses šla k ní zapsat Ti ale řekne Dr.v poradně, já nevím jak rychle Tě objedná, já rodila na Vánoce a měla to plný, ale nemělo by to být dýl než fakt týden přenášení od stanoveného TP!!!!!Hned Ti to určo neudělaj 😀 s tím nepočítej 😀

glumy
3. bře 2009

Petua a Kim: jsem ve 39+0tt, dneska jsem byla v poradně a měla jsem se jít objednat na UTZ,místo měli hned zítra. Doktor minulý týden říkal, že ten UTZ dělají v 39tt, tak nevím 😎

mifka82
3. bře 2009

Ahoj, chtěla bych se zeptat , jestli nadstandart dvoulůžkový za 400,- má také neomezené návštěvy jako jednolůžkový. Díky

petua
4. bře 2009

Kim: Já to myslela ale tak, když bude potřeba udělat dřív, víš, jak jsem tu psala o tý mojí placentě, né pak při přenášení.. No, to je jedno, však uvidim, že jo 😀

kim
4. bře 2009

Glumy, tak to je superka 😵 😵 že by změna!!!!tak to jedině chválím, jestli automaticky půjdou všechny těhule ve 39tt!!!!Před tím rokem ho prostě nedělali 😠 😠 tak tos mě potěšila 😵

Mifko to nevím...

Petu, hele ty asi díky placentě budeš chodit do rizikové poradny bych tak řekla a to si tě asi ohlídají víc, takže možná půjdeš dřív a třeba i několikrát!!!! 😉

petua
4. bře 2009

Kim: snad jo, nějak se to ošéfuje.. Ale dííky 😉

Mifka: No, tam to přece neni o tom, jaký jsou tam určený, ale o tom, jak se domluvíš s tou maminkou, co tam bude.. Pokud bys tam třeba byla sama, tak asi nebude problém, ale pokud tam budeš s jinou maminkou, tak tý by asi nebylo příjemný, kdyby tam pořád někdo byl, taky si bude chtít odpočinout, nakojit...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru