Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

senja
22. kvě 2009

Jo, kocicinka, moc diky za odkaz, mrknu se 🙂

senja
22. kvě 2009

kocicinka, mela jsi na mysli Partnerské předporodní setkání?

kocicinka
22. kvě 2009

Senja: Ano ano, pak tam jsou ještě Šťastné počátky pro nastávající rodiče, to je tuším víkendový kurz a potom tam je kurz s asistentkou Ivanou Konigsmarkovou.

senja
22. kvě 2009

Ten kurz s PA uz bohuzel nestihnu, ma 6 lekci ☹
A na tom Partnerskem predporodnim setkani se nacvicuji i dechove techniky? Lektorka tam ma prave uvedeno, ze jeji prednaska nenahradi kurz s porodni asistentkou, tak nevim, o cem pak vubec je ☹

kocicinka
22. kvě 2009

No to asi nenahradi, protože ta lektorka není PA ani zdravotnik, vlastně nevím, co je. Ale měla bys aspoň něco. Nacvičují se tam úlevové pozice a masáže, jinak se tam povídá o všem, co s porodem souvisí, ale né z lékařského hlediska, spíš je to takové "duchovnější". To dýchání jsme na Bul. nacvičovali dvojí. Jedno hluboké, do břicha(nemají se zvedat ramena, ale břicho) a jedno rychlé tzv. psí. Knížky nějaké doma máš?
Proč Tě mrzí, že nejsi registrovaná? Vždyť porodnice tě musí vzít, i když registrovaná nejsi. A třeba Neratovice neregistrují vůbec. Kam chodíš do poradny?
Anus: on ten UTZ je dost nepřesný, ta váha je + - 500 gramů, takže může mít klidně i o půl kila míň...

senja
23. kvě 2009

kocicinka No knizky prave zadne, spolehala jsem na kurzy 😀 A do poradny nemam kam chodit, protoze skoro vsude chteji svoje registrovane. Neratovice, Horovice, Benesov, Brandys and spol. jsou sice moc fajn, ale u nas bohuzel nepripadaji v uvahu, pac v Pze mam jen manzela, a ten pracuje od 8 do 20 i o vikendech, takze by nas s miminkem nemel pak kdo vyzvednout ani chodit na navstevy 😒

lenkazdenek
23. kvě 2009

Senja a zkoušela jsi vinohradskou? Já ji měla jako poslední možnost buď tam nebo brandýs protože se v termínu mého porodu na bulovce malovaly porodní sály,ale nakonec malá vydržela vevnitř do otevření bulovky

kocicinka
23. kvě 2009

Senja: ale v Neratovicích jsi z Prahy Holešovic za ani né půl hodiny... To máš jak po Praze a návštěvy se dají domluvit, oni jsou tam hodně vstřícní. Co manžel dělá, že je v takovém zápřahu?Slyšela jsem, že má manžel rodičky nárok na týdenní ošetřovatelskou dovolenou. Ta Vinohradská prý není nic moc.
Anus: držím všechny palce. Napiš potom, jaké to bylo a hoď foto do galerie 🙂

anus.anys
23. kvě 2009

kocinka: to nechápu,pořád mám bolesti jak prase,pořád dokola,ale přestalo mi tvrdnout břicho a už sem si tak nějak na tu bolest zvykla,tak už mě to ani nenutí prodýchávat. Mám už pěkně spadlý břicho,tak snad to už brzy vyjde ven 🙂

andreasek82
24. kvě 2009

anus a kolikaty jsi tyden? nemas to v profilu..

kocicinka
24. kvě 2009

Anus tak to jsme na tom dosti podobně 🙂 Já jsem byla dnes na celodennim semináři v Budějovicích a spala jsem asi dvě hodiny. No celou dobu jsem se tam kroutila jak žížala a dvě hodiny strávila u pí. docentky v kabinetě na gauči. Měla jsem pocit, že tam snad porodím.Bolesti jak při MS co 20 minut. Ale už jsem bez úhony doma 😀

anus.anys
25. kvě 2009

andreasek82: já vím,protože já a moderní technologie se nemáme zrovna v lásce,neumím to nastavit. Dnes jsem 38+1

kocicinka: dneska mi pěkně tvrdne břicho,bolesti mi jdou do celýho břicha a už to zase musím prodýchávat.Tak snad už se to rozjede a povede. Ale ještě chvíli musím počkat,intervaly po 15min. Doktor říkal,že se mám přijít ukázat až budu mít tyhle kontrakce po 5 minutách aspoň 2 hodiny...nevím jak to zvládnu.Už teď skoro klečím na čtyřech a ukusuju sedačku :o)
Ty ještě studuješ?

anus.anys
25. kvě 2009

Myslím,že juž jsem ten profil upravila...ještě že mám bratra maiaka přes počítače 🙂

kocicinka
25. kvě 2009

Jojo, 5. ročník VŠ v Budějovicích, učitelství pro střední školy. Právě jsem byla vyhozena z Angličtiny ☹ Tak sem musim znova.

anus.anys
26. kvě 2009

Koukám že vše stíháš. 🙂 to ti závidím, jelikož mě nevzali na školu,tak jsem šla po maturitě makat a kupodivu jsem otěhotněla...nečekaně a neplánovaně.Jinak si myslím,že jeden předmět se dá a ajina není zas tak nic strašnýho ne? Pro mě byla vždycky šílená psychologie (myslím,že bys jí měla mít taky na škole ne?) hlavně ty definice,to bylo příšerný. Bohužel jsem se první hodinu psychologie přihlásila a řekla jsem něco strašně "chytrýho" a od tý doby jsem byla profce pořád na očích a pořád se mě na něco ptala jako bych věděla všechno,byla jsem za šprtku při jejích hodinách,zato mě pěkně potopila při maturitě.

Hele, dneska jako bych snad ani nebyla těhotná,žádný tvrdnutí břicha,žádný bolesti,žádný tlaky...prostě nic,jako by byl klid před bouří...má se hodně měnit tlak tak snad pojedem/nepojedem 🙂 Chtěla bych to mít už do víkendu za sebou.

kocicinka
27. kvě 2009

No pro mě zase psychologie pohoda. Baví mě a dokonce jsem jí chtěla jít studovat, ale je na ní hrozný nával. Taky jsem z ní maturovala( střední pedagogická škola) a v únoru jsem z ní dělala státnice. Kdežto Aj hrůza. Vůbec anglicky neumím a ty testy jsou na mě docela těžký. Taky vy mladý máte v jazycích docela náskok, já se ještě do 6. třídy učila povinně rusky :-
Hele, dáš pak vědět, až to budeš mít za sebou, viď? Já jsem vypozorovala, že u mě se stav mění podle toho, jak se vyspím, čili jak moc jsem unavená. Když jsem odpočatá tak břicho netvrdne skoro vůbec. Zajímavé...

anus.anys
27. kvě 2009

Určitě dám vědět až se vrátím z porodnice. Bezpodmínečně musím porodit do neděle pač od 1.6. do 8.6. je zavřenej porodní sál na Bulovce. Myslím,že už to brzy bude,protože dneska to an mě chodí docela v pravidelných intervalech a monitor taky skákal jak divej. Bolí to čím dál víc...sakra,asi je to tady 🙂

kocicinka
27. kvě 2009

Počkej, ono se na Bulovce od prvního do osmého nerodí? A to jako vůbec, nebo je jen omezený provoz? A sakra, To mi nikdo neřek... 😲 Tak to máš docela kvalt. Já byla dneska na monitoru a pohoda...nic se neděje a máma tvrdí, že je mimino ještě vysoko. Takže nic. Ale já jsem tomu docela ráda, necítím se být ještě psychicky připravená, jít rodit 😅

ludva
28. kvě 2009

Kocicindo, je to tak. Od 1.6. do 8.6. se na Bulovce nerodí!!!!!!!
Dneska jsem tam volala.

Kocicinko, kam chodíš do poradny? Na Bulovku nebo do Nerátek?
V úterý jdu naposledy do Gyncentra a pak bych měla začít chodit do porodnice.
Potřebovala bych porodit příští týden, jedno dítko budu mít na škole v přírodě 😀 😀 a holka už je velká, můžu jí nechat doma samotnou.

kocicinka
28. kvě 2009

Ludvo v úterý jedu do Nerátek, k Dr. Bilinovi. Ale když budeš rodit příští týden, tak to asi budeš muset někam jinam, ne? A kam tedy půjdeš? Zase do Nerátek, nebo do nějaké jiné porodky v Praze? Jak to, že mi to neřekli, když jsem se tam registrovala☹ A nevíte, co se tam děje? Když jsem volala do Podolí(původně jsem chtěla tam) tak tam mi hned v tom říjnu řekli, že v půlce června malují a tudíž mě nezaregistrují.

ludva
28. kvě 2009

Kocicinko, kdybych se nezeptala, taky by mi to neřekli.
Objednávala jsem se tam do poradny. Řekli mi, že kdybych začala rodit, mám si zavlolat 155, že mě někam odvezou. To bych ráda věděla kam, když všude berou jen registrované rodičky. Připadám si jako v Kocourkově.

anus.anys
1. čer 2009

Jojo,přiznám se že je to strašný. Prostě teď není ani kde rodit a to si každej stěžuje na nízkou porodnost.

Jen taková vsuvka, ve čtvrtek 28.5.09 v 17:27 se mi narodil syn Adam, váha 3340g výška 49cm 🙂 Už jsme doma z porodnice. Opravdu je tam teď stop stav, nikoho neberou, všechny posílají jinam. Ale musím říct,péče naprosto úžasná, nemůžu si na nic stěžovat...teda jen na jídlo,trošku mi chyběly vitamíny a malinko mi vadilo bílý pečivo,ale jinak sestry jak na šestinedělí a na novorozeneckym nemůžu vynachválit.

ludva
1. čer 2009

jééé anus, tak to moooooooc gratuluju a přiznám se, že i trochu závidím 😀 😀 .
Přidej si fotky do albíčka, abychom se potěšily.

Tak to je fajn, že jsi byla spokojená. No já si dneska napsala do notýsku telefony do okolních porodnic (Nerátky, Brandýs a Roudnice) a nakonec uvidíme. Maximálně mám sbalenou tašku do sanitky 😀 😀 .

kocicinka
1. čer 2009

Anus: Gratuluju moc moc moc 😀 JO, dej nějakou fotečku 🙂 Docela jsem na Tebe holka myslela. A řekni- jaký to tedy je? Je proč mít z toho hrůzu? Jak jsi to prožívala a jak to celé dlouho trvalo? Když se na to podíváš zpětně, tak je ten strach oprávněný?Bolelo to moc?

kocicinka
1. čer 2009

Ludvo, já jsem tam volala a oni mi řekli, že ostatní pražské porodnice budou bulovecké rodičky brát, takže netřeba mít obavu. Můžeš jet i do Podolí, nebo k Apolináři, prostě kam to máš blízko a budou mít volno.Od 8. do 14. má zase zavřeno Podolí, takže ostatní porodky budou zase přebírat podolské.

jirinkas
1. čer 2009

Anus gratuluju moc 🙂 Asi máš fofr ted, ale kdyby sis našla chviličku a napsala nějaký dojmy z porodu, přístup personálu atd, byla bych taky moc ráda 🙂
Já mám termín 6.7., zatím jsem potkala jen jednoho Dr. při registraci (ani nevím, jak se jmenuje - mladej a šedivej, vcelku příjemnej) a PA Šimánkovou, tak jsem zvědavá na ten "zbytek" 🙂

kocicinka
2. čer 2009

Jirinka: Dr. Vojtěch 🙂

myky
4. čer 2009

Tak jsem se sem přišla juknout,
anus moc gratuluji a hlavně. Adámek má krásné míry.

anus.anys
9. čer 2009

holky,jen v rychlosti. Kontrakce jsem měla os středy asi od 2 hodin odpoeldne. V 5 pro mě přijel přítel,že pojedeme na bulovku. V 6 jsme byli na bulovce s tím že já jsem tam zůstala na hekárně a přítel jel domu. Infuze nezabírali,tím pádem jsem opravdu rodila,ale nechali to až na ráno. V 8:30 ve čtvrtek mi praskli vodu. Strašně pomalu jsem se otevírala,v půl třetí odpoledne mi píchli epidural...něco dokonalýho 🙂 malej se narodil ve čtvrtek v 17:27. docela dlouhý a bolestivý,ale přežít se to dá. Stálo to za to,abych mohla vidět svoje štěstíčko co se ve mě skrývalo tak dlouho 🙂 personál naprosto úžasnej,profesionální. hele,nejlepší je na všechno se ptát,kyž se ti nebude něco zdát,tak to hned říct,já tam byla za hysterku,protože mi pomáhalo křičet,ale vždycky se mi ulevilo. držím vám všem palečky...vážně nemám moc času sem psát,ty nové povinnosti jsou super 🙂 malej je úžasnej, nakojím ho v 11 v noci a mám klid do 5h do rána. Z porodnice jsem odcházela s pocitem,že vše vím,že mě nic nemůže překvapit.papa

lenkazdenek
9. čer 2009

Anus,obrovská gratulace k Adámkovi,s tou hysterkou je to ok,já si taky ulevovala řvaním 😀 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru