Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

slunce_veruna
24. dub 2010

Bibko,
to o tech drogach taky pak bylo nekde v televizi asi na Nove......myslim ze by snad nemeli delat rozdily mezi tim jestli tam vezou slusnyho cloveka nebo nejaky socialni pripad...ale kdo vi jak to chodi....
Ale docela jsi me uklidnila, me taky vydesilo ze ten tiskovy mluvci rekl ze maji kapacitu 6-8 porodu za den, tak mi nejak nebylo jasny proc je tam teda tolik salu....ale kdyz rikas ze personalu bylo dost i na 5 porodu naraz, tak uz jsem klidnejsi.

bibika1
24. dub 2010

Veru,
já jsem to s těma drogama asi blbě napsala, né jako že by ji kvůli tomu nevzali,to vůbec ne, ale někde jsem slyšela, že když jí tam vezli, tak pospávala - jen mně napadlo, že pokud by nějaký drogy brala, mohlo to ovlivnit porod a její vnímání bolesti a tak, takže pak jela do porodnice na poslední chvíli . To tady asi nevyřešíme 🙂

No a ještě k tý kapacitě - málokdy se stane, že by dvě či více ženských tlačily úplně ve stejnou dobu. U toho bývá doktor po celou dobu, pak porodí placentu a případně šije. Ale když máš teprve kontrakce a otevíráš se, tak tě chodí jen kontrolovat doktor i PA, nejsou u tebe celou dobu, takže stíhají více porodů v běhu najednou, neboj. Po porodu pak jseš ještě 2 hodiny na por.boxu. Někdy je den, že mají jen 2 porody, a pak zase je najednou během několika hodin plno - rodí se vlnách. Mně když přijímali v noci s krvácením, tak byla hekárna úplně prázdná a 2 maminky během mého příjmu porodily. Ráno jsem byla v celý porodnici sama 😉 A když mi další den porod vyvolávali, tak najednou plno k prasknutí. Třeba budeš mít štěstí a budeš tam jediná.

akdar
24. dub 2010

Ahoj holčiny, nevíte náhodou, do které porodnice většinou přeposílají rodičky, když je Bulovka zavřená? Já mám termín 15.5., ale podle dr. budu rodit určitě dříve a bojím se, že se trefím zrovna do malování ☹ Moc se mi nechce jet třeba až do Brandýsa.
Na Bulovku to mám 5 min, takže mi v případě planého poplachu nevadí, když mě vrátí, ale jezdit někam do Neratovic apod. to bych nechtěla 😉
Jinak těhotenská poradna funguje, já jsem objednaná na pondělí. Díky

slunce_veruna
24. dub 2010

Akdar,
nekde jsem slysela ze si v pripade stop stavu predavaji rodicky v ramci kraje - takze asi by te poslali do jiny prazsky porodnice driv nez do stredocesky. Kamosku loni poslali z Bulovky do Motola.

mishah
25. dub 2010

akdar, taky si myslím ( a doufám), že posílají nejprve v rámci ostatních pražských porodnic... 😉 Když jsem byla na Bul, byl zavřený Motol a pak hned krč a byli tam dvě maminky zrodna z těchto porodnic.

akdar
26. dub 2010

Tak jsem byla dnes v poradně na Bulovce a zrovna tam posílali maminku, co už byla po 40.týdnu do Brandýsa 😒 No, ale jelikož jsem si zrovna vyzvedla výsledky z posledního stěru a mám streptokoka, budu se pro změnu nervovat nad tím, abych dojela do jakékoliv porodnice 😀 , ale hlavně včas, aby mi stačili dát antibiotika a nenakazila jsem mimčo ☹

hanik
27. dub 2010

ahojky holky,
mam na vas prosbicku, od doby co jsem naposledy rodila jsem zjistila, ze se toho dost zmenilo. netyka se to teda primo porodu, ale sreeningu. Nebyla jste nektera na nem na bulovce??? Ja jsem na strankach nasla, ze se tam ma na nej objednavat, tak jsem si tam zavolala a tam mi rekli, ze na screening v prvnim trimestru se neobjednava a ze si tam mam prijit v po nebo pa(jsem z toho byla vyjukana, ze ted presne nevim, ktery dny to jsou??) ...do 8hod rano..? ...tak jen jestli mate nektera zkusenost, ze mi to tam nevzala treba uklizecka...? 😝 😅
rodila jsem predtim na bulovce, ale sreeningy v ty dobe byly jen u apolinare, takze jsem chodila tam. ..ale ted mi moje gyn.dr. rekla, ze uz se to dela vsude, tak at se objednam tam kde chci rodit. ..coz bulovku mam nejblize, tak bych samo rada tam. 😉

mishah
28. dub 2010

haniku:já jsem byla na Bul jak v roce 2007 (koukám,že máme skoro stejně staré chlapečky 😎 ), tak i ted s druhým -pokaždé bez objednání,přesně jak píšeš 😉 Byla jsem tam v pondělí.Šlo to rychle, byly jsme tam jen 4 maminy..
Jedině, s čím byl trochu problém, byla naopak registrace -píšou něco o 12.týdnu, já dorazila 12;4 a to už bylo pozdě...nakonec mě tam zaregistrovala známá, co tam pracuje,ale chce to asi v tom týdnu 11+něco...Držím palce!!

mishah
28. dub 2010

akdar: tak já jdu zítra do poradny, jsem zvědavá, s čím na mě vyrukujou...no, s tím brandýsem nic moc,ale pořád pro mě lepší než mělník...Btw. s tím streptokokem se musí jet jak moc rychle do porodky-to jen asi když odteče voda,ne?U prvního těhu mi ho ani nestihli zjistit,jestli jo či ne a pak jsem měla celou dobu kanylu s ATB..

hanik
28. dub 2010

mishah: jee, dekuju za info. 😉 ..a jeste jeden dotaz, musela jsi mit zadanku od sveho gyn.dr.? ..jestli si o ni mam zazadat a nebo tam muzu prijit jen tak, ze chci screening.? ..ale zase aby to nebylo za penizky...kdyby to bylo bez zadanky?
...jinak jsem teda nevedela, ze uz ve 2007 to delali i na bulovce? 😨 ..me dr. poslala k apolinari. ..ted teda mam jinou dr a ta me nechtela teda poslat nikam, ale diky tomu, ze jsem v prvnim tehu na tom byla. ...tak bych to rada absolvovala i v druhym. ..mi to prijde presnejsi nez tripletesty. 😝
jinak o tom registrovani ve 12tt jsem taky slysela i cetla. ...budu se snazit tam prijit co nejdriv. ...fakt kvuli tomu rodit treba v brne nebudu. 😝

slunce_veruna
28. dub 2010

Ahoj holky,
ja se byla registrovat az ve 14tt a bez problemu a ostatni co tam byli tak tam byli i s brichama takze zalezi jaky chytnete natresk...
Jinak holky k tem ATB to davaji kapackou? Ja myslela ze to je injekce do zadku....

kamba
28. dub 2010

ahoj maminky, já jsem se byla registrovat na Bulovce včera, jsem 13+2. Nikdo tam nebyl, pohoda, byla jsem tam celkově ani ne 5 minut. Právě tam malují.

mishah
28. dub 2010

hani: já měla žádanku od gyn a tu po mě chtěli.Prý na to mají nějaký grant, nevěděla jsem, že to dělají i u Apolináře?Jo a bylo to zadara -i v tom 2007, i ted 😉koukám, že máš termín pěkně před vánocema🙂)Já měla mít Lukáška 25.12. a nakonec byl o měsíc dřív..nechtěl se připravit o dárečky 😀

ad registrace: tak že by babyboom opadal??? 😀 No,asi jak mám TP v květnu,tak se rodí o 106...ale opravdu mě 12+4 nechtěli zaregistrovat a ještě něco podotkli o tom, že přece musím vědět,jaká je v Praze situace..hmmmm

kamba: to jsi měla fakt kliku,že tam nikdo nebyl-minulý čtvrtek jsem šla na Bul se objednat do poradny a na registraci tam bylo snad deset maminek a čekali snad hodinu... 😒

ad ATB: teda já myslela, že to dávali to tý kapačky -mně teda dávali oxytocin,tak asi proto...ale můžu se zeptat-pokud teda bude dr dobře naložený 🙂

akdar
29. dub 2010

ATB: podle toho co jsem četla, tak dávají antibiotika (penicilin) přes kapačku a mělo bys se to stihnout, zhruba 3 hod před porodem, aby to stačilo přes placentu dojít k prckovi. Co se děje v případě, že je porod rychlý, to nevím. Zkusím se zeptat v poradně. 😒

ivet6
3. kvě 2010

Ahoj holky,
já měla ze soboty na neděli šílený tvrdnutí břicha, tak sem ráno volala na Bulovku a bylo mi řečeno, že dělají cyklický úklid, nikoho nepřímají do 5.5.2010 a ať si zavolám do kterýkoliv jiný porodky v Praze, zda mě vyšetří.
Takže to chce vydržet do 6.5. 2010 😎

ivet6
3. kvě 2010

ps: a chci se zeptat, nevíte jak je to na Bulovce s epiduralem? Platí se?

mishah
3. kvě 2010

Ivet, epidurál se na Bul neplatí -aspon co vím..jinak na dveřích mají myslím napsáno,že nepřijímají do 5.5. do 7.00 ráno 😎 aspon já to tak pochopila-no,zítra ráno jdu na krev, tak se zeptám 😉 i když u mě to teda na nic moc zatím nevypadá...

jenny73
3. kvě 2010

Ahoj! Epidural se skutečně na Bulovce neplatí, slyšela jsem, že ho nedávají rádi, mně ho sami nabídli, ALE...po hodině a půl, kdy přestává účinkovat mi ho i přes opakovaný žadonění nepřidali, takže závěr porodu byl stejně na ostro. Nevím, jak si posychrovat, aby ho člověk mohl mít až do konce. Rodila jsem 2 dny a byla to obrovská úleva, ale ten závěr... 😒

ivet6
3. kvě 2010

děkuju za odpovědi 😉 To je teda síla, v Krči prej stojí skoro 6000,- - tak to nechápu, ale asi je to jedno, když ho stejně nechtějí dávat 😒
Jenny73, tos byla teda statečná.... 😎 A jak jinak to tam na tebe působilo? Byl personál v pohodě? Nebo napadá tě něco, co by bylo dobrý vědět ještě dopředu 😉 ?

bibika1
3. kvě 2010

Jenny, oni právě ten epidurál na závěr porodu nedávají, abys cítila břišní svaly na tlačení. Pokud musí maminka tlačit s epidurálem, tak je to dost rizikové, často neví jak tlačit, nebo nemá takovou sílu, miminko může mít komplikace. Mně se tohle stalo u prvního dítěte, a bylo teda fakt divný tlačit když jsem nic necítila 😒

barunka9
4. kvě 2010

v Krci rodila moje kamaradka, na epidural tam maji externi firmu a rodicka ma anesteziologa celou dobu porodu u sebe, myslim, ze to je jediny rozdil

jenny73
4. kvě 2010

Ivet6 - právě že jsem nebyla statečná vůbec!!! 😝 Já už byla za ty 2 dny tak rozbolavělá a nacpali toho do mě tolik, že jsem byla chvílema jak v tranzu. Epi na mě ale působil skvěle, naopak jsem cítila obrovský tlak při kontrakcích, ale bez bolestí, takže jsem mohla přitlačovat sama, do té doby jsem se neotvírala a za tu hoďku a půl říkali, že mi ušetřili 3 hodiny bolestí...myslím, že bych to do konce zvládla, opravdu nemůžu říct, že bych necítila nic, tlak to byl jako kráva 😀 Naopak pak když jsem měla bolesti, bála jsem se tlačit, že to bude bolet ještě víc 😒

A když se ptáte na personál...na příjmu starší sestra - na štěstí jen na příjmu - nepříjemná už od dveří - dál mě přijímala Dr. Zmrhalová - strašně milá...ještě jsem nevěděla, že se potkáme i na závěr. Ostatní sestry, co se kolem motaly (monitor, zátěžák, měření tlaku, teploty) moc fajn. Pak skoro 2 dny na gyndě - tak nějak bez problému - Dr, se prostřídali, takže ani jména nevím. Jak jsem psala, pořád jsem nerodila, takže mi vždy něco šoupli - kapky, injekci, tabletu...co bylo horší, pomáhali mi ručně, to nikomu nepřeju a to mělo pak i dohru....ten druhý den mi na začátku návštěv dali další tabletu a natočili monitor, takže jsme nakonec místo návštěvy jeli na porodnici...od 15.00 - příprava, hekárna, další injekce, monitory atd. pořád všichni milí.....pak přišla nějaká Dr. bohužel nevím jméno, která mi sama nabídla epi, ale tohle přišla na kontrolu a že mi zase pomůže ručně - zoufalá jsem kníkla, že už nechci - a co nechcete? - nic... - "Tak to můžete klidně odejít, já nevím, že si ty děti pořizujete!!" a byla pryč...takže jsem se nakonec v bolestech se slzama v očích omlouvala, že jsem to tak nemyslela, ale že už je mi hodně dlouho hodně zle. To vám na psychice nepřidá. Ale pak už epi a dál už mi to všecno nějak splývá......závěr v 0:25 Dr. Zmrhalová a asistentka Chocová - zasloužily by pozlatit - mám pocit, že už jsem jen chrčela a asistentka odrodila za mě - držela mi nohu, hopsala po žebrech...že když řekli, že je hlavička skoro venku, hádala jsem se s nima, že to není pravda, že netlačím, tudíž nerodím, a že mě chtějí uchlácholit 😀

Určitě zatím nemůžu říct, že by byl porod ten nejkrásnější zážitek, to je pro mě až ten výsledek, ale je fakt, že díky některým osobám mohl být příjemnější, ale díky některým mohl být ještě mnohem horší.

A na šestinedělí - odborný personál - nic lepšího si nedokážu představit - ale pozor na paní u výdeje jídla...občas jsem čekala, že mi nadělí místo jídla něco jiného 😉to je hrozná baba...ale my měly sestavu mamin, že to uteklo, chechtaly jsme se, div nám stehy nepopraskaly a to vám je pak nějaká baba ukradená 😉

mishah
4. kvě 2010

jenny: myslím, žes to zvládla fakt dobře..já rodila taky na Bul před 2 lety a docela dlouho,nakonec porod skončil CS...ale dr byli vesměs moc příjemní, jen jedna sestra měla blbý poznámky typu, a to vás tak bolí???haha...
Škoda, že nevíš jméno tý dr, co měla takové blbé řeči..to je fakt síla 😠
Mně ted čeká porod na Bul znovu, zatím chodím k dr Mikyskové do rizik.poradny a je teda moc milá a příjemná 😉

ade 6nedělí: ta "příjemná"paní připomínající bachařku je fakt pověstná.. 😝 buzerovala i s povlíkáním,fakt snad se vším...

slunce_veruna
4. kvě 2010

Holky jak je to s tim objednavanim na poradnu? V kterou denni dobu doporucujete volat? A kam to cislo 266083291 vubec je? Tam do toho okynka? Ja to zkousela dneska pres poledne a bez sance - nikdo to nebere, snad je to tím malovanim.....Takze zkusim zitra rano....
Jenny ten tvuj porod zni fakt strasidelne....

ivet6
4. kvě 2010

Takže záleží hlavně na personálu -to je z 1/2 vyhráno co? 😉

jenny73
4. kvě 2010

Mishah - jo jo, na Dr. Mikyskovou jsem narazila jak v poradně, tak za ty 2 dny několikrát, je příjemná, občas odměřená - ale chápu, že se nemůže s každou pacientkou hned "kamarádit". Na obhajobu té "nepříjemné Dr." - ona mi nabídla Epi, ona mě za 2 dny potkala na šestinedělí a s úsměvem se ptala, jesli je vše v pořádku....nevím, třeba měla jen blbou chvíli, měli tu noc jeden porod za druhym, řvaly jsme jedna přes druhou, než se povedlo porodit mně, předběhlo mě několik mamin co začalo rodit až po mně....prý to byla "noc hrůzy", porodka se otřásala v základech .... a bachařka - to je přesný - láhev na nočnim stolku!?!? jééééžiš marjááá 😀

slunce - to je přímo do poradny k sestře. A volat zkoušej, ai nejlíp ráno, ale má kolotoč, stačí to párkrát zkusit a dovoláš se (myslím, že v pátek možná ne, ale jinak dopol nebyl problém kdykoliv...v poledne se občas sestře zadaří na oběd, ale dost často ani to ne)..........s porodem jsem nechtěla nikoho děsit - přičtěte si k tomu, že jsem posera, kterej u zubaře křičí už ve dveřích, že dokud mě pan Dr. neopíchá, tak si do toho křesla nesednu 😉 a blb jsem t prožívala i psychicky, už že to vyvolávali a pořád jsem čekala, že UŽ?? a že to trvalo tak dlouho.

jenny73
4. kvě 2010

Ivet6 - z 1/2??? Já mám pocit, že nebýt té asistentky, tak tam hekam ještě teď 😉 ...každopádně se jí ještě chystám nějak poděkovat.

mishah
4. kvě 2010

jenny: přesně, myslím,že někdy už toho mají asi fakt dost...já měla taky smůlu, strávila jsem na hekárně 1,5 dne 😝 a rodilo se o 106..dokonce jednu holku chtěli nechat porodit rovnou na té hekárně..jinak ale sestry mi pořád nabízely čaj atd a mohl tam být se mnou skoro celou dobu i manža(což taky neumožní všude).Výhrady jsem měla - vadilo mi to staré vybavení(asi se ale moc nezměnilo,co-viz ta sprcha na hekárně...bez madla a jak si tam člověk sedne na balon, tak se to tím ucpává..)
ad dr Miky- no,docela mě příjemně překvapila, myslím,že asi bude trochu ranařka, to jo.ale zas snad poprvé se mi někdo normálně představil a bavil se mnou a dal na můj názor🙂)
Moc gratuluju k malému a závidím,že to máš už za sebou 🙂!!

slunce_v.:já se taky nemohla dovolat,celé dopoledne, už jsem to vzdávala,ale nakonec se zadařilo🙂Tak nevzdávat!!!

Holky,zítra můžem už rodit, otvírají Bulovku 😎

jenny73
4. kvě 2010

Tak co se vybavení týká - já se na hekárnu dostala už ve stavu, kdy mi bylo všechno jedno, na balón a do sprchy jsem šla proto, že to po mně chtěli, ale bylo mi tak zle, že jsem myslela, že už mi pomůže jen "mít to za sebou". Dokonce jsem se až doma ptala manžela, kdy se co dělo, kam jsme to šli s tou kapačkou a proč jsme tam šli (na WC, ale nevěděla jsem , jestli jsem potřebovala, nebo mě poslali...), všechno mám jako kdybych se pěkně zřídila na mejdanu a nemohla si vzpomenout. Pak už jsem jen seděla na balonu, hlavu na porodnim lůžku a nechtěla nic, nikoho, bylo mi zle...

Já záviděla holkám před 14ti dny a uteklo to jako voda 😉

slunce_veruna
5. kvě 2010

Tak jsem se holky dneska do poradny dovolala napoprve tak uz jsem objednana na pristi tyden 🙂 Sestricka byla do telefonu moc mila tak me to potesilo.
Jenny moc nas nedes.....
Ivet koukam ze mas termin dost podobne, to se tam mozna potkame ne?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru