Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

akras
6. dub 2011

@duppe mě VZP proplácela těhotenské cvičení, ale v nabídce byl i předporodní kurz (mohla jsem si vybrat), prostě je tam 1000,- na přípravu k porodu nebo tak nějak, zkus se poptat, každá koruna dobrá 😉

takyja
6. dub 2011

@duppe Platila mi to pojišťovna OZP, ale jak píše akras - asi to platí i VZP. 😉

meri
7. dub 2011

Ahoj, maminky, zajímalo by mě, jestli ještě dávají na Bulovce balík vložek a pleny pro mimi.

dozinka
7. dub 2011

Ahoj Meri, rodila jsem tam ted na konci roku a balik vlozek i plenky pro mimco jsem dostala. Dokonce jeden den mi i pridelene plenky dosly a kdyz jsem si sla rict o dalsi, tak uplne v poho jsem je dostala. A s vlozkama to samy.

jirinkas
9. dub 2011

Zdravím maminky,

na Bulovce jsem rodila v červnu 2009, vcelku spokojenost. Teď jsem v 10tt s dvojčátky a trochu váhám ,jakou porodku vybrat. Není tu nějaká maminka, které se na Bulovce narodila dvojčátka?
Díky moc 🙂

monika6e
25. dub 2011

@meri já rodila koncem ledna a dostala jsem balík plen - další "nebyly" ani omylem. Stejně tak plenky - byly denní příděly a víc nic. Takže jsem byla ráda, že mám s sebou balík... asi 5 plen jsem využila svých...

patty1
25. dub 2011

Aha, tak to je zvlastni, ted nam na preporodnim kurzu rikala asistentka, ze plenky, samozrejme ani vlozky, ale ani nic jineho neni problem, dostaneme, kolik budeme potrebovat 😒 . No ale je to jedno, clovek by si stejne radeji pro jistotu svuj balik plinek vzal..
Jinak ok?

takyja
27. dub 2011

Ad plenky a vložky: vložky jsem před rokem měla neomezeně - na sesterně mi doplnili dle potřeby, ale u plen mne nepříjemná dětská sestra upozornila hned při první návštěvě, že mi pojišťovna hradí pro dítě jen 5 plen denně. Fakt byla dost hnusná (způsob a tón, jakým to řekla). Ale to byl asi můj nejhorší zážitek z Bulovky. 🙂

lenca78
29. dub 2011

Ahoj holky, ja rodila na bulovce ted v prosinci a dostali jsme vseho dost, plenek i vlozek. Jen jsem mela s sebou ty vlhcene ubrousky, ty tam nemaji.
A pro @jirinkas - rodila jsem dvojcatka a byla jsem maximalne spokojena. HOlky sly 6 tydnu pred terminem, takze jsem stravila mesic na novorozenecke JIP, ale v pohode. Mela jsem cisare, 4. den jsem sla domu bez holek a dojizdela jednou denne za nima na JIP. Po tydnu me zase hospitalizovali, ale uz na JIPce na 2 tydny. JIPka je nova, lepsi jak nadstandardy na porodnickem a neplatis za to nic. Doktori byli uzasni. Za me davam bulovce jednicku s hvezdickou 😀 Kdybys cokoliv potrebovala vedet, napis, mam tehu s dvojcatky i porod jeste v zive pameti 🙂. A taky prodavam nejake veci po holkach, vse dvojmo 🙂

duppe
27. kvě 2011

Ahoj holky, tak po nějaké době mám zase dotaz 😵
Jaký přístup mají v porodnici ke kojení ? Snaží se rozkojit maminku, pomáhají, jsou ochotní.......? 😕

A další dotaz: Co vše jste si do porodnice zbalili podle "zaručených seznamů" a pak Vám to tam bylo zbytečné?
Děnkovala 😉 😵 🙂

takyja
27. kvě 2011

@duppe Ahoj, s tím kojením jak kdo. Já narazila na víkendovou směnu mladších sester a tam byla snaha nulová, resp. něco řekly, ale neukázaly, prostě naprd. Pak se mi jedna sestra snažila pomoci, ale nějak bez hmatatelného výsledku. A to jsem za nimi musela chodit prosit o pomoc, nikdo se tam nezajímal, zda kojím. Já jsem teda neměla moc mléka, takže se malá dokrmovala, atd. S kojením jsme skončily po 6 týdnech definitivně a myslím, že tak 50% vinu na tom měl jejich přístup.

Navíc jsem si zabalila make-up. 😀

ludva
27. kvě 2011

@duppe Ahoj, tak já mám naopak s Bulovkou a s kojením zkušenosti dobré 🙂 Pokud si nejsi jistá, tak stačí slušně přijít na sesternu a poprosit o radu 😉 Žádný problém, hlavně se nestydět, nebát....
Já jsem měla navíc konvici na čaj a kojící čaj. Na sesterně se vždycky někdo našel, kdo mi vodu uvařil a mlíčko se tvořilo samo 🙂

duppe
28. kvě 2011

@takyja Tak přesně tohoto přístupu se bojím! Teoreticky mám snad kojení zvládnuté, ale praxe žádná a pokud natrefím na takovou "ochotu" jako ty tak hrůza 🙄

@ludva Budu doufat, že se naší malé zachce na svět zrovna když tam bude super personál 😵

kvetinkaivanka
28. kvě 2011

@duppe je to už delší doba,co jsem rodila,ale maminka,co byla se mnou na pokoji,měla problém s kojením a hodně jí pomáhala taková mladá,příjemná sestřička!Ta byla super,ty starší sestřičky byly nekteré neochotné,ale ne všechny!

takyja
28. kvě 2011

@duppe Já jsem to měla teoreticky zmáknuté a myslela jsem si, že to bude v pohodě, ale šeredně jsem se mýlila. Doporučuji mít "v šuplíku" telefon na již předdohodnutou laktační poradkyni. Já jsem předdomluveného nikoho neměla, problémy s kojením jsme měli i doma, na laktační ligu se nedalo dovolat a poradkyně, co mají mobily a vyhrazené časy nefungují (nedovolala jsem se žádné). Sehnala jsem až ve chvíli, kdy jsem měla 40ml mléka denně a to mi řekla, že to už nemá smysl.
@kvetinkaivanka No jasně, ale záruka žádná. Na druhou stranu, např. v Krči jsou kojící fanatici, takže vybrat si člověk asi nevybere.
@ludva No každému se samo netvoří - já měla velkou ztrátu krve a málo krve , vč. železa, takže se mi opravdu moc netvořilo a na Bulovce to tím přístupem totálně zazdili, protože tenhle problém neodhalily a pořád říkali: doma se vám začne mléko dělat, musíte počkat, blablabla - nesmysl. Problém byl jinde. Kdyby se mi trochu věnovali, nestalo se to - a chodila jsem prosit pořád. 😖

kvetinkaivanka
28. kvě 2011

@takyja jasně,já jsem to nemyslela tak,že to tak bude,to ne!Mě se jenom zeptali,jestli kojím a jestli je to ok a tím to haslo,dál jsem je nezajímala!!!

ludva
28. kvě 2011

@duppe
@takyja

Hm, tak já nevím, přijde mi naprosto zbytečné tady někoho stresovat tím, že na Bulajdě nikoho nerozkojí!
Mám zkušenosti z Motola i z Neratovic, samozřejmě, že v delších časových intervalech i tak je prostě mám 🙂 Bulovka byla jednoznačně nejlepší v přístupu sestřiček ke kojení, v Motole mi dokonce sestra řekla, že mám "blbý prsa" a nikdy kojit nebudu 😖 Poslední "bulovkové" dítko jsem kojila 22 měsíců 😀 Že bych na stará kolena dozrála?? No nevím 😉 Měla jsem přirostlou placentu, velkou ztrátu krve, narkozu...
Přítele na telefonu - laktační poradkyni schvaluju - i já jsem využila laktační poradkyni z domova.
Kolegyni spolubydlící taky na Bulovce rozkojily a to první dítko nekojila..
Prostě moje zkušenost je výborná a za tím si stojím 😉
Proto místo malovátek doporučuju přibalit do porodnice kojící čaj 🙂
Podotýkám, že první dvě děti jsem bohužel nekojila (mmch taky vyrostly 🙂 ) a z Bulovky jsem měla přiznávám velký strach. Vybrala jsem si jí, jelikož rodím vcelku rychle a mám jí nejblíž.
Nakonec z ní mám jen ty nejlepší zkušenosti, ale sámo, že je to vždy jen o lidech 🙂

@duppe add kojení, chce to hlavně klid a trpělivost, přikládat, přikládat, přikládat 🙂 Ničeho se neboj 😉

kvetinkaivanka
29. kvě 2011

@ludva souhlasím,přikládat,přikládat,přikládat 🙂

duppe
29. kvě 2011

Teda holky, já jsem tak nervní z toho na jak ochotn personál narazím 😕 😒 Jen doufám, že to dopadne dobře a že když se toho přístupu tak obávám tak mě nakonec překvapí a já tady pak budů chválit 🙂 😵

takyja
29. kvě 2011

@ludva Já měla už v porodce kojící čaj, pila jsem po litrech mléko a meltu, brala jsme vitamíny, přikládala, zkoušeli jsme kloboučky - problém byl, že oni si mysleli, že problém je ve stresu z porodnice a že doma to bude ok. Problém byl ve zdravotním stavu, což nikdo neodhadl - po porodu jsem se léčila víc než rok na hematologii (až se na to všechno po pár měsících přišlo). A nebyla jsem jediná, kdo tam měl problémy s kojením a komu nepomohli, ale to je jedno. A ještě jeden problém z jejich strany - měli malou 2 noci u sebe kvůli mému zdravotnímu stavu a zpětně jsem zjistila: dávali jí dudlík na noc a dokrmovali z flašky (jedna konkrétní mladá pitomá a bezdětná sestra, která mi vykládala, jak kojit přece umí každý). Já jsem pak dokrmovala stříkačkou, ale je možné, že tohle všechno sehrálo svou roli, špatně se pak přisávala, rozkousala mi bradavky, že z nich užužlávala kousky masa, atd.. Jinak bych už tady o tom nechtěla víc psát, z toho, že jsem své dítě nekojila mám dost slušné trauma a velice nerada si to připomínám. Těším se na další porod, ale na další kojení rozhodně ne a zvažuji UM od začátku. Kdo nezažil, nepochopí.

Chci tím spíš říci ale toto: nenechat se odradit, prudit je, chodit za nimi pořád a od začátku, nechat se zkontrolovat, i když mám pocit, že to jde, atd.. Mít číslo na domluvenou poradkyni, která o rodičce bude vědět (ne jako já, jsem si myslela, že bude stačit, když mám čísla), aby pak nastoupila hned, když je problém...

vicky007
29. kvě 2011

Ahojky, tak já mám s rozkojením na Bulovce velice dobré zkušenosti. Mlíčko se mi ne a ne furt dělat, tak jsem porád chodila za se setřičkama na dětské. Tam jsme se snažili i odstříkávat a furt nic. Tak mi prostě řekli, ať se na to tolik neupínám, že to určitě přijde. I doktorka z dětského se o mě zajímala 🙂 Ale porád jsme to tak nějak zkoušeli No a mlíčko najednou poslední den, když jsme měli odcházet přišlo 🙂 a bylo ho fakt hodně. V propouštěcí zprávě jsem měla i napsáno, že máme radši dokrmovat Nutrilonem, ale ani jsme ho nakonec nekupovali

ludva
29. kvě 2011

@takyja Zažila jsem, takže chápu 😉 První porod v Motole KP, holčička 3700g 😎
Nekojila jsem vůbec a z Terky je teď kus ženský 😀 Myslím, že žádné následky z mého nekojení nemá 😀

kvetinkaivanka
29. kvě 2011

@duppe Nemysli teď na to,těš se na miminko a všechno půjde tak jak má!!!!!!Ve finále ani nemusíš mít problém s kojením!!!!Já jsem kojila jenom pět měsíců,od té doby je syn na Nutrilonu a je v pořádku!

takyja
29. kvě 2011

@ludva Má dcera byla vážně nemocná - v ohrožení života, ještě v šestinedělí - já se snažila, ale kojit se nenechala, tak jsem aspoň odsávala a při vizitě se na mě opovržlivě dívali, že nekojím + každý, kdo vešel z lékařského personálu a zastihl mne s odsávačkou se mě zeptal: "Vy nekojíte???!!!" Obrovský otazník a vykřičník s tím, že ve chvíli, kdy to mé dítě nejvíc potřebuje, mu to nejdůležitější nedávám. Podotýkám, že odsáváním jsem trávila několik hodin denně s výsledkem cca 50 ml / den. Nestalo se to na Bulovce, takže to sem vlastně nepatří. 🙂 Mé trauma to docela umocnilo. Celkově to na ní nezanechalo vůbec žádné následky, za to na mě ano. A kojící fanatiky od té doby fakt nemůžu vystát. Howgh. 😉

pavlinka_zetko
3. čer 2011

Tak já taky přidám jednu recenzi na Bulovku. Rodila jsem tam na začátku května. Co se týče gynekologie, bylo všechno v pořádku. Rodil mě pan doc. Záhumenský a u porodu byla i jedna medička a studentka na porodní asistentku. Za tu jsem byla moc ráda, super se mnou komunikovala a působila na mě takovým zklidňujícím dojmem. Personál na sále byl naprosto super. Jediné co mě mrzí je, že mi malého hned odnesli a nepřiložili. Apagar skore měl 9-10-10, takže nevím, proč to udělali. Po monitoru a vyšetření jsem šla rovnou na sál, takže nemůžu referovat o přípravně a hekárně, ale to jsem vlastně ráda. Jediný negativní na porodu nebo v den porodu bylo, že jsem porodila před šestou večer, na šestinedělí jsem šla asi kolem osmé, ale protože už bylo po večeřích, nedostala jsem nic k jídlu. Naštěstí jsem měla s sebou musli tyčinky a čokoládu k porodu, ale mohli to aspoň říct, pokud tam byl ještě manžel, aby případně nějaké jídlo obstaral.
Co se týče oddělení šestinedělí, byla jsem na dvoulůžkovém nadstandardu. Rozhodně doporučuju. Sestry z gynekologie byly taky moc milé, tam jsem nenarazila ani na jednu nepříjemnou. No ale sestry na novorozeneckém, tam už to tak slavné nebylo. Myslím, že všude záleží na lidech a tady bohužel byly i důry. Hned ta první, co mi malého po porodu přivezla, mě upozornila, že nad hlavou sice mám telefon na ně, ale když budu něco potřebovat, ať přijdu a nevolám je. Kojení mi ukázala opravdu velice zběžně a myslím, že to byl dost podstatný spouštěč mých problémů. Přebalování odbyla dotazem, jestli jsem někdy viděla přebalování dítěte, ani mi to neukázala. No ale k tomu kojení, malej se mi nechtěl přisát, takže asi po dvou hodinách, což bylo o půlnoci, jsem se vydala za sestrama je poprosit, ať mi s tím pomůžou. Odbyly mě, ať to nechám na ráno. Takže celou noc prcek prořval. A asi to mohl být taky důvod, proč se mi nezačalo dělat mléko. K prvnímu pořádnějšímu přiložení totiž došlo víc než po 15ti hodinách a pomáhaly mi s tím sestry z gynekologie, protože ty chodily na pokoj. Přišlo mi nejjednodušší kojit v leže, ale tím, že novorozenecké sestry nechodily na pokoj, tak mi s touhle polohou nepomohly. Až třetí den, když už malej fakt řval hlady a doktorka mu dala nutrilon, vždycky jsem na novorozenecké prostě nastoupila a řekla, že tam jdu kojit, ať mi to jdou ukázat nebo se přijdou podivat, jestli to dělám dobře. Většina těch sester byla fakt milá a pak mi pomohly, takže po několika kojeních u sester už jsem pak "kojila" na pokoji. Mlíko se mi začalo dělat až těsně před odchodem, takže teď už kojím a dokrmuju minimálně. Každopádně jsem přesvědčená, že za to může ta důra, co mi prcka předávala. Poznávací znamení malá, stará, kulatý brýle.

K dotazům na plínky už to tu někdo psal, pojišťovna platí 5 plínek denně a víc nedostanete. Doporučuju mít pár s sebou. Určitě potřebujete vlhčené ubrousky. Vložek byl dostatek.

A ještě jedno doporučení. Myslím, že to kojení závisí na psychice. Když jsem seděla a bulela, že nemám mlíko, tak jsem tomu určitě nepomohla, takže poslední večer jsem se rozhodla, že musím být pozitivní. Když malej usnul, umyla a vyfoukala jsem si vlasy, vyčistila pleť a vzala jsem si svojí noční košili místo těch hnusných erárních hadrů. Když jsem pak vypadala tak, že jsem se sama na sebe mohla podívat, aspoň trochu se mi zvedla nálada a ráno bylo mléko 🙂 Takže vlastní košili doporučuju. Ty jejich hadry jsou dobrý první dny, když silně krvácíte a košili máte každou chvíli špinavou, ale když už vám je pak o něco líp tak se sama sobě trošku líbit není od věci.

Jo a ještě jídlo na Bulovce. No to je fakt nepopsatelný. Několikrát jsme otevřely ty talíře a jenom jsme se smály tomu, čemu říkají jídlo. Byl to fakt hnus jalovej.

No suma sumárum jestli budeme mít druhý mimčo, tak tam klidně půjdu rodit znova, na protivnýho člověka můžete narazit v každé porodnici. Takže jde asi jen o to se nedat a otravovat.

vicky007
4. čer 2011

@pavlinka_zetko no ak jídlo to je téme samo o sobě 🙂 Ale můžu říct, že to samý jsem s jídlem zažila v Motole, kde jsem ležela kvůli žlučníku 2 měsíce po porodu 🙂, ale tím, že mě přijali už v pondělí a na zákroki jsem šla až ve čtvrtek, tak jsem snědla i to co mi předložili. Prostě po 4 dnech hladovky člověk zhltne cokoliv 😀

ani08
17. čer 2011

Ahoj holky, trochu z jiného soudku, ale chtěla bych se zeptat, zda tu není maminka, kterou jsem potkala na Bulovce. Rodila jsem 6.2. 2011 Šimonka. Byla jsem na vyvolání a ona tam chodila na monitory, nakonec rodila jen pár dní po mně, myslím holčička se jí narodila, jméno si nepamatuju a ani té maminky, nevím, jestli jsme se vůbec představily. Byla myslím z Proseka ? Byla moc milá a mrzí mě, že jsme si nevyměnily kontakty, mohly jsme se vídat.
Moc děkuji.

takyja
17. čer 2011

@pavlinka_zetko Hahaha, tak tu důru jsi vystihla perfektně "malá, stará, ulatý brýle" a fakt nepříjemnááá - mně malou předávala taky a se stejnýma instrukcema, včetně zákazu zvonit na zvonky. 😎 Dojmy mám prakticky stejné jako ty. 😉

pajuska87
19. čer 2011

Já jsem také rodila na Bulovce a to 19.01.2011. Všechno bylo super, jak sestřičky na hekárně a tak. Rodil mě taktéž pan MUDr. Záhumenský. Vše se rozbíhalo super,ale problém byl ve vypuzovací fázi, malá musela VEXem a já byla všude potrhaná. Naštěstí pan doktor zvládl šití na 1. Jen mě na celém porodu strašně mrzí, že jsem malou neměla hned na sobě (Apgar skore 7-9-10 možná tím) a k přisátí došlo taky strašně pozdě. Mlíko se mi v porodnici nevytvořilo.Až doma a to trochu. Ležela jsem na 2-lužkovém nadstandartu a sestřičky jak u nás tak na novor.v pohodě,samozřejmě nějaká důra se vždycky najde a to všude. Přebalování mi ani neukázali,ale ani mi to nějak nevadilo. Plínky své jsem nemusela mít, dávali 10 na den, co se týče jídla tak ušlo, jen jsem měla něco jiného (dieta) kvůli složitému šití. Takže kdybych to měla shrnout tak 2. dítě proč ne rodit znova na Bulovce, jak už tady bylo zmíněno, lidi si nevyberete a je to hlavně o lidech.

meduza
18. črc 2011

Rodila jsem na Bulovce koncem cervna sekci. Pred porodem me vic hlidali, takze jsem par dni lezela i na gynekologii. Na gynekologii je personal fajn. Pravidelne jsem chodila na prijem porodnice na monitory. Nektere porodni asistentky byly uzasne, jine o neco horsi, ale to je vsude. Doktory chvalim vsechny. Sekce byla planovana. Zvladli jsme to s epiduralem, takze jsem malou videla jeste na sale. Manzel byl u osetrovani a jeste jsme se videli nez me definitivne odvezli na JIP. Sestricky na JIPu byly taky uzasne. Sestinedeli taky fajn - nastesti jsem sestricky moc nepotrebovala. Novorozenecke - pokud budete mit sebemensi pocit, ze kojeni nejde uplne dobre, rozhodne tam chodte a ptejte se. Kdyz je budete prosit o radu, poradi i ochotne (nektere samozrejme mene ochotne) a nakonec budete kojit v pohode. Plenek jsme dostavali 6 na den. Vlozek byl dostatek, na sesterne se dalo poprosit o dalsi. Vlhcene ubrousky urcite sebou. Celou dobu jsem mela jejich erarni kosile a nebyl problem dostat kazdy den cistou. Jidlo je horsi, takze navstevy at nosi nejake dobroty navic. Pri prvnim prijmu, ktery byl kolem 11hod., jsem nedostala obed, ale az veceri. Jidlo totiz objednavaji hodne dopredu, takze vam fakt nemaji co dat. Pri planovanem prijmu toto odpada a s jidlem se pocita, takze hlady neumrete.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru