Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

lenkazdenek
27. zář 2007

Ahoj holky,tak to je teda hustý ,to bych neřekla,že to bude tak strašný sehnat porodnici 😅 no já bych taky asi jako 3 zkusila ten brandýs ,ten je asi stejně daleko jako Neratovice. Tak nám nezbyde asi nic jinýho než čekat než to bude akutní,to nás nemůžou odmítnout 😅

lenkazdenek
27. zář 2007

Jo Dagmi,jsem koukala,že máte další mimča a už takový pěkňe těžký 😉

dagmik
28. zář 2007

Mocinda, máš pravdu, taky jsem si to už kolikrát říkala, že Kristian čeká, až se ty porodnice trošku uvolněj 😀 , jestli je to teda možný, jestli se právě naopak ještě víc nenaplněj ☹ , ale já jsem optimista a čekám, že ne. 😉

Manžel koukal na ten Brandýs na mapě a je to pravda, že tam jde jet zadem jako přes Vinoř a to je prý skoro stejně daleko jako ty Nerátky. Dnes tam zkusím zavolat a poptat se na tu prohlídku. Píšou, že vždy poslední sobotu v měsíci, takže to bychom se zrovna trefili 😉 😉 páč tu za měsíc už asi nestihnu 😀

Jo, jinak já už tu straším přes hodinu, nemůžu už totiž spát ☹ ☹ Asi mám teď v podvědomí ty přeplněný porodky 😒

Leni, ano u nás už je narozených 11 miminek a ten poslední šel teda císařem a vážil 4,7 kg tuším 😲 😝

mocinda
28. zář 2007

🙂 ahoj holky,
dagmi: Ty jsi celá já,taky koukám zrovna toho moc nenaspíš 😉 No ,ale já mám problém spíš usnout, pak už to je dobrý!Jinak my taky jezdíme do Brandýsa zadem,my na Mratín a Ml.Boleslav ,tak nějak a je to fakt celkem kousek ,navíc zácpy nehrozíííí 😉 TAk pak napiš zážitky a pocity z brandejské porodky 😀 Ty seš DAgmi takovej průzkumník,doufejme, že nebudeš hledat další porodnici ,to už fakt nevím kam 😅

lenkazdenek
30. zář 2007

Ahoj holky,tak jaký byl prodloužený víkend?My jsme si z manžou udělaly takový druhý líbánky 😀
Dagmi tak dej vědět jak to v brandýse vypadá,jsem zvědavá kde nakonec skončíme 😅

dagmik
1. říj 2007

čágo holky, tak jsem zase oteklá, jak slon a hroch dohromady, fakt hrůza. ☹ ☹ S tím už teď nic nenadělám, nepomůže tomu ani spánek.

kim
1. říj 2007

Ahoj Dagmi, byli jste omrknout ten Brandýs v sobotu????Když ses nehlásila, tak jsem myslela, že UŽ!!! 😀

dagmik
1. říj 2007

Ale chtěla jsem vám napsat o té prohlídce v Brandýsu. To bylo něco, je to jen poslední sobotu v měsíci (takže jedinou, co jsem mohla ještě stihnout 😀 ) a od 14 hodin. My byli předtím nakupovat v Tescu a už to mě tak vyřídilo, že už se mi ani nikam nechtělo. Nicméně jsme tam jeli (manžel chtěl vědět, alespoň, kde to je) a stihli jsme to. Přišli jsme sice pozdě, ale ještě nezačali, tak jsem se přidali. Sestřička nás nejdříve skasírovala - platí se za osobu 200Kč !! Ani tam nejezděte, já vám to všechno radši řeknu. Někdo už jste tam snad i byli, tak asi víte, že nemocnice už z venku je dost hrozná. Ale to by samozřejmě nevadilo, kdyby to vevntitř nebylo to samé.

Já už namlsaná z tý Bulovky a z Neratovic čekala něco podobného, protože na netu se píše, že se tam první mimi narodilo v r. 2003, tak jsem čekala něco moderního nebo aspoň zrekonstruovaného. No to ani náhodou. Sice tam mají masážní vanu, ale do tý bych se trochu snad i štítila a jinak to všechno vypadala tak divně. Hekárna - tu nám ukázala - pro dvě - ta pěkná byla, ale porodní sál - pro dvě oddělen jen zčásti takovou zítkou.

Pokoje jsme neviděli, páč tam mají plno. 😀 Plno tím stylem, že jsou to normálně dvoulůžkové pokoje, ale oni prý mají naštěstí dost postelí 😝 , takže momentálně jsou z toho pokoje čtyřlůžkové. Je tam jeden nadst. pokoj, kterej má i sociálku a druhej nadst. pokoj má jen umyvadlo. Pro ostatní pokoje je sociální zařízení společné na chodbě!

Taky tam mají nového primáře a nové majitele nemocnice, takže milé dámy, tam opět bude někdy (kdy se taky neví) probíhat částečná rekonstrukce 😀 😀
No už moc nevím, co bych řekla, tak nějak už mě nebaví vzpomínat, když tak se zeptejte, jestli jsem na něco zapomněla. Tak můj závěr - je to malá nemocnice, přístup asi teda osobnější - vypadali mile, ale starší zařízení - vyloženě jak v nemocnici a nic moc si tam vybírat nemůžeš. Několikrát sestra zdůrazňovala, že je potřeba poslouchat doktora a nevymýšlet si něco, protože on to ví všechno nejlíp.

Já to beru jako poslední variantu, až po té, co by selhali Neratovice i Bulovka. Jsem ráda, že jsem tam byla, ale doufám, že už tam muset nebudu.

kim
1. říj 2007

Dagmi, díky...ano přesně tenhle pocit mám taky..prostě nemocnice jak v největší zakopaný vesnici na světě 😀 😀 😀
Ten přístup je asi fakt trošku jiný než v "Praze" ale .....no prostě i když mám Brandýs 5 minut autem, tak bych raději jela 30 min.na Bulovku 😀 😀 😀
Díky za info

dagmik
1. říj 2007

Kim, žádný už, pořád něco bylo, návštěvy, v sobotu nákupy a prohlídka toho Brandýsa, včera zase návštěva a pak jsme se byli projít ve Staré Praze. Chodili jsme uličkama, kde nechodí tolik lidí, ale vydržela jsem to jen hodinu. Je to už strašně namáhavé. Chodím strašně pomalu, tak toho taky moc neujdu. Ale nepotkali jsme ani jednu těhuli!!!!!!!!! Tak nevím, snad jen zabíraj místa v těch porodnicích 😀 😀 , ale venku žádná, je to možný??? 😀 😀

dagmik
1. říj 2007

Kim, není zač, být tebou, tak bych asi taky radši jela na Bulovku a tam až pokud by bylo plno. Jinak do dalších pražských už bych se ani nehrnula, tam je taky přecpáno, všude ňáký ty jejich pitomý registrace 😒

kim
1. říj 2007

Dagmi: to věřím, mám co dělat už teď chodit nějak déle!!!Natož takhle před finishem!!!! 😉
Těhule jsou asi v obchoďácích, jsme včera jeli s manžou koupit vody, protože už jsem je odmítla tahat já...a v Globusu na Čerňáku to byla samá bříškajda 😀

dagmik
1. říj 2007

Kim, tak to jo, to je pravda, v obchoďácích jich vždy taky potkám plno, ale venku včera fakt ani jedna. No neva, já byla za dvě 😀 😀

akdar
1. říj 2007

Ahojky těhulky,
jsem tu poprvé a chtěla jsem Vám jen napsat svůj zážitek s porodnicí Bulovka.
Rodila jsem poprvé a protože bydlím na P8, neměla jsem nervy jezdit přes celou Prahu někam k Apolináři s představou, že budou mít zase stop stav a pošlou mě někam na Kladno, rozhodla jsem se pro porod na Bulovce. Rodila jsem 24.8.2007 a máme krásného chlapečka Viktora. Byli jsme (k porodu šel i můj přítel) na tom menším zrekonstruovaném porodním sále. Do sprchy jsme chodili do vedlejšího boxu, mohli jsme tam být jak dlouho mi to bylo příjemné. Porodná asistentka mě chodila pouze kontrolovat jestli je všechno OK. Nechala jsem si dát i klystýr na doporučení PA. Ale nenutí Vás. Na doktory si nemůžu stěžovat(přijela jsem tam ve 2hod ráno a malej se narodil ve 14hod, takže se jich u nás vystřídalo více 😉 )Malého mi k prsu přiložili až při po změření, očištění atd., ale to jen proto, že si prcek loknul plodové vody a doktor ho musel hned zkontrolovat. Přítel mi ho donesl během pěti min a s PA jsme ho přiložily k prsu a chytal se.Což se chytá dodnes, následky nemá žádné. 😀 Dvě hodiny jsme pak byli klasicky ještě na porodním sále. Rodila mě doktorka u které jsem si bohužel nezapamatovala jméno, ale PA byla Alena Winternitzová a byla po celou dobu perfektní. Jinak co se týče odd. šestinedělek. Dostala jsem balík porodnických vložek(mě osobně stačil na celou dobu pobytu), 5 plenek Fixies pro malého. Mimčo je v té košilce alá andělíček. Koupelny jsou spojené vždy pro dva pokoje. Nic moc, ale jste tam tak 4 dny a přežít se to dá. Asi píšu páté přes deváté, chtěla jsem jen trošku pomoct ve výběru porodnice. Je pravda, že nemám zkušenost s žádnou jinou. Ale své další bych klidně rodila opět tady.

dagmik
1. říj 2007

akdar, děkuji za tvé zkušenosti....za ty pozitivní jsme vždy rády 😀

hanik
1. říj 2007

akdar, diiky ..no tak jeste aby nas tam vzali 😅 😉

Miso, tak to aby tu rekonstrukci fakt zacali az v lednu a pozdeji, co? 😕 ...a nemusela si do brandysa 😅 ....brrrr 😖

kim
1. říj 2007

Hani:jj, budu se modlit 😀 😀 😀

hanik
1. říj 2007

Miso, tak to ja za tebe taky 😉 ..no i za sebe 😅 ...teda ne ze bych byla verici 😝 😀 ..ale jestli to pomuze. 🙂
..a nebo je tam proste prekecame, ze nas musej vzit. 😝 ...rekonstrukce-nerekonstrukce. ..ty 2 saly by tam mely mit otevreny furt. ..tak jeden je proste tvuj a jeden muj a basta 😝 😀 😀

kim
1. říj 2007

No dobře, zkusíme jim to navrhnout...jsem zvědavá, jak se na to budou tvářit😀 😀 😀 😀

hanik
1. říj 2007

😀 😀 😀 ..asi blbe 😀 ....aaaaachjoooo, proc nam to delaj 🙄 😢 😢 😅

lenkazdenek
1. říj 2007

Ahoj holky
Adar ,díky moc 🙂
Dagmi,nic si z toho,že jsi nateklá nedělej,já jsem taky 😒 už se ani nevejdu do žádných bot 😠
Tak doufám,že na tý bulovce nebude zrovna v mém termínu stop stav 😅

dagmik
1. říj 2007

leni, no já se právě včera nemohla už ani pořádně nasoukat do těch svejch nepohodlnější a asi i největších, nakonec se mi to teda povedlo a během procházky, buď povolily boty nebo se mi ty otoky přelily vejš, nevím 😀
Teď už se mi i blbě sedí...když dýl sedím, bolí mě pak kyčle a v tříslech a jdu jak stará bába

lenkazdenek
1. říj 2007

Dagmi,tak to mě se to na procházce ještě zhoršilo,naví mi natýkaj i ruce,takže snubák je pěkně zaříznutej (aspoň se nemusím bát že ho někde stratím 😅 )
Jinak si připadám jak kombinace zoo,chodím jak tučňák,oteklá jsem jak slon,mám ladnost hrošice a ve vaně si připadám jak velryby 😀 😝

hanik
1. říj 2007

lenko, tak to ja jsem snubak odlozila. 😎 ..nechtela bych skoncit jak svagrovka, ktery se snad zazral i do masa 😕 ..a uz ho skoro 7 let nesudna 😒 ..aneb od prvniho tehu.
..ja teda zatim sundam a nandam v poho, ale uz se mi okolo prelejva sadlo na prstech 😝 ..tak to nechci riskovat 😎

dagmik
1. říj 2007

leni, tak tak, já prstýnky sundala už dávno, teď už by snad ani nebyl vidět 😀
ke dnešku už máme 13 miminek, dnes v noci se narodila další holčička.....ale ta už měla termín včera nebo předevčírem...ale jinak bylo skóre takový, že z cca 44 holek porodilo 12 do konce září (tzn. před termínem)

lenkazdenek
1. říj 2007

Dagmi,tak to moc gratuluju maminkám k miminkům 🙂 jsem zvědavá za jak dlouho se u nás ukáže první listopadový mimčo 🙂
Hani,já ho zatím tak nják sundám,je to divný,ale normálně mi jeden den nateče levá ruka a noha ,druhý den zas pravá a ta levá splaskne 😕

hanik
1. říj 2007

leni, tak to mas fakt nejaky divny 😅 ..tak to ja mam samu o sobe pravou ruku nejakou tlustejsi, takze uz predtim jsem mela problem dat prstynek na pravou ..takze ted to ani nezkousim. ..takze ja ted chvili stridala prstenicek a palec a ted uz jen lezi doma 🙂 ...kdyz jdem nekam s manzou, tak rikam, ze jde s milenkou 😝 😀 😀

lenkazdenek
1. říj 2007

Hani,já vím ☹ ale boužel jdu do poradny na bulovku poprvé 10 tak si holt těch 10 dní ještě počkám 😉 ty jo už jen poslední dvě sezení na kurzech,ve středu máme Medikaci u porodu s paní doktorkou,ale tentokrát jdu sama protože to je od 14-16 a to je manža ještě v práci 😒

hanik
1. říj 2007

leni a ty uz ses teda u nich objednana?? 😕 😉
...tak dulezity je, ze s tebou byl na kurzu, kde se probiral porod. 😎 ..nas zejtra ceka prohlidka porodniho salu, jestli se tam dostanem. ...tak jsem zvedava. ..i kdyz na druhou stranu ani moc ne 😅

lenkazdenek
1. říj 2007

Hani,no už mě doktor poslal ať si tam brnknu ,no a rovnou jsem se objednala na první poradnu 🙂 tak jsem zvědavá,mám tam být v 8 ráno,jenže vůbec netuším kde to je,jen že to má být v prvním patře a ani nevím k jakýmu doktorovy jdu 😅
Já si sama sebe na tom porodním sálu nják nedokázala představit 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru