Porodnice Čáslav. Máte některá zkušenosti?

gilotek
28. srp 2007

Nemáte některá zkušenosti s porodnicí v Čáslavi? Prostředí, sestřičky, péče aj?

prochi
8. led 2009

Reni, koukala jsem, že chodíš k Hlasce. Tak u ní (jako asi u všech doktorů na ambulanci vedle nemocnice) se dělá bohužel UTZ jen 4x za těhotenství, protože nemají UTZ přímo u sebe v ordinaci.
A to nějaký ten první vstupní vaginální na začátku těhu, jestli je mimi tam kde má, pak druhý vaginální mezi 10-12. týdnem, pak třetí okolo 20. týdne - to už je ten normální přes bříško a poslední kolem 30. týden. Takhle je to pokud je vše v pořádku, pokud se jim něco nezdá, tak tě tam samozřejmě ženou častěji. Já jsem dneska vyfasovala žádanku na ten první velkej, půjdem tam asi za tři týdny, tak už se nemůžu dočkat. Vezmu i kluky (manžu a malýho), aby toho našeho drobka taky viděli.

Na cvíčo můžeš klidně chodit už teď! Na mě nehleď, to jen já budu muset nějak vymyslet hlídání a myslím, že po tom 20. týdnu taky už nějak začnu 😉

renatica
8. led 2009

prochi: to je docela škoda,ja bych chodila na ultrzvuk pořát,ale zase na druhou stranu jsem někde četla,že to pro miminko,taky není moc dobrý,tak oni doktoři asi vědí!!!Já už byla na 2 UTZ,ale uz je to skoro měsíc zpátky,tak jsem tak tajne doufala,že teď jak půjdu 20.1. tak že mě tam pošlou,no uvidím!!!
Tak to jo už jsem se zase začala bát abych na tom cvičení nestrašila moc brzo. Rada se dostanu mezi lidi,ten můj je pořát v práci,tak abych nezakrněla 😉 😀

sonica
8. led 2009

prochi tak ber to tak, cvico + plavani + 4 hodky psychoprofilaxie a 1 osoba u porodu je za 1000,- jestli mas VZP tak to to vrati... no a samotne cvico je myslim za 700 ale to si nejsem jista... a kdyz se ti chce tak jdes, kdyz ne tak nemusis, to neni povinne... ja to mam takhle, penizky mi pojistovna vratila a ja jsem moc spokojena, plavanicko je supr, krasne uvolneni...
jjo s provaznickem jsem domluvena, ja cekam prcka dik nemu mame to z umelka, jenom tatinek si pak rozmyslel a podal zadost o rozvod, takze jsem takovy divny pripad... 😅

sonica
8. led 2009

prochi a s postavickou v plavkach si tezkou hlavicku nedelej, chodi nas tam tak 9 tehulek a jinak tam nikdo neni, teda jenom obcas jeden mlady dr. ten ma svoji drahu a tam trenuje... je to supr,... ja chodim v starych prisernych plavkach a to je to posledni na co tam myslim... 😀
reni, pres brisko se dela ultrazvuk od 12tt, ja ho mivam v kazde poradne, mam ji jednou za mesic a ted zacneme skracovat na tri tydny... 😀

renatica
12. led 2009

soni: prosím Tě,kdepak jsi to psala ,že je to plavání??? Ve starých lázních??? V Kolíně??? Nějak jsem to předtím nepostřehla a teď se mi to zdá nějaké divné,ani nevím,že by tam někde byl bazén!!! 😉

sonica
12. led 2009

ne v caslavi, v mestskych laznik... pondeli od 18-19

renatica
20. led 2009

jj ahoj Soni,nejak jsem to dneska nezvladala,ale pristi tyden prijdu 100% cvicit!!!Uz se na to dost tesim!!! 😉 Tak snad se tam pristi tyden uvidime. Mej se moc,moc pekne 😉

handa1303
21. led 2009

AHOJKY HOLKY 🙂
JSEM TU DNESKA NOVÁ 🙂 ,TAK DOUFÁM,ŽE MĚ MEZI SEBE PŘIJMETE A KDYŽTAK PORADÍTE 🙂 😉

JSEM 13 TT,TAKŽE TEPRVE NA ZAČÁTKU. JSEM Z TŘEMOŠNICE,TAKŽE ČÁSLAV JE PRO MNE BLÍZKO JAK NA CVÍČO TAK NA PORODKU 🙂
HLAVNĚ NA CVIČENÍ JSEM SE CHTĚLA ZEPTAT. KDE JSTE SE PŘIHLAŠOVALI....JÁ NECHODÍM NA GYNDU DO ČÁSL. A JAK TO PROBÍHÁ🙂

JE TU NĚKDO NĚJAK PODOBNĚ JAKO JÁ.........??????? MÁM TP........6.8.2009

DĚKUJI ZA KAŽDOU ODPOVĚĎ 🙂

renatica
21. led 2009

Ahoj Hando,no ja se na to cvičeníčko taky jenom pořát chystám,ale doufám,že příští týden už tam dorazím. Podle toho co mi holky psali se tam staci prijit podivat a pak uz se s nimi domluvis a rovnou prihlasis!!!!!!!!! Je to tam jak je transfuze krve. Na strnce zpatky me to tady holky popisujou 😉 . Strasne moc Ti "ZAVIDIM" tvuj krasny termin-6.8.-ja mam sice 22.7,takze se mi to muze podarit taky do toho data,ale muj miláček má prve 6.8. narozeniny,tak je to moc pekne datum 😀

handa1303
21. led 2009

AHOJKY RENČO 🙂
JÉÉÉÉ TO JSEM RÁDA,ŽE JSI MI PÍSLA........MŮŽU TYKAT????
NO TO CVÍČO BYCH CHTĚLA SKUSIT.........ALE NECHCE SE MI TAM CHODIT SAMOTNÉ 😉 KDYBY BYLO TAKOVÉTO POČASÍ,CO JE TEĎ TAK BYCH DOCELA JELA....NEMÁM ZIMNÍ GUMY,TAK MUSÍM DLE POČASÍ NEBO VLÁČKEM 🙂
ALE JE OD 15,00 TAK TO BYCH MOHLA VLÁČKEM 🙂

TAK TO SPOLU VYMĚNÍME 😎
BUDEŠ MÍT PRVNÍ,VIĎ? JÁ JSEM ADÉLKU 5 DNÍ PŘENÁŠELA 🙂 ,TAK TŘEBA TAM MIMÍSEK JEŠTĚ POČKÁ DO SRPNA🙂

renatica
21. led 2009

Tykat???100%,určitě tykej!!!! Tak to zkus pristi tyden v utery a treba se tam potkame ,taky tam pujdu poprve a budu pekne nervozni!!!Jo,jo cekame prvniho mrnouse,tak jsem ze vseho cela takova 😒 nejista,na vse se porat ptam,jak trdlo!!!
temn termin mam podle posledniMS,tak jsem zvedava co mi vypocitaji podle UTZ,treba se priblizim 😀

renatica
21. led 2009

A rodit budes taky v Caslavi???

handa1303
21. led 2009

jo jo...rodit bych chtěla v Čáslavi🙂
Ke komu chodíš na gyndu? Také hledám nového doktora 😎
Já mám 9 letou holčičku 😅 ,ale stejně je to jako by to bylo prvně 🙂 ,jsem všechno zapoměla.
V úterý jdu s holčinou na devítiletou prohlídku,tak když to všechno rychle odbydu.......tak bych šla na cvíčo 🙂
A co sebou???????? Chtěla bych i tu předporodní přípravu 🙂

renatica
21. led 2009

Ja chodim,k mudr.Hlasové,ale dneska na kontrolu a priste na testy na ten screnenig,nebo co to je,jdu k mudr.Hejnýmu.Hlasová má ted totiz dovolenou. Dneska jsem u nej byla prvne a byl uplne uzasny. Je to starsi doktor a pusobil na me lepe,nez Hlasova,takovy je ,ze vse co delal mi rikal a hned to ohodnotil,takze jsem v tech jejich terminech tolik nebloudila. Doktorka to vzdy sestre nadyktuje temi skratkami a ja s toho pak nic nevim. Ale je to jen muj nazor,hodne lidi co jsem slysela ,tak Hlasovou chvali,ale ten doktor po dnesku mi prijde lepsi. Asi jsem moc neporadila,ale ted bych k nemu nejradeji presla 😅 ,ale asi to nebudu nejak moc resit a zustanu tam kde jsem 😀 😀
To by bylo moc fajn,kdyby jsi to stihla na to cvíčo 😀 😝 ,taky se tam moc tesim,zase se tam neco noveho dozvime a na tu poredporodni pripravu,chci urcite taky 😉 ,snad pak budu klidnejsi. Dersim se toho ze nevim do ceho jdu,ale ono mozna je to lepsi 😝 😀

handa1303
21. led 2009

já to mám jednou za sebou,ale stejně se děsím 😅 😅 😅 😅
No já jsem právě od Hlasové před lety utekla,ale na Hejnýho jsem slyšela jen samá pozitiva,tak o něm budu přemýšlet,jestli ještě bere pacientky - je to bývalý primář a prý třída 🙂
Musím si tam příští týden zavolat 😉 kdepak ti budou dělat screening....v Čáslavi???
Ty jsi přímo z Čáslavi? Bylo by to fajn jít na cvíčo společně...........bych tam jinak byla jako telátko 😎 😎 😎

renatica
21. led 2009

No ty testy v Caslavi,ja teda doufam,ze to je ten screening a nebo jsem to zase popletla. Doktorka si to poznacila ze v 16tydnu ze nejake dulezite testy,ze pujdu na krev i na ultrazvuk,mam tady nejakou skratku AFP,tak to asi neni ten screening,ted jsem zase mimo ☹ 😲 ☹ :Tak nevim,alůe budou mi to delat normalne tam
😉

renatica
21. led 2009

a muzu se zeptat,proc jsi od Hlasove odesla???Myslis ze by nevadilo,kdybych ted v prubehu tehu prsla k Hejnymu???

handa1303
21. led 2009

jo jo to dělají tripl testy...to je genetika 🙂 neboj 🙂
já jen,že náš doktor nikam neposílá,tak se musím informovat na všechno sama 🙂

renatica
21. led 2009

genetika-jj a ja myslela ze screening,no tak aspon neco,taky doufam,ze me poslou na vsechno mozne ,at muzeme byt klidni.
Ja dojizdim autickem z Žehušic,tak jsem tam zachvilicku.

handa1303
21. led 2009

tak to jo..to nemáš moc daleko. Já mám ve Svobodné Vsi sestřenky a to není od Tebe daleko 🙂
Tak se třeba v úterý uvidíme 🙂

renatica
21. led 2009

Minuly tyden se byla kamaradka podivat na jeden baracek k prodeji ve Svobodne Vsi,tak jsem ji tam vezla,jo jo je to kousicek.
tak jo ,treba se na cvíču potkame 😉

handa1303
21. led 2009

Ty budeš chtít tedy rodit v Čáslavi.........nevíš,je pravda že je KH porodnice zrušená?
No já jsem Adélku vyprdla za 1/2 hodiny..tak já jedině tu Čáslav 😉

no ten screning by měl být genetický ultrazvuk 🙂 ....tedy dle mých info 🙂

renatica
21. led 2009

Jo,jo chtěla bych rodit v Časlavi,je to nejblíž,tak to bude asi nejlepsi. No taky jsem to slyšela a četla jsem to i na netu,že co zrušili porodnici v Hoře,tak je Časlav na prasknutí,sestry unavene,maji toho strasne moc a nestihaji. Taky jsou to lidi. Tak je to pry docela na nic,ale co nadelame,nez se tahnout ,nekam daleko,takl to radeji ten tyden vydrzim a pak uz bude jen dobre. Teda doufam 😉

renatica
21. led 2009

To jsi terda mela kraaaaaaaasny a zavideni hodny porod. Parada,to bych taky chtela zazit, 😉 😀

handa1303
22. led 2009

AHOJ RENČO🙂

NO BYLA TO RYCHLOVKA 😉 TAK DOUFÁM,ŽE PO DRUHÉ TO BUDE TAKÉ TAK RYCHLÉ 🙂
No vybrala jsem si Čáslav,tak uvidíme. Před 9 lety to bylo jiné,tak jsem na to zvědavá. No já už jsem stará páka 🙂 mě bude v březnu 30 🙂 🙂 🙂 🙂 ...takže to prožívám úplně jinak a snad i víc než prvně 😀 😀 😀 😀
Dneska sněží.....tak doufám,že bude i v úterý ☹ a mohu jet akorát do..... 😖 páč nemám ty zimní gumy.
a vlakem bych musela jet v 11,30 od nás 😕 😕 pak nic nejede 😕 😕 😕 . to je síla.
No uvidíme. Byla bych ráda,kdyby jsi šla také 🙂

NO A CO SI MÁM VZÍT SEBOU A CO NA SEBE????????

renatica
22. led 2009

Ahojky Hando,tady je úplně nádherně modrá obloha a svítí sluníčko,veškery sníh tady pěkně taje!!!!!! 😉 😀 Tak to je snad u Vás doufejme jen taková přehánka!!!Taky bych byla strasne moc rada ,kdyby jsi tam dorazila aspon bych tam nebyla samotna v prvni den!!!Ale holky psaly,ze jsou tam fajn holky,tak snad zvladneme.Me bylo ted v lednu 25,tak uz to taky mame na to prvni miminko ,tak akorat 😀 ,včera jsem poprvé slyšela bít srdíčko a musim na to pořát myslet!!!Je to nádhera 😅
No a na to cvíčo si vem nejake volne teplaky,nebo nejake třičtvrtáky a tričko. Sama nevim co s te me skríně vykopu 😎 ,abych tam nebyla za trapku 😀 😀 a cviči se prej na boso 😉

sonica
22. led 2009

ahojik, koukam ze jste se zase rozjeli... 😀 to je dobre... 😉
reni tebe jsem vyhlizela uz ted v utery...
hando a ty nech tech vyrazu jako stara paka, to muzu rict ja... prvorodicka a skoro 32 😅
jo a tricko, teplaky, neco pohodlneho... 😉

handa1303
22. led 2009

AHOJKY 🙂
RENČO - JÁ SE POKUSÍM....TAK SI DÁME SRAZÍKA PŘED NEMOCNICÍ🙂 SE JEŠTĚ DOMLUVÍME 😉
JO TAK TO NĚCO VYTÁHNU ZE SKŘÍNĚ 🙂 ...NĚJAKÉ KALHOTY A TRÍČO NAJDU.
MĚ BUDE TEĎ V BŘEZNU 30,ALE SLAVIT NIJAK NEBUDU....PRDÍM NA TO 😉

JÉÉÉÉÉ...TAK TI UŽ TĚ ZA CHVÍLI DOŽENU SE SRDÍČKEM 🙂

handa1303
22. led 2009

AHOJKY SONI 🙂
NO JO ROZJELI..........JSEM RÁDA,ŽE JSEM VÁS TU NAŠLA 🙂
TAK SE V ÚTERÝ UVIDÍME,JO??? CHODÍŠ CVIČIT PRAVIDELNĚ 🙂 🙂 🙂
ODKUD TY JSI?
SEM MĚLA STRACH,ŽE TU BUDOU SAMÉ 18 - 20.........JSEM NARAZILA NA JEDNU DISKUSI A TAM BYLI HOLČINY DO 20 TI 🙂

renatica
22. led 2009

Ahoj Soni,to víš,že jo 😀 rozjíždíme to tady,hihi 😉 . No me top moc mrzelo,ale nemohla jsem dorazit,jak jsem prijela od nasich z te moravy,tak jsem byla cela domlacena a utery jsem cely den behala po kramech a uradech,tk jsem toho mela fakt az ,az!!!!!!!!! ☹ Ale ted v utery prijdu na 1000%, tak snad se tam potkame.

Hando,no mohli by jsme se sejit venku u hlavni cesty,u te hlavni brany,aby jsme se nehledali ,ja budu mit oranzovou bundu na sobe,tak me urcite poznas a blond melir v culiku 😖 ,urcite me neprehlidnes budu nervoooozní jako male diite,jsem hrozny stydlin. Teda zezacatku,pak kdyz uz se rozkoukam,tak je i sranda 🙂 😉 Chystala jsem se tam ale uz tak na tech 14:30,abych tam byla jako prvni,abych se tolik nestydela,tak pak pisni,v kolik tam asi tak budes,ju??!! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru