Porodnice Havlíčkův Brod. Chci pochválit

kamhajek
18. kvě 2007

Ahoj všechny Těhulky, nikde jsem tu nenašla něco o porodnici v Havlíčkově brodě. A protože jsem tam byla moc spokojená, tak bych je chtěla touto cestou pochválit a třeba i těm z Vás, které si ještě nejste jisté kde budete rodit trochu ulehčit rozhodování.
Porodnice je moc hezky udělaná, měli jsme tam pokoj s manželem sami pro sebe a kdyby jsme chtěli mohli jsme tam strávit všechny doby porodní. Místnost byla moc příjemně zařízená, byla tam i velká vana pro tišení bolesti a bylo mi i nabídnuto, že kdybych chtěla, mohla bych rodit v ní. Byli tam různé pomůcky, jako míč, masážní kolečko a pod. Během první doby porodní nás chodila kontrolovat porodní asistentka a párkrát i doktor. PA byla moc milá paní, která vždycky dobře poradila co mi zrovna pomůže, s manželem jednala, tak že vůbec neměl čas přemýšlet nad sebou a byl mi opravdu velkou oporou a to se bál jít k porodu. Poměrně často natáčeli miminko. Chtěla jsem rodit na křesle, tak jsme se na samotný porod přesunuli do vedlejší místnosti(taky příjemně zařízená). Rodil mě pan doktor a protože mimi bylo velké musel mi přijít pan primář hupsnout na břicho. Miminko mi hned dali na břicho(to je nádherný pocit) a pak nechali tatínkovi přestřihnou pupeční šňůru(před porodem říkal, že nic stříhat nebude a najednou držel v ruce nůžky a šmyk). Mimčo očistili a dali tatínkovi, který ho choval po celou dobu co mě šili. Pak jsme se přesunuli zpátky do místnosti, kde jsme byli pohromadě ještě dvě hodiny.
Oddělení šestinedělí je už klasická nemocnice, pokoje jsou dvojlůžkové a vždy dva pokoje mají společná záchod, koupelnu a přebalovnu( což bylo fajn, krásně jsme se vystřídali). Velké plus téhle nemocnice je přístup sester k maminkám a kojení. V kteroukoliv denní i noční dobu ochotně přišli poradit a pomoci a že jsme se tím kojením natrápili.
A teď zápory: nemocniční strava a návštěvy. Ty byli na pokojích jen dvě hodiny, ale po domluvě se spolumaminkou to šlo kdykoliv nebo kdykoliv ve vestibulu nemocnice. 😉

mamina
12. bře 2010

Preeklampsie je stav PŘED vypuknutím nemoci-eklampsie.Označuje se vysokým tlakem těhotné ženy a bílkovinou v moči.Může ovlivnit rodičku i plod a může vést až k úmrtí.Proto to doktoři hodně hlídaj a když je to nutné,porod raději vyvolají nebo vezmou na císaře (nevím,čemu dávaj přednost).

aronek
12. bře 2010

jani, já se zeptám, jestli si jí můžeš objednat 😉 napíšu až se vrátím z porodky. Na tlak mi nic nedávají, jen ho mám hlídat

janinininka
12. bře 2010

ok jsi hodná,díky! 😵
já jak jsem byla v nemocnici tak se mnou byla holčina, která taky měla náběh na preeklampsii, ale ono je to hodně i stresový, aspon u ní, když nám měli měřit tlak,tak jí nervozitou stoupnul,pak jí teda vyvolali porod stejně, ale ted nevím zda císař nebo rodila normálně, ale rodila dřív a nebyly tam s holčičkou dlouho, byly v pořádku, dř to ohlídají když se něco děje, nemusíte se bát!!radši dají do nemocnice, je to nepříjemný, ale hlídají vás tam, kdyby se nedejbože něco dělo!

foogy
12. bře 2010

aronku - jsem fakt moc ráda, že jste s miminkem OK!!!! To je dobře! Šak jsem na tebe myslela a držela ti pěsti! Hlavně jsi teď v klidu! To je dobře!
A kolik ti naměřili tlak?

Holky, když je vysoký tlak a nebo dokonce pree, tak se musí na císaře, protože při hodně vysokém tlaku se nesmí tlačit. To mám teď kvůli tomu svému tlaku zjištěné.
Když jsem ležela v nemocnici, tak akorát rodily císařem dvě holky, co měly tlak 240/140.
Ale aronku, s tím naším tlakem 150/100 budeme moct rodit prej normálně 😉

chaarleene
12. bře 2010

aronku, tak to je fajn, že jsi ty i miminko v pořádku 😉

aronek
12. bře 2010

foogy, první byl vysoký, pak mi ale řekli, že monitor je v pořádku a jako zázrakem tlak po té taky 😉 takže by neměl vadit k porodu 😀

janinininka
13. bře 2010

vidíš bude to dobrý!! 😉

monaberuska1
13. bře 2010

holky a pani nemcova ona je jako prodni asistentka??a jako nejak dobra??ja popravde nevim ktera porodni asistentka byla u me..

aronek
13. bře 2010

mono, ano p.Němcová je porodní asistantka, já jí měla i na předporodním kurzu v nemocnici 😉

janinininka
13. bře 2010

aronek- a jak se cítíš, jsi v pohodě? je to na nervy- nemocnice, že? ale třeba půjdeš rovnou do porodky asi jo, co? 😀 a pak budeš už mít mimi, máš všechno sbalené pro jistotu? já měla doma věci pro malou na cestu to mi vezl mažel a málem to nechal doma 😀

aronek
13. bře 2010

jani, mám se hlásit dole na gyndě a tam se nějak domluvíme, takže zatím nevím 😖 Já mám tři tašky. Jednu pro sebe na tu hospitalizaci, pak do porodnice a nakonec na cestu domů 😉

janinininka
13. bře 2010

jsem se musela usmát 3 tašky 😀 já když si představím, kolik jsem měla krámů, a nemohlo se mi to tam vejít..hlavně si vezmi něco na čtení a něco na zakousnutí, bude tě honit mlsná až se budeš nudit v posteli 😝 ty máš víc věcí že nastupuješ už takhle brzy vid?ale kdoví třeba do tý doby máš 5dní do termínu bude chtít Honzík ven sám a budeš mít po starostech! hlavně se nenervuj, dř vědí, co dělají, chválí si je tam, tak jim věř! a drž se! budeme se pak na tebe- na vás těšit!! 😵 😵

aronek
13. bře 2010

jani, to já mám už i rozpis návštěv 😉 Všichni se na mně chtějí jít podívat, takže tam budu jak v ZOO 😀

janinininka
14. bře 2010

bud ráda, to je dobře, já si to taky plánovala aspon ti to uteče a nebudeš se nudit! takže ještě jednou tfuj tfuj tfuj, a až dorazíš tak sem jukni 😵 a opatruj se!!

chaarleene
14. bře 2010

aronek, tak to všechno hezky zvládni, budu držet pěsti 😉 já jdu zítra na monitor 🙂

mamina
14. bře 2010

Aronek,držím palečky! 😀

monaberuska1
14. bře 2010

aronek stěma návštěvama sem to měla to samé 😀 chodili aji mimo navstevy ale teda po porodu, a to sme tam byla 6 dni 😀 a jak jsem porijela domu tak tyden sem odmitala navstevy ..... 😀 😀 😀 😀 😀

aronek drzim palecky zítra vid???

aronek
14. bře 2010

jo, zítra jdu. Pořád tiše doufám, že mně pošlou domů 😒

mamina
15. bře 2010

Holky,dia poradna dnes zase v pořádku,inzulín nepřidala,poradna zatím taky,ale otvírám se.Sice jen na prst,ale to jsem byla i s Bětkou-s bolestma po třech minutách.A malá byla za 2 hodiny na světě.. 😝
Paní doktorka vypadala docela ustaraně...Napsala mi pro zatím Magnézko.Prý za 2 týdny na kontrolu a pokud se budu otvírat dál,bude uvažovat o stehu.Mám DĚĚĚSNOU radost... 😖

chaarleene
15. bře 2010

holky, tak jsem se dneska na monitoru ptala, jestli lze "objednat" paní Němcovou k porodu a nejde - resp. nejde si objednat nikoho 😉 tak leda si zjistit služby a ukecat miminko, aby vylezlo přesně na čas 😀

janinininka
15. bře 2010

chaarleene- díky za paní Němcovou 😀 ale blbá zpráva teda..

mamino- to je mi líto, ale magnézko hodně pomáhá, tak snad pomůže i tobě, budeme držet pěstičky!

holky nevíte co to je když peru a voda mi úplně neodteče zůstane zbytek a prádlo není vyždímaný je zanesenej filtr? zkoušela jsem se ho otevřít a nic asi na to nemám sílu počká to na tatínka, nemáte zkušenost? mě picne, snad to nic nebude.. já vím, je to od tématu,ale jsem bezradná, jeslti je to na opravu, tak tatka nebude mít radost 😝

mamina
16. bře 2010

Jani,díky. 😉
Hele,nevím,čím to je,mám novou pračku a občas mi to udělá taky.Třeba jsi jen naložila hodně prádla a ona to prostě neutáhne-s těma otáčkama.Já to řeším tak,že prostě pár kousků odeberu,vyždímu ručně a ostatní nechám normálně vyždímat znovu v pračce.(Mám tam na to samostatnej program,jen ždímání a odstředění-bez praní.)

janinininka
16. bře 2010

tak byl ucpanej ten filtr, vytáhly jsme to tak snad už to bude dobrý 😉

mamino- odkud jsi ty?koukám že tady není jen okres havl.brod, že? je to vyhlášená porodnice tak se ani nedivím,my to máme necelou hodku jako do prahy a vybrala jsem si ho.

mamina
16. bře 2010

Jani,kousek od Pardubic.A to je zase vyhlášená porodnice-ale z opačného konce seznamu... 😝 😠

janinininka
16. bře 2010

fakt jo, Pardubice jsou velký město, to se divím..jak to?

mamina
17. bře 2010

Není to o velikosti města,ale o přístupu...Na chýře jsem ležela,že mě bolí žaludek a poslali mě na gyndu a na kardio,jestli nejsem těhotná nebo to není srdce.Po týdnu jsem začala řvát i na primáře,nešlo to bolestí vydržet.Byl to žaludek a dvanácterník.Z osmi vředů jich půlka krvácela.Málem jsem došla pozdě... 😠
Na neurologii chtěli po kamarádce,aby šla na cvičení-s akutníma bolestma po třech operacích páteře.Nechala se převíst do špitálu v Ostravě,kde jí operovali.Prej měla špatně udělaný i rentgeny a kdyby šla cvičit,ochrnula by úplně!Okamžitě musela na sál-bylo skoro pzdě.Ještě takpůl dne a nerv,kterej ovládá nohy,by se jí přetrhnul úplně. 😠
No,a porodnice?Ta doktorka,která mi rodila před 13 lety kluka už tam sice není,ale kluk má poškozenej mozek,já páteř,nadomsrti bolesti zad,noční můry,po porodu laktační psychózu a dodnes si ke klukovi nedokážu najít takový vztah,jako k těm ostatním....Primář byl zrovna na obchůzce a před náma doktorku SEŘVAL!,že zanedbala,co mohla a že už jsem měla mít dávno odrozeno.Bylaj sem tam 21 hodin a za tu dobu mě zkontrolovala sotva 8* a sestra na mě řvala,že mi odtéká plodová voda a že ještě jednou,tak že si to budu vytírat sama...
A když jsem byla v sedmým měsíci s holkou,necítila jsem pohyby.Byli jsme k smrti vyděšení.Švagrová akorát 2 týdny před tím porodila mrtvýho chlapečka po zpackané omniocentézé(ale tu asi dělali jinde) na 20 týdnu.A tohle byla vytoužená holčička-po 54 letech první v rodě.Řekla jsem,že mám poškozenou páteř.Přesto mě nenechali lehnout,ale posadili do toho bílýho hlubokýho křesla,takže jsem měla záda do oblouku,aby natočili monitor.Nechalimě tam 2 hodiny!Bolestí jsem skoro brečela. ☹ Nakonec přišel doktor a seřval mě,proč ho jako budím,že děcko je jenom líný a chrápe!Super přístup,že??? 😠
No,a mám novou známou.Dělala tam porodní asistentku a přitom ani sama neví,jak se postarat o svý vlastní miminko,nestíhá,na všechny řve a i přesto,že malá trpí hodně na prdíky,ona si klidně dá smaženej květák a polívku s jíškoua neumí ji ani promasírovat bříško...Tak jak k nim mám mít důvěru? 😲
Ale je fakt,že doktorka,kterou mám teď na rozikovým je moc fajn.Jemná,trpělivá,starostlivá,něžná...Kéž by i ty ostatní byli takoví... 😔

janinininka
17. bře 2010

aha, tak to je mi líto a zároven smekám kloubouk, že tě to neodradilo od dalších dětí teda..to jste mohli hned podat stížnost na tu dr, ne? to bych tam už taky v životě nešla,to je smutný! člověk by řekl že v Pardubicích je dobrá nemocnice,ale jak píšeš, záleží na přístupu..

holky zítra bude nový koník,jak to tady bude dál, bude nový heslo? název asi stejnej, ne, abysme se našly, snad jo
moc se na to teda netěším,na něco si zvyknu a zase něco novýho 😠

monaberuska1
17. bře 2010

ahojky holkky, jojo zitra bude novy konik, a asi taky cely den nepujde..nevite nekdo jak je na tom aronek??nepsala vam nekdo,\,??myslim jesi treba na sms

foogy
19. bře 2010

Holky, aronkovi jsem dávala svoje číslo, aby mi napsala, kdyby něco, ale nenapsala, takže nic nevím ☹ Ale snad už má mimiňáka u sebe!!! 😵

janinininka
20. bře 2010

no jestli nenpsala tak asi nee, to by se hned chlubila, ne?

foogy- tobě se to taky krátí, že?odkud ty jsi?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru