Porodnice Havlíčkův Brod

marketaholasova
3. říj 2019

Ahoj jsem v 36 tt a chci se zeptat jaké máte nejnovější zkušenosti s porodnici v Havlíčkově Brodě. Jestli hned po porodu máte malé u sebe a podobne věci.

aronek
3. říj 2019

@marketaholasova ahoj, rodila jsem tam 4x. Naposledy 30.10.18, vždy ale CS. Já byla pokaždé spokojená. Občas narazíš na sestru co nemá náladu, ale to všude. Zažila jsem, že pokud se k nim chováš slušně, jsou slušné a ochotné i k tobě. Dvakrát jsem ležela s problémovými maminkami a tam byl od sester cítit odstup. Ale ten jsem měla i já.

fouskovi
3. říj 2019

Rodila jsem teď v únoru a jak píše aronek všude e najde sestra která je protivná a utahana ale když se chováš ty hezky tak ony se tak taky budou chovat miminko si vzali na dvě hodiny k sobě abych si odychla ale kdybych chtěla mám ho celou dobu u sebe a přístup super klidně napiš sz co potřebuješ vědět

veronikav31
3. říj 2019

Ahoj, rodila jsem v Havlíčkově Brodě prosinec 2015-nakonec porod dopadl akutní SC-jsem ráda,špatná plodovka.Jinde by mě nechali rodit přirozeně,jsem ráda,že dcerka byla hned venku.Naposledy jsem rodila únor 2018,přirozeně.Přístup super jak doktorky při porodu,tak i sester,nebyl problém se na cokoliv zeptat,malého mě pohlídali,když jsem potřebovala zajít dokoupit ještě plíny(byla jsem tam v době chřipkové epidemie)

marketaholasova
autor
3. říj 2019

@fouskovi nutili vás k něčemu. Já těhotenství přežívám že jsem dost v pohybu a mám děs že mě budou nutit ležet. Kurtujou vás u porodu. Někdo mě vyprávěl že to zažil. A jestli je možné zvolit si polohu

veronikav31
3. říj 2019

@marketaholasova kurtují při porodu v porodnici Nové Město na Moravě, v Brodě ne.Já porod proležela-blila jsem jak amina a měla jsem kapačky při obouch porodech,takže jsem byla ráda,že ležím,ale nenutí ležet,můžeš dělat co chceš,je tam míč,vana apd.

verusak87
3. říj 2019

Rodila jsem před dvěma týdny. Dítě pokud chceš, máš hned u sebe a můžeš s ním chodit na všechna vyšetření. Rodila jsem na všech čtyřech. Všichni byli moc milí. Jídlo mohlo být lepší, ale to bude asi všude stejný.

fouskovi
3. říj 2019

@marketaholasova celou dobu jsem si mohla chodit jen monitor chtějí v leže polisedu a polohu jo ale já to nějak nestihla a neřešila malý pak musel rychle ven

marketaholasova
autor
3. říj 2019

@fouskovi to s monitorem nebudu mít problém. Já budu tak i tak problematická s leidenskou mutaci tak ze zjišťuju možnosti. Tak pokud nebudu muset na císaře. Pry to jde normálně s touto diagnózou ale děsí mě že nebudu moc epidural a nebo některé prostředky na bolest. Tak jako prvorodičku mě prepadaji obavy. Kdybych neměla břicho a do 12tt neměla problém se sladkym tak do teď nevím že sem těhotná.

fouskovi
4. říj 2019

@marketaholasova taky jsem rodila bez utesujicich léků a zvládla jsem to a to jsem měla křížové bolesti ty jsou prý nejhorší vím že je to těžké jako prvorodicka ale popravdě jsem měla daleko větší strach u druhého porodu

tristizia
4. říj 2019

@marketaholasova Obě děti mám bez utěšujicich léků a s křížovými bolestmi a vše se dá a vše se hned zapomene 🙂 V porodnici dělá moje teta asistentku, vím, že se snaží rodičkám ve všem vyjít vstříc. Taky vím, že mají velký podstav, takže občas se najde nějaká doktorka/sestřička prostě unavená. Ovšem porodnice je dost vyhlášena a snad má ocenění baby friendly (bonding, podpora kojení...)

zdencca
Autor odpověď smazal
Zobraz
zdencca
5. říj 2019

Jak je to v Brodě? Může být manžel hned s vámi od začátku, zůstává se hned na sále nebo se jde prvně na šestinedělí a pak až na sál, kurtuji nohy, dá se vybrat poloha a léky na bolest? Máme porodnici 70km ale uvažuji o Brodu četla sem dobré recenze .

aktakd
5. říj 2019

@zdencca Kurtuji nohy? To jako nekdo nekde dneska provadi?

zdencca
Autor odpověď smazal
Zobraz
zdencca
5. říj 2019

@aktakd ano v Táboře to dělají ☹️ to se my nelíbí.nedavno tam rodila kamarádka a mazec.Prvne tě dají na šestidenní třeba už s maminkou co má dítě ale chlap tam být nemůže toho automaticky pošlou domů a zavolají až jdeš na sál a málokdy to chlap ztihne když není z místa 😬 pak si musela sama dojít na sál ale to je asi všude ale první co bylo jí přivázali nohy 😒

aktakd
5. říj 2019

@zdencca Tak to je mazec, o tom jsem jeste nikdy neslysela.
Jinak abych aspon malicko prispela do diskuze, tak s HB nemam zkusenost, ale Jihlava je super ☺

veronikav31
5. říj 2019

@zdencca ano,chlap může být s vámi celou dobu-jak na hekárně(speciální jednolůžkový pokoj), tak i na porodním sále. mě přijmuly v porodnici v pondělí ve 22.30, syn se narodil v úterý v 10.30,chlap byl celou dobu se mnou. V Brodě nohy nekurtují.Mám Brod 30km daleko,rodila jsem tam obě děti

veronikav31
5. říj 2019

@aktakd Nohy kurtují v nemocnici Nové Město na Moravě

zdencca
5. říj 2019

@aktakd Jihlavu znam ale tam hodně lidí taky nadává 😔

zdencca
5. říj 2019

@veronikav31 děkuji budu prvorodička , šílený strach 😬 takže bych radši soukromí i manžela u toho.

veronikav31
5. říj 2019

@zdencca v pohodě.stačí se zeptat. ve vedlejším pokoji měla rodička svou soukromou porodní asistentku.Info zde: http://www.onhb.cz/article.asp?nArticleID=26&nD...

fouskovi
5. říj 2019

@zdencca ano manžel se mnou byl celou dobu jsou tam pokoje po jednom s velkou posteli a vse co potřebuješ a pak tě těsně před koncem přesunou na sal polohu při porodu jakou chceš a nohy nekurtuji u prvního jsem rodila v Caslavi manžela poslali domu a těsně před koncem mohl přijít a nohy mi kurtovali tak pro druhý porod jsem si vybrala Brod a jsem ráda že jsem to udělala

zdencca
5. říj 2019

@veronikav31 děkuji dle fotek to jsou nadstandardní pokoje, což by nevadilo klidně vemem a normální SME nikde nenašla a to sem hledala i dřív.

zdencca
5. říj 2019

@fouskovi tak to je super že tam může být. Dělá se naka registrace v nákym týdnů?

fouskovi
5. říj 2019

@zdencca ty dole pokoje to jsou normální porodní pokoje v tomhle jsem byla než jsem šla na sal

fouskovi
5. říj 2019

@zdencca tady není potřeba registrace

veronikav31
5. říj 2019

@zdencca já měla tento pokoj . Registrace není žádná potřeba

zdencca
5. říj 2019

Děkuji moc vypadá to tak pěkně a slyšela sem že je i výborný péče 😀

zdencca
5. říj 2019

@veronikav31 na pokojích je i WC sprcha a nebo ta je má chodbě?A doktoři sestry příjemný mají pochopení?

fouskovi
5. říj 2019

@zdencca na porodních pokojích je wc i sprcha a personál super ale když někdo přijde prudi a je protivnej tak to taky umí vrátit já jsem byla se všemi spokojená

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru