Porodnice Havlíčkův Brod. Chci pochválit

kamhajek
18. kvě 2007

Ahoj všechny Těhulky, nikde jsem tu nenašla něco o porodnici v Havlíčkově brodě. A protože jsem tam byla moc spokojená, tak bych je chtěla touto cestou pochválit a třeba i těm z Vás, které si ještě nejste jisté kde budete rodit trochu ulehčit rozhodování.
Porodnice je moc hezky udělaná, měli jsme tam pokoj s manželem sami pro sebe a kdyby jsme chtěli mohli jsme tam strávit všechny doby porodní. Místnost byla moc příjemně zařízená, byla tam i velká vana pro tišení bolesti a bylo mi i nabídnuto, že kdybych chtěla, mohla bych rodit v ní. Byli tam různé pomůcky, jako míč, masážní kolečko a pod. Během první doby porodní nás chodila kontrolovat porodní asistentka a párkrát i doktor. PA byla moc milá paní, která vždycky dobře poradila co mi zrovna pomůže, s manželem jednala, tak že vůbec neměl čas přemýšlet nad sebou a byl mi opravdu velkou oporou a to se bál jít k porodu. Poměrně často natáčeli miminko. Chtěla jsem rodit na křesle, tak jsme se na samotný porod přesunuli do vedlejší místnosti(taky příjemně zařízená). Rodil mě pan doktor a protože mimi bylo velké musel mi přijít pan primář hupsnout na břicho. Miminko mi hned dali na břicho(to je nádherný pocit) a pak nechali tatínkovi přestřihnou pupeční šňůru(před porodem říkal, že nic stříhat nebude a najednou držel v ruce nůžky a šmyk). Mimčo očistili a dali tatínkovi, který ho choval po celou dobu co mě šili. Pak jsme se přesunuli zpátky do místnosti, kde jsme byli pohromadě ještě dvě hodiny.
Oddělení šestinedělí je už klasická nemocnice, pokoje jsou dvojlůžkové a vždy dva pokoje mají společná záchod, koupelnu a přebalovnu( což bylo fajn, krásně jsme se vystřídali). Velké plus téhle nemocnice je přístup sester k maminkám a kojení. V kteroukoliv denní i noční dobu ochotně přišli poradit a pomoci a že jsme se tím kojením natrápili.
A teď zápory: nemocniční strava a návštěvy. Ty byli na pokojích jen dvě hodiny, ale po domluvě se spolumaminkou to šlo kdykoliv nebo kdykoliv ve vestibulu nemocnice. 😉

monaberuska1
21. bře 2010

holky ahojky nevite co aronek??je ja si myslim ze uz je s miminkem 🙂

aronek
21. bře 2010

Ahoj, jenom nakukuji ještě z porodnice. Vyžíráme si to doteď. Malý je krásný, narodil se 16.3. ve 14.25hod po akutním císaři, měli jsme to oba s chlupem. První tři dny si nepamatuji, problémy po narkóze, nemůžu jíst a pít, takže do včerejška jsem byla na kapačkách. Zvládla jsem první noc bez něčeho na bolest, ale dvakrát jsem se málem doplazila pro něco, ale vydržela jsem. Teď oba zápasíme s jídlem, já nemůžu a jemu nemám co. Takže ve zkratce o nás a dám zase vědět, ale fakt nedočítám

chaarleene
21. bře 2010

aronek, tak to je fajn, že je malý v pořádku, je mi líto, že si to tak vyžíráte, ale snad už to bude jen lepší a brzo budete doma 😉

foogy
21. bře 2010

aronku - gratulace k Honzíkovi!
Akorát mi je teda líto, co prožíváš! Ale snad se to brzo zlepší a vy budete moct jít domů!

jani - já jsem z Brodu.

monaberuska1
21. bře 2010

aronek, ja nevim proc ale proste sme si myslela ze pujdes na cisar, nevim proc, ale proste sme nejak mela to ze ty roit nebudes normalne..taky jsme to meli schluzpem, a taky sem nemohla jist.. ale hlavne ze jste s Honzickem v poradku 🙂 mam radost takze se ani nedovim jesi epi-no zabralo a nebo ne vid 😀

aronek
22. bře 2010

Ahoj, hlásím se s dobrýma zprávama, jdeme domů 😀 Trochu jsem se mrskala, tak mně raději pustí, ale já bych se tu zbláznila a malý od včerejška poprvé přibral 😉
mono, epi-no určitě hrozně uklidnilo, byla jsem si jistá, že porodím v pořádku a nebýt těch komplikací, tak jsme to určitě zvládli 😉

janinininka
22. bře 2010

aronek- moc gtatuluju!! 😵 Přejeme Honzíkovi štastný život!! 😵 až se sžijete tak dej info ohledně porodu, máte to už za sebou, to je hlavní!
a jaká byla porodnice, jaký máš dojmy? co dr atd..

aronek
22. bře 2010

jani, porodnice supr, jasně, že narazíš na někoho kdo svou práci nemiluje, ale jsou to výjimky. Mám trochu problém s kojením, takže mi zadarmo půjčili odsácačku mléka a dali sondu na příkrm. Odsávačku mám vrátit, až ji nebudu potřebovat Ještě tam mají linku pro kojení, když máš problém, můžeš kdykoliv zavolat fakt supr přístup. Až se otřepu napíšu porod 😉

janinininka
22. bře 2010

to je super!to jsem ráda, že máš dobrý vzpomínky, záleží fakt na přístupu každýho, to máš pravdu!

aronek
22. bře 2010

však jsem dnes překvapila skorotchýni, že jsem řekla, že do toho půjdu znova 😀

janinininka
22. bře 2010

to je dobře, přece nebude sám, ještě holčičku vid?

aronek
22. bře 2010

jasně, už jsem říkala, aby to přítel vytřídil a chci malou krásnou holčičku 😀

janinininka
23. bře 2010

😀

monaberuska1
23. bře 2010

aronek, teda ja moc moc gratuluji,jojo urcite to uklidnilo hodne vid??🙂 🙂 😉 aronek a jaké ty komplikace byli, jo kojení??ALE URČO se rozkojíte 🙂 je a co teda pocity??takový divný vid že už to máš za sebou 🙂 já nemohla tomu uverit ze uz mam malou u sebe 🙂 já už se těším na fotečky .-) 🙂 😉

janinka, a ty jsi tehulinka???♥♥

monaberuska1
23. bře 2010

foogy, ajak ty????už za chvilku taky vid???kdy máš přesný termín??🙂vlastně???

chaarleene
23. bře 2010

holky, dneska jsem byla na monitoru, byla tam paní Němcová, tak jsem jí říkala, jak ji tu chválíte, tak z toho byla celá naměkko 😵 🙂

monaberuska1
23. bře 2010

chaarleene- jo??no do by nebyl🙂 teda já vůbec nevím koho sme měla to mě štve ale byla super prostě 🙂 menší krátký vlasy špinavý blond větší rsa..no nevím jmeno ale byla proste genialni 🙂 🙂

aronek
23. bře 2010

mono, na začátku se ztrácel malý, tak byl rychlý císař, včetně přípravy za dvacet minut byl malý venku. Pak jsem nějak nedýchala, tak mně intubovali. Asi jako následky na anestezii jsem byla mimo, tři dny si nepamatuji, pořád jsem blila a nakonec kapačky. Doteď mi nejde jíst a pít kvůli intubaci, ale snažím se. Jak jsem byla mimo, tak se nerozjelo mléko, ale už to zvládáme s přehledem 😀 Mám tady půjčenou odsávačku, ale fakt zatím zvládáme 😉

janinininka
23. bře 2010

aronek- to je mi líto teda takovejch potíží, ale i přesto jsi optimista, a myslíš na holčičku kloubouk dolů!!

chaarleene- to je dobře, jen at ví, že jí lidi chválí, škoda že nejde objednat 😔 koukám tobě se to ale taky krátí že? kdy máš termín?

mona- ještě ne, připravujeme se 😀

holky odkud jste, jsou tady všechny možný kraje, že? kdo je z Brodu vůbec?

chaarleene
23. bře 2010

jani, termínů jsem měla několik, podle MS 11.3., podle ultrazvuku včera nebo předevčírem 😀

chaarleene
23. bře 2010

já jsem přímo z Brodu 😉

foogy
23. bře 2010

aroneku - to mi je líto, takový blbý zážitky. Ale teď už bude určo jenom dobře!!!!

Já jsem taky z Brodu a blíží se to, ale se čmeldou to mám domluvené na 1. dubna.
Zítra ještě malujeme, ve čt chceme vyrazit do kina, v pátek přijedou naši gruntovat - no, prostě čmelda musí ještě vydržet 😀

aronek
24. bře 2010

Já jsem z ledče nad Sázavou 😀

foogy, já to s ním taky měla domluvené a držel se dýl 😀

janinininka
24. bře 2010

fooogy- hezký pokojíček 😵 taky se ti to krátí, že?

charleene-máš všechno zbalený?

jak se cítíte holky když to může každou chvíli vypuknout? 😵

monaberuska1
26. bře 2010

aronek, jejda tak to jsis teda prožila vid??hlavne strachu aji vid ☹ ale hlavni je ze jste oukej♥♥

Janinka, jo pripravy takze yvsazeni prasku atak??a na kdy planujete zacit se snazit??

mamina
26. bře 2010

Aronku,slibovalas nám popis porodu.Tak až budeš mít chvilku,prosím,písni nám,jak to tam chodí.Já se začínám docela slušně otvírat,tvrdne mi břicho,malej nějak moc spěchá. ☹ Lumpík jeden.tak mám docela lufta.Jen ležím,dojdu max. na wc nebo ke stolu,jinak nic.A stejně se to moc nelepší. 😠 Tak jsem zvědavá,až půjdu v pondělí do poradny,jestli si mě tam nebudou chtít nechat... 😕

monaberuska1
26. bře 2010

mamina, jejda tak to nějak brzo, až moc brzy že???tak odpočívej ale ono se to lehce rekne s 5 dětma že???budu držet pěstičky 🙂 at malej je tam 😀 😀 😀 😀 a jeste tam nejakej ten casek vydrzi, pak pisni co v poradne 🙂 🙂

mamina
26. bře 2010

Určitě se ozvu,když mi dovolej mít s s sebou noťas. 😉 Ty dva nejmenší maj zase pro změnu 39 teploty,ale ostatní jsou ve škole.Manža si vzal tento týden dovču,tak nás obskakuje a já poctivě ležím.A s trochou štěstí mi od příštího týdne bude pomáhat jedna paní s Bětuškou,protože jinak bych asi malýho ani nedonosila... 😝

monaberuska1
26. bře 2010

mamina, jeeee tak to je mnažel moc hodnej vid???♥ to je pekný♥jejda takže marodíte ..teda takze na prd nejaky období vid??a zrovna ted kdyz zacalo byt tak krasne 🙂 drzim teda moc pesticky, urcite dovoli ti notebook 🙂

mamina
26. bře 2010

Moni,kdyby nebyl naprostá JEDNIČKA,myslíš,že bych mu v patácti letech manželství dala šest dětí??? 😀
Ne,opravdu.Je skvělej.Má to už z domu.Jeho maminka se 16 let léčila s rakovinou a tatínek chodil do práce,pak přišel dom,postral se o zvířata,o zahradu,o kluky,uvařil,umyl nádobí,vypral,poskládal věci,maminku v náručí odnes do vany,umyl ji,otřel,nakrmil,přebalil...Pak se najed a umyl taky a šel na druhou šichtu do hospody,protože maminka měla tak malý příjmy,že to bylo jen na jídlo,on v zemědělství vydělal na složenky a v hospodě vydělával na benzín,aby maminku mohl vozit skoro 130 km do Prahy na vyšetření do nemocnice a na léky...No,a když v tomhle nádherným vztahu vyrůstal můj muž,bere to jako samozřejmost a je stejnej.Bůh mi opravdu požehnal a dal mi v manželovi obrovskej dar,kterej se pořád ještě učím docenit. 🙂 🙂
Jinak to období na pytel se táhne už od začátku prosince.Ještě jsem nezažila takovou koncentraci nemocí a antibiotik,jako za těch posledních pár měsíců. 😝 Staník si navíc zlomil nad loktem ruku,když spadl z kola a těď ještě ten strach z předčasnýho porodu...No,řeknu Ti,fakt nic moc... 😖
No,s pomocí Boží-snad se to brzo všechno urovná a bude líp. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru