Porodnice Havlíčkův Brod. Chci pochválit

kamhajek
18. kvě 2007

Ahoj všechny Těhulky, nikde jsem tu nenašla něco o porodnici v Havlíčkově brodě. A protože jsem tam byla moc spokojená, tak bych je chtěla touto cestou pochválit a třeba i těm z Vás, které si ještě nejste jisté kde budete rodit trochu ulehčit rozhodování.
Porodnice je moc hezky udělaná, měli jsme tam pokoj s manželem sami pro sebe a kdyby jsme chtěli mohli jsme tam strávit všechny doby porodní. Místnost byla moc příjemně zařízená, byla tam i velká vana pro tišení bolesti a bylo mi i nabídnuto, že kdybych chtěla, mohla bych rodit v ní. Byli tam různé pomůcky, jako míč, masážní kolečko a pod. Během první doby porodní nás chodila kontrolovat porodní asistentka a párkrát i doktor. PA byla moc milá paní, která vždycky dobře poradila co mi zrovna pomůže, s manželem jednala, tak že vůbec neměl čas přemýšlet nad sebou a byl mi opravdu velkou oporou a to se bál jít k porodu. Poměrně často natáčeli miminko. Chtěla jsem rodit na křesle, tak jsme se na samotný porod přesunuli do vedlejší místnosti(taky příjemně zařízená). Rodil mě pan doktor a protože mimi bylo velké musel mi přijít pan primář hupsnout na břicho. Miminko mi hned dali na břicho(to je nádherný pocit) a pak nechali tatínkovi přestřihnou pupeční šňůru(před porodem říkal, že nic stříhat nebude a najednou držel v ruce nůžky a šmyk). Mimčo očistili a dali tatínkovi, který ho choval po celou dobu co mě šili. Pak jsme se přesunuli zpátky do místnosti, kde jsme byli pohromadě ještě dvě hodiny.
Oddělení šestinedělí je už klasická nemocnice, pokoje jsou dvojlůžkové a vždy dva pokoje mají společná záchod, koupelnu a přebalovnu( což bylo fajn, krásně jsme se vystřídali). Velké plus téhle nemocnice je přístup sester k maminkám a kojení. V kteroukoliv denní i noční dobu ochotně přišli poradit a pomoci a že jsme se tím kojením natrápili.
A teď zápory: nemocniční strava a návštěvy. Ty byli na pokojích jen dvě hodiny, ale po domluvě se spolumaminkou to šlo kdykoliv nebo kdykoliv ve vestibulu nemocnice. 😉

aronek
19. dub 2010

mamino, moc gratuluji k pozitivním zprávám 😉 máš 3/4 za sebou 😉

foogy
19. dub 2010

Tak pro Janinku popis porodu
Ráno v 9 jsem dostala čípek na vyvolání, o půl 10 mě začalo bolet břicho jako na mrchu a přišli s monitorem. Točili ho hodinu a mimčo spalo. O půl 11 mě vyšetřila doktorka, byla jsem na 2 cm, ptala se, jestli cítím kontra a já, že ne, že koukám na Sex ve městě a nic zvláštního nepozoruju, že mě bolí neustále. Řekla, ať se sbalím a že mě převezou nahoru na porodní sály. Mimochodem to byla mladá holka, která je tady v nemocnici měsíc!!!! Když jsem zjistila, že bude jako u porodu, tak jsem to samozřejmě obrečela. Zavolala jsem rychle manžu a začala se dole na pokoji balit. O půl 12 nás vyvezli nahoru na porod. sály, to už jsem měla slabé bolesti tak po 4 - 5 minutách. V 11:45 mě napojili na monitor a já u toho lehce usínala, bo ty bolesti byly naprosto f pohodě. Po 15ti minutách přišla dobračka PA, koukla na monitor a řekla: Jé, s vámi to tady bude na dlouho!!!! A přivedla tam zase tu mladou doktorku. Tak já zase brekot. Ale byli jsme domluvení s děts. primářem Miláčkem, že si mě a mimi ohlídá, tak jsem si pořád říkala, že určo zaúkoluje nějakého normálního zkušeného gynekologa. A taky že jo. Někde kolem 12:45 přišla doktorka Schwarzová, prdla mi vodu a rozběhly se kontrakce po 3 minutách, ale dalo se to. No a pořád mi točili monitor. A od 13:15 se tam na mě začal chodit koukat doktor Pauk po 5ti minutách, o půl 2 řekl, že asi budu muset na císaře. A já najednou strašně v klidu, fakt hrozná úleva a že jo, že s tím souhlasím, že hlavně, aby to všechno dobře dopadlo. Pak přišel primář Antonín a řekl, že kdyby to bylo jeho dítě a jeho žena, tak jim okamžitě doporučí císaře, že není čas. A já zase strašně v klidu, že jo, že s tím souhlasím. v tu ránu kolem hafo lidí, zavedli mi kanylu, pak jsem musela v kontrakci přelézt na vozejk a ležet (což teda nebylo fakt nic příjemnýho) a vezli mě na sál. A manža musel zůstat na tom porodním pokoji a čekat. (prý to bylo dost drsný). Pak mě vycévkovali a začala se tam se mnou bavit strašně hodná anestezioložka, hladila mě po vlasech a fakt byla úžasná. Akorát v kontra jsem si musela sednout a píchali mi spinál a pak už jsem cítila hroznou úlevu a teplo. A pak už to jelo. Celá operace trvala 25 minut - rychlost to byla!
Pak mě odvezli na dospávací pokoj, tam za mnou přišel manža a to byl krááásnej okamžik a tam jsem ležela 3 hodiny, sestra mi měřila po 10ti minutách tlak, měnila vložky, vybírala moč, dávala mi pít. A o půl 7 mě odvezli na 6ti nedělí, přinesli mi ukázat Olivku a chvilinku tam byl i manžílek. A pak jsem spala a pila a spala a pila.
A druhý den o půl 11 mě už sestry táhly do sprchy a učily mě, jak se zvedat, chodit, cvičit a tak.
A to, že mám dítě, mi došlo až ve čtvrtek ráno, kdy mi ho přivezli na celý den - to jsem brečela a došlo mi, že ten poklad je náš - můj a manži a jak strašně ho už teď MILUJU.

foogy
19. dub 2010

Jo a malýho mi donesli ukázat ještě na sál, ale já byla celkem mimo. Nesměla jsem na něho šáhnout, tak jsem se jenom obličejem přitiskla na jeho ksichtíček a pak jsem ho viděla až večer v 7, přinesla mi ho ukázat dětská sestřička na šestinedělí.

handulak
21. dub 2010

foogy a oliverka neměl u sebe taťka? já jsem taky po akutním SC v HB a taťulda klokánkoval hned po porodu..a to se maruška narodila ve 21.55 a byla u taťuldy na nahém hrudníku skoro celou dobu co na mě řádili na sále 😝
a já ji též viděla ještě na sále,po odjezdu ze sálu,pak jsem byla na ARU na dospávaku a až ráno mě dali na pooperační a marušku dovezli až se probudila 🙂

aronek
22. dub 2010

Já tedy měla císaře v celkové anestezii, takže jsem malého viděla až druhý den, ale vzhledem k tomu, že jsem první tři dny byla mimo na kapačkách, tak byl pořád u sestřiček, jen mi ho přikládali na kojení. 😢

mamina
22. dub 2010

http://www.normalniporod.cz/default.asp Zkuste mrknout.Docela zajímavý čtení. 🙂 Jo,Martina nám dneska vzali na Hotelovku do Nový Paky! 🙂 Tak mám radost.Přijímačky nebyly,jen pohovor.Ale na těch ostatních školách ani to ne. 😖

aronek
23. dub 2010

mamino, tak to synovi gratuluji 😉

janinininka
30. dub 2010

holky dlouho jsem tu nebyla nešel nám net, snad už to bude dobrý!! tak jen nakukuju!!akorát nevím zda sem patřím, pže jsem těhu 8tt a TP máme 10.12a nevím zda nemám rodit v kolíně, kdyby to bylo dýl abych nebyla před vánocema někde v tramtárii 😔 😝

foogy
30. dub 2010

Jani - veliká gratulace k těhulkování!!!!! To je krása! 😵

janinininka
4. kvě 2010

díky moc!a co vy, jak se máte?

monaberuska1
5. kvě 2010

ahojky holky tak jsme tu po douhé době 🙂 měli jsme fofry, včera jsme byli v tom brně na tom druhém screeningu s tím srdíčkem, a vše máme v pořádku odpovídáme 21tt a čekáme holčičku 😀 😀 😀 😀

monaberuska1
5. kvě 2010

jani a koukám, velká gratulace 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

aronek
6. kvě 2010

mono, moc gratuluji k holčičce 😉 a jak se jinak cítíš?

la_cheri
6. kvě 2010

mona:moc rgatuluji k holčičce🙂)
holky máte někdo pro HB připravený nebo budete připravovat porodní plán?

monaberuska1
6. kvě 2010

aronek - děkuji 🙂 jojo cítím se dobře, až na ty beďary teda 😀 😀 😀 strašně se mi rozdělávají..no ale měla jsme to aji u malý apak zmizeli 😎 🙂 a jak ty a prcek????

la- cheri moc děkuji 🙂 já nebudu připravovat protže stejně to podle toho plánu nebude a bude to uplne jinak 😀 😀 😀 😀

aronek
6. kvě 2010

mono, já to měla naopak. V těhu pleť jak dětská prdelka a teď jsem zase poďobanec. S malým je to supr, odpouští mi kyksi coby prvomatky, takže v pohodě, ani mi už nevadí, že se nevyspím 😀

mamina
7. kvě 2010

La cheri,v HB jsem se na porodníplán ptala a prej jsou zvyklý s ním pracovat a když to aspoň trochu jde,tak se snažej vyhovět.Ale to mi říkala dula a na porodním sále PA.Sama jsem tam nerodila,tak nemůžu říct,jestli je to pravda.

aronek
7. kvě 2010

lacheri, nám na předporodním kurzu přímo v porodce říkali, že si ho můžem udělat, nebo se domlouvat na místě 😉

monaberuska1
7. kvě 2010

holky já to nějak nechala a hotovo, mě přijde že nějaký plány josu takzvaně na prd 😀 😀 😀 😀 ani nevím co bych plánovala prostě spontání rychle super porod 😀 😀 😀 😀 😀

mamina
14. kvě 2010

http://www.cervicalcancerpetition.eu/main.php?l... Prosím,podepište a pošlete dál.Je to petice za očkování proti rakovině děložního čípku děvčátek-zdarma,aby se nemuselo platit. Díky moc.

la_cheri
20. kvě 2010

ahoj tka jsem po pobytu v nemocnici-hrozící předčasný porod.....ležela jsem sice na gyndě ale šla jsem s prvorodičkama okouknou porodní sály🙂Jééé tka se těším až tam bude ale ještě času dost.Holky se tam ptali na to když si rodička zařve a PA mě překvapila když řekla že to ted i doporučují když se ještě nesmí tlačit tak at si zařve že se uleví a když křičí tak netlačí tka jsem překvapeně koukala,že prý není dobrý když se rodička hlídá aby nevykřikla nebo tak.Taks e těším ale ještě je čas tak doufám že vydržíme co nejdýl.Sice nád dneska pustili ale prý nás zas brzo čekají tůůůdle budu opravdu poctivě odpočívat abych tam nemusela

mamina
20. kvě 2010

La cheri,já měla to samý.Od 25.týdne mi tvrdlo břicho,v 28. mi dělali pod narkozou steh,po týdnu mě pustili.Teď už jsem tu zase-už od minulý středy.Otvírala jsem se dál a steh se zařezával.Včera jsem ukončila 34.tt,takže to nejhorší máme za sebou.Dneska mi vysadili prášky a zítra mě chtěj pustit domů a nechat to už jen na nás. 😉 Malej už má vyvinutý i plíce,takže i kdyby se narodil dneska,nebude mít nějaký větší potíže. 🙂

la_cheri
21. kvě 2010

juj to my se prý neotvíráme zatím!Takže steh mi nedělali,jen mám ležet(haha což opravdu jde že doma s dvouapůlletákem) a piju magnosolf a ještě beru magnérko stejně na houby no .....:(U malého jsem to měla taky od 27tt to mi zastavili porod jen tak tak:(takže to mám v anamnéze a prý by si mě měl dr víc hlídat.Ted se jen modlím aby se to nezhoršilo a nejeli jsme zas....bhužel to prdelka snášel hůř než jsem čekala(pak se i ráno budil s pláčem kde je maminka) a dnešní noc skoro nespal jen se budil a hlídal jestli jsem doma ☹
Mamina:takže by tě už nechali porodit kdyby něco?Držím palečky at ještě vydržíte!čím dýl tím líp!

mamina
21. kvě 2010

La cheri,díky za přání.Dneska mě pustili.Ale primář mě odmít pustit úplně,jen na víkend na propustku. ☹ Že prej diabetičky stejně přijímaj v 36.,max.37.týdnu a do porodu je hlídaj a dělaj jim 3x do týdne profil.Jenže já jsem dneska 34+2!A on mě tam chce držet až do porodu! 😠 Přitom všechny profily mám ukázkový,břicho přestalo tvrdnout,malej je naprosto v pořádku..A to jsem mu řekla,že si 3x týdně dělám profily i doma-od toho mám glukometr,že tam rodit nechci,že už to mám napůl slíbený ve Vrchlabí,pokud to jejich dia odsouhlasí-mám tam jet na konzultaci právě v tom 36.týdnu.O Brodě jako druhý variantě jsem se raděj ani nezmiňovala... 😝 😢

smisek21
13. čer 2010

ahoj holky nejsem přímo z Havlíč. Brodu ale odila jse v čáslavi nebylo to tak špatný, ale pokoušíme se o druhé mimi a kamarádky mi doporučují Havlíčkův Brod, prosím poradte, vím že je to brzy když se terpve snařžím, ale at už nyní mám názory na nemocnici. dá se tam rodit do vody? či nikoliv? mají i nadstandarní pokoje? a návštěvy jsou omezené?
A pak vím, že je to individuální. ale jen takový průzkum kdo má druhé mimčo po sobě s prvním za jak dlouho otěhotněli jste? nebo i ty které vysadili antikoncepci?
Já jsem po porodu (ani po kojení) antikoncepci nebrala a neberu.

chaarleene
13. čer 2010

@smisek21 do vody se v HB rodit dá - je tam jeden pokoj s vanou, ovšem nesmí v něm být jiná rodička, když zrovna přijdeš 😉 nadstandardní pokoje mají 2 (předsíňka se skříní a umyvadlem, sprcha, záchod, pokoj s TV, ledničkou, telefonem, rychlovarnou konvicí,...), "normální" pokoje jsou po 2 a vždycky 2 pokoje mají společnou sociálku... na oddělení je i čajová kuchyňka, kde si můžeš uvařit čaj (když nejsi na nadstandardu)

návštěvy na nadstandardu omezené nejsou, na normálních pokojích jo, ale když se návštěva domluví se sestřičkou (a nevadí to spolubydlící), tak není problém 😉

monaberuska1
14. čer 2010

ahojky holky jsme tady oipravdu po dlouhé době.. prosím chci se jen zeptta, v havlíčkově brodě když je někdo po císařským řezu a jde rodit po druhé a miminko je nějak velké tak v brodě raději dělají císaře znovu??nebo nechávají rodit nevíte????

smisek21
14. čer 2010

@chaarleene děkuji velice moc🙂

helushka
15. čer 2010

@janinininka ahojky..vypada to, že máme stejný termín a jsme obe z kolina 🙂.....jak se vede?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru